لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه MIT (Massachusetts Institute of Technology)

دانشگاه MIT

دانشگاه MIT: آمریکا در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل شناخته می شود و دانشگاه MIT بهترین دانشگاه این کشور است که مهندسان بسیار زیادی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. این دانشگاه چندین سال است که به عنوان دانشگاه رتبه یک آمریکا شناخته می شود و در حال حاضر دانشجویان بین المللی بسیار زیادی در سراسر دنیا تلاش دارند که بتوانند برای تحصیل در آمریکا پذیرش این دانشگاه را بگیرند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه برتر آمریکا و رشته های مختلف این دانشگاه و هزینه تحصیل در آن آشنا کنیم.

 

دانشگاه MIT (Massachusetts Institute of Technology)

موسسه فناوری ماساچوست (MIT) یک دانشگاه تحقیقاتی اعطای زمین خصوصی در کمبریج، ماساچوست است. MIT که در سال 1861 تأسیس شد، نقش مهمی در توسعه فناوری و علوم مدرن ایفا کرده است و یکی از معتبرترین و مؤسسات دانشگاهی بسیار رتبه بندی شده در جهان است.

MIT که در پاسخ به افزایش صنعتی شدن ایالات متحده تأسیس شد، یک مدل دانشگاه پلی تکنیک اروپایی را اتخاذ کرد و تأکید کرد که آموزش آزمایشگاهی در علوم و مهندسی کاربردی است. MIT یکی از سه دانشگاه کمک هزینه زمین خصوصی در ایالات متحده است که سایر آنها دانشگاه کرنل و دانشگاه Tuskegee هستند.

این مؤسسه دارای یک دانشگاه شهری است که در کنار رودخانه چارلز بیش از یک مایل (1.6 کیلومتر) امتداد دارد و شامل تعدادی از امکانات اصلی خارج از دانشگاه مانند آزمایشگاه MIT لینکلن ، مرکز بیتس و رصدخانه یونجه و همچنین شامل می شود. آزمایشگاههای وابسته مانند مؤسسات گسترده و وایتهد.

درباره موسسه تکنولوژی ماساچوست
درباره موسسه تکنولوژی ماساچوست

از دسامبر سال 2021 ، 98 برنده جایزه نوبل ، 26 برنده جوایز تورینگ و 8 مدال آوران فیلد به عنوان MIT به عنوان فارغ التحصیلان، اعضای هیئت علمی یا محققان وابسته بودند. علاوه بر این، 58 مدال ملی دریافت کننده علوم، 29 مدال ملی دریافت کننده فناوری و نوآوری، 50 یاران مک آرتور، 83 دانشمند مارشال، 41 فضانورد، 16 دانشمند ارشد نیروی هوایی ایالات متحده و سران زیادی از کشورها وابسته به MIT هستند.

این موسسه همچنین دارای فرهنگ کارآفرینی قوی است و فارغ التحصیلان MIT بسیاری از شرکت های قابل توجه را تأسیس یا تأسیس کرده اند. MIT عضو انجمن دانشگاه های آمریکایی (AAU) است و بیشتر از هر دانشگاه دیگری بورس های تحقیقاتی Sloan و بورس های هرتز دریافت کرده است.

اطلاعات تکمیلی موسسه فناوری ماساچوست

 • شعار دانشگاه: ذهن و دست (Mind and Hand)
 • تاریخ تاسیس: 10 آوریل 1861
 • صدراعظم: ملیسا نوبلز (Melissa Nobles)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 1,069 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 11,934 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: مهندسان (Engineering)

 

تاریخچه دانشگاه MIT

در سال 1859، پیشنهادی به دادگاه عمومی ماساچوست برای استفاده از اراضی تازه پر شده در Back Bay، بوستون برای “هنرستان هنر و علم” ارسال شد، اما این پیشنهاد ناکام ماند. منشور برای ادغام انستیتوی فناوری ماساچوست، پیشنهاد شده توسط ویلیام بارتون راجرز، در 10 آوریل 1861 توسط جان آلبیون اندرو، فرماندار ماساچوست امضا شد.

راجرز، فارغ التحصیل ویلیام و مری و استاد UVA، می خواستند موسسه ای برای رفع پیشرفتهای سریع علمی و فناوری ایجاد کنند. او مایل به یافتن یک مدرسه حرفه ای نبود، اما ترکیبی با عناصر آموزش حرفه ای و لیبرال، این پیشنهاد را داشت:

هدف واقعی و تنها عملی یک مکتب پلی تکنیک، همانطور که من تصور می کنم، آموزش، نه از جزئیات دقیقه و دستکاری هنرها، که فقط در کارگاه می تواند انجام شود، بلکه تلقین آن اصول علمی است که پایه و اساس است و توضیح در مورد آنها، و در کنار این، یک بررسی کامل و روشمند از کلیه فرآیندهای پیشرو و عملیات آنها در رابطه با قوانین فیزیکی.

برنامه راجرز با تأکید بر یک دانشکده مستقل که درگیر تحقیق و همچنین دستورالعمل های مربوط به سمینارها و آزمایشگاه ها است، الگوی دانشگاه تحقیقات آلمان را منعکس کرد.

 

هزینه های تحصیل در موسسه تکنولوژی ماساچوست

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از مشکلات بسیار مهم خانواده های ایرانی می باشد و این موضوع به دلیل هزینه بالای دلار در ایران می باشد. هزینه های مختلف تحصیل در دانشگاه MIT شرح زیر است:

 1. شهریه دانشگاه: 57,590 دلار
 2. هزینه زندگی دانشجو: 396 دلار
 3. خوابگاه: 11,980 دلار
 4. تغذیه: 6,810 دلار
 5. کتاب و لوازم: 850 دلار
 6. هزینه های شخصی: 2,224 دلار

مجموع هزینه های بالا 79,850 دلار می باشد که یعنی شما باید سالانه نزدیک به 80 هزار دلار برای تحصیل در بهترین دانشگاه آمریکا هزینه کنید و این موضوع ممکن است کمی برای خانواده های ایرانی سخت باشد. اما دانشگاه MIT به دلیل سطح بالای آموزش و رتبه بالا در میان دانشگاه های آمریکا هزینه زیادی نیز دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه MIT
هزینه تحصیل در دانشگاه MIT

لیست رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه MIT

مهندسی هوافضا (Aerospace Engineering) مطالعات دیار آفریقایی و آفریقایی (African and African Diaspora Studies) مطالعات آمریکایی (American Studies)
مطالعات باستانی و تاریخی (Ancient and Medieval Studies) مردم شناسی (Anthropology) مطالعات بین المللی کاربردی (Applied Inter­national Studies)
باستان شناسی و مواد (Archaeology and Materials) معماری (Architecture) هنر و طراحی (Art and Design)
هنر، فرهنگ و تکنولوژی (Art, Culture and Technology) هوش مصنوعی و تصمیم گیری (Artificial Intelligence and Decision Making) مطالعات آسیا و آسیا (Asian and Asian Diaspora Studies)
اختر شناسی (Astronomy) شیمی اتمسفر (Atmospheric Chemistry) مهندسی زیستی (Biological Engineering)
زیست شناسی (Biology) مهندسی بیومدیکال (Biomedical Engineering) علوم مغز و شناختی (Brain and Cognitive Sciences)
تجزیه و تحلیل تجارت (Business Analytics) مهندسی شیمی (Chemical Engineering) مهندسی شیمیایی-زیستی (Chemical-Biological Engineering)
شیمی (Chemistry) شیمی و زیست شناسی (Chemistry and Biology) زبان چینی (Chinese)
مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and Environmental Engineering) سیستم های مدنی و محیطی (Civil and Environmental Systems) مهندسی عمران (Civil Engineering)
مطالعات رسانه ای تطبیقی (Comparative Media Studies) محاسبه و شناخت (Computation and Cognition) علوم کامپیوتر و مهندسی (Computer Science and Engineering)
علوم کامپیوتر و زیست شناسی مولکولی (Computer Science and Molecular Biology) علوم کامپیوتر و زیست شناسی مولکولی (Data Science) طراحی (Design)
علوم زمین ، جوی و سیاره ای (Earth, Atmospheric, and Planetary Sciences) اقتصاد (Economics) مهندسی برق و علوم کامپیوتر (Electrical Engineering and Computer Science)
علوم برق و مهندسی (Electrical Science and Engineering) مطالعات انرژی (Energy Studies) کارآفرینی و نوآوری (Entrepreneurship & Innovation)
علوم مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering Science) محیط زیست و پایداری (Environment and Sustainability) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance)
زبان فرانسوی (French) زبان آلمانی (German) تاریخ (History)
تاریخچه معماری ، هنر و طراحی (History of Architecture, Art and Design) علوم انسانی و مهندسی (Humanities and Engineering) علوم انسانی و علوم (Humanities and Science)
توسعه بین المللی (International Development) زبان ژاپنی (Japanese) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies)
زبان شناسی (Linguistics) ادبیات (Literature) مدیریت (Management)
علوم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) اقتصاد ریاضیات (Mathematical Economics) ریاضیات (Mathematics)
ریاضیات با علوم کامپیوتر (Mathematics with Computer Science) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) مهندسی مکانیکی و اقیانوس (Mechanical and Ocean Engineering)
مطالعات خاورمیانه (Middle Eastern Studies) موسیقی (Music) علوم و مهندسی هسته ای (Nuclear Science and Engineering)
علوم و مهندسی هسته ای انعطاف پذیر (Flexible Nuclear Science and Engineering Degree) فلسفه (Philosophy) فیزیک (Physics)
برنامه ریزی (Planning) علوم سیاسی (Political Science) پلیمرها و ماده نرم (Polymers and Soft Matter)
سیاست عمومی (Public Policy) مطالعات روسی و اوراسیا (Russian and Eurasian Studies) علم ، فناوری و جامعه (Science, Technology and Society)
زبان اسپانیایی (Spanish) آمار و علوم داده (Statistics and Data Science) هنرهای تئاتر (Theater Arts)
سم شناسی و سلامت محیط زیست (Toxicology and Environmental Health) علوم و برنامه ریزی شهری با علوم کامپیوتر (Urban Science and Planning with Computer Science) مطالعات و برنامه ریزی شهری (Urban Studies and Planning)
مطالعات زنان و جنسیت (Women’s and Gender Studies) نویسندگی (Writing)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل دانشگاه MIT و رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه آشنا کنیم.

منبع: mit.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *