لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

رشته های مهندسی در امریکا

رشته مهندسی در آمریکا

رشته مهندسی در آمریکا: گرایش های مختلف رشته های مهندسی پس از رشته های مربوط به پزشکی پر طرفدار ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه ها می باشند. رشته های مهندسی در دانشگاه های آمریکا نیز طرفداران بسیار زیادی دارند و دانشجویان بین المللی بسیار زیادی برای تحصیل در رشته های مهندسی مختلف اقدام می کنند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با رشته مهندسی، گرایش های مختلف آن، دانشگاه های برتر آمریکا در حوزه مهندسی و غیره آشنا کنیم.

 

مهندسی در آمریکا

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل رشته مهندسی را در آمریکا دارند درخواهند یافت که رشته مهندسی یک رشته روبه رو رشد با چشم انداز شغلی عالی در آمریکاو حتی خارج از آن هست. دانشجویانی که علاقه زیادی به ریاضی و علوم دارند رشته مهندسی تخصص های زیادی برای آنها دارد.

رشته های مهندسی متعددی در سراسر آمریکا وجود دارد که دانشجویان بین المللی میتوانند از بین آنها رشته مورد دلخواه شان را انتخاب کنند. مهندسی برای دانشجویان این مزیت را دارد که به آنها یاد میدهد خلاق باشند در حالی که از علوم و ریاضیات برای طراحی و اجرای انواع ساختارها، ماشین ها و فرآیندهای مختلف استفاده می کنند. رشته مهندسی در آمریکا بخاطر فرصت های شغلی ودستمزد بالای که دارد به یک حوزه تحصیلی پرطرفدار تبدیل شده است.

 

چرا مهندسی در آمریکا؟

شما وقتی رشته مهندسی در آمریکا را انتخاب می کنید دلیلی برای نگرانی آینده شغلی خود ندارید زیرا نیاز به این شغل هرساله رو به افزایش هست و کارفرمایان هر سال قرار داد شما را تمدید می کنند و افزایش حقوق شما نیز رشد چشمگیری دارد. فارغ التحصیلان این رشته احتمالا حقوق بیشتری نسبت به رشته های مرتبط با فروش،منابع انسانی و حتی امور مالی دریافت می کنند. فارغ التحصیلان رشته مهندسی در آمریکا مجموعه ی از مهارت ها را مثل تصمیم گیری،حل مسئله، مدیریت پروژه، نوآوری، مهارت کارهای گروهی، ارتباطات را فرا می گیرند که در کارهای روزانه استفاده می شوند. در ادامه برخی از مهم ترین دلایل مزایای تحصیل در رشته مهندسی در آمریکا را معرفی میکنیم.

مزایای تحصیل در رشته مهندسی در آمریکا
مزایای تحصیل در رشته مهندسی در آمریکا

1: متخصص شدن در زمان تحصیل

از دانشجویانی که در دوره های مهندسی در ایالات متحده ثبت نام می کنند، معمولاً از آنها خواسته می شود که خیلی زود در دوره تحصیلی خود تخصص پیدا کنند. البته برخی از دانشگاه ها نسبت به سایرین تخصص های بیشتری ارائه می دهند. یکی از دانشکده های مهندسی برتر در ایالات متحده، دانشگاه آریزونا 14 رشته مهندسی، از جمله محیط زیست، هوافضا، بیوسیستم، شیمی و علوم نوری را ارائه می دهد.

تا ترم سوم خود بر روی آنچه واقعاً به شما علاقه دارد تمرکز کنید. این موضوع باعث می شود که شما در زمان تحصیل در دانشگاه های آمریکا، تخصص لازم برای کار را کسب کنید و از این طریق بتوانید آینده کاری خود را تضمین کنید.

2: افزایش احتمال اشتغال بعد از فارغ التحصیلی

برای زنده ماندن در بازار فارغ التحصیلان امروزی، باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا به رزومه خود ارزش بیافزایید. اما بخش مهندسی در ایالات متحده در حال رونق است و فرصت‌هایی برای فارغ‌التحصیلان متخصص برای ورود به این صنعت دقیقاً کم نیست! از امریکن اکسپرس گرفته تا اپل و حتی آمازون، بسیاری از شرکت های چندملیتی پیشرو دفاتری در آریزونا دارند و به طور منظم مهندسان را استخدام می کنند.

3: استفاده از تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته در دانشگاه

ایالات متحده در لبه برش صنعت مهندسی و تحقیقات قرار دارد. چه به دنبال استفاده از جدیدترین ابزارها و فناوری های پیشرفته باشید و چه بخواهید توسط محققان برتر رشته خود به شما آموزش داده شود، تحصیل در ایالات متحده ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

4: احتمال دریافت حقوق بالا در این حوزه کاری

این احتمالاً یکی از قانع‌کننده‌ترین دلایل در این فهرست است. مهندسان مستقر در ایالات متحده تمایل دارند حقوق‌های بسیار بالاتری نسبت به همتایان خود در کشورهای دیگر دریافت کنند. شما می توانید در رشته های مهندسی به کاری هایی با حقوق های بسیار بالا برسید.

5: احتمال فرصت کار در آمریکا و اخذ Green Card

دولت ایالات متحده به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا کارگران خارجی را در «موضوعات تخصصی» مانند مهندسی به کار گیرند، مشروط بر اینکه دارای مدرک کارشناسی معتبر از یک موسسه آمریکایی باشند. تحت ویزای H-1B، به شما حق کار در ایالات متحده برای یک دوره شش ساله داده می شود. مطمئناً باید کارفرمایی پیدا کنید که مایل به حمایت مالی از شما باشد، اما این روش عموماً در بین دانشجویان مهندسی سریع‌تر و محبوب‌تر از روش درخواست گرین کارت است.

 

دانشگاههای برتر مهندسی در آمریکا

 1. Massachusetts Institute of Technology
 2. Stanford University
 3. University of California, Berkeley
 4. Purdue University–West Lafayette
 5. Carnegie Mellon University
 6. Georgia Institute of Technology
 7. California Institute of Technology
 8. University of Michigan-Ann Arbor
 9. University of Texas-Austin
 10. Texas A&M University–College Station
 11. Cornell University
 12. Johns Hopkins University
 13. University of Southern California
 14. University of California-Los Angeles
 15. Columbia University
 16. Northwestern University
 17. University of Colorado-Boulder
 18. University of Maryland-College Park
 19. University of Pennsylvania
 20. Duke University
 21. Harvard University
 22. Princeton University
 23. North Carolina State University
 24. University of Washington
 25. Ohio State University
 26. University of Wisconsin-Madison
 27. Rice University
 28. Virginia Tech
 29. Northeastern University
 30. University of Virginia
 31. University of Dayton
 32. New York University
 33. Boston University
بهترین دانشگاه های آمریکا برای تحصیل در رشته مهندسی
بهترین دانشگاه های آمریکا برای تحصیل در رشته مهندسی

در چه مقاطعی میتوان در رشته مهندسی در آمریکا تحصیل کرد؟

رشته مهندسی در آمریکا امروزه در مقاطع مختلفی تدریس می شود. رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شود و شما می توانید در زمان تحصیل در آمریکا تمامی مدارک لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری را دریافت کنید.

 

پیش نیاز های رشته مهندسی در آمریکا چیست؟

 • معمولا نمره زبان معتبر آیلتس 6 تا6.5 یا تافل 90 به بالا و….
 • برای دانشجویانی که میخواهند کارشناسی اقدام کنند معمولا دانشگاها نمره آزمون SATمیخواهند.
 • برای دانشجویانی که ارشد یا دکترا هستند نمره آزمون GREمعمولا نیاز هست.
 • دوتا توصیه نامه
 • انگیزش نامه
 • مدرک دیپلم وریزنمرات برای متقاضیان کارشناسی
 • مدرک کارشناسی و ریزنمرات برای متقاضیان ارشد
 • اپلیکیشن فی برای برخی از دانشگاه ها

 

شهریه رشته مهندسی در آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا برای رشته های مهندسی یکی از موضوعاتی است که دانشجویان بین المللی به آن فکر میکنند. هزینه تحصیل در رشته های مهندسی مختلف در دانشگاه های آمریکا به صورت سالانه از 40,000 تا 90,000 دلار می باشد که شما باید برای تحصیل خود بپردازید.

 

تخصص های پرطرفدار رشته مهندسی در آمریکا

طیف بسیار گسترده ای از تخصص های بالقوه در مشاغل مهندسی در آمریکا مانند همه کشورها وجود دارد. پردرآمدترین مشاغل مهندسی در آمریکا عبارتند از:

 1. مهندسی هوافضا
 2. مهندسی نفت
 3. مهندسی برق
 4. مهندسی کامپیوتر
 5. مهندسی شیمی
 6. مهندسی مواد
گرایش های مختلف رشته مهندسی
گرایش های مختلف رشته مهندسی

گرایش های مختلف مهندسی در آمریکا

مهندسی هوافضا (Aerospace Engineering) مهندسی شیمیایی-زیستی (Chemical-Biological Engineering) مهندسی عمران (Civil Engineering)
علوم برق و مهندسی (Electrical Science and Engineering) علوم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) علوم و مهندسی هسته ای (Nuclear Science and Engineering)
مهندسی زیستی (Bioengineering) مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and Environmental Engineering) فیزیک مهندسی (Engineering Physics)
علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) مهندسی بیوپزشکی (Biomedical Engineering) علوم و مهندسی محیطی (Environmental Science and Engineering)
مهندسی زیستی (Bioengineering) مهندسی شیمی (مواد) (Chemical Engineering (Materials)) مهندسی برق (Electrical Engineering)
مهندسی زیستی (Biological Engineering) مهندسی شیمی (Chemical Engineering) علوم کامپیوتر و مهندسی (Computer Science and Engineering)
علوم مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering Science) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) علوم و مهندسی هسته ای انعطاف پذیر (Flexible Nuclear Science and Engineering Degree)
مهندسی بیومکانیکی (Biomechanical Engineering) مهندسی برق (Electrical Engineering) مهندسی سیستم های محیطی (Environmental Systems Engineering)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) مهندسی برق (Electrical Engineering) علم مواد و مهندسی مکانیک (Materials Science and Mechanical Engineering)
مهندسی شیمی (بیومولکولی) (Chemical Engineering (Biomolecular)) مهندسی شیمی (سیستم های فرآیندی) (Chemical Engineering (Process Systems)) مهندسی و علوم کاربردی (Engineering and Applied Science)
مهندسی بیومدیکال (Biomedical Engineering) مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and Environmental Engineering) مهندسی برق و علوم کامپیوتر (Electrical Engineering and Computer Science)
علوم انسانی و مهندسی (Humanities and Engineering) مهندسی مکانیکی و اقیانوس (Mechanical and Ocean Engineering) فیزیک کاربردی و مهندسی (Applied and Engineering Physics)
مهندسی شیمی (Chemical Engineering) مهندسی منابع انرژی (Energy Resources Engineering) علوم و مهندسی مدیریت (Management Science and Engineering)
مهندسی زیستی (Bioengineering) علوم مهندسی (Engineering Sciences) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering)
مهندسی شیمی (محاسباتی) (Chemical Engineering (Computational)) مهندسی شیمی (پایداری) (Chemical Engineering (Sustainability)) علوم و مهندسی محیط زیست (Environmental Science and Engineering)
علوم و مهندسی محیط زیست (شیمی) (Environmental Science and Engineering (Chemistry)) علوم و مهندسی محیط زیست (فیزیک) (Environmental Science and Engineering (Physics)) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering)
مهندسی مولکولی (Molecular Engineering) فناوری و نوآوری مهندسی مولکولی (Molecular Engineering Technology and Innovation) علم، فناوری، مهندسی (Science, Technology, Engineering)
مهندسی (Engineering Major) مهندسی زیستی (Bioengineering) مهندسی شیمی و بیومولکولی (Chemical and Biomolecular Engineering)
مهندسی کامپیوتر (Computer Engineering) مهندسی برق (Electrical Engineering) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)
مهندسی مکانیک و مکانیک کاربردی (Mechanical Engineering and Applied Mechanics) مهندسی شبکه و سیستم های اجتماعی (Networked and Social Systems Engineering) علوم و مهندسی سیستم ها (Systems Science and Engineering)
معماری و مهندسی (Architecture and Engineering) مهندسی شیمی و بیولوژیکی (Chemical and Biological Engineering) مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and Environmental Engineering)
فیزیک مهندسی (Engineering Physics) زیست شناسی مهندسی (Engineering Biology) مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering)
مهندسی زمین شناسی (Geological Engineering) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) مهندسی مکانیک و هوافضا (Mechanical and Aerospace Engineering)
مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) مهندسی شیمی (Chemical Engineering) مهندسی برق (Electrical Engineering)
مهندسی برق و علوم کامپیوتر (Electrical Engineering and Computer Science) علوم مهندسی (شیمی) (Engineering Sciences (Chemical)) علوم مهندسی (برق) (Engineering Sciences (Electrical))
علوم مهندسی (محیط زیست) (Engineering Sciences (Environmental)) علوم مهندسی (مکانیک) (Engineering Sciences (Mechanical)) مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) مهندسی زیست شناسی (Biological Engineering) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
مهندسی شیمی (Chemical Engineering) مهندسی عمران (Civil Engineering) مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering)
فیزیک مهندسی (Engineering Physics) مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering)
علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) تحقیق و مهندسی عملیات (Operations Research and Engineering)

 

درآمد سالیانه یک مهندس

میانگین درآمد سالیانه مهندس ها در کشور آمریکا نزدیک به 101,370 دلار می باشد و مهندس ها در دسته ای از افراد قرار میگیرند که به صورت سالانه درآمد بالایی دارند و زندگی های مفرح و خوبی دارند.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با رشته های مهندسی در آمریکا آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا و تحصیل در رشته های مهندسی را دارید، به طور کامل با این رشته ها آشنا شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *