مهندسی در استرالیامهندسی در استرالیا

اگر شما به دنبال تحصیل در رشته های مهندسی در استرالیا هستید ، در مسیر بسیار مناسبی قدم بر داشته اید . در حقیقت ، آمار ANET ( Australian National Engineering Taskforce ) نشان می دهد که ثبت نام دانشجویان بین المللی در رشته های مهندسی در استرالیا در سال های 2002 تا 2010 ، 81.8 درصد افزایش یافته است . در سال 2010 ، دانشجویان بین المللی 43 درصد از فارغ التحصیلان مهندسی در استرالیا را تشکیل می دهند . اما چرا مهندسی در استرالیا بسیار محبوب است ؟ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایایی که دانشجویان مهندسی در استرالیا از آنها بهره می برند با ما همراه باشید .

سازمان مهندسی در استرالیا در گرایش های مختلف این رشته را ارزیابی و مدارک معتبر ارائه می کند . اعضای این سازمان ، مهندسین مجرب و فعال می باشند که با هدف ارتقاء شهرت مهندسی دراسترالیا و دنیا برنامه ها وطرح های لازم را پیش می برند .

سازمان مهندسی در استرالیا خدمات مربوط به ارزیابی مدارک مهندسی ، آموزشهای حرفه‌ای و دوره های تخصصی مهندسی در کشور استرالیا را بر عهده دارد . به همین دلیل تنها آن دسته از دانشگاه های استرالیایی را تایید می کنند که بالاترین میزان استاندارد در محتوای آموزشی ، امکانات ، کارمندان و مهمتر از همه کیفیت کار افراد فارغ التحصیل را داشته باشند .

سازمان مهندسی دراسترالیا همچنین فعالیت لازم را برای صدور برگ نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی و تایید صلاحیت کاری متقاضیان اعزام دانشجو به استرالیا را نیز به عهده دارند.

مهندسی در استرالیامهندسی در استرالیا و دانشگاه های این کشور

تقریبا تمامی دانشگاه های استرالیا رشته های مهندسی در گرایش های متفاوت و مقاطع مختلف تحصیلی را ارائه می دهند :

دانشگاه ملبورندانشگاه نیوسات ولزدانشگاه سیدنیدانشگاه کوئینزلند

دانشگاه موناشدانشگاه استرالیا غربیدانشگاه آدلاید دانشگاه یو تی اس

دانشگاه ولنگونگدانشگاه تکنولوژی کوئینزلنددانشگاه مکواریدانشگاه گریفیت

دانشگاه آر ام آی تیدانشگاه فلیندرزدانشگاه نیوکسلدانشگاه سوینبرن

دانشگاه لاتروبدانشگاه کانبرا –  دانشگاه سیدنی غربی – دانشگاه تاسمانیا

دانشگاه دیکیندانشگاه ویکتوریادانشگاه ادیث کواندانشگاه جمیز کوک

گرایش های متفاوت مهندسی در استرالیا

قدرت انتخاب برای متقاضیان علاقه مند به رشته مهندسی در استرالیا با وجود ارائه تمامی گرایش های مهندسی در دانشگاه های این کشور بسیار بالاست .

گرایش هایی مانند : مهندسی مکانیک ، مهندسی برق ، مهندسی هوا و فضا ، مهندسی پزشکی ، مهندسی شیمی ، مهندسی عمران و سازه ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی صنایع غذایی ، مهندسی معدن ، مهندسی منابع طبیعی ، مهندسی نفت و …

مهندسی در استرالیا

طول دوره تحصیل مهندسی در استرالیا

مقطع کارشناسی :

طول دوره ی مهندسی در استرالیا در مقطع کارشناسی چهار سال است. در سال اول معمولا دروس پایه و در سال دوم و سوم دروس اختصاصی ارائه می شود. سال آخر نیز انجام یک تز یا پروژه الزامی است .

رشته های ترکیبی :

برخی از دانشگاه ها رشته های ترکیبی یا به اصطلاح double degree ارائه می دهند که شخص با پنج سال تحصیل دو مدرک کارشناسی دریافت خواهد کرد مانند :

 • کارشناسی مهندسی- کارشناسی تجارت
 • مهندسی عمران- کارشناسی نقشه کشی
 • کارشناسی مهندسی- کارشناسی حقوق
 • کارشناسی مهندسی- کارشناسی هنر
 • کارشناسی علوم کامپیوتر- کارشناسی تجارت
 • کارشناسی علوم کامپیوتر- کارشناسی حقوق
 • و …

کارشناسی ارشد :

رشته مهندسی در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت ارائه می شود :

 • کارشناسی ارشد واحدی
 • کارشناسی ارشد تحقیقاتی

کارشناسی ارشد واحدی بسته نوع گرایش و دانشگاه بین یک سال و نیم تا دو سال طول می کشد . گرایش های متفاوت مانند :

 • Master of Engineering Management
 • Master of Engineering
 • Master of Project Management

برخی دانشگاه ها مانند یوتی اس برای مقطع کارشناسی ارشد مهندسی نیز double degree ارائه می دهند که معمولا دوره تحصیل آن دو سال است رشته هایی مانند :

 • Master of Engineering Management – Master of Business Administration
 • Master of Engineering – Master of Engineering Management

کارشناسی ارشد تحقیقاتی نیز بین یک تا دو سال است و بستگی به موضوع پروپوزال ، گرایش و دانشگاه دارد . برخی دانشگاه ها مانند دانشگاه سیدنی و دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند دوره یک تا دو ساله (Master of Philosophy (MPhil ارائه می دهند که قابل تبدیل به دوره PhD است . در واقع در ارشد یک ساله تحقیقاتی ، دانشجو روی تز مورد نظر کار می کند . در پایان سال اگر پیشرفت رضایت بخش و مورد تایید قرار گیرد دوره مذکور به PhD مبدل می شود .

دوره دکترا :

دوره دکترای مهندسی در استرالیا مانند اکثر کشورهای دنیا چهار ساله و کاملا تحقیقاتی است . دانشجویان ممتاز و علاقه مند با معدل کارشناسی و ارشد خوب ، نمره ایلتس 6.5 – 7 و دارای مقاله معتبر به چاپ رسیده شانس دریافت بورس های بسیار خوبی از دانشگاه های استرالیا و دولت این کشور دارند .

هزینه تحصیل مهندسی در استرالیا

هزینه شهریه رشته مهندسی در استرالیا بسته به دانشگاه متفاوت و تقریبا از سالی33000 دلار استرالیا شروع می شود و در دانشگاه های گروه هشت مانند سیدنی ، ملبورن ، نیوسوت ولز و… به 43 هزار دلار استرالیا می رسد .

اشتغال بعدازتحصیل ومیزان درآمد مهندسی در استرالیا

از آنجایی که مدرک مهندسی دانشگاه های استرالیا دارای اعتبار جهانی است درصد جذب فارغ التحصیلان رشته مهندسی در استرالیا و سایر کشورها بسیار رضایت مند است .

درآمد سالانه یک مهندس در استرالیا بسته به گرایش ، ایالت و سابقه کاریش متفاوت است اما به طور متوسط حدود 65 تا 70 هزار دلار استرالیاست .

مهندسی در استرالیا

امکان اقامت بعد از تحصیل برای فارغ التحصیلان مهندسی در استرالیا

طبق اداره مهاجرت استرالیا اکثر گرایش های مهندسی در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور قرار دارد و به همین دلیل فارغ التحصیلان مهندسی در استرالیا تا شش ماه بعد از اتمام درس شان می توانند درخواست Graduate visa کنند و برای کسب تجربه کاری دراین کشور مشغول به کار شوند .

مدت این ویزا برای فارغ التحصیلان کارشناسی دوسال ، برای دوره کارشناسی ارشد دوساله مدت هیجده ماه و برای دکترا سه سال است . لازم به ذکر است که با کسب شرایط و امتیاز لازم این ویزا قابل تبدیل به ویزای کاری است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ارسال فرم مشاوره تحصیلی از مشاوره رایگان گروه راد بهره مند شوید .