لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در آمریکا

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در آمریکا

بهترین رشته‌ها برای تحصیل در آمریکا: تحصیل در آمریکا امروزه به آرزوی بسیاری از جوانان ایرانی و دانشجویان دیگر در سراسر دنیا تبدیل شده است. دلیل اصلی این علاقه جهانی در مردم این است که دانشگاه های آمریکا از نظر کیفیت به عنوان بهترین دانشگاه های جهان شناخته می شوند و کیفیت بسیار بالایی دارند. برخی رشته های تحصیلی نیز امروزه در آمریکا با کیفیت بسیار بالا تدریس می شوند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را کمی بیشتر با بهترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های آمریکا آشنا کنیم تا اگر علاقه به تحصیل در این کشور را دارید، بهترین رشته های تحصیلی در آمریکا را نیز بشناسید.

 

1: داروسازی

داروسازی همینطور که می دانید یکی از رشته های محبوب در بین افرادی است که به رشته های مختلف پزشکی علاقه مند هستند می باشد. یک رشته پزشکی چالش برانگیز اما پر ارزش و پر سود، که به عنوان یکی از رشته های محبوب در سراسر جهان شناخته می شود.

با این حال، ایالات متحده آمریکا به ویژه برای دوره های پزشکی مطلوب است زیرا برخی از بهترین برنامه های پزشکی در جهان را در موسسات برتر مانند استنفورد، هاروارد و دانشگاه ییل دارد. با این حال، ایالات متحده آمریکا در مورد تحصیل پزشکی با سایر کشورها متفاوت است زیرا فقط در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود.

رشته داروسازی و پزشکی
رشته داروسازی و پزشکی

شما باید پیش از انتخاب رشته داروسازی و پزشکی در آمریکا از قبل یک مدرک لیسانس سه تا چهار ساله را گذرانده باشید. اکثر دانشگاه های ایالات متحده به مدرک لیسانس مرتبط در رشته های مرتبط مانند زیست شناسی، شیمی یا علوم زیست پزشکی نیاز دارند. همچنین برای درخواست، باید آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) را بگذرانید. مانند هر درخواست دانشجوی بین المللی برای همه دانشگاه ها، شما همچنین باید شرایط زبان انگلیسی را برآورده کنید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته داروسازی:

 

2: دندان پزشکی

دندان پزشکی در دنیا به عنوان یکی از کار های پر درآمد شناخته می شود و بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز در ایران برای این رشته تلاش می کنند و قصد تحصیل در این رشته را دارند تا آینده بسیار موفقی را برای خود تامین کنند. مانند رشته های مختلف پزشکی، دانشکده های دندانپزشکی نیز در آمریکا تمایل دارند که دانشجویان قبل از درخواست، مدرک کارشناسی خود را تکمیل کنند. مجدداً، معمولاً باید از قبل یک مدرک مرتبط مانند زیست شناسی، شیمی یا فیزیک مطالعه کنید. برخی از مدارس دوره های پیش نیاز را برای آماده سازی شما برای دوره دندانپزشکی ارائه می دهند.

رشته دندان پزشکی
رشته دندان پزشکی

قبل از درخواست برای یک دانشکده دندانپزشکی در ایالات متحده، شما همچنین باید در آزمون پذیرش دندانپزشکی شرکت کنید که دانش علمی و استعداد تحصیلی شما را ارزیابی می کند. این نمره در کنار معدل های نمره (GPA) عملکرد مصاحبه و هر توصیه نامه در نظر گرفته می شود.

پس از فارغ التحصیلی از دانشکده دندانپزشکی در ایالات متحده، دکترای جراحی دندان (DDS) یا دکترای پزشکی دندانپزشکی (DDM) را دریافت خواهید کرد که برای انجام دندانپزشکی مورد نیاز است. شما همچنین می توانید از طریق ویزای کار در خود آمریکا یا حتی کشور های دیگری مشغول به کار شوید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته دندان پزشکی:

  • دانشگاه آن آربور میشیگان
  • دانشگاه کالیفرنیا؛ سان فرانسیسکو
  • دانشگاه هاروارد
  • دانشگاه کارولینای شمالی در Chapel Hill
  • دانشگاه نیو یورک

 

3: بیولوژی و زیست شناسی

شما می توانید زیست شناسی را نیز یکی از رشته های محبوب در مقطع کارشناسی و هم در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه در ایالات متحده آمریکا بخوانید. نکته مهم در مورد مدرک زیست شناسی این است که گسترده است و طیف وسیعی از موضوعات برای انتخاب وجود دارد مانند زیست شناسی دریایی، جانورشناسی، بوم شناسی، بیوشیمی. بنابراین شما می توانید رشته بعدی خودتان را راحت تر انتخاب کنید که بیشتر از آن لذت می برید.

رشته زیست شناسی
رشته زیست شناسی

این موضوع احتمالاً یکی از محبوب ترین ها خواهد بود زیرا به عنوان دوره پیش پزشکی در ایالات متحده پذیرفته شده است. بنابراین، دانشجویان آینده پزشکی می توانند قبل از درخواست برای پزشکی، زیست شناسی را به عنوان یک مدرک لیسانس قابل قبول مطالعه کنند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته زیست شناسی:

 

4: نجوم و ستاره شناسی

جهان ما جهان کشف نشده و بسیار زیبایی است که گاها همه ما شب ها به آن خیره می شویم و به بی نهایت ستاره، کهکشان، سیاره و آسمان خیره می شویم. اگر شما هم به جهان، سیارات، ستارات و غیره علاقه دارید و می خواهید در مورد فضا بیشتر بدانید، نجوم رشته مناسبی برای شما خواهد بود.

در این دوره شما فقط بزرگترین سوالات زندگی را در نظر نخواهید گرفت. مدارک نجوم مهارت های بسیار قابل انتقالی مانند آمار، ریاضیات، فیزیک، تجزیه و تحلیل داده ها و فناوری اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین، مطالعه نجوم توسط کارفرمایان محترم است زیرا این دوره از نظر آکادمیک چالش برانگیز است و هم ماهیت سخت کوش و هم تفکر منطقی را منعکس می کند.

رشته نجوم و ستاره شناسی
رشته نجوم و ستاره شناسی

در مقطع کارشناسی، می توانید انتظار داشته باشید که مدرک نجوم سه تا چهار سال طول بکشد، در حالی که دوره کارشناسی ارشد بسته به ترجیح شما برای تمام وقت یا پاره وقت، بین یک تا دو سال طول می کشد.

اما چرا رشته نجوم در آمریکا بسیار محبوب و خواستنی است؟ احتمالاً نام ناسا، آژانس فضایی ایالات متحده با دفتر مرکزی مستقر در واشنگتن را شنیده اید که در این زمینه کار می کند و این موسسات بزرگ باعث شده اند که دانشجویان بسیار زیادی برای تحصیل در این رشته اپلای کنند. این نمونه ای از تأثیر ایالات متحده در زمینه تحقیقات فضایی است و ممکن است دلیلی باشد که دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل نجوم در ایالات متحده هستند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته نجوم:

 

5: مهندسی

مهندسی در کشور ایران نیز به عنوان یکی از محبوب ترین رشته ها شناخته می شود که در بخش های مختلفی دانشجویان را در کار های فنی مختلف آموزش می دهد. ایالات متحده آمریکا نیز امروزه یک مقصد تحصیلی معتبر در بین دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رشته مهندسی می باشد که یک رشته تحصیلی بسیار مطلوب است. فارغ التحصیلی از یک موسسه با مدرک مهندسی از ایالات متحده آمریکا شانس استخدام شما در شرکت های مختلف در سراسر دنیا را بسیار افزایش می دهد.

رشته مهندسی
رشته مهندسی

رشته های مختلفی در مهندسی مانند مکانیک، هوافضا، دریایی، زیست پزشکی، کامپیوتر، برق و مهندسی عمران وجود دارد. هر کدام به مشاغل کاملاً متفاوتی منجر می شوند، بنابراین مهم است که قبل از درخواست بدانید چه انتظاری دارید.

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی اغلب به دلیل مهارت‌های تخصصی‌شان مورد توجه قرار می‌گیرند و دستمزد ها بالاست. بنابراین، جای تعجب نیست که این یک موضوع محبوب برای تحصیل در ایالات متحده باشد. مهندسی یکی از چهار موضوع STEM است که در ایالات متحده تقاضای زیادی دارد و به این معنی است که بودجه دولت برای تشویق دانشجویان بیشتر به دنبال کردن مشاغل مهندسی است.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته مهندسی

 

6: مدیریت کسب و کار (MBA)

رشته MBA در آمریکا امروزه یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی می باشد که در آن مهم ترین مفاهیم کسب و کار را به افراد آموزش دهند و از این راه بتوان مدیران با علم و دانش بالا را تربیت کرد.

بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل شهرت جهانی و کیفیت بالای تدریس خود جذب مدارس بازرگانی در آمریکا می شوند. دوره های کسب و کار در دانشگاه های برتر ایالات متحده بسیار رقابتی و چالش برانگیز هستند، اما می توانند فرصت های شغلی زیادی را ایجاد کنند و پتانسیل کسب درآمد بالا را ایجاد کنند.

رشته مدیریت کسب و کار
رشته مدیریت کسب و کار

ایالات متحده همچنین با بسیاری از شرکت‌های پیشرو و افراد دارای تفکر تجاری، یک بازیگر اصلی در صحنه تجارت جهانی است. کارفرمایان در سرتاسر جهان تحصیل در یک دوره تجاری آموزش داده شده به زبان انگلیسی نیز بسیار مورد علاقه کارفرمایان هستند و بسیاری از دانشگاه های ایالات متحده پیوندهای قوی با شرکت های پیشرو در صنعت دارند.

شما می توانید در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با مدارک بازرگانی که شامل حسابداری، اقتصاد، عملیات، استراتژی و موارد دیگر می شود، تجارت کنید. کارشناسی ارشد در کسب و کار به طور معمول به عنوان MBA (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی) شناخته می شود که یک مدرک معتبر است، به خصوص اگر از دانشگاهی در ایالت ها کسب شود.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار:

 

7: اقتصاد

رشته اقتصاد نیز یکی از مهم ترین رشته های آموزشی در دانشگاه های آمریکا است. داشتن اقتصاد دان های بزرگ و دانا در کشور های مختلف می تواند به رشد کشور کمک بسیار زیادی بکند. در مجموع ده مؤسسه ایالات متحده در بین 20 دانشگاه برتر جهان برای حسابداری و امور مالی قرار دارند. (رده بندی دانشگاه برتر QS 2022) این تسلط در زمینه آموزشی مالی در بخش حرفه ای نیز وجود دارد زیرا ایالات متحده به عنوان بازیگر تأثیرگذار در صنعت در نظر گرفته می شود.

رشته اقتصاد
رشته اقتصاد

این امر ایالات متحده را به کشوری جذاب برای تحصیل در امور مالی تبدیل می‌کند، زیرا این برنامه‌ها با کیفیت بالا در نظر گرفته می‌شوند و پیوند بین دانشگاه و صنعت قوی است. بنابراین این بدان معنی است که دانشجویان می توانند فرصت هایی مانند کارآموزی از شرکت های مالی برتر را دریافت کنند و در عین حال مدرکی در سطح جهانی کسب کنند.

به عنوان مثال، شهر نیویورک، محل منطقه مالی مشهور جهان وال استریت است که در آن بورس اوراق بهادار نیویورک به همراه سایر بانک ها و شرکت های برتر مستقر است. آیا می خواهید حرفه مالی خود را در ایالات متحده راه اندازی کنید؟ برای الهام گرفتن، می توانید در بهترین دانشگاه های آمریکا در زمینه آموزش اقتصاد تحصیل کنید.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته اقتصاد:

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را کمی بیشتر با 7 رشته محبوب در کشور آمریکا آشنا کنیم تا بتوانید کمی بیشتر این رشته ها را بشناسید و اگر قصد تحصیل در این رشته ها را دارید بهترین دانشگاه هایی که در آمریکا این رشته ها را آموزش می دهند را بشناسید.

منبع: https://www.hotcoursesabroad.com/study-in-usa/subject-guides/top-subjects-in-the-us/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *