لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

اعزام دانشجو به آمریکا

اعزام دانشجو به آمریکا

اعزام دانشجو به آمریکا: تحصیلات دانشگاهی یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین دوران در زمان زندگی بسیاری از جوانان می باشد و بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا آرزوی تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را دارند. آمریکا یکی از بزرگ ترین و قدرتمند ترین کشور های دنیاست که در زمینه آموزش و آموزش دانشگاهی نیز حرف اول رو میزند و بسیاری از دانشگاه های برتر این کشور در لیست بهترین دانشگاه های جهان دیده می شوند.

اما ارسال درخواست برای تحصیل در آمریکا یا اخذ ویزای تحصیلی آمریکا کار راحتی نیست و شما برای انجام دادن آن باید اطلاعات بسیار زیادی داشته باشید و باید منابع خوب و مهمی نیز داشته باشید. موسسات مجاز اعزام دانشجو در ایران به همین منظور تاسیس شده اند تا در اعزام دانشجویان بین المللی از ایران به آمریکا یا کشور های دیگر دانشجویان را راهنمایی کنند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را با تمامی اطلاعات مورد نیازتان برای اعزام دانشجو به امریکا آشنا کنیم.

 

درباره آمریکا

ایالات متحده دومین کشور بزرگ جهان است و از ترکیبی از مناطق بزرگ شهری و دشت های وسیع و کم جمعیت با مناظر طبیعی زیبا تشکیل شده است. فرهنگ آمریکایی نیز بسیار متنوع است. تا حدی به دلیل مهاجرانی که از قرن هفدهم به ایالات متحده آمده اند، ایالات متحده یک مخلوط از فرهنگ های مختلف از سراسر جهان است. آمریکایی ها بزرگ فکر می کنند و همه چیز در آنجا ممکن به نظر می رسد. دلیلی وجود دارد که چرا آمریکا به عنوان کشوری با امکانات نامحدود شناخته می شود. “رویای آمریکایی“، تنوع، و تضاد در طبیعت و فرهنگ، ایالات متحده را به یک مقصد تعطیلات بسیار محبوب تبدیل کرده است.

ایالات متحده یک کشور نسبتا مدرن است، بنابراین برخلاف کشور هایی مثل ایتالیا، ساختارهای قدیمی زیادی ندارد. این تا حدودی به دلیل شکل گیری آمریکاست. همانطور که بسیاری معتقدند آمریکا توسط کلمب در سال 1492 کشف نشد، اما احتمالاً خیلی زودتر توسط کاشفان آسیایی کشف شده است. در آن زمان، بومیان آمریکا قبلاً در این قاره زندگی می کردند. هنگامی که هلندی ها به ایالات متحده آمدند، آن را “هلند جدید” نامیدند و نیویورک به “آمستردام جدید” معروف شد. به همین دلیل است که تا به امروز بسیاری از خیابان ها و مغازه ها نام هلندی دارند. به همین ترتیب، بسیاری از نام‌های خانوادگی آمریکایی هلندی به نظر می‌رسند، حتی اگر آمریکا برای مدت کوتاهی تحت اشغال هلندی ها بود.

در این کشور چیزی به نام زبان یا دین رسمی وجود ندارد و این به دلیل زیاد بودن میزان افراد با زبان یا دین های مختلف است. در این کشور بیشتر به 5 زبان انگلیسی، اسپانیایی، آلمانی، چینی و فرانسوی حرف میزنند و تقریبا تمامی ادیان مختلف دنیا نیز در آمریکا وجود دارد.

تحصیل در آمریکا
تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

ایالات متحده آمریکا دارای بزرگترین جمعیت دانشجویان بین المللی در جهان است، با بیش از 1,000,000 دانش آموز برای ادامه تحصیلات و تجربه زندگی خود در ایالات متحده. تقریباً 5٪ از کل دانش آموزانی که در آموزش عالی در ایالات متحده ثبت نام کرده اند، دانشجویان بین المللی هستند و تعداد آنها در حال افزایش است. از اواسط دهه 1950، زمانی که ثبت نام دانشجویان بین المللی فقط به 35000 نفر می رسید، آموزش بین المللی در ایالات متحده راه طولانی را طی کرده است.

از طریق جستجوی دانشگاه ها و کالج های ایالات متحده ما، مراکز مورد علاقه خود را پیدا کنید، تحقیق کنید، تماس بگیرید و ذخیره کنید. با فهرستی از همه دانشگاه‌ها و کالج‌هایی در ایالات متحده که دانشجویان بین‌المللی را می‌پذیرند و ثبت‌نام می‌کنند، پس از ایجاد یک حساب کاربری رایگان، می‌تواند محل اصلی شما برای یافتن دانشگاه مناسب برای شما باشد! با داده‌های قابل جستجو در بیش از 3000 مرکز آموزشی، می‌توانید بر اساس برنامه تحصیلی و مدرک تحصیلی، ایالت یا موقعیت جغرافیایی دیگر، محدوده شهریه، عمومی در مقابل خصوصی و بسیاری از نقاط داده دیگر با مدارس مطابقت دهید. ما می دانیم که انتخاب مدرسه و برنامه مناسب می تواند یک فرآیند گسترده و طاقت فرسا باشد، و ما این منبع را به طور خاص ساخته ایم تا شما، یک دانش آموز بین المللی، بتوانید برنامه مناسب را پیدا کنید.

 

مراحل اعزام دانشجو به آمریکا

 1. گزینه های مورد نظر خودتان را بررسی کنید!: اولین کاری که شما برای تحصیل در آمریکا باید انجام دهید این است که در میان مراکز آموزشی مختلف این کشور چندین نمونه که برای خود مناسب می دانید را انتخاب کنید و در ذهن خود داشته باشید و برای اقدام ارسال درخواست آماده باشید.
 2. هزینه های خود را تامین کنید!: دومین کار شما این است که هزینه های لازم برای تحصیل و زندگی در آمریکا را بررسی کنید و این هزینه ها را آماده داشته باشید.
 3. اپلیکیشن یا درخواست خود را تکمیل کنید!: سومین کار مهم شما برای اعزام شدن به آمریکا این است که باید فرم درخواست و اپلیکیشن خود و مدارک مربوط به آن مثل انگیزه نامه یا غیره را با دقت بسیار بنویسید.
 4. اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا: بعد از انجام تمامی مراحل بالا برای برای گرفتن ویزای تحصیلی آمریکا اقدام کنید و از طریق ارسال مدارک و مصاحبه در سفارت های این کشور در کشور های همسایه ویزای خود را بگیرید.
 5. برای خروج خود آماده شوید!: آخرین مرحله اعزام شما به عنوان یک دانشجو به آمریکا نیز اقدام برای ترک وطن و سفر به آمریکا برای تحصیل می باشد.

 

اعزام دانشجو به آمریکا

اعزام دانشجو به آمریکا نسبت به سایر کشورها بالاترین آمار را دارد درواقع اعزام دانشجو به آمریکا در بین دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور همیشه پرطرفداربوده به طوری که در حال حاضرتعداد دانشجویان بین المللی در این کشور به حدود یک میلیون نفر می‌ رسد. با وجود بیش از 3000 دانشگاه وکالج  این جمعیت سال به سال رو به افزایش است به طورمثال در سال 1950 فقط 35000 دانشجو بین المللی در آمریکا وجود داشت ودر مدت 70 سال رشد بسیاربالایی را نشان می دهد. طبق آماربه دست آمده از آموزش عالی ایالات متحده آمریکا درگذشته 5 درصد دانشجویان مقطع کارشناسی وبالاتر در دانشگاه های آمریکا را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. هر کدام از ایالتهای آمریکا با داشتن شرایط جغرافیایی، اقتصادی وفرهنگی خاص خود و دانشگاه های معتبر در سطح جهانی، طیف متفاوتی از دانشجویان بین المللی را جذب می کنند. دلایل افزایش تعداد دانشجویان بین المللی آمریکا عبارتند از:

 • بزرگترین اقتصاد جهان با پیشرفته ترین تکنولوژی
 • دارای با کیفیت ترین موسسات آموزشی
 • دارای وسیع ترین گزینه های تحصیلی
مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به آمریکا
مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به آمریکا

مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به آمریکا

 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • رزومه شخصی به زبان انگلیسی
 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی با ریز نمرات
 • ترجمه رسمی مدارک لیسانس همراه با ریز نمرات 4 ساله برای تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد
 • ترجمه از صفحه آخر پایان نامه همراه با تایید از دانشگاه مورد نظر
 • مدرک زبان با نمره حداقل 70 برای آزمون تافل، نمره 500 برای آزمون IBT و نمره آیلتس و PBT نمره 6 (غیر الزامی اما مفید)
 • حداقل 4 توصیه نامه تحصیلی از استاد، مدیران همکار و محققان همکار
 • رزومه و سوابق کاری جهت تحصیل دکتر در آمریکا
 • تاییدیه مقالات علمی منتشر شده
 • ارائه نامه بانک برای اعلام موجودی و گردش حساب برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا و مدرک میزان تمکن مالی

 

هزیه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا بستگی به نوع دانشگاه و یا کالج و ایالت محل تحصیل دارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی و یا ایالتی معمولا کمتر است.

 1. دوره زبان: هزینه هر ترم چهار ماهه زبان حدود هفت هزار دلار
 2. دوره کالج: هزینه تحصیل برای هر ترم چهار ماهه حدود هشت هزار دلار است
 3. دوره کارشناسی: هزینه تحصیل بصورت میانگین از 12000 تا 35000 دلار می باشد .
 4. دوره ارشد و دکتری: هزینه تحصیل بین 15000 تا 25000 متغیر می باشد.

بسیاری ازمتقاضیان تمایل دارند از مقطع کارشناسی درکشور  آمریکا تحصیل کنند و شانس خود را برای ورود به درجات بالاتر تحصیلی و کار در کشور آمریکا افزایش دهند. از طرفی افراد بسیار کمی از آمریکایی ها برای تحصیل در مقطع ارشد اقدام مینمایند به همین دلیل شانس پذیرش در مقطع ارشد در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید بیشتر است. برای گرفتن پذیرش درمقطع دکتری  داشتن رزومه تحصیلی خیلی  قوی یعنی معدل بالای 16، مقاله های علمی پژوهشی معتبر، مدرک زبان و … لازم وضروری است.

هزینه زندگی در آمریکا برای دانشجویان تقریبا 2000 تا 2500 دلار بسته به سبک زندگی فرد متفاوت خواهد بود. در مجموع هزینه ها به شرح زیر است:

 • مسکن حدود ۳۵تا 40 درصد هزینه‌های ماهانه
 • هزینه خوردوخوراک نزدیک به ۴۰ درصد هزینه‌های ماهانه
 • خدمات حمل‌ونقل عمومی به‌طور میانگین100تا120 دلاردرماه
 • هزینه اینترنت به‌ طور میانگین ۵0تا60 دلار در ماه
 • خدمات درمانی که گران‌ترین خدمات است مثلا ویزیت پزشک 80تا100دلار، هزینه داروبرای سرماخوردگی حدود 10 دلارویک نسخه آنتی بیوتیک حدود 20 تا 25 دلار می باشد.
کار دانشجویی در زمان تحصیل در آمریکا
کار دانشجویی در زمان تحصیل در آمریکا

کار دانشجویی در زمان تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویان واقعاً آمریکایی می تواند گران باشد. کار در حین تحصیل می تواند برای کاهش هزینه تحصیل شما مفید باشد و تجربه کاری قابل اجرا در اختیار شما قرار دهد. بسیاری از دانشجویان بین المللی تعجب می کنند که آیا می توانم در حین تحصیل در ایالات متحده کار کنم؟ پاسخ کوتاه این است که بله، دانشجویان بین المللی می توانند در حین تحصیل در ایالات متحده کار کنند اما محدودیت هایی وجود دارد.

دانشجویان بین المللی که ویزای F-1 و M-1 دارند، مجاز به کار در دانشگاه و در برنامه های آموزشی مشخص هستند. دانشجویان در اولین سال تحصیلی خود مجاز به کار خارج از دانشگاه نیستند و فقط می توانند مشاغل درون دانشگاهی مانند کار در کتابخانه، کافه تریا، یا مرکز دانشجویی را برای خود انتخاب کنند. پس از آن در زمان تحصیل برای کارشناسی ارشد یا دکتر افراد می توانند به راحتی در کنار تحصیل کار کنند. اما از موضوعات بسیار مهم این است که زمان خاصی دارد که نباید از این زمان بیشتر کار کنید.

ویزای دانشجویی ایالات متحده به شما امکان می دهد تا 20 ساعت در هفته زمانی که مدرسه در حال برگزاری است و به طور تمام وقت در دوره های تعطیلات مدرسه (حداکثر 40 ساعت در هفته) در دانشگاه کار کنید. استخدام در محوطه دانشگاه به عنوان کاری تعریف می شود که در محوطه دانشگاه یا در مکانی خارج از دانشگاه که وابسته به مدرسه است انجام می شود. این می تواند به معنای کار در یک کتابفروشی دانشگاه، کافه تریا یا سایر امکانات باشد که دانشجویان می توانند در آن کمک کنند.

 

در این مقاله سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل اطلاعات مختلف برای اعزام دانشجو به آمریکا آشنا کنیم. در صورتی که علاقه دارید برای اعزام به آمریکا با مشاوران ما صحبت داشته باشید می توانید به صفحات مشاوره تحصیلی و مشاوره حضوری مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *