لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل: کرنل نام یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد که در رتبه نهمین دانشگاه برتر کشور آمریکا قرار میگیرد. این دانشگاه که در نیویورک واقع شده است یکی از مراکز آموزشی کشور آمریکاست که سالانه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای این دانشگاه درخواست ارسال میکنند برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه بیایند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه کرنل و تاریخچه، هزینه شهریه و تحصیل و رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه کرنل (Cornell University)

دانشگاه کرنل یک دانشگاه خصوصی تحقیقاتی قانونی Ivy League است که در ایتاکا، نیویورک واقع شده است. کورنل که در سال 1865 توسط ازرا کورنل و اندرو دیکسون وایت تأسیس شد، با هدف تدریس و مشارکت در همه زمینه‌های دانش – از کلاسیک تا علوم، و از نظری تا کاربردی، تأسیس شد. این ایده‌آل‌ها در اصل بنیان‌گذاری کورنل، نقل قولی از بنیانگذار ازرا کورنل در سال 1868 آمده است:

من مؤسسه‌ای را تاسیس می‌کنم که در آن هر فردی بتواند در هر مطالعه‌ای آموزش ببیند.

کرنل در بین دانشگاه های برتر جهان قرار دارد. این دانشگاه به هفت کالج در مقطع کارشناسی و هفت بخش فارغ التحصیل در پردیس اصلی خود در ایتاکا سازماندهی شده است، که هر کالج و بخش استانداردهای پذیرش و برنامه های آکادمیک خود را تقریباً مستقل تعریف می کند. این دانشگاه همچنین سه پردیس ماهواره ای، دو پردیس در شهر نیویورک و یکی در شهر آموزش، قطر را مدیریت می کند.

کرنل یکی از معدود دانشگاه های خصوصی زمین در ایالات متحده است. از هفت کالج کارشناسی آن، سه کالج قانونی یا قراردادی تحت حمایت دولتی از طریق سیستم دانشگاه ایالتی نیویورک (SUNY) هستند، از جمله کالج‌های کشاورزی و بوم‌شناسی انسانی و همچنین دانشکده روابط کار صنعتی آن.

از دانشکده های تحصیلات تکمیلی کرنل، فقط کالج دامپزشکی تحت حمایت دولت است. کورنل به عنوان یک کالج اعطای زمین، یک برنامه توسعه مشارکتی را در هر شهرستان نیویورک اجرا می کند و سالانه بودجه ای را از ایالت نیویورک برای مأموریت های آموزشی خاص دریافت می کند. پردیس اصلی دانشگاه کورنل در ایتاکا، نیویورک 745 هکتار است (بیش از 4300 هکتار با توجه به باغ گیاه شناسی کرنل و زمین های متعدد متعلق به دانشگاه در شهر نیویورک).

اطلاعات تکمیلی دانشگاه کرنل

 • شعار دانشگاه: من مؤسسه‌ای را تاسیس می‌کنم که در آن هر فردی بتواند در هر مطالعه‌ای آموزش ببیند. (I would found an institution where any person can find instruction in any study) ازرا کرنل
 • تاریخ تاسیس: 27 آوریل 1865
 • ریاست دانشگاه: مارتا ای پولاک (Martha E. Pollack)
 • معاونت دانشگاه: مایکل کوتلیکوف (Michael Kotlikoff)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 2,908 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 25,593 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: قرمز بزرگ (Big Red)
درباره Cornell University
درباره Cornell University

تاریخچه دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل در 27 آوریل 1865 تأسیس شد. قانونگذار ایالت نیویورک (NYS) این دانشگاه را به عنوان مؤسسه اعطای زمین در ایالت مجاز دانست. سناتور ازرا کورنل مزرعه خود را در ایتاکا، نیویورک، به عنوان یک سایت و 500000 دلار از دارایی شخصی خود را به عنوان وقف اولیه ارائه کرد.

سناتور و مربی همکار اندرو دیکسون وایت موافقت کرد که اولین رئیس جمهور شود. در طول سه سال بعد، وایت بر ساخت دو ساختمان اول نظارت کرد و برای جذب دانشجویان و اساتید به سفر رفت. دانشگاه در 7 اکتبر 1868 افتتاح شد و 412 مرد روز بعد ثبت نام کردند. کرنل به عنوان یک مؤسسه نوآورانه در فناوری توسعه یافت و تحقیقات خود را در محوطه دانشگاه خود و تلاش‌های فراگیر به کار برد.

به عنوان مثال، در سال 1883، یکی از اولین پردیس‌های دانشگاهی بود که از برق یک دینام با نیروی آب برای روشنایی محوطه استفاده کرد. از سال 1894، کورنل شامل کالج هایی شده است که بودجه دولتی دارند و الزامات قانونی را برآورده می کنند. همچنین فعالیت‌های تحقیقاتی و ترویجی را که به طور مشترک توسط برنامه‌های تطبیق ایالتی و فدرال تامین شده است، مدیریت کرده است.

کرنل از اولین کلاس های خود فارغ التحصیلان فعالی داشته است. این یکی از اولین دانشگاه هایی بود که نمایندگان منتخب فارغ التحصیلان را در هیئت امنای خود گنجاند. کورنل همچنین یکی از آیوی ها بود که در دهه 1960 فعالیت های دانشجویی را در رابطه با مسائل فرهنگی، حقوق مدنی و مخالفت با جنگ ویتنام افزایش داد.

با اعتراضات و اشغال هایی که منجر به استعفای رئیس کرنل و تغییر ساختار مدیریت دانشگاه شد. امروزه این دانشگاه بیش از 4000 رشته دارد. کورنل همچنین به خاطر آتش سوزی کلاب مسکونی در سال 1967، آتش سوزی در خوابگاه کلاب مسکونی که منجر به کشته شدن هشت دانشجو و یک استاد شد، شهرت دارد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه کرنل

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از موضوعات بسیار مهمی است که برای بسیاری از دانشجویان بین المللی ایرانی قابل اهمیت می باشد. برای همین است که برای بسیاری از دانشجویان بین المللی ایرانی اهمیت دارند که هزینه های تحصیل در دانشگاه مد نظرشان به چه شکل است. در لیست زیر می توانید ریز هزینه های مختلف تحصیل در دانشگاه Cornell را مشاهده کنید.

شهریه دانشگاه

 1. کالج های وقفی: 62,456 دلار
 2. کالج های قرارداد ایالتی (مقیم ایالت نیویورک): 41,958 دلار
 3. کالج های قرارداد ایالتی (غیر مقیم ایالت نیویورک): 62,456 دلار
 4. هزینه فعالیت دانشجویی: 310 دلار
 5. هزینه بیمه سلامت دانشجو: 434 دلار
هزینه تحصیل در دانشگاه Cornell
هزینه تحصیل در دانشگاه Cornell

هزینه های زندگی

 1. زندگی (اقامت و خوابگاه) در خوابگاه های پردیس: 17,088 دلار
 2. زندگی (اقامت و خوابگاه) در آپارتمان های منطقه ایتاکا: 17,088 دلار
 3. کتاب و لوازم: 1,000 دلار
 4. هزینه های شخصی و متفرقه: 2,008 دلار

 

رشته های تحصیلی دانشگاه کرنل

مطالعات آفریقایی (Africana Studies) علوم کشاورزی (Agricultural Sciences) مطالعات آمریکایی (American Studies)
علوم دامی (Animal Science) مردم شناسی (Anthropology) اقتصاد و مدیریت کاربردی (Applied Economics and Management)
باستان شناسی (Archaeology) معماری (Architecture) مطالعات آسیایی (Asian Studies)
ستاره شناسی (Astronomy) علوم جوی (Atmospheric Science) مهندسی زیست شناسی (Biological Engineering)
علوم بیولوژیکی (Biological Sciences) زیست شناسی و جامعه (Biology & Society) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
بیومتری و آمار (Biometry and Statistics) مهندسی شیمی (Chemical Engineering) علم شیمی (Chemistry)
مطالعات چین و آسیا و اقیانوسیه (China and Asia-Pacific Studies) مهندسی عمران (Civil Engineering) علوم کلاسیک (کلاسیک، کلاسیک مدنی، یونانی، لاتین) (Classics (Classics, Classical Civ., Greek, Latin))
علوم شناختی (Cognitive Science) دانش پژوه (College Scholar) ارتباطات (Communication)
ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) علوم کامپیوتر (Computer Science) طراحی و تجزیه و تحلیل محیطی (Design and Environmental Analysis)
زمین و علوم جوی (Earth and Atmospheric Sciences) اقتصاد (Economics) مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering)
فیزیک مهندسی (Engineering Physics) زبان انگلیسی (English) حشره شناسی (Entomology)
محیط زیست و پایداری (Environment & Sustainability) مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) مطالعات فمینیستی، جنسیتی و جنسی (Feminist, Gender & Sexuality Studies)
علم فیبر و طراحی پوشاک (Fiber Science and Apparel Design) هنرهای زیبا (Fine Arts) علوم غذایی (Food Science)
زبان فرانسوی (French) مطالعات آلمانی (German Studies) علوم جهانی و بهداشت عمومی (Global & Public Health Sciences)
توسعه جهانی (Global Development) دولت (Government) سیاست مراقبت های بهداشتی (Health Care Policy)
تاریخ (History) تاریخچه معماری (History of Architecture ) تاریخ هنر (History of Art)
مدیریت هتل (Hotel Administration) زیست شناسی انسانی، سلامت و جامعه (Human Biology, Health and Society) توسعه انسانی (Human Development)
رشته مستقل – هنر و علوم (Independent Major—Arts and Sciences) رشته مستقل-مهندسی (Independent Major—Engineering) روابط صنعتی و کار (Industrial and Labor Relations)
علم اطلاعات (Information Science) علم اطلاعات، سیستم ها و فناوری اطلاعات (Information Science, Systems, and Technology) مطالعات میان رشته ای (Interdisciplinary Studies)
زبان ایتالیایی (Italian) معماری منظر (Landscape Architecture) زبان شناسی (Linguistics)
علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) ریاضیات (Mathematics) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering)
موسیقی (Music) مطالعات خاور نزدیک (Near Eastern Studies) علوم تغذیه (Nutritional Sciences)
تحقیق و مهندسی عملیات (Operations Research and Engineering) هنرهای نمایشی و رسانه ای (Performing and Media Arts) فلسفه (Philosophy)
فیزیک (Physics) علوم گیاهی (Plant Sciences) تحلیل و مدیریت خط مشی (Policy Analysis and Management)
روانشناسی (Psychology) مطالعات مذهبی (Religious Studies) مطالعات علم و فناوری (Science and Technology Studies)
جامعه شناسی (Sociology) زبان اسپانیایی (Spanish) علوم آماری (Statistical Science)
مطالعات شهری و منطقه ای (Urban and Regional Studies) انگور و شراب شناسی (Viticulture and Enology)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را کمی بیشتر با دانشگاه کرنل، رشته های تحصیلی، هزینه تحصیل و تاریخچه این دانشگاه آشنا کنیم تا در صورتی که قصد سفر تحصیلی به آمریکا و تحصیل در این دانشگاه را دارید، دانشگاه Cornell را کامل بشناسید.

منبع: cornell.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *