لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه ییل

دانشگاه ییل

دانشگاه ییل: تحصیل در آمریکا امروزه به هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی در دنیا تبدیل شده است و یکی از مهم ترین دلایل این اتفاق دانشگاه های آمریکا و سیستم آموزشی آمریکا می باشد. دانشگاه ییل یکی از دانشگاه های معروف و با کیفیت آمریکا می باشد که در رتبه 8 دانشگاه های آمریکا قرار دارد و دانشجویان زیادی سالانه برای ادامه دادن تحصیلات خود در آمریکا برای این دانشگاه درخواست ارسال می کنند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را با دانشگاه Yale و تاریخچه این دانشگاه، هزینه های تحصیل و رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد آن آشنا کنیم.

 

دانشگاه ییل

دانشگاه ییل یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی لیگ آیوی در نیوهیون، کانکتیکات است. این مدرسه که در سال 1701 به عنوان مدرسه کالج تأسیس شد، سومین مؤسسه قدیمی آموزش عالی در ایالات متحده و در میان معتبرترین مؤسسات در جهان است.

مدرسه کالجی که توسط مستعمره کانکتیکات منشور شد، در سال 1701 توسط روحانیون برای آموزش خادمین جماعت قبل از نقل مکان به نیوهیون در سال 1716 تأسیس شد. برنامه درسی که در ابتدا محدود به الهیات و زبان های مقدس بود، شروع به ادغام علوم انسانی و علوم در زمان انقلاب آمریکا کرد.

در قرن نوزدهم، کالج به آموزش‌های فارغ‌التحصیل و حرفه‌ای گسترش یافت و اولین دکترا را در سال 1861 در ایالات متحده اعطا کرد و در سال 1887 به عنوان یک دانشگاه سازمان‌دهی شد. اعضای هیئت علمی و دانشجویان ییل پس از سال 1890 با گسترش سریع محوطه فیزیکی و تحقیقات علمی رشد کردند.

ییل به چهارده مدرسه تشکیل شده است: کالج اصلی کارشناسی، مدرسه فارغ التحصیل هنر و علوم ییل و دوازده مدرسه حرفه ای. در حالی که دانشگاه توسط شرکت ییل اداره می شود، هیئت علمی هر مدرسه بر برنامه درسی و برنامه های مدرک آن نظارت دارد. علاوه بر یک پردیس مرکزی در مرکز شهر نیوهون، دانشگاه دارای امکانات ورزشی در غرب نیوهون، یک پردیس در وست هیون، و جنگل‌ها و حفاظت‌های طبیعی در سراسر نیوانگلند است.

در سال 2021، موقوفه دانشگاه 42.3 میلیارد دلار ارزش داشت که دومین موسسه آموزشی بزرگ است. کتابخانه دانشگاه ییل، که به تمام مدارس تشکیل دهنده خدمات ارائه می دهد، بیش از 15 میلیون جلد دارد و سومین کتابخانه بزرگ دانشگاهی در ایالات متحده است. دانشجویان ورزشکار در مسابقات بین دانشگاهی به عنوان بولداگ ییل در کنفرانس لیگ پیچک بخش اول NCAA به رقابت می پردازند.

از اکتبر 2020، 65 برنده جایزه نوبل، پنج برنده مدال فیلدز، چهار برنده جایزه آبل و سه برنده جایزه تورینگ به دانشگاه ییل وابسته بودند. علاوه بر این، ییل فارغ التحصیلان برجسته بسیاری از جمله پنج رئیس جمهور ایالات متحده، 10 پدر بنیانگذار، 19 قاضی دیوان عالی ایالات متحده، 31 میلیاردر زنده، 54 بنیانگذار و رئیس کالج، بسیاری از سران ایالت، اعضای کابینه و فرمانداران، فارغ التحصیل شده است.

صدها تن از اعضای کنگره و بسیاری از دیپلمات های ایالات متحده، 78 عضو مک آرتور، 252 محقق رودز، 123 محقق مارشال، 102 محقق گوگنهایم و 9 محقق میچل به این دانشگاه وابسته بوده اند. ییل به همراه دانشگاه هاروارد و پرینستون یکی از اعضای سه گروه بزرگ است. اعضای هیئت علمی فعلی ییل شامل 67 عضو آکادمی ملی علوم، 55 عضو آکادمی ملی پزشکی، 8 عضو آکادمی ملی مهندسی و 187 عضو از آکادمی علوم و هنر آمریکا هستند.

این کالج، پس از عادی سازی اندازه مؤسسه، دهمین منبع بزرگ دریافت مدرک دکترا در ایالات متحده و بزرگترین منبع از این قبیل در Ivy League است. همچنین پس از نرمال شدن تعداد فارغ التحصیلان، منبع لیسانس برخی از برجسته ترین دانشمندان (نوبل، فیلدز، جوایز تورینگ، یا عضویت در آکادمی ملی علوم، آکادمی ملی پزشکی، یا عضویت در آکادمی ملی علوم، یا عضویت در آکادمی ملی علوم، همچنین یکی از 10 برتر (رتبه هفتم) است. آکادمی ملی مهندسی).

درباره دانشگاه Yale
درباره دانشگاه Yale

اطلاعات تکمیلی دانشگاه ییل

  • شعار دانشگاه: روشنایی و حقیقت (Light and truth) (Lux et veritas)
  • تاریخ تاسیس: 9 اکتبر 1701
  • ریاست دانشگاه: پیتر سالوی (Peter Salovey)
  • معاون دانشگاه: اسکات استروبل (Scott Strobel)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 5,118 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 12,060 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: بولداگ ها (Bulldogs)

 

تاریخچه دانشگاه ییل

ییل شروع خود را به “قانونی برای آزادی برای ایجاد مدرسه دانشگاهی” می‌داند، منشوری که در طی جلسه‌ای در نیوهیون توسط دادگاه عمومی مستعمره کانکتیکات در 9 اکتبر 1701 تصویب شد. این قانون تلاشی بود برای یک موسسه برای آموزش وزرا و رهبری برای کانکتیکات ایجاد کنید.

اندکی بعد، گروهی متشکل از ده وزیر جماعت، ساموئل اندرو، توماس باکینگهام، اسرائیل چانسی، ساموئل ماتر (برادرزاده افزایش مادر)، کشیش جیمز نویس دوم (پسر جیمز نویز)، جیمز پیرپونت، آبراهام پیرسون، نوادیا راسل، جوزف وب و تیموتی وودبریج، همه فارغ التحصیلان هاروارد، در مطالعه کشیش ساموئل راسل، واقع در برانفورد، کانکتیکات، ملاقات کردند تا کتاب های خود را برای تشکیل کتابخانه مدرسه اهدا کنند. این گروه به رهبری جیمز پیرپونت اکنون با نام “بنیانگذاران” شناخته می شود.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه ییل

هزینه تحصیل در آمریکا به دلیل قیمت بالای دلار در کشور ما یکی از مشکلات اصلی دانشجویان بین المللی به حساب می رود. برای همین بسیاری از دانشجویان بین المللی تلاش می کنند تا دانشگاه هایی با هزینه های مناسب را برای تحصیل انتخاب کنند. اما زمانی که دنشگاه هشتم آمریکا را برای تحصیل انتخاب می کنید باید تمکن مالی پرداخت هزینه های تحصیل در این دانشگاه را نیز به طور کامل داشته باشید.

در دانشگاه Yale آمریکا شما باید سالانه 62,250 دلار برای شهریه دانشگاه هزینه کنید. هزینه خوابگاه در این دانشگاه 10,500 دلار می شود و هزینه خوراک و وعده های غذایی شما نیز سالانه 7,950 دلار می شود. مجموع این هزینه 80,700 دلار می شود که هزینه سالانه شما برای تحصیل در دانشگاه ییل می باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه Yale University
هزینه تحصیل در دانشگاه Yale University

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه ییل

مطالعات آفریقایی آمریکایی (African American Studies) مطالعات آفریقایی (African Studies) مطالعات آمریکایی (American Studies)
مردم شناسی (Anthropology) ریاضیات کاربردی (Applied Mathematics) فیزیک کاربردی (Applied Physics)
مطالعات باستان شناسی (Archaeological Studies) معماری (Architecture) هنر (Art)
ستاره شناسی (Astronomy) فیزیک نجومی (Astrophysics) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
مهندسی شیمی (Chemical Engineering) علم شیمی (Chemistry) تمدن کلاسیک (Classical Civilization)
علوم کلاسیک (Classics) علوم شناختی (Cognitive Science) ادبیات تطبیقی (Comparative Literature)
علوم کامپیوتر (Computer Science) علوم کامپیوتر و اقتصاد (Computer Science and Economics) علوم کامپیوتر و ریاضیات (Computer Science and Mathematics)
علوم کامپیوتر و روانشناسی (Computer Science and Psychology) محاسبات و زبانشناسی (Computing and Linguistics) محاسبات و هنر (Computing and the Arts)
زمین و علوم سیاره ای (Earth and Planetary Sciences) زبان‌ها و ادبیات آسیای شرقی (East Asian Languages and Literatures) مطالعات آسیای شرقی (East Asian Studies)
اکولوژی و زیست شناسی تکاملی (Ecology and Evolutionary Biology) اقتصاد (Economics) اقتصاد و ریاضیات (Economics and Mathematics)
مهندسی برق (Electrical Engineering) مهندسی برق و علوم کامپیوتر (Electrical Engineering and Computer Science) علوم مهندسی (شیمی) (Engineering Sciences (Chemical))
علوم مهندسی (برق) (Engineering Sciences (Electrical)) علوم مهندسی (محیط زیست) (Engineering Sciences (Environmental)) علوم مهندسی (مکانیک) (Engineering Sciences (Mechanical))
زبان انگلیسی (English) مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) مطالعات محیطی (Environmental Studies)
اخلاق، سیاست و اقتصاد (Ethics, Politics, and Economics) قومیت، نژاد و کوچ (Ethnicity, Race, and Migration) مطالعات فیلم و رسانه (Film and Media Studies)
زبان فرانسوی (French) مطالعات آلمانی (German Studies) امور جهانی (Global Affairs)
یونانی، باستان و مدرن (Greek, Ancient and Modern) تاریخ (History) تاریخ هنر (History of Art)
تاریخ علم، پزشکی و بهداشت عمومی (History of Science, Medicine, and Public Health) علوم انسانی (Humanities) مطالعات ایتالیایی (Italian Studies)
مطالعات یهودیت (Judaic Studies) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies) زبان شناسی (Linguistics)
ریاضیات (Mathematics) ریاضیات و فلسفه (Mathematics and Philosophy) ریاضیات و فیزیک (Mathematics and Physics)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) مطالعات خاورمیانه مدرن (Modern Middle East Studies) بیوفیزیک مولکولی و بیوشیمی (Molecular Biophysics and Biochemistry)
زیست شناسی مولکولی، سلولی و تکاملی (Molecular, Cellular, and Developmental Biology) موسیقی (Music) Music (Near Eastern Languages and Civilizations)
علوم اعصاب (Neuroscience) فلسفه (Philosophy) فیزیک (Physics)
فیزیک و علوم زمین (Physics and Geosciences) فیزیک و فلسفه (Physics and Philosophy  ) علوم سیاسی (Political Science)
زبان پرتغالی (Portuguese) روانشناسی (Psychology) مطالعات مذهبی (Religious Studies)
زبان روسی (Russian) مطالعات روسیه، اروپای شرقی و اوراسیا (Russian, East European, and Eurasian Studies) جامعه شناسی (Sociology)
مطالعات جنوب آسیا (South Asian Studies) زبان اسپانیایی (Spanish) سرگرد لشکر ویژه (Special Divisional Major)
آمار و علم داده (Statistics and Data Science) مطالعات تئاتر و اجرا (Theater and Performance Studies) مطالعات شهری (Urban Studies)
مطالعات زنان و جنسیت (Women’s, Gender, and Sexuality Studies)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه ییل آمریکا آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا و ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارید، به طور کامل این دانشگاه را بشناسید.

منبع: yale.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *