لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا: دانشگاه های آمریکا یکی از مهم ترین منبع های درآمد این کشور می باشند که به رشد و پیشرفت آمریکا نیز کمک بسیار زیادی می کنند. دانشگاه های برتر این کشور دانشجویان بین المللی بسیار زیادی را به سمت این کشور جذب می کنند که هم برای این کشور درآمد و هم رشد علمی به همراه دارد. دانشگاه پنسیلوانیا نیز یکی از دانشگاه های برتر کشور آمریکا می باشد که رشته های تحصیلی زیادی در آن برای تحصیل در آمریکا وجود دارد و سالانه افراد زیادی برای دانشگاه درخواست ارسال میکنند.

در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه پنسیلوانیا که به عنوان ششمین دانشگاه برتر این کشور شناخته می شود به طور کامل آشنا کنیم و درباره تاریخچه، هزینه تحصیل در این دانشگاه، برخی دانشکده های این دانشگاه و رشته های تحصیلی آن صحبت کنیم.

 

دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا (همچنین به عنوان UPenn شناخته می شود) یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی لیگ آیوی در فیلادلفیا است. این چهارمین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده و یکی از معتبرترین مؤسسات در جهان است. در حالی که تاریخ تاسیس دانشگاه به سال 1740 می رسد، اما توسط بنجامین فرانکلین و سایر شهروندان فیلادلفیا در سال 1749 ایجاد شد.

این دانشگاه دارای چهار مدرسه در مقطع کارشناسی و همچنین دوازده مدرسه کارشناسی ارشد و حرفه ای است. مدارسی که در مقطع کارشناسی ثبت نام می کنند عبارتند از کالج هنر و علوم، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی، دانشکده وارتون و دانشکده پرستاری.

از جمله دانشکده‌های فوق‌العاده رتبه‌بندی بالای آن، دانشکده حقوق آن است که اولین استاد آن جیمز ویلسون، اولین پیش‌نویس قانون اساسی ایالات متحده را نوشت، دانشکده پزشکی آن، اولین مدرسه در آمریکای شمالی، و وارتون، اولین دانشکده بازرگانی دانشگاهی.

دارایی دانشگاه پنسیلوانیا 20.7 میلیارد دلار است که آن را در میان ثروتمندترین مؤسسات دانشگاهی در جهان قرار می دهد و بودجه تحقیقاتی آن در سال 2019 1.02 میلیارد دلار بود.

UPenn یکی از 9 کالج استعماری بود که قبل از اعلامیه استقلال ایالات متحده، زمانی که بنجامین فرانکلین، موسس و اولین رئیس دانشگاه، از ایجاد یک موسسه آموزشی که رهبرانی را در دانشگاه، تجارت و خدمات عمومی تربیت می کرد، حمایت کرد.

پردیس، در محله دانشگاه سیتی فیلادلفیا، در اطراف کالج هال واقع شده است، و نقاط دیدنی برجسته عبارتند از: هیوستون هال، اولین «اتحادیه دانشجویی» مدرن، و فرانکلین فیلد، اولین استادیوم فوتبال کالج دو طبقه.

دانشگاه پنسیلوانیا همچنین خانه درختستان موریس، درختستان رسمی مشترک المنافع پنسیلوانیا است که در 15 مایلی شمال غربی پردیس، در بخش چستنات هیل فیلادلفیا واقع شده است. برنامه دو و میدانی دانشگاه، کویکرها، تیم های دانشگاهی را در 33 رشته ورزشی به عنوان عضوی از کنفرانس NCAA Division Ivy League می کند.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه UPenn

  • شعار دانشگاه: قوانین بدون اخلاق بی فایده است (Laws without morals are useless) (Leges sine moribus vanae)
  • تاریخ تاسیس: 14 نوامبر 1740
  • موسس: بنجامین فرانکلین (Benjamin Franklin)
  • ریاست دانشگاه: الیزابت ماگیل (Elizabeth Magill)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 4,793 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 22,432 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: کویکرها (Quakers)
درباره دانشگاه پنسیلوانیا
درباره دانشگاه پنسیلوانیا

تاریخچه دانشگاه پنسیلوانیا

حامیان اصلی ساختمان خفته هنوز بدهی های ساختمانی قابل توجهی داشتند و از گروه فرانکلین خواستند که بدهی های آنها و بر این اساس، تراست های غیرفعال خود را تقبل کنند. در 1 فوریه 1750، هیئت مدیره جدید ساختمان و تراست های هیئت مدیره قدیمی را به دست گرفت. در 13 آگوست 1751، “آکادمی فیلادلفیا” با استفاده از سالن بزرگ در خیابان های 4 و آرک، دانش آموزان دوره اول متوسطه خود را پذیرفت.

یک مدرسه خیریه نیز در 13 ژوئیه 1753 به نیت اهداکنندگان اصلی “ساختمان جدید” منصوب شد، اگرچه فقط چند سال به طول انجامید. در 16 ژوئن 1755، “کالج فیلادلفیا” منشور شد، و راه را برای اضافه شدن آموزش در مقطع کارشناسی هموار کرد.  هر سه مدرسه دارای هیئت امنای یکسانی بودند و بخشی از یک موسسه محسوب می شدند. اولین تمرینات شروع در 17 می 1757 برگزار شد.

در سال 1740، گروهی از فیلادلفیایی‌ها به هم پیوستند تا یک سالن موعظه بزرگ برای جورج وایتفیلد، مبشر مسافر، که مستعمره‌های آمریکا را برای ایراد موعظه‌های در فضای باز بازدید می‌کرد، برپا کنند. این ساختمان توسط ادموند وولی طراحی و ساخته شد و در آن زمان بزرگترین ساختمان شهر بود و اولین باری که در آن موعظه شد هزاران نفر را به خود جذب کرد.

در ابتدا قرار بود به عنوان یک مدرسه خیریه نیز خدمت کند، اما کمبود بودجه باعث شد برنامه‌های کلیسا و مدرسه به حالت تعلیق درآید. بر اساس زندگینامه فرانکلین، در سال 1743 بود که او برای اولین بار ایده تاسیس یک آکادمی را به ذهنش خطور کرد و “کشیش ریچارد پیترز را فردی شایسته برای سرپرستی چنین موسسه ای تصور کرد”.

با این حال، پیترز یک تحقیق غیر معمول از فرانکلین را رد کرد (اگرچه پیترز یکی از معتمدین بنیانگذار پن، رئیس هیئت امنا و خزانه دار هیئت امنا بود و هیچ کاری بیشتر توسط فرانکلین برای شش سال دیگر انجام نشد، زمانی که او دوباره نه تنها با پیترز بلکه با پیترز تماس گرفت، بلکه با او تماس گرفت.

در پاییز 1749، بنجامین فرانکلین که اکنون مشتاق ایجاد مدرسه ای برای آموزش نسل های آینده است، جزوه ای با عنوان «پیشنهادهای مربوط به آموزش جوانان در پنسیلوانیا» منتشر کرد، چشم انداز او برای آنچه که «آکادمی عمومی» نامید.

 

هزینه های تحصیلی دانشگاه پنسیلوانیا

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین موضوعات برای دانشجویان بین المللی و افرادی به به قصد اعزام دانشجو به آمریکا برای دانشگاهی درخواست ارسال میکنند معمولا نیاز دارند بدانند که سالانه چه میزان هزینه باید بکنند تا بتوانند در دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه پنسیلوانیا مجموعا 85,738 دلار می باشد که مجموع هزینه های زیر است. هزینه شهریه دانشگاه سالانه 56,212 دلار است و در کنار هزینه خدمات دانشجویی 7,240 دلار هزینه های دانشگاه را تشکیل می دهند. برای خوابگاه و خورد و خوراک نیز شما باید به ترتیب سالانه 11,754 و 6,134 دلار پرداخت کنید.

جدا از این هزینه های اجباری شما باید سالانه 1,358 دلار برای کتاب و لوازم نوشتاری، 1,036 دلار برای حمل و نقل و نزدیک 2,004 دلار برای هزینه های شخصی بپردازید که مجموعا هزینه ای که در بالا گفته شد را به صورت سالانه نیاز خواهید داشت.

هزینه های تحصیل در دانشگاه UPenn
هزینه های تحصیل در دانشگاه UPenn

لیست رشته های تحصیلی دانشگاه UPenn

کالج هنر و علوم (College of Arts and Sciences)

مطالعات آفریقایی (Africana Studies) تاریخ باستانی (Ancient History) مردم شناسی (Anthropology)
علوم باستان شناسی (Archaeological Science) معماری (Architecture) بیوشیمی (Biochemistry)
زیست شناسی (Biology) بیوفیزیک (Biophysics) شیمی (Chemistry)
مطالعات سینما (Cinema Studies) مطالعات کلاسیک (Classical Studies) علوم شناختی (Cognitive Science)
ارتباطات (Communication) ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) جرم شناسی (Criminology)
طراحی (Design) علوم زمین (Earth Science) مطالعات آسیای شرقی (East Asian Area Studies)
زبان و تمدن آسیای شرقی (East Asian Languages and Civilizations) مطالعات اروپای شرقی میانه (East Central European Studies) اقتصاد (Economics)
مهندسی (Engineering Major) زبان انگلیسی (English) مطالعات محیطی (Environmental Studies)
هنر های زیبا (Fine Arts) مطالعات فرانسوی (French Studies) مطالعات بانوان و جنسیت (Gender, Sexuality and Women’s Studies)
زمین شناسی (Geology) زبان آلمانی (German) سلامت و جامعه (Health and Societies)
مطالعات اسپانیایی (Hispanic Studies) تاریخ (History) تاریخ هنر (History of Art)
رشته انفرادی (Individualized Major) روابط بین المللی (International Relations) مطالعات ایتالیایی (Italian Studies)
مطالعات یهودی (Jewish Studies) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American and Latino Studies) قانون و جامعه (Law and Society)
زبان شناسی (Linguistics) منطق، اطلاعات و محاسبات (Logic, Information and Computation) اقتصاد ریاضی (Mathematical Economics)
ریاضیات (Mathematics) جامعه شناسی پزشکی (Medical Sociology) مطالعات خاورمیانه مدرن (Modern Middle Eastern Studies)
موسیقی (Music) زبان ها و تمدن های خاور نزدیک (Near Eastern Languages and Civilizations) عصب شناسی (Neuroscience)
فلسفه (Philosophy) فلسفه، سیاست و اقتصاد (Philosophy, Politics and Economics) فیزیک (Physics)
علوم سیاسی (Political Science) روانشناسی (Psychology) مطالعات مذهبی (Religious Studies)
زبان های عاشقانه (Romance Languages) روسی (Russian) علم، فناوری و جامعه (Science, Technology and Society)
جامعه شناسی (Sociology) مطالعات آسیای جنوبی (South Asia Studies) زبان اسپانیایی (Spanish)
هنرهای تئاتر (Theatre Arts) مطالعات شهری (Urban Studies) مطالعات بصری (Visual Studies)

 

دانشکده مهندسی Penn (Penn Engineering)

مهندسی زیستی (Bioengineering) مهندسی شیمی و بیومولکولی (Chemical and Biomolecular Engineering) مهندسی کامپیوتر (Computer Engineering)
علوم کامپیوتر (Computer Science) طراحی رسانه دیجیتال (Digital Media Design) مهندسی برق (Electrical Engineering)
علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) مهندسی مکانیک و مکانیک کاربردی (Mechanical Engineering and Applied Mechanics) مهندسی شبکه و سیستم های اجتماعی (Networked and Social Systems Engineering)
علوم و مهندسی سیستم ها (Systems Science and Engineering)

 

دانشکده پرستاری (School of Nursing)

  • پرستاری (Nursing)

دانشکده وارتون (The Wharton School)

حسابداری (Accounting) اقتصاد رفتاری (Behavioral Economics) اقتصاد بازرگانی و سیاست عمومی (Business Economics & Public Policy)
تجارت، انرژی، محیط زیست و پایداری (Business, Energy, Environment, and Sustainability) کارآفرینی و نوآوری (Entrepreneurship and Innovation) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance)
مدیریت و سیاست مراقبت های بهداشتی (Health Care Management and Policy) بیمه و مدیریت ریسک (Insurance & Risk Management) مطالعات حقوقی و اخلاق تجاری (Legal Studies & Business Ethics)
مدیریت (Management) کارآفرینی و نوآوری (Entrepreneurship and Innovation) مدیریت چند ملیتی (Multinational Management)
اثربخشی سازمانی (Organizational Effectiveness) مدیریت استراتژیک (Strategic Management) بازاریابی (Marketing)
ارتباطات بازاریابی (Marketing & Communication) مدیریت بازاریابی و عملیات (Marketing & Operations Management) مدیریت عملیات و اطلاعات (Operations & Information Management)
تجزیه و تحلیل کسب و کار (Business Analytics) فرآیندهای تصمیم گیری (Decision Processes) سیستم های اطلاعاتی (Information Systems)
مدیریت عملیات / علم مدیریت (Operations Management/Management Science) مشاور املاک (Real Estate) خرده فروشی (Retailing)
آمار (Statistics) تأثیر و مسئولیت اجتماعی (Social Impact & Responsibility)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با یکی دیگر از بهترین دانشگاه های آمریکا یعنی دانشگاه پنسیلوانیا آشنا کنیم تا در صورتی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا و این دانشگاه را دارید درباره هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی آن بیشتر بدانید.

منبع: upenn.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *