تحصیل در آمریکا: تحصیل کردن در دانشگاه یکی از مهم ترین کار هایی است که جوانان باید برای تضمین کردن آینده روشن خود انجام دهند. تحصیل در کشور های دیگر و مهاجرت تحصیلی نیز در کنار تحصیل در دانشگاه های معتبر ایران یکی از مهم ترین گزینه های افراد است که بسیاری به آن علاقه بسیار زیادی دارند.

در میان کشور های مختلف، آمریکا به دلیل دانشگاه های بسیار شناخته شده و معروف خود بیشترین میزان درخواست برای ویزای دانشجویی در پذیرش دانشجویان بین المللی را دارد. بسیاری از ایرانیان نیز علاقه به ادامه تحصیل در رشته های مختلف و مورد علاقه خود در این کشور را دارند.

تحصیل در آمریکا و مهاجرت تحصیلی به این کشور در حال حاضر هدف بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان ایرانی می باشد. در ادامه این مطلب در سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با همه جوانب مهاجرت تحصیلی به آمریکا و زندگی در آن آشنا کنیم.

 

Table of Contents

درباره آمریکا

آمریکا سومین کشور بزرگ دنیا می باشد که در دنیا تقریبا از همه نظر به عنوان بهترین کشور دنیا شناخته می شود یا در 5 کشور برتر می باشد. آمریکا از نظر وضعیت سلامت، اقتصاد و درآمد و ثروت، امنیت داخلی و خارجی، کیفیت آموزشی و تحصیلات و همچنین مسکن بسیار مناسب می باشد.

از دیگر نکات بسیار مهم درباره آمریکا می توان به آزادی در آن اشاره کرد که شما تقریبا می توانید در این کشور به هر زبانی که میخواهید صحبت کنید و دین مورد نظر خود را داشته باشید و تا زمانی که قوانین این کشور را زیر پا نگذارید هر طور که دوست دارید زندگی کنید. دولت آمریکا اعلام کرده است که زبان رسمی در آمریکا وجود ندارد زیرا تقریبا مردم به همه زبانی در این کشور صحبت می کنند و بیشترین زبان هایی که در کشور آمریکا صحبت می شوند، انگلیسی، اسپانیایی، چینی، فرانسوی و آلمانی می باشد.

فرهنگ مردم آمریکا

با همه این صحبت ها نباید از فرهنگ مردم در این کشور غافل شد. از طرفی ارزش هایی مانند استقلال، حریم خصوصی، رک بودن، برابری، خودمانی بودن و رقابت کردن از دسته مهم ترین ارزش های مردم این کشور می باشد. اما گاها برخورد برخی از آمریکایی ها با افراد در کشور های دیگر ممکن است کمی بد باشد و در میان افراد آمریکایی، نژاد پرست ها نیز وجود دارند. شما در زمان مهاجرت تحصیلی به این کشور باید به فرهنگ این کشور عادت کنید و تلاش کنید با آمریکایی ها یکی شوید.

درباره آمریکا

درباره آمریکا

اقتصاد آمریکا

آمریکا در حال حاضر به عنوان ابر قدرت و قدرتمند ترین کشور از نظر اقتصادی در تمام جهان شناخته می شود. این کشور از نظر اقتصادی در سال نزدیک به 20937 میلیارد دلار درآمد دارد زندگی مردم در این کشور بسیار راحت و با مشکل های بسیار پایین می باشد. بسیاری از قیمت ها برای مردم پایین و مناسب می باشند و می توانند به راحتی هزینه های زندگی خود را بپردازند. البته برخی از قیمت ها در آمریکا مانند قیمت سوخت و بنزین بالا بوده.

سه سال پیش و پس از شیوع بیماری کوید 19 یا کرونا در این کشور، تاثیر منفی بسیاری در تولیدات و اقتصاد این کشور به وجود آمد که دلیل اصلی آن قرنطینه کامل، بیکاری و تعطیلی بسیاری از مشاغل می بود. البته تاثیر این تعطیلی و بحران اقتصادی بر زنان، کارگران غیر سفید پوست، حقوق بگیران داخلی و افراد با تحصیلات پایین بسیار بیشتر بود.

اما این کشور با درمان کرونا و پس از کشف شدن واکسن دوباره به دوران قبل خود برگشته است و مردم در این کشور مثل گذشته به کار خود ادامه می دهند و اقتصاد آمریکا نیز دوباره رو به بهبود و بهتر شدن است.

تاریخ آمریکا

تقریبا همه ما می دانیم که اولین بار کریستف کلمب در سال 1492 آمریکا را کشف کرد و از همان موقع بود که استعمار اروپا در آمریکا شروع شد. اما از سال 1600 به بعد گروه های مختلف و جدیدی در این سرزمین از ملیت های مختلف تشکیل شدند. اما شاید برایتان جالب باشد که نام آمریکا به احتمال زیاد از دریانورد ایتالیایی به نام آمریگو وسپوچی گرفته شده است که نقش مهمی در نقشه برداری از ساحل های آمریکا داشته است.

 

چرا تحصیل در آمریکا آرزوی همه جوانان دنیاست؟

1: پیشرفت علمی دانشجو

اولین دلیلی که بسیاری از دانشجویان بین المللی در دنیا رویای تحصیل در آمریکا را در سر خود می گذرانند، سیستم تحصیلی بینظیر این کشور است که باعث پیشرفت تحصیلی عالی دانشجویان در دانشگاه این کشور می شود که می تواند برای آینده این افراد بسیار مناسب و مفید باشد.

2: تنوع موقعیت های آموزشی

کشور آمریکا دارای هزاران کالج، دانشگاه های مطرح و آموزشگاه های مختلف می باشد که شما می توانید در آنها به تحصیل بپردازید و هر رشته یا حرفه ای که می خواهید را در این دانشگاه ها بیاموزید. فراوانی کالج ها و دانشگاه های این کشور باعث شده است که تحصیل در این کشور محبوبیت بیشتری داشته باشد.

3: تکنولوژی به روز

از دسته مهم ترین مزایای تحصیل در آمریکا می توان به آن اشاره کرد، تکنولوژی به روز و استفاده از آخرین دستگاه ها و تکنولوژی های دنیا برای آموزش و تحقیقات می باشد که به دانشجویان کمک می کند تا در علم آموزی و حتی تحقیقات موفق تر باشند و کار راحت تری داشته باشند.

چرا تحصیل در آمریکا

چرا تحصیل در آمریکا

4: موقعیت های تحقیقاتی

شما می توانید در زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های آمریکا از موقعیت های تحقیقاتی استفاده کنید و حتی از این راه کمک به هزینه های تحصیل خود در آمریکا نیز بکنید.

5: انعطاف پذیری

از دسته مهم ترین مزایای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی آمریکا می توان انعطاف پذیری برای پایان نامه ها اشاره کرد. در بسیاری از کشور ها پروژه ها و پایان نامه ها باید در مباحث خاصی باشد اما در آمریکا دانشجویان آزادند که در رشته های تحصیلی خود پایان نامه های مختلف مربوط به علاقه خود داشته باشند.

6: تحصیلات با ارزش جهانی و چشم انداز های شغلی

نکته دیگر تحصیل در دانشگاه های آمریکا این است که مدرک تحصیلی این دانشگاه ها از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و شما می توانید با تحصیل در دانشگاه های این کشور، به آینده شغلی و حرفه ای خود اطمینان داشته باشید. بسیاری از شرکت های آمریکایی نیز حاضر به استخدام کردن شما با مدرک دانشگاهی معتبر از دانشگاه های آمریکایی می باشند.

سیستم آموزشی آمریکا

سیستم آموزشی کشور آمریکا یکی از مهم ترین دلایل پیشرفت و کیفیت بالای تحصیلات در این کشور می باشد که باعث شده بسیاری از افراد به این کشور جذب شوند. ساختار تحصیل در آمریکا به این شکل می باشد که کودکان در سنین 6 یا 7 سال از مدارس Elementary و Primary شروع می کنند. پس از 6 سال تحصیل در این مدارس وارد Secondary Education می شوند و در Junior High School، Middle School و High School یا دبیرستان های آمریکا تحصیل می کنند و بعد از 6 سال تحصیل در این مدارس؛ بعد از 12 سال تحصیل به مدرک دیپلم می رسند.

دانش آموزان پس از اتمام دوره دبیرستان در صورت تمایل به ادامه تحصیل می توانند برای ورود به کالج یا دانشگاه اقدام کنند. جهت پذیرش در رشته های مختلف در کالج ها ودانشگاه ها ریزنمرات Transcript و معدل GPA دانش آموزان نقش مهمی دارند.

بهترین دانشگاه های آمریکا

بهترین دانشگاه های آمریکا

بهترین دانشگاه های آمریکا

همانطور که گفته شد دانشگاه های آمریکا کیفیت تحصیلی بسیار بالایی دارند و در تمامی دانشگاه های این کشور شما می توانید تحصیلات خود را با کیفیت بالا ادامه دهید. تقریبا تمامی ایالات کشور آمریکا نیز دانشگاه های عالی و مفید دارد که بتوانید در آنها به تحصیل بپردازید. اما برخی از دانشگاه های این کشور شهرت جهانی دارند و در لیست بهترین دانشگاه های دنیا می باشند. ده تا از بهترین دانشگاه های آمریکا عبارتند از:

 1. دانشگاه هاروارد
 2. دانشگاه استنفورد
 3. موسسه فناوری ماساچوست
 4. دانشگاه کالیفرنیا برکلی
 5. دانشگاه کلمبیا
 6. دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس
 7. دانشگاه ییل
 8. دانشگاه پنسیلوانیا
 9. دانشگاه پرینستون
 10. دانشگاه کرنل

 

مزایا و معایب زندگی در آمریکا

مزایای زندگی در آمریکا معایب زندگی در آمریکا
تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا و امکان انتخاب های گزینه های گسترده و کیفیت بالای آموزش دانشگاهی هزینه بالای تحصیل در دانشگاه های آمریکا و سنگین بودن این هزینه برای دانشجویان بین المللی ایرانی
کار با درآمد بالا در آمریکا با شعار آمریکا؛ واقعی کردن رویا (Living The American Dream) و درآمد به دلار که یکی از معتبر ترین ارز های دنیاست. فضای کاری بسیار رقابتی و سخت در آمریکا و نیاز به کار و شکاف درآمدی قابل توجه بین فقیران و ثروتمندان در این کشور
مالیات کشور آمریکا که نسبت به دیگر کشور های عالی در دنیا با درآمد بالا مالیات پایین تری می باشد. سیستم مالیاتی آمریکا پر از قانون ها و تبصره های مختلف است که ممکن است برای شما کمی پیچیده باشد.
بیمه و خدمات درمانی در آمریکا که در صورتی که از بیمه کامل درمانی بهره ببرید، کیفیت بسیار بالایی برای شما دارد. قانون های بیمه نیز بسیار پیچیده هستند و افراد از طرف دولت بیمه نمیشوند و این موضوع باعث می شود که در شرایط مشمول نشدن شرایط بیمه خودتان مجبور به پرداخت هزینه های سنگین درمان باشید.
فرهنگ و اجتماع این کشور که ارزش های خوب و زیبایی مانند برابری، استقلال و آزادی را رواج می دهد. آمریکا همانطور که گفته شد تنها کشور جهان بدون زبان رسمی است و زبان های زیادی در آن وجود دارد و این می تواند ارتباط برقرار کردن را گاها سخت کند.
طبیعت و آب و هوا و پراکندگی جغرافیایی بالای این کشور که می توانید در ایالت های مختلف آن در آب و هوای مناسب خود زندگی کنید. امنیت و آمار جنایت در آمریکا بسیار بالاست و جرم و جنایت های خیابانی بسیار زیادی در این کشور رخ می دهد.
دسترسی به برترین و به روز ترین تکنولوژی های دنیا به دلیل اینکه آمریکا یکی از کشور های مهم در نوآوری در جهان می باشد. امکان حمل آزادانه سلاح گرم در آمریکا و خطرناک بودن این موضوع
امکانات رفاهی مختلف مثل شرایط مطلوب خرید مسکن، خودرو و خرید و تفریح در این کشور هزینه های بسیار زیاد برای زندگی در آمریکا مثل هزینه مسکن، حمل و نقل عمومی یا خورد و خوراک
کشوری پر از تنوع که از فرهنگ ها، قومیت ها و کشور های مختلف مردم در آن زندگی می کنند و فرهنگ های مختلفی را می توانید تجربه کنید. مشکلات فرهنگی در برخی از افراد مثل فمینیست های زیاده رو یا نژادپرستی در این کشور
استاندارد بالای زندگی که در این کشور بسیار مهم است و از دسته کشور ها با استاندارد زندگی بسیار بالا می باشد. استفاده از سیستم اندازه گیری مختلف و جدا از سیستم متریک
فرهنگ های مختلف آشپزی و وجود بیش از 600,000 هزار رستوران در این کشور با فرهنگ ها و ذائقه های مختلف شهر های بزرگ کشور آمریکا در دسته کثیف ترین شهر های دنیا شناخته می شوند.
اینترنت و سیستم مخابراتی پیشرفته و بسیار سریع که برای رفاه بیشتر مردم ترافیک و سیستم حمل و نقل ضعیف در کشور آمریکا

بهترین جاذبه های گردشگری آمریکا

در پی صحبت درباره مزایا و معایب کشور آمریکا باید درباره جاذبه های گردشگری این کشور نیز صحبت کرد. کشور آمریکا سومین کشور دنیاست و جاذبه های گردشگری بسیار زیادی دارد. اگر شما به مکان های طبیعی علاقه دارید مکان های طبیعی مختلف در سراسر کشور آمریکا می تواند شما را در تمام طول تحصیل خود در آمریکا سرگرم نگه دارد. البته که مسافت زیادی را باید طی کنید اما مکان های دیدنی مثل استخر همیلتون، گراند کانیون و پل شیطان از مهم ترین جاذبه های طبیعی می باشند.

جاذبه های گردشگری در آمریکا

جاذبه های گردشگری در آمریکا

اگر هم شما به موزه ها علاقه دارید، از کاخ سفید گرفته تا انواع و اقسام موزه های مختلف در شهر های متنوع آمریکا وجود دارد که می توانید از آنها دیدن کنید و هم چیز های بسیار زیادی درباره تاریخ آمریکا یاد بگیرید و هم لذت ببرید. شهر های مختلف این کشور نیز پر از جاذبه های گردشگری مختلف می باشند که در شهر می توانید از آنها دیدن کنید و از شهر بازی ها، باغ وحش ها، پارک ها، نمایشگاه ها و جاذبه های دیگر دیدن کنید.

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آمریکا

 • به همراه داشتن فرم چاپ شده I-20
 • رسید پرداخت کارمزد های SEVIS
 • رسید ثبت پرونده آنلاین (فرم DS-160)
 • پاسپورتی با تاریخ اعتبار حداقل شش ماه بیشتر از مدت زمان مورد نظر برای اقامت در ایالات متحده آمریکا
 • تمامی پاسپورت های قدیمی شما
 • مدارک مربوط به وضعیت مالی شما در دوران تحصیلی و تمکن مالی شما
 • دو عکس رنگی جدید، یکی نسخه فیزیکی و یکی نسخه دیجیتالی
 • مدارک تحصیلی، نمرات آزمون، مدارک و گواهینامه های مختلفی که از مدارس متفاوت کسب کرده اید.

میزان تمکن مالی مورد نظر برای برخی از دانشگاه های مهم آمریکا

نام دانشگاه میزان تمکن مالی
دانشگاه امریکن (American University) 17131 تا 70231 دلار
دانشگاه یوتا (Utah) 48116 تا 51289 دلار
دانشگاه SMU 21500 تا 81000 دلار
دانشگاه UNT 31691 تا 37773 دلار
دانشگاه واشنگتن (Washington University) 18750 تا 75000 دلار
دانشگاه تگزاس (Texas University) 23800 تا 29397 دلار
دانشگاه نیویورک (NYU) 60671 تا 103649 دلار
دانشگاه UML 46179 دلار
دانشگاه بوفالو 45637 دلار
دانشگاه ایالتی تگزاس 37100 تا 40900 دلار
دانشگاه ایلینوی 48743 تا 49160 دلار
دانشگاه استونی بروک 44108 تا 48552 دلار
دانشگاه آلاباما 48526 تا 61306 دلار
دانشگاه کانکتیکات 42590 تا 64000 دلار
دانشگاه ایالتی وبر 27500 تا 30500 دلار
دانشگاه میزوری 39000 تا 41800 دلار
دانشگاه چپمن 80312 دلار
دانشگاه کارولینای جنوبی 45500 تا 56400 دلار
دانشگاه ایالتی جورجیا 38294 تا 57500 دلار

 

هزینه های تحصیل در آمریکا

هزینه های تحصیل در آمریکا یکی از موضوعات دیگر است که باید حتما قبل از مهاجرت تحصیلی به کشور آمریکا آن را بررسی کنید. درباره خرج های زندگیتان در آمریکا نیز مهم ترین هزینه هایی که باید بکنید، هزینه اقامت و رفت و آمدتان به دانشگاه می باشد که می تواند برای شما سنگین باشد و باید آن را بپردازید. خرج های دیگر شما نیز در آمریکا به سبک زندگی شما بستگی دارد و در صورت نیاز باید به فکر این هزینه های خود نیز باشید. برای مثال هزینه هایی مانند رفت و آمد های محلی دیگر، بلیط سینما، شهریه باشگاه های بدنسازی، هزینه ماهانه تامین اینترنت و ….

برای مشاهده ریز قیمت ها و هزینه های خود در زمان تحصیل در آمریکا، می توانید به مقاله “هزینه تحصیل در آمریکا” مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا

ویزای دانشجویی و اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا

 1. مرحله اول: برای شروع کردن اقدام خود برای گرفتن ویزای دانشجویی آمریکا باید در ابتدا در یکی از موسسات آموزشی تایید شده توسط SEVP پذیرش شوید. یعنی در ابتدا باید برای این موسسه آموزشی نامه ارسال کنید و بعد از آن پذیرش این موسسه را دریافت کنید.
 2. مرحله دوم: ثبت تمامی اطلاعات شما در سامانه SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) و پرداخت کردن کارمزد این سامانه کار دومی است که شما باید انجام دهید. شما همچنین باید بعد از پرداخت کارمزد های این سامانه فرم I-20 که مربوط به تمکن مالی شما می باشد را باید کامل کنید و برای اخذ ویزای دانشجویی آماده داشته باشید. این یکی از مهم ترین هزینه های ویزای تحصیلی آمریکا می باشد.
 3. مرحله سوم: درخواست کردن برای ویزای دانشجویی و تکمیل کردن مراحل آنلاین برای تشکیل دادن پرونده برای شما سومین کاری است که شما باید انجام دهید. شما در این مرحله نیز هزینه های مربوط به تشکیل پرونده برای خود را پرداخت کنید.
 4. مرحله چهارم: دریافت نوبت از سفارت آمریکا در کشور های همسایه و آماده شدن برای مصاحبه حضوری نیز از آخرین کار هایی است که شما باید برای ویزای تحصیلی آمریکا انجام دهید.
 5. مرحله آخر: شرکت کردن در مصاحبه حضوری در یکی سفارت های آمریکا در کشور های همسایه و ارائه تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی نیز آخرین کاری است که شما باید انجام دهید تا بعد از مصاحبه ویزا، ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت کنید.

مصاحبه برای ویزای تحصیلی

مصاحبه ویزای شما همانطور که گفته شد باید در یکی از سفارت ها در کشور های همسایه اتفاق بیفتد به این خاطر که در ایران سفارت آمریکا وجود ندارد. شما در زمان مصاحبه بهتر است که سر وقت حاضر شوید و تاخیری نداشته باشید. در زمان مصاحبه شما در اتاقی قرار دارید که با یک شیشه ضدگلوله به دو قسمت تقسیم شده است. مصاحبه کننده شما در طرف دیگر شیشه می باشد.

شما باید تمامی مدارک لازم خود را از طریق یک شکاف در روی شیشه به مصاحبه کننده تحویل دهید به صورت صادقانه به سوالاتی که مصاحبه کننده از شما می پرسد پاسخ دهید. سوالاتی که پرسیده می شوند بیشتر به شما مربوط می شوند و از دسته مهم ترین سوالاتی که از شما پرسیده می شود، تضمین دادن برای بازگشت به کشور خودتان پس از زمان تحصیل می باشد.

نکاتی کلیدی درخواست پذیرش از دانشگاه های آمریکا

 1. نمرات بینظیر و عالی در آزمون های مختلف کسب کنید.
 2. مقاله ورودی یا Entrance Essay درخشان و جذاب بنویسید.
 3. به دلیل حجم بالای درخواست ها زودتر برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.
 4. با دقت دانشگاه مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.
 5. در فعالیت های خارج از مدرسه یا دانشگاه نیز شرکت داشته باشید.

 

بهترین رشته برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا

1: مدیریت کسب و کار

اولین و بیشترین رشته ای که می توانید برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا انتخاب کنید، رشته مدیریت کسب و کار یا به اصطلاح رشته MBA در آمریکا می باشد که تا به حال بیشتر از 197 هزار دانشجو در این رشته از طریق مهاجرت تحصیلی به آمریکا آمده اند. بهترین دانشگاه برای تحصیل در این رشته دانشگاه بیزنس هاروارد، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد، دانشگاه MIT و دانشکده کسب و کار کلمبیا می باشد.

2: رشته های مهندسی

یکی از دسته رشته هایی که شما می توانید از طریق آن احتمال قبول شدن مهاجرت تحصیلی به آمریکا خود را افزایش دهید انواع رشته های مهندسی در آمریکا می باشند. این رشته ها تا کنون بیش از 196 هزار دانشجو از طریق آنها به آمریکا رفته اند. بهترین دانشگاه های مربوط به رشته های مهندسی نیز دانشگاه MIT، استنفورد، کالیفرنیا، هاروارد و کال تک می باشند.

3: ریاضیات و علوم کامپیوتر

رشته های مربوط به علوم ریاضیات و علوم کامپیوتر نیز یکی دیگر از انواع رشته هایی است که افراد بسیاری توانسته اند با درخواست دادن برای این رشته مهاجرت تحصیلی موفق تری داشته باشند. این رشته ها نزدیک به 113 هزار دانشجو را به آمریکا آورده است. دانشگاه های MIT، Harvard، Stanford و University of California بهترین دانشگاه ها برای رشته های ریاضیات و علوم کامپیوتر می باشند.

4: علوم اجتماعی

رشته های مربوط به علوم اجتماعی نیز از دسته رشته هایی است که دانشجویان بین المللی بسیار زیادی در آن تحصیل کرده اند و تا به حال بیش از 76 هزار دانشجو برای تحصیل در رشته های مختلف مربوط به علوم اجتماعی وارد دانشگاه های آمریکا شده اند. بهترین دانشگاه های مربوط به علوم اجتماعی نیز هاروارد، ام آی تی، پرینستون، دانشگاه شیکاگو و استنفورد می باشند.

5: علوم طبیعی و زیستی

رشته های مربوط به پزشکی و زیست شناسی نیز آخرین رشته در میان رشته های محبوب دانشجویان بین المللی در دانشگاه های آمریکا می باشند که برای تحصیل به آمریکا آمده اند و دانشگاه های کالیفرنیا، در سان فرانسیسکو و لس آنجلس، دانشگاه جانز هاپکینز و دانشگاه های هاروارد و استنفورد بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در این رشته ها می باشند.

اسکان و اقامت دانشجویان در آمریکا

اسکان یکی از مهم ترین موضوعات مربوط به زندگی دانشجویی شما در آمریکا می باشد. شما حتما باید گزینه خوبی برای اسکان خود آماده داشته باشید. شما به سه روش می توانید اسکان دانشجویی در آمریکا تهیه کنید. اولین و راحت ترین مدل آن، اسکان و اقامت در خوابگاه های داخل محیط دانشگاه می باشد. اگر بتوانید در محوطه و داخل خوابگاه های خود دانشگاه اقامت داشته باشید هم هزینه کمتری می پردازید و هم دیگر به حمل و نقل نیازی ندارید.

گزینه دوم شما برای اسکان دانشجویی در آمریکا، اقامت در خوابگاه ها و هاستل های خارج از محیط دانشگاه می باشد که می توانید با هزینه هفتگی یا ماهانه به راحتی در این مکان ها اسکان داشته باشید و حتی با افراد مختلفی نیز آشنا شوید و زندگی کنید.

گزینه سوم شما برای زندگی در آمریکا اجاره کردن یک خانه است که هزینه زیادی دارد. اما یکی از موضوعاتی که می تواند در این گزینه به شما کمک کند، آپارتمان های مسکونی می باشد. بسیاری از جوانان در آمریکا در آپارتمان ها مسکونی زندگی می کنند و معمولا به دلیل هزینه سنگینی که باید بدهند به دنبال هم اتاقی هستند. پس شما می توانید یک آپارتمان را به صورت دو نفره و با یک شخص دیگر اجاره کنید و در طول تحصیل در آن آپارتمان زندگی کنید.

اسکان دانشجویی در دوران تحصیل در آمریکا

اسکان دانشجویی در دوران تحصیل در آمریکا

کار دانشجویی در آمریکا

یکی از کار هایی که می تواند در زمان تحصیل شما در آمریکا به شما کمک کند تا هزینه کمتری از خانواده خود در ایران بگیرید و بتوانید زندگی خود در آمریکا را راحت کنید، کار دانشجویی در آمریکا می باشد.

در سال اول شما نمی توانید در جایی استخدام شوید، اما از سال دوم تحصیل خود به بعد می توانید با داشتن ویزای F1 در آمریکا به راحتی در شرکت ها و مجموعه های مختلف مشغول به کار شوید و هزینه های خودتان را کاهش دهید. دانشجویان در دانشگاه های آمریکا همچنین اجاز 20 ساعت کار در هفته در محیط دانشگاه را نیز دارند که به آنها در خرج هایشان کمک کند.

 

پذیرش دانشجویان ایرانی در آمریکا با موسسه راد

موسسه راهیان آبی دانش یا راد یکی از موسسات مجاز اعزام دانشجو تایید شده توسط وزارت علوم می باشد که شما می توانید برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا به موسسه ما مراجعه کنید. شما می توانید در ابتدا مشاوره کامل برای تحصیل در آمریکا را پشت سر بگذارید و سپس بعد از آن برای مراحل مختلف مهاجرت تحصیلی خود مثل اخذ ویزا، نوشتن درخواست و باقی کار ها از موسسه اعزام دانشجو راد کمک بگیرید و برای اعزام دانشجو به آمریکا از موسسه راد کمک بگیرید.

 

در این مطلب در وب سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با همه چیز درباره تحصیل در آمریکا و مهاجرت تحصیلی به این کشور را شرح دهیم تا شما بتوانید تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید و برای این کار اقدام کنید. موسسه راد برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا به صورت کامل به شما مشاوره می دهد و شما را برای این کار آماده می کند