لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا: کلمبیا نام یکی از بهترین دانشگاه های کشور آمریکا می باشد که سال های سال است دانشجویان مختلف از کشور های دیگر برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه درخواست ارسال می کنند و آرزوی تحصیل در این دانشگاه را دارند. دانشگاه کلمبیا دانشگاه دهم در کشور آمریکا می باشد که کیفیت تحصیل در این دانشگاه نیز بسیار بالاست و رشته های تحصیلی بسیار زیادی نیز در این دانشگاه آموزش داده می شوند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه کلمبیا آشنا کنیم.

 

دانشگاه کلمبیا (Columbia University)

دانشگاه کلمبیا که با نام کلمبیا نیز شناخته می شود و به طور رسمی به عنوان دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک شناخته می شود، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی لیگ آیوی در شهر نیویورک است. کلمبیا که در سال 1754 به عنوان کالج کینگ در محوطه کلیسای ترینیتی در منهتن تأسیس شد، قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در نیویورک و پنجمین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده است.

این یکی از 9 کالج استعماری است که قبل از اعلامیه استقلال تأسیس شد و عضو اتحادیه آیوی است. کلمبیا در بین دانشگاه های معتبر جهان قرار دارد. کلمبیا توسط منشور سلطنتی در زمان جورج دوم بریتانیا تأسیس شد.

این کالج در سال 1784 پس از انقلاب آمریکا به کالج کلمبیا تغییر نام داد و در سال 1787 تحت یک هیئت امنای خصوصی به ریاست دانشجویان سابق الکساندر همیلتون و جان جی قرار گرفت. در سال 1896، محوطه دانشگاه به مکان فعلی خود در ارتفاعات مورنینگ ساید منتقل شد و به دانشگاه کلمبیا تغییر نام داد.

دانشمندان و دانشمندان کلمبیا نقش اساسی در پیشرفت های علمی از جمله رابط مغز و کامپیوتر ایفا کرده اند. لیزر و میزر؛ تشدید مغناطیسی هسته ای؛ اولین شمع هسته ای؛ اولین واکنش شکافت هسته ای در قاره آمریکا؛ اولین شواهد برای تکتونیک صفحه و رانش قاره. و بسیاری از تحقیقات اولیه و برنامه ریزی برای پروژه منهتن در طول جنگ جهانی دوم.

کلمبیا به بیست مدرسه، از جمله چهار مدرسه در مقطع کارشناسی و 16 مدرسه در مقطع کارشناسی ارشد سازماندهی شده است. تلاش های تحقیقاتی دانشگاه شامل رصدخانه زمین لامونت-دوهرتی، موسسه مطالعات فضایی گودارد و آزمایشگاه های شتاب دهنده با شرکت های فناوری بزرگ مانند آمازون و آی بی ام است.

کلمبیا یکی از اعضای مؤسس انجمن دانشگاه های آمریکا است و اولین مدرسه ای در ایالات متحده بود که مدرک MD را اعطا کرد. این دانشگاه همچنین سالانه جایزه پولیتزر را اداره می کند. کتابخانه دانشگاه کلمبیا با بیش از 15 میلیون جلد، سومین کتابخانه بزرگ تحقیقاتی خصوصی در ایالات متحده است.

سرمایه این دانشگاه در سال 2022 به 13.3 میلیارد دلار می رسد که در میان بزرگترین مؤسسات دانشگاهی است. از دسامبر 2021، فارغ التحصیلان، اساتید و کارکنان آن عبارتند از: هفت نفر از بنیانگذاران ایالات متحده؛ چهار رئیس جمهور ایالات متحده؛ 33 سران کشورهای خارجی؛ دو دبیر کل سازمان ملل متحد؛ ده قاضی دادگاه عالی ایالات متحده، که یکی از آنها در حال حاضر خدمت می کند. 101 برنده جایزه نوبل؛ 125 عضو آکادمی ملی علوم؛ 53 میلیاردر زنده؛ 22 مدال آور المپیک؛ 33 برنده جایزه اسکار؛ و 125 برنده جایزه پولیتزر.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه Columbia

  • شعار دانشگاه: در نور تو نور را خواهیم دید (In Thy light shall we see light) (In lumine Tuo videbimus lumen)
  • تاریخ تاسیس: 25 می 1754
  • ریاست دانشگاه: لی بولینگر (Lee Bollinger)
  • معاونت دانشگاه: مری کانینگهام بویس (Mary Cunningham Boyce)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 4,370 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 33,413 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: شیر ها (Lions)

 

تاریخچه دانشگاه کلمبیا

بحث در مورد تأسیس یک کالج در ایالت نیویورک از اوایل سال 1704 آغاز شد، در آن زمان سرهنگ لوئیس موریس به انجمن تبلیغ انجیل در بخش های خارجی، بازوی مبلغان کلیسای انگلستان، نامه نوشت و متقاعد کرد جامعه ای که شهر نیویورک یک جامعه ایده آل برای تأسیس یک کالج بود.

با این حال، تا زمان تأسیس کالج نیوجرسی (به پرینستون تغییر نام داد) در آن سوی رودخانه هادسون در نیوجرسی بود که شهر نیویورک به طور جدی به فکر تأسیس یک کالج افتاد. در سال 1746، مصوبه ای از سوی مجمع عمومی نیویورک برای جمع آوری کمک های مالی برای تأسیس یک کالج جدید به تصویب رسید.

در سال 1751، مجمع کمیسیونی متشکل از ده نفر از ساکنان نیویورک را منصوب کرد که هفت نفر از آنها اعضای کلیسای انگلستان بودند تا وجوه جمع آوری شده توسط قرعه کشی ایالتی را به سمت تأسیس یک کالج هدایت کنند.

پس از انقلاب، کالج برای احیای سرزندگی خود به ایالت نیویورک روی آورد و قول داد که هر تغییری را که ایالت بخواهد در اساسنامه مدرسه ایجاد کند. قانونگذار موافقت کرد که به کالج کمک کند و در 1 مه 1784 “قانونی را برای اعطای امتیازات خاص به کالج که قبلاً کالج کینگ نامیده می شد” تصویب کرد.

این قانون یک هیئت نایب السلطنه ایجاد کرد تا بر احیای کینگز کالج نظارت کند و در تلاش برای نشان دادن حمایت خود از جمهوری جدید، قانونگذار مقرر کرد که “کالج در شهر نیویورک که قبلاً کالج کینگ نامیده می شد، برای همیشه نامیده می شود. و با نام کالج کلمبیا شناخته می شود، اشاره ای به کلمبیا، یک نام جایگزین برای آمریکا که به نوبه خود از نام کریستف کلمب می آید.

Regents سرانجام در فوریه 1787 از قانون اساسی معیوب کالج آگاه شدند و کمیته تجدید نظر را تعیین کردند که توسط جان جی و الکساندر همیلتون رهبری می شد. در آوریل همان سال، منشور جدیدی برای کالج به تصویب رسید که قدرت را به هیئت امنای جداگانه ای متشکل از 24 نفر اعطا کرد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه کلمبیا

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از موضوعاتی است که بسیاری از خانواده های ایرانی به آن اهمیت می دهند و تلاش می کنند که دانشگاهی با هزینه های متعادل را برای خودشان انتخاب کنند. دانشگاه کلمبیا به این دلیل که یکی از قدیمی ترین و بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد، هزینه های تحصیل در آن کمی بالاست.

هزینه ای که شما باید برای شهریه و تحصیل در دانشگاه کلمبیا بپردازید، 65,524 دلار می باشد و هزینه اقامت و خوابگاه به علاوه خورد و خوراک نیز 15,450 دلار می باشد. شما جمعا برای تحصیل در دانشگاه کلمبیا باید سالانه 80,974 دلار هزینه کنید تا بتوانید در دانشگاه کلمبیا تحصیل کنید.

 

رشته های تحصیلی در دانشگاه کلمبیا

مطالعات آفریقایی آمریکایی و آفریقایی دیاسپورا (African American and African Diaspora Studies) مطالعات آمریکایی (American Studies) مطالعات باستانی (Ancient Studies)
مردم شناسی (Anthropology) ریاضیات کاربردی (Applied Mathematics) باستان شناسی (Archaeology)
معماری (Architecture) تاریخ هنر (Art History) تاریخ هنر و هنرهای تجسمی (Art History and Visual Arts)
ستاره شناسی (Astronomy) فیزیک نجومی (Astrophysics) زیست شناسی (Biology)
بیوشیمی (Biochemistry) بیوفیزیک (Biophysics) مدیریت بازرگانی (تمرکز ویژه) (Business Management (Special Concentration))
فیزیک شیمی (Chemical Physics) فیزیک شیمی (Chemical Physics) علم شیمی (Chemistry)
علوم کلاسیک (Classics) کنفرانس ها، سمینارهای بین بخشی، و پیشنهادات مدارس حرفه ای (Colloquia, Interdepartmental Seminars, and Professional School Offerings) ادبیات تطبیقی و جامعه (Comparative Literature and Society)
علوم کامپیوتر (Computer Science) علوم کامپیوتر-ریاضی (Computer Science-Mathematics) نوشتن خلاق (Creative Writing)
رقص (Dance) علم داده (Data Science) هنرهای درام و تئاتر (Drama and Theatre Arts)
علوم زمین (Earth Science) مطالعات آسیای شرقی (East Asian Studies) اقتصاد (Economics)
اقتصاد-ریاضی (Economics-Mathematics) اقتصاد-فلسفه (Economics-Philosophy) اقتصاد-علوم سیاسی (Economics-Political Science)
اقتصاد-آمار (Economics-Statistics) تحصیلات (تمرکز ویژه) (Education (Special Concentration)) زبان انگلیسی (English)
زیست شناسی محیطی (Environmental Biology) شیمی محیطی (Environmental Chemistry) علوم محیطی (Environmental Science)
مطالعات قومیتی و نژادی (Ethnicity and Race Studies) زیست شناسی تکاملی گونه های انسانی (Evolutionary Biology of the Human Species) مطالعات فیلم و رسانه (Film and Media Studies)
اقتصاد مالی (Financial Economics) زبان فرانسوی (French) مطالعات فرانسه و فرانکوفون (French and Francophone Studies)
ادبیات آلمانی و تاریخ فرهنگی (German Literature and Cultural History) مطالعات یونانی (یونانی مدرن) (تمرکز ویژه) (Hellenic Studies (Modern Greek) (Special Concentration)) مطالعات اسپانیایی (Hispanic Studies)
تاریخ (History) تاریخ و فلسفه علم (دروس انتخابی) (History and Philosophy of Science (Selected Coursework)) تاریخ و نظریه معماری (History and Theory of Architecture)
حقوق بشر (Human Rights) علم اطلاعات (Information Science) زبان ایتالیایی (Italian)
مطالعات جاز (تمرکز ویژه) (Jazz Studies (Special Concentration)) مطالعات یهودیت (تمرکز ویژه) (Jewish Studies (Special Concentration)) مرکز منابع زبان (Language Resource Center)
مطالعات آمریکای لاتین و کارائیب (Latin American and Caribbean Studies) زبان شناسی (Linguistics) ریاضیات (Mathematics)
ریاضی-آمار (Mathematics-Statistics) مطالعات قرون وسطی و رنسانس (تمرکز ویژه) (Medieval and Renaissance Studies (Special Concentration)) مطالعات خاورمیانه، جنوب آسیا و آفریقا (Middle Eastern, South Asian, and African Studies)
موسیقی (Music) علوم اعصاب و رفتار (Neuroscience and Behavior) فلسفه (Philosophy)
تربیت بدنی (Physical Education) فیزیک (Physics) علوم سیاسی (Political Science)
علوم سیاسی-آمار (Political Science-Statistics) مطالعات پرتغالی (Portuguese Studies) روانشناسی (Psychology)
بهداشت عمومی (تمرکز ویژه) (Public Health (Special Concentration)) مطالعات منطقه ای (Regional Studies) دین (Religion)
زبان و فرهنگ روسی (Russian Language and Culture) ادبیات روسی (Russian Literature) ادبیات و فرهنگ روسیه (Russian Literature and Culture)
زبان و فرهنگ اسلاوی (غیر روسی) (Slavic (Non-Russian) Language and Culture) مطالعات اسلاو (Slavic Studies) جامعه شناسی (Sociology)
آمار (Statistics) توسعه پایدار (Sustainable Development) مطالعات شهری (Urban Studies)
هنرهای تجسمی (Visual Arts) مطالعات زنان و جنسیت (Women’s and Gender Studies) مطالعات ییدیش (Yiddish Studies)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه کلمبیا، تاریخچه، هزینه و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

منبع: columbia.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *