لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد: دانشگاه هاروارد یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین دانشگاه ها در سراسر دنیا می باشد که همه مردم این دانشگاه را با دانشجویان باهوش و موفق آن می شناسند. هاروارد یکی از بهترین دانشگاه های آمریکاست که باعث شده بسیاری از افراد در سراسر دنیا برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه بیایند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه هاروارد، هزینه تحصیل در این دانشگاه، بورسیه های تحصیلی این دانشگاه و لیست رشته های تحصیلی در آن آشنا کنیم.

 

دانشگاه Harvard University

دانشگاه هارورد (Harvard University) بدون شک، مهم ترین مقصد تحصیلی و به نوعی آرزوی هر متقاضی سفر تحصیلی برای دانشجویان به شمار می رود. این دانشگاه دارای اعتبار بالایی در جهان است و سال های سال در رتبه نخست برترنی دانشگاه های جهان قرار داشته است، ولی رتبه کنونی این دانشگاه در بین دانشگاه های جهان رتبه 7 است. دانشگاه هاروارد با تصمیم دادگاه عالی و عمومی مستعمره خلیج ماساچوست آمریکا در سال 1636 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه در حدود 2.400 کارمند وابسته دارد.

به طور کلی، تعداد دانشجویان هاروارد تا سال تحصیلی 2018-2017 دارای 36.012 دانشجو بوده است. دانشگاه هاروارد (Harvard university) دارای بیش از 400 هزار فارغ التحصیل از سرتاسر جهان است که از این میان 334 هزار دانشجو اهل آمریکا و 69 هزار دانشجو اهل 210 کشور جهان هستند. این دانشگاه توانسته 49 جایزه نوبل را اخذ نماید. شعار دانشگاه هاروارد، Verits (حقیقت) می باشد.

کتابخانه دانشگاه هاروارد (Harvard university) را می توان به نوع خود یکی از غنی ترین کتابخانه های جهان دانست. (با بیش از 20 میلیون نسخه کتاب) این دانشگاه دارای امکاناتی از جمله موزه، دانشکده، مدرسه و موسسه آموزشی است. گفتنی است این دانشگاه شعبات متعددی در قاره های آسیا (ژاپن، کره جنوبی، چین،)، آفریقا (آفریقای جنوبی)، اروپا (یونان، اوکراین)، می باشد.

اطلاعات تکمیلی درباره دانشگاه هاروارد

  • شعار دانشگاه: حقیقت (Truth) (Veritas)
  • تاریخ تاسیس: 1636
  • موسس: Massachusetts General Court
  • ریاست دانشگاه: لارنس بیکو (Lawrence Bacow)
  • تعداد دانشجویان: 21,648 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: Crimson
درباره دانشگاه Harvard
درباره دانشگاه Harvard

شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه هاروارد Harvard University

دانشگاه هاروارد آمریکا به عنوان قدیمی ترین دانشگاه این کشور شناخته می گردد که از سال 1663 فعالیت خود را آغاز نموده است و در حال حاضر بیش از 36,000 دانشجو در مقاطع مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. دانشجویان با پیشینه فرهنگی، اجتماعی و طیف اقتصادی مختلف از 80 کشور دنیا در دانشگاه هاروارد تحصیل می نمایند.

یکی از سوالات شما این می باشد که دانشگاه هاروارد کجاست؟ دانشگاه هاروارد آمریکا دانشگاه خصوصی می باشد که در شهر کمبریج واقع شده است. برخی از دانشکده های هاروارد مانند دانشکده بازرگانی و پزشکی در شهر بوستون می باشد. رشته های دانشگاه هاروارد در زمینه علوم طبیعی، آموزش، حقوق، مهندسی، پزشکی و … بسیار متنوع است. این دانشگاه همواره یکی از برترین دانشگاه های دنیا شناخته می شود. دانشجویان بسیار زیادی از سرتاسر دنیا تمایل به تحصیل در آمریکا دارند و تحصیل در این دانشگاه برای هر دانشجویی همانند رویا می باشد

 

مدرسه پزشکی هاروارد و رشته‌های پزشکی دانشگاه هاروارد

مدرسه پزشکی‌ هاروارد یا همان موسسه آموزش عالی پزشکی دانشگاه ‌هاروارد یکی از معتبرترین و برترین دانشکده‌های پزشکی در جهان به شمار می‌آید. مدرسه‌ی پزشکی‌ هاروارد در شهر بوستون در ایالت ماساچوست ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این دانشکده سومین مدرسه‌ی پزشکی قدیمی‌ در آمریکا است و در سال ۱۷۸۲ تاسیس شده است.

در این دانشکده دوره‌های پزشکی عمو‌می ‌و دوره‌های تخصصی پزشکی در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه ‌می‌شوند. اعضای هیئت علمی مدرسه پزشکی هاروارد در دو بخش علوم پایه و علوم بالینی فعالیت دارند. دوره‌های پزشکی بالینی در موسسات و بیمارستان‌های آموزشی وابسته به دانشگاه‌ هاروارد در بوستون ارائه می‌شوند. درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های وابسته به دانشکده پزشکی‌ هاروارد عبارت هستند: از مرکز پزشکی بوت-اسرائیل-دیکانس، بیمارستان بریگهام، بیمارستان عمو‌می ماساچوست، ‌بیمارستان کودکان بوستون، درمانگاه گوش و حلق و بینی ماساچوست.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه هاروارد (Harvard university)

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از موضوعات بسیار مهمی است که خانواده های دانشجویان بین المللی را تا حد زیادی درگیر خود می کند. قیمت دلار در حال حاضر در کشور ما روزانه افزایش پیدا میکند و این موضوع می تواند تاثیر بسیار زیادی در مشکلات خانواده های دانشجویان بین المللی ایرانی دانشگاه هاروارد به وجود بیاورد.

هزینه های مختلف در دانشگاه هاروارد عبارتند از: هزینه شهریه: 54,768 دلار، خوابگاه و خدمات رفاهی و غذا: 24,251 دلار، بیمه دانشجویی: 5,384 دلار، هزینه فعالیت های دانشجویی: 75 دلار، کتاب و لوازم: 980 دلار، هزینه های شخصی: 4,825 دلار، حمل و نقل: 1,505 دلار و کامزد وام فدرال: 216 دلار می باشد که مجموع این هزینه ها 92,004 دلار می شود.

هزینه های تحصیل هاروارد
هزینه های تحصیل هاروارد

رتبه بندی دانشگاه هاروارد

همان طور که می‌دانید دانشگاه هاروارد از برترین دانشگاه‌های جهان به شمار می‌آید. در طی سالیان طولانی این دانشگاه توانسته است رتبه‌های اول جهانی را از نظر کیفیت آموزشی و خدمات علمی پژوهشی از آنِ خود بکند. این دانشگاه طبق نظرسنجی‌های webometrics, shanghai, US news دارای رتبه‌ی اول است. طبق نظرسنجی برترین دانشگاه‌های جهانی QS نیز هاروارد رتبه‌ی سوم جهان را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، هاروارد دارای رتبه‌ی ششم جهانی از دیدگاه Times بیاست.

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه هاروارد

دانشجویانی که دارای مدرک لیسانس معتبری می باشند می توانند در رشته های مرتبط با رشته خود در مقطع فوق لیسانس دانشگاه هاروارد پذیرش دریافت نمایند. این دانشگاه حدود 58 برنامه مختلف در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می نماید. بسیاری از برنامه های تحصیلی خصوصا رشته های مهندسی نیازمند داشتن مدرک GRE می باشد و بسیاری از برنامه هایی که در زمینه مدیریت می باشد و در این دانشگاه ارائه می گردد نیاز به داشتن مدرک GMAT می باشد. افرادی که از کشورهایی که زبان اصلی آنها انگلیسی نیست قصد اپلای برای دانشگاه هاروارد را دارند بایستی مدرک آیلتس یا تافل ارائه نمایند. شایان ذکر است افرادی که لیسانس خود را از دانشگاه های انگلیسی زبان دریافت نموده باشند نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. مدارک زبان مورد تایید دانشگاه هاروارد، آیلتس، تافل و IBT می باشد. دانشجویان بایستی حداقل نمره تافل 90، آیلتس آکادمیک 7.5 به بالاتر داشته باشند.

 

هزینه اسکان در خوابگاه های دانشجویی

یکی از دغدغه هایی که افراد متقاضی تحصیل در کشور آمریکا با آن سر و کار دارند، محل اسکان است. محل اسکان بهتر است در نزدیکی محدوده دانشگاه باشد تا دانشجو هم بتواند سریعاً خودش را به دانشگاه برساند و هم در هزینه حمل و نقل صرفه جویی نماید. طبق اعلام دانشگاه هاروارد، هزینه استفاده از خوابگاه و آزمایشگاه های این دانشگاه 22.738 دلار در سال است.

 

دانشجویان ایرانی دانشگاه هاروارد

با توجه به اینکه دانشگاه ‌هاروارد یک دانشگاه بین‌المللی است، این دانشگاه از دانشجویان ایرانی نیز پذیرش ‌می‌گیرد. دانشگاه‌ هاروارد توانسته است دانشجویان نخبه‌ی بسیاری از ایران را به خود جذب کرده و زمینه‌ی پیشرفت آنها را فراهم کند. دانشجویان ایرانی ‌می‌توانند در صورت اخذ پذیرش تحصیلی از این دانشگاه از کمک هزینه‌های تحصیلی ارائه شده که به منظور حمایت از دانشجویان بین‌المللی به آنها اعطاء می‌شود، بهره‌مند شوند و بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجوی خود را به این طریق تامین کنند. این دانشگاه از دانشجویان ساعی و نخبه حمایت بسیاری ‌می‌کند. برای بهره‌مندی از کمک هزینه‌های تحصیلی دانشگاه، دانشجویان باید شایستگی خود را برای دریافت کمک بورسیه تحصیلی ثابت کنند. از جمله فارغ‌التحصیلان ایرانی دانشگاه هاروارد ‌می‌توان به مریم میرزاخانی اشاره کرد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه هاروارد
بورسیه تحصیلی در دانشگاه هاروارد

شرایط بورسیه پزشکی دانشگاه هاروارد

یکی از دغدغه های دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور میزان هزینه های تحصیل در این کشورها می‌باشد. با توجه به اینکه هزینه تحصیل در دانشگاه هاروارد از میانگین تحصیل در دانشگاه های دیگر بالاتر می باشد، طبیعی است که تقاضا برای اخذ بورسیه بالا باشد. دانشگاه هاروارد برای دانشجویانی که درآمد خانواده آن ها در سال کمتر از ۶۵ هزار دلار باشد، بورسیه هایی را تدارک دیده است که در رشته ها و مقاطع مختلف بسیار متفاوت می باشد. دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه هاروارد در صورتی که درآمد خانواده هایشان در سال کمتر از ۶۵ هزار دلار باشد، بسته به نوع رشته و مقطع از بورسیه دانشگاه هاروارد برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل در این دانشگاه استفاده نمایند به طوری که بین ۲۰ تا ۸۰ درصد از هزینه ها و تحصیل را پوشش می دهد.

سالیانه 1 نفر از 5 دانشجوی ورودی دانشگاه هاوارد از بین خانواده هایی هستند که درآمد 50.000 دلار یا کمتر را دارند و تقریبا 50 درصد از دانشجویان نیز از دارمد متوسطی برخوردار هستند. به همین دلیل بورسیه ها و جوایز مختلفی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

 

لیست کامل رشته های تحصیلی دانشگاه هاروارد

مطالعات آفریقایی و آفریقایی آمریکایی (African and African American Studies) مردم شناسی (Anthropology) ریاضیات کاربردی (Applied Mathematics)
مطالعات هنر، فیلم و تصویر (Art, Film, and Visual Studies) فیزیک نجومی (Astrophysics) مهندسی زیستی (Bioengineering)
زیست شناسی (Biology) مهندسی بیوپزشکی (Biomedical Engineering) مدیریت کسب و کار (Business Administration and Management)
زیست شناسی شیمیایی و فیزیکی (Chemical and Physical Biology) شیمی (Chemistry) شیمی و فیزیک (Chemistry and Physics)
کلاسیک (Classics) ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) مطالعه تطبیقی دین (Comparative Study of Religion)
علوم کامپیوتر (Computer Science) زمین و علوم سیاره ای (Earth and Planetary Sciences) مطالعات آسیای شرقی (East Asian Studies)
اقتصاد (Economics) مهندسی برق (Electrical Engineering) علوم مهندسی (Engineering Sciences)
زبان انگلیسی (English) علوم و مهندسی محیطی (Environmental Science and Engineering) علوم محیطی و سیاست عمومی (Environmental Science and Public Policy)
مطالعات محیطی (Environmental Studies) فولکلور و اساطیر شناسی (Folklore and Mythology) زبان‌ها و ادبیات آلمانی (Germanic Languages and Literatures)
حکومت (Government) تاریخ (History) تاریخ و ادبیات (History and Literature)
تاریخ و علوم (History and Science) تاریخ هنر و معماری (History of Art and Architecture) زیست شناسی رشدی و احیا کننده انسان (Human Developmental and Regenerative Biology)
زیست شناسی یکپارچه (Integrative Biology) ارتباطات بین الملل (International Relations) زبان شناسی (Linguistics)
ادبیات (Literature) علم مواد و مهندسی مکانیک (Materials Science and Mechanical Engineering) ریاضیات (Mathematics)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) زیست شناسی مولکولی و سلولی (Molecular and Cellular Biology) موسیقی (Music)
زبان ها و تمدن های خاور نزدیک (Near Eastern Languages and Civilizations) عصب شناسی (Neuroscience) فلسفه (Philosophy)
فیزیک (Physics) روانشناسی (Psychology) مذهب (Religion)
زبان ها و ادبیات عاشقانه (Romance Languages and Literatures) زبان ها و ادبیات اسلاوی (Slavic Languages and Literatures) مطالعات اجتماعی (Social Studies)
جامعه شناسی (Sociology) مطالعات جنوب آسیا (South Asian Studies) غلظت های ویژه (Special Concentrations)
آمار (Statistics) تئاتر، رقص و رسانه (Theater, Dance & Media) زنان، جنسیت (Women, Gender, and Sexuality)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه هاروارد آشنا کنیم که اگر در این دانشگاه بورسیه شدید یا تلاش دارید که تحصیلات خود را در این دانشگاه بگذرانید به طور کامل با این دانشگاه، هزینه های تحصیل در آن، اطلاعات مختلف درباره دانشگاه هاروارد و لیست کامل رشته های این دانشگاه آشنا باشید.

منبع: harvard.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *