لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس (UCLA)

دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس: تحصیلات دانشگاهی در دنیای امروزه به یکی از واجبات داشتن یک آینده تضمین شده در زندگی می باشد. در حال حاضر بسیاری از جوانان در سراسر دنیا آرزوی تحصیل در آمریکا را دارند و دانشگاه های این کشور یکی از مهم ترین دلایل این اتفاق است. دانشگاه UCLA یا دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس یکی از بهترین و معروف ترین دانشگاه های دنیا شناخته می شود که از بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با این دانشگاه آشنا کنیم تا بتوانید در صورتی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید، به طور کامل این دانشگاه را بشناسید.

 

دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس (University of California Los Angeles)

دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA) ، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی با اعطای زمین در لس آنجلس، کالیفرنیا است. ریشه های آکادمیک UCLA در سال 1881 به عنوان یک کالج معلمان تأسیس شد که در آن زمان به عنوان شاخه جنوبی مدرسه عادی ایالتی کالیفرنیا (دانشگاه ایالتی سن خوزه کنونی) شناخته می شد. این مدرسه با تأسیس رسمی UCLA به عنوان شعبه جنوبی دانشگاه کالیفرنیا در سال 1919 جذب شد و آن را به دومین سیستم قدیمی دانشگاه کالیفرنیا با 10 پردیس تبدیل می کند.

UCLA 337 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد را در طیف گسترده ای از رشته ها ارائه می دهد که حدود 31600 دانشجوی کارشناسی و 14300 دانشجوی کارشناسی ارشد و حرفه ای را ثبت نام می کند. UCLA برای پاییز 2022، 174914 درخواست در مقطع لیسانس دریافت کرد که شامل نقل و انتقالات نیز می‌شد، و این مدرسه را به پرکاربردترین دانشگاه در ایالات متحده تبدیل کرد.

این دانشگاه در کالج ادبیات و علوم و 12 مدرسه حرفه ای سازماندهی شده است. شش تا از دانشکده ها برنامه های کارشناسی را ارائه می دهند: دانشکده هنر و معماری، دانشکده مهندسی ساموئلی، دانشکده موسیقی هرب آلپرت، دانشکده پرستاری، دانشکده روابط عمومی لوسکین و دانشکده تئاتر، فیلم و تلویزیون.

سه مدرسه دیگر در سطح فارغ التحصیلان علوم بهداشت حرفه ای هستند: دانشکده پزشکی دیوید گفن، دانشکده دندانپزشکی و دانشکده بهداشت عمومی فیلدینگ. دانشکده آموزش و مطالعات اطلاعات، دانشکده مدیریت اندرسون و دانشکده حقوق دانشگاه را تکمیل می کنند.

UCLA یکی از دانشگاه های عمومی این کشور در نظر گرفته می شود و اغلب در رتبه بندی کالج ها و دانشگاه های بزرگ در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار می گیرد. از اکتبر 2021، 27 برنده جایزه نوبل، پنج برنده جایزه تورینگ، دو دانشمند ارشد نیروی هوایی ایالات متحده و یک مدال فیلدز به عنوان استاد، محقق یا فارغ التحصیل به UCLA وابسته بوده اند. از میان اعضای هیئت علمی فعلی، 55 نفر برای آکادمی ملی علوم، 32 نفر برای آکادمی ملی مهندسی، 41 نفر برای آکادمی ملی پزشکی و 167 نفر برای آکادمی علوم و هنر آمریکا انتخاب شده اند. این دانشگاه در سال 1974 به عضویت انجمن دانشگاه های آمریکا انتخاب شد.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه UCLA

  • شعار دانشگاه: بگذار نور باشد (Let there be light) (Fiat lux)
  • تاریخ تاسیس: 23 می 1919
  • ریاست دانشگاه: ژن دی بلوک (Gene D. Block)
  • معاون ریاست دانشگاه: دارنل هانت (Darnell Hunt)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 30,155 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 47, 518 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: بروینز (Bruins)
درباره دانشگاه UCLA
درباره دانشگاه UCLA

تاریخچه دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس

در مارس 1881، به درخواست سناتور ایالتی رجینالدو فرانسیسکو دل واله، قانونگذار ایالتی کالیفرنیا مجوز ایجاد شعبه جنوبی مدرسه عادی ایالتی کالیفرنیا (دانشگاه ایالتی سن خوزه کنونی) در مرکز شهر لس آنجلس را برای آموزش معلمان برای جمعیت رو به رشد داد. کالیفرنیای جنوبی شعبه لس آنجلس مدرسه عادی ایالتی کالیفرنیا در 29 اوت 1882 در مکانی که اکنون محل کتابخانه مرکزی سیستم کتابخانه عمومی لس آنجلس است افتتاح شد.

این تسهیلات شامل یک مدرسه نمایشی بود که در آن معلمان در حال آموزش می توانستند تکنیک های خود را با کودکان تمرین کنند. آن مدرسه ابتدایی به مدرسه آزمایشگاهی UCLA امروزی تبدیل شد. در سال 1887، پردیس شعبه مستقل شد و نام خود را به مدرسه عادی ایالتی لس آنجلس تغییر داد.

در سال 1914، مدرسه به پردیس جدید در خیابان ورمونت (در حال حاضر محل کالج شهر لس آنجلس) در شرق هالیوود نقل مکان کرد. در سال 1917، نایب السلطنه دانشگاه کالیفرنیا، ادوارد آگوستوس دیکسون، تنها نایب السلطنه ای که در آن زمان نماینده سرزمین جنوبی بود، و ارنست کارول مور، مدیر مدرسه عادی، شروع به لابی کردن با قانونگذاری ایالتی کردند تا مدرسه را به دومین پردیس دانشگاه کالیفرنیا تبدیل کند.

یو سی برکلی آنها با مقاومت فارغ التحصیلان دانشگاه کالیفرنیا برکلی، اعضای قانونگذار ایالتی کالیفرنیای شمالی و بنجامین اید ویلر، رئیس جمهور وقت UC مواجه شدند، که همگی شدیداً با ایده ایجاد یک محوطه جنوبی مخالف بودند. با این حال، دیوید پرسکات باروز، رئیس جدید دانشگاه کالیفرنیا در سال 1919، با مخالفت ویلر موافق نبود.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

هزینه تحصیل در آمریکا از مهم ترین موضوعاتی است که باید در زمان ارسال درخواست برای یک دانشگاه به آن دقت داشته باشید. شما باید بتوانید که هزینه های تحصیل دانشجویی خود را در زمان سال های تحصیل خود در دانشگاه های آمریکا بپردازید. هزینه های تحصیل در دانشگاه UCLA به شرح زیر است.

هزینه شهریه سالانه شما 44,830 دلار می باشد که نسبت به بسیاری از دانشگاه های آمریکا هزینه مناسبی به حساب می آید. هزینه خوابگاه و خورد خوراک شما در صورتی که داخل دانشگاه باشد 17,231 دلار و در صورت زندگی در آپارتمان های Off-Campus باشد هزینه آن 16,224 دلار خواهد بود. هزینه کتاب و لوازم سالانه 1,434 دلار و هزینه حمل و نقل شما نیز سالانه 635 دلار می باشد. هزینه بیمه دانشجویی نیز سالانه 2,850 دلار است. مجموع این هزینه ها سالانه 68,474 دلار است که شما باید برای تحصیل در این دانشگاه بپردازید.

هزینه تحصیل در دانشگاه University of California Los Angles
هزینه تحصیل در دانشگاه University of California Los Angles

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس

حسابداری (Accounting) مهندسی هوا فضا (Aerospace Engineering) مطالعات آفریقایی آمریکایی (African American Studies)
مطالعات آفریقا و خاورمیانه (African and Middle Eastern Studies) مطالعات آفریقایی (African Studies) مطالعات سرخپوستان آمریکایی (American Indian Studies)
ادبیات و فرهنگ آمریکایی (American Literature and Culture) خاور نزدیک باستان و مصرشناسی (Ancient Near East and Egyptology) مردم شناسی (Anthropology)
روانشناسی رشد کاربردی (Applied Developmental Psychology) زبانشناسی کاربردی (Applied Linguistics) ریاضیات کاربردی (Applied Mathematics)
آمار کاربردی (Applied Statistics) عربی (Arabic) عربی و معارف اسلامی (Arabic and Islamic Studies)
باستان شناسی (Archaeology) مطالعات معماری (Architectural Studies) معماری (Architecture)
ارمنی شناسی (Armenian Studies) هنر (Art) تاریخ هنر (Art History)
مطالعات آسیایی آمریکایی (Asian American Studies) علوم انسانی آسیایی (Asian Humanities) زبان های آسیایی (Asian Languages)
زبان ها و فرهنگ های آسیایی (Asian Languages and Cultures) زبان‌ها و زبان‌شناسی آسیایی (Asian Languages and Linguistics) ادیان آسیایی (Asian Religions)
مطالعات آسیایی (Asian Studies) ستاره شناسی (Astronomy) فیزیک نجومی (Astrophysics)
علوم جوی و اقیانوسی (Atmospheric and Oceanic Sciences) علوم جوی و اقیانوسی / ریاضیات (Atmospheric and Oceanic Sciences/Mathematics) بیوشیمی (Biochemistry)
بیوشیمی، زیست شناسی مولکولی و ساختاری (Biochemistry, Molecular and Structural Biology) مهندسی زیستی (Bioengineering) بیوانفورماتیک (Bioinformatics)
شیمی بیولوژیکی (Biological Chemistry) زیست شناسی (Biology) زیست شناسی (اکولوژی و تکامل پزشکی) (Biology (Ecology and Evolution of Medicine))
بیوماتیک (Biomathematics) تحقیقات زیست پزشکی (Biomedical Research) بیوفیزیک (Biophysics)
آمار زیستی (Biostatistics) سلامت مغز و رفتار (Brain and Behavioral Health) مدیریت کسب و کار (Business Administration)
تجزیه و تحلیل کسب و کار (Business Analytics) اقتصاد بازرگانی (Business Economics) مطالعات آمریکای مرکزی (Central American Studies)
زبان‌ها و فرهنگ‌های اروپای مرکزی و شرقی (Central and East European Languages and Cultures) مطالعات اروپای مرکزی و شرقی (Central and East European Studies) مهندسی شیمی (Chemical Engineering)
علم شیمی (Chemistry) شیمی/علوم مواد (Chemistry/Materials Science) مطالعات چیکانا و چیکانو (Chicana and Chicano Studies)
زبان چینی (Chinese) پرس و جوی رقص (رقص) (Choreographic Inquiry (Dance)) مطالعات سینما و رسانه (Cinema and Media Studies)
مهندسی عمران (Civil Engineering) تمدن کلاسیک (Classical Civilization) علوم کلاسیک (Classics)
علوم اقلیمی (Climate Science) تحقیقات بالینی (Clinical Research) علوم شناختی (Cognitive Science)
مطالعات ارتباطات (Communication Studies) مشارکت جامعه و تغییر اجتماعی (Community Engagement and Social Change) علوم بهداشت جامعه (Community Health Sciences)
ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) زیست شناسی محاسباتی و سیستمی (Computational and Systems Biology) مهندسی رایانه (Computer Engineering)
مهندسی شبکه های کامپیوتری (Computer Networking Engineering) علوم کامپیوتر (Computer Science) علوم و مهندسی کامپیوتر (Computer Science and Engineering)
رهبری (موسیقی) (Conducting (Music)) زیست شناسی حفاظت (Conservation Biology) حفاظت از مواد باستان شناسی و قوم شناسی (Conservation of Archaeological and Ethnographic Materials)
حفاظت از فرهنگ مادی (Conservation of Material Culture) فرهنگ و عملکرد (Culture and Performance) رقص (Dance)
مهندسی علوم داده (آنلاین) (Data Science Engineering (online)) نظریه داده ها (Data Theory) جراحی دندان (Dental Surgery)
طراحی – هنرهای رسانه ای (Design Media Arts) علوم انسانی دیجیتال (Digital Humanities) مطالعات مربوط به معلولیت (Disability Studies)
علوم زمین و محیط زیست (Earth and Environmental Science) مطالعات آسیای شرقی (East Asian Studies) اکولوژی، رفتار و تکامل (Ecology, Behavior and Evolution)
اقتصاد (Economics) تحصیلات (Education) آموزش و تحول اجتماعی (Education and Social Transformation)
مطالعات آموزش و پرورش (Education Studies) برنامه رهبری آموزشی (Educational Leadership Program) مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering)
مهندسی برق (Electrical Engineering) مهندسی برق (آنلاین) (Electrical Engineering (online)) مواد الکترونیکی (آنلاین) (Electronic Materials (online))
زمین شناسی مهندسی (Engineering Geology) مدیریت مهندسی (آنلاین) (Engineering Management (online)) زبان انگلیسی (English)
کارآفرینی (Entrepreneurship) محیط زیست و پایداری (Environment and Sustainability) مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering)
علوم بهداشت محیط (Environmental Health Sciences) علوم محیطی (Environmental Science) علوم و مهندسی محیط زیست (Environmental Science and Engineering)
سیستم های زیست محیطی و جامعه (Environmental Systems and Society) همه گیر شناسی (Epidemiology) موسیقی – قوم شناسی (Ethnomusicology)
زبان های اروپایی و مطالعات فرافرهنگی (European Languages and Transcultural Studies) مطالعات اروپایی (European Studies) طب تکاملی (Evolutionary Medicine)
فیلم و تلویزیون (Film and Television) تولید فیلم و تلویزیون (فیلمبرداری) (Film and Television Production (Cinematography)) تولید فیلم و تلویزیون (کارگردانی) (Film and Television Production (Directing))
تولید فیلم و تلویزیون (مستند) (Film and Television Production (Documentary)) تولید فیلم و تلویزیون (برنامه تهیه کنندگان) (Film and Television Production (Producers Program)) تولید فیلم و تلویزیون (فیلمنامه نویسی) (Film and Television Production (Screenwriting))
فیلم، تلویزیون و رسانه های دیجیتال (Film, Television and Digital Media) ریاضیات اکچوئری مالی (Financial Actuarial Mathematics) مهندسی مالی (Financial Engineering)
مطالعات مواد غذایی (Food Studies) زبان فرانسوی (French) مطالعات فرانسه و فرانکوفون (French and Francophone Studies)
زبان فرانسه و زبان شناسی (French and Linguistics) مطالعات جنسیتی (Gender Studies) شیمی عمومی (General Chemistry)
ژنتیک و ژنومیک (Genetics and Genomics) مشاوره ژنتیک (Genetics Counseling) ژئوشیمی (Geochemistry)
جغرافیا (Geography) جغرافیا/مطالعات محیطی (Geography/Environmental Studies) زمين شناسي (Geology)
ژئوفیزیک (Geophysics) ژئوفیزیک و فیزیک سیاره ای (Geophysics and Planetary Physics) ژئوفیزیک و فیزیک فضایی (Geophysics and Space Physics)
سیستم ها و فناوری های اطلاعات مکانی (Geospatial Information Systems and Technologies) زبان آلمانی (German) زبان های آلمانی (Germanic Languages)
پیری شناسی (Gerontology) بهداشت جهانی (Global Health) مطالعات جهانی جاز (Global Jazz Studies)
مطالعات جهانی (Global Studies) زبان یونانی (Greek) یونانی و لاتین (Greek and Latin)
سیاست و مدیریت سلامت (Health Policy and Management) اداره بهداشت و درمان (آنلاین) (Healthcare Administration (online)) مطالعات عبری و یهودی (Hebrew and Jewish Studies)
آموزش عالی و تغییر سازمانی (Higher Education & Organizational Change) زبان ها و ادبیات اسپانیایی (Hispanic Languages and Literatures) تاریخ (History)
تاریخ علم و پزشکی (History of Science and Medicine) زیست شناسی انسانی و جامعه (Human Biology and Society) رشد انسانی و روانشناسی (آموزش و پرورش) (Human Development & Psychology (Education))
رشته تمرکز فردی (هنر و معماری) (Individual Field of Concentration (Arts & Architecture)) رشته تمرکز انفرادی (دانشکده) (Individual Field of Concentration (College)) حوزه تمرکز فردی (تئاتر، فیلم و تلویزیون) (Individual Field of Concentration (Theater, Film and Television))
مطالعات هند و اروپایی (Indo-European Studies) مطالعات اطلاعاتی (Information Studies) مهندسی مدارهای مجتمع (آنلاین) (Integrated Circuits Engineering (online))
مطالعات توسعه بین المللی (International Development Studies) مطالعات کوچ بین المللی (International Migration Studies) ایران شناسی (Iranian Studies)
مطالعات اسلامی (Islamic Studies) مطالعات اسرائیل (Israel Studies) زبان ایتالیایی (Italian)
رشته های ایتالیایی و ویژه (Italian and Special Fields) زبان ژاپنی (Japanese) مطالعات یهودی (Jewish Studies)
زبان کره ای (Korean) مطالعات کار (Labor Studies) لاتین (Latin)
مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies) حقوق (Law) مطالعات لزبین، همجنسگرا، دوجنسه، ترنسجندر و کوئیر (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender and Queer Studies)
کتابداری و اطلاع رسانی (Library and Information Science) زبان شناسی (Linguistics) زبان شناسی و مردم شناسی (Linguistics and Anthropology)
زبان‌شناسی و زبان‌ها و فرهنگ‌های آسیایی (Linguistics and Asian Languages and Cultures) زبان شناسی و علوم کامپیوتر (Linguistics and Computer Science) زبان شناسی و انگلیسی (Linguistics and English)
زبان شناسی و زبان فرانسه (Linguistics and French) زبان شناسی و ایتالیایی (Linguistics and Italian) زبان شناسی و فلسفه (Linguistics and Philosophy)
زبانشناسی و روانشناسی (Linguistics and Psychology) زبان‌شناسی و زبان‌های اسکاندیناوی (Linguistics and Scandinavian Languages) زبان شناسی و اسپانیایی (Linguistics and Spanish)
ادبیات و محیط زیست (Literature and Environment) مدیریت (Management) مهندسی ساخت و طراحی (آنلاین) (Manufacturing and Design Engineering (online))
مهندسی ساخت (Manufacturing Engineering) زیست شناسی دریایی (Marine Biology) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)
مهندسی علوم مواد (آنلاین) (Materials Science Engineering (online)) زیست شناسی ریاضی (Mathematical Biology) ریاضیات (Mathematics)
ریاضیات برای تدریس (Mathematics for Teaching) ریاضیات محاسبات (Mathematics of Computation) ریاضیات/علوم کاربردی (Mathematics/Applied Science)
ریاضیات/اقتصاد (Mathematics/Economics) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) مکانیک سازه ها (آنلاین) (Mechanics of Structures (online))
پزشکی (Medicine) مطالعات مکزیکی (Mexican Studies) میکروبیولوژی، ایمونولوژی و ژنتیک مولکولی (Microbiology, Immunology and Molecular Genetics)
مطالعات خاورمیانه (Middle Eastern Studies) فارماکولوژی مولکولی و پزشکی (Molecular and Medical Pharmacology) زیست شناسی مولکولی (Molecular Biology)
سم شناسی مولکولی (Molecular Toxicology) زیست شناسی مولکولی، سلولی و تکاملی (Molecular, Cell and Developmental Biology) فیزیولوژی مولکولی، سلولی و یکپارچه (Molecular, Cellular and Integrative Physiology)
آهنگسازی موسیقی (Music Composition) آموزش موسیقی (Music Education) تاریخچه موسیقی و صنعت (Music History and Industry)
صنعت موسیقی (Music Industry) اجرای موسیقی (Music Performance) اجرای موسیقی (جاز) (Music Performance (Jazz))
موسیقی شناسی (Musicology) زبان ها و فرهنگ های خاور نزدیک (Near Eastern Languages and Cultures) علوم اعصاب (Neuroscience)
مطالعات نوردیک (Nordic Studies) پرستاری (Nursing) پرستاری (تمرین پیشرفته) (Nursing (Advanced Practice))
پرستاری (بالینی) (Nursing (Clinical)) تمرین پرستاری (Nursing Practice) زیست شناسی دهان (Oral Biology)
فلسفه (Philosophy) فیزیک (Physics) فیزیک و زیست شناسی در پزشکی (Physics and Biology in Medicine)
علم فیزیولوژی (Physiological Science) مطالعات پیلیپینو (Pilipino Studies) علوم سیاسی (Political Science)
مطالعات پرتغالی و برزیلی (Portuguese and Brazilian Studies) ادبیات و زبان شناسی پرتغالی (Portuguese Literature and Linguistics) موسسه رهبری اصلی (Principal Leadership Institute)
نویسندگی حرفه ای (Professional Writing) روان درمانی (Psychobiology) روانشناسی (Psychology)
امور عمومی (Public Affairs) سلامت عمومی (Public Health) سیاست عمومی (Public Policy)
اقتصاد کمی (Quantitative Economics) مهندسی قابلیت اطمینان (آنلاین) (Reliability Engineering (online)) زبان روسی (Russian Language)
زبان و ادبیات روسی (Russian Language and Literature) زبان و ادبیات روسی (Russian Literature) مطالعات روسی (Russian Studies)
زبان اسکاندیناوی (Scandinavian) زبان ها و فرهنگ های اسکاندیناوی (Scandinavian Languages and Cultures) آموزش علوم (Science Education)
مهندسی پردازش سیگنال و ارتباطات (آنلاین) (Signal Processing and Communications Engineering (online)) زبان‌ها و فرهنگ‌های اسلاوی، اروپای شرقی و اوراسیا (Slavic, East European and Eurasian Languages and Cultures) علوم داده های اجتماعی جزئی (Social Data Science Minor)
روش تحقیق اجتماعی (آموزش و پرورش) (Social Research Methodology (Education)) علوم اجتماعی (Social Science) علوم اجتماعی و آموزش تطبیقی (Social Sciences & Comparative Education)
اندیشه اجتماعی (Social Thought) رفاه اجتماعی (Social Welfare) جامعه و ژنتیک (Society and Genetics)
جامعه شناسی (Sociology) مطالعات جنوب آسیا (South Asian Studies) مطالعات آسیای جنوب شرقی (Southeast Asian Studies)
زبان اسپانیایی (Spanish) اسپانیایی و جامعه و فرهنگ (Spanish and Community and Culture) زبان اسپانیایی و زبانشناسی (Spanish and Linguistics)
اسپانیایی و پرتغالی (Spanish and Portuguese) زبان شناسی اسپانیایی (Spanish Linguistics) ادبیات اسپانیایی و زبان شناسی (Spanish Literature and Linguistics)
آموزش ویژه (Special Education) آمار (Statistics) زیست شناسی ساختاری (Structural Biology)
مهندسی مصالح سازه (آنلاین) (Structural Materials Engineering (online)) امور دانشجویی (Student Affairs) مطالعه دین (Study of Religion)
زیست شناسی سیستم ها (Systems Biology) مهندسی سیستم (آنلاین) (Systems Engineering (online)) برنامه آموزش معلمان (Teacher Education Program)
آموزش زبان های آسیایی (Teaching Asian Languages) تدریس ریاضیات متوسطه دوم (Teaching Secondary Mathematics) تئاتر (Theater)
تئاتر (بازیگری) (Theater (Acting)) تئاتر (کارگردانی) (Theater (Directing)) تئاتر (نمایشنامه نویسی) (Theater (Playwriting))
تئاتر (طراحی تولید) (Theater (Production Design)) مطالعات تئاتر و اجرا (Theater and Performance Studies) مربیگری و رهبری تحول آفرین (Transformative Coaching and Leadership)
برنامه ریزی شهری و منطقه ای (Urban and Regional Planning) مطالعات شهری و منطقه ای (Urban and Regional Studies) برنامه ریزی شهری (Urban Planning)
آموزش شهری (آموزش و پرورش) (Urban Schooling (Education)) آموزش هنرهای تجسمی و نمایشی (Visual and Performing Arts Education) هنر و فرهنگ جهانی (World Arts and Cultures)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس که به UCLA معروف است آشنا کنیم که یکی از بهترین مراکز آموزشی آمریکا شناخته می شود تا شما بتوانید در صورتی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید به طور کامل این دانشگاه را بشناسید.

منبع: ucla.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *