لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

کار دانشجویی در استرالیا

کار دانشجویی در استرالیا

کار دانشجویی در استرالیا: هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا یکی از موضوعات مهم برای دانشجویان بین المللی در استرالیا می باشد. شما باید هزینه مکان اسکان خود، خورد و خوراک و از آن مهم تر هزینه های تحصیل خودتان را داشته باشید. کار دانشجویی در زمان تحصیل یکی از کار هایی است که می توانید برای کم کردن فشار هزینه های تحصیلی خود انجام دهید و به کار در زمان تحصیل مشغول شوید. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با کار دانشجویی در استرالیا، قوانین آن و انواع کار دانشجویی در استرالیا آشنا کنیم.

 

کار دانشجویی در استرالیا

استرالیا یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل شناخته می شود و بسیاری از افراد برای تحصیل در استرالیا اقدام می کنند. یکی از دلایل این موضوع نیز این است که استرالیا مکانی عالی برای کار به عنوان یک دانشجوی بین المللی است. شما می توانید با رعایت قوانین در حین تحصیل کار  هم بکنید تا بتوانید هزینه های خود را راحت تر بپردازید. این می تواند گزینه ای برای کسب درآمد اضافی و چشیدن طعم فرهنگ محلی باشد. اما کار دانشجویی نکات مهمی دارد که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

کار دانشجویی در استرالیا
کار دانشجویی در استرالیا

قوانین مهم مربوط به کار دانشجویی

 • ساعات کاری: دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می تواند پاره وقت یعنی 20 ساعت در هفته کار کند البته در تعطیلات می تواند کار تمام وقت داشته باشد. دانشجویان دکترا در صورتی که بورسیه نداشته باشند می توانند به صورت تمام وقت کار کنند. درصورتی که دانشجو ارشد و دکترا متاهل باشد همسر می تواند تمام وقت کار کند ولی همسر دانشجو کارشناسی مجاز به کار نیمه وقت هست. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت اداره کوچ استرالیا مراجعه کنید.
 • حقوق شغلی شما: شما در محل کار از همان حقوقی برخوردار هستید که هر فرد دیگری که در استرالیا کار می کند.
 • حداقل دستمزد: شما در زمان کار دانشجویی در استرالیا بدون توجه به شغلی که انجام می دهید، حداقل حداقل نرخ دستمزد در ساعت دریافت خواهید کرد.
 • پشتیبانی قوی: شما در هر مرحله از سفر خود به عنوان یک دانشجوی کارگر حمایت خواهید شد. راهنما همیشه از سوی سازمان های دولتی و خصوصی و همچنین ارائه دهنده آموزش شما در دسترس است.

 

کار بدون محدودیت در استرالیا

قانون کار 20 ساعت در هفته یا 40 ساعت در دو هفته استرالیا یکی از مهم ترین قوانین برای کار دانشجویی در استرالیا می باشد. زیر پا گذاشتن این قانون حتی ممکن است باعث باطل شدن ویزای تحصیلی استرالیا شما شود. اما دولت استرالیا اعلام کرده است که دانشجویان بین المللی که هر یک از معیارهای زیر را دارند از محدودیت کاری معمول 20 ساعت در هفته معاف خواهند بود:

 • قبل از 8 سپتامبر 2020 توسط یک ارائه دهنده مورد تایید مراقبت سالمندان یا ارائه دهنده خدمات مراقبت سالمندان با بودجه مشترک المنافع با شناسه RACS یا شناسه NAPS استخدام شده است.
 • قبل از 23 آوریل 2020 توسط یک ارائه دهنده بیمه ملی از کارافتادگی ثبت شده استخدام شده است.
 • در یک دوره آموزشی مرتبط با مراقبت های بهداشتی ثبت نام کرده اند و طبق دستور مقامات بهداشتی از تلاش های بهداشتی علیه COVID-19 حمایت می کنند.
 • شاغل در بخش کشاورزی
 • شاغل در بخش گردشگری و هتلداری

 

کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا
کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا

کار پس از فارغ التحصیلی در استرالیا

اگر علاقه مند به ماندن در استرالیا برای کار پس از فارغ التحصیلی و زندگی در این کشور هستید، باید قبل از انقضای ویزای دانشجویی خود ویزای کاری جدید دریافت کنید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی فارغ التحصیل شما باید واجد شرایط زیر باشید:

 1. جریان کار پس از تحصیل ویزای موقت فارغ التحصیل (ساب کلاس 485) اگر مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا را به پایان رسانده باشید.
 2. برای ارسال یک ابراز علاقه از طریق SkillSelect دولت استرالیا، به دنبال تایید اقامت در استرالیا به عنوان یک شاغل حرفه ای.

 

چرا در زمان دانشجویی در استرالیا کار کنیم؟

این سوال ممکن است برای برخی از افراد در زمان تحصیل در استرالیا پیش بیاید که چرا باید در زمان تحصیل کار کنیم؟ کار کردن در زمان تحصیل شما در استرالیا می تواند دو مزیت و فایده مهم برای شما داشته باشد. مهم ترین فایده کار دانشجویی در استرالیا این است که شما می توانید در زمان تحصیل خود درآمد نیز داشته باشید و در پرداخت هزینه های خود در استرالیا مستقل شوید و نیاز زیادی به حمایت خانواده نداشته باشید.

مزیت دیگر کار دانشجویی در استرالیا این است که شما حداقل در مدت چهار سالی که مشغول تحصیل در استرالیا هستید می توانید یک رزومه کاری عالی برای خود دست و پا کنید تا بتوانید کمی راحت تر پس از فارغ التحصیل شدن ویزای کاری در استرالیا کسب کنید و حتی اگر موفق به اخذ ویزای کاری نشدید و به ایران برگشتید تجربه کاری بالا دارید و می توانید راحت تر کار پیدا کنید.

 

بهترین کار های پیشنهادی برای دانشجویان بین المللی در استرالیا

 1. خرده فروشی (سوپر مارکت ها، فروشگاه های بزرگ، بوتیک ها)
 2. گارسون یا نیروی کار هتل (کافه ها، هتل ها، رستوران ها)
 3. کشاورزی و میوه چینی (کار فصلی)
 4. خدمات (مراقبت از کودکان، مراقبت از سالمندان و نظافت)
 5. امور اداری و دفتری
 6. تدریس خصوصی

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را کمی بیشتر با قوانین، مزایا و بهترین مشاغل مخصوص شما برای کار دانشجویی در زمان اعزام دانشجو به استرالیا آشنا کنیم تا در صورتی که قصد کار در زمان تحصیل دارید، این قوانین و فرصت ها را بهتر بشناسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *