لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه دیکین

دانشگاه دیکین

دانشگاه دیکین: تحصیلات دانشگاهی امروزه به یکی از نیاز های اصلی جوانان در تمام دنیا تبدیل شده است. امروزه بسیاری از جوانان در تمام جهان تلاش دارند که در بهترین دانشگاه های جهان تحصیل کنند و ایرانیان زیادی نیز کشور های دیگر مانند آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا یا غیره را برای تحصیل انتخاب می کنند. استرالیا نیز به دلیل دانشگاه های با کیفیتی که دارد به عنوان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل شناخته می شود.

دانشگاه دیکین یکی از دانشگاه های برتر استرالیا می باشد که شما می توانید تحصیلات دانشگاهی خودتان را در این دانشگاه ادامه دهید و مدرک معتبر این دانشگاه را دریافت کنید و از این طریق آینده کاری خودتان را تا حد زیادی تضمین کنید. در ادامه این مطلب در سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه دیکین آشنا کنیم تا در صورتی که این دانشگاه را نمیشناسید با رشته های تحصیلی، هزینه های تحصیل در این دانشگاه و تاریخچه این دانشگاه آشنا باشید.

 

دانشگاه دیکین (Deakin University)

دانشگاه دیکین یک دانشگاه دولتی در ویکتوریا، استرالیا است. این دانشگاه که در سال 1974 تأسیس شد، به نام آلفرد دیکین، دومین نخست وزیر استرالیا نامگذاری شد. پردیس های اصلی آن در حومه بوروود ملبورن، استخرهای Geelong Waurn، Geelong Waterfront و Warrnambool و همچنین پردیس Cloud آنلاین هستند. Deakin همچنین دارای مراکز یادگیری در Dandenong و Werribee است که همگی در ایالت ویکتوریا هستند.

از سال 2021، دانشگاه دیکین در بین 1٪ دانشگاه های برتر جهان، یکی از 26 دانشگاه برتر جوان در جهان، سومین دانشگاه برتر جهان برای علوم ورزشی قرار گرفته است و یکی از برترین ها است.

فعالیت های تحقیقاتی دیکین در حال رشد است. 100٪ از تحقیقات Deakin در رتبه بندی برتری در تحقیقات استرالیا (ERA) در سال 2018 با استاندارد جهانی یا بالاتر از آن رتبه بندی شدند. بودجه تحقیقاتی ترکیبی آن از 4.5 میلیون دلار استرالیا در سال 1997 به 47.2 میلیون دلار استرالیا در سال 2015 افزایش یافت.

در سال 2020، درآمد تحقیقاتی دانشگاه 87.6 میلیون دلار بود، با 247 مدرک عالی توسط تکمیل تحقیقات. دانشگاه دیکین همواره از نظر رضایت دانشجویان در مقطع کارشناسی رتبه بالایی دارد. در نظرسنجی تجربه دانشجویی 2019، دیکین چهارمین رتبه بالاتر رضایت دانشجو در سطح ملی، بالاترین رتبه رضایت دانشجویی در بین تمام دانشگاه‌های دولتی استرالیا و بالاترین رتبه رضایت دانشجو در بین تمام دانشگاه‌های ویکتوریا را داشت.

دیکین از سال 2010 هر ساله بالاترین میزان رضایت دانشجو در مقطع کارشناسی را در بین تمام دانشگاه های ویکتوریا داشته است و از سال 2010 به طور مداوم در بین دو دانشگاه برتر برای بالاترین رضایت دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در بین تمام دانشگاه های ویکتوریا قرار گرفته است.

کمی درباره دانشگاه دیکین
کمی درباره دانشگاه دیکین

اطلاعات تکمیلی دانشگاه دیکین

 • تاریخ تاسیس: 1974
 • صدراعظم: جان استانهوپ (John Stanhope)
 • دستیار صدراعظم: ایین مارتین (Iain Martin)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 4,035 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 64,585 نفر

 

تاریخچه دانشگاه دیکین

دانشگاه دیکین به طور رسمی در سال 1974 با تصویب قانون دانشگاه دیکین در سال 1974 تأسیس شد. دیکین چهارمین دانشگاه ویکتوریا بود، اولین دانشگاهی که در منطقه ای ویکتوریا تأسیس شد و اولین دانشگاهی بود که در آموزش از راه دور تخصص داشت.

اولین پردیس دانشگاه دیکین در Waurn Ponds تأسیس شد. این دانشگاه نتیجه ادغام بین کالج ایالتی ویکتوریا، جیلونگ (کالج معلمان جیلونگ سابق) و دوره های آموزش عالی موسسه فناوری گوردون بود. دیکین اولین دانش آموزان خود را در Waurn Ponds در سال 1977 ثبت نام کرد.

پردیس Burwood در محل کالج معلمان Burwood سابق قرار دارد و همچنین مکان‌های قبلی مدرسه ابتدایی Bennettswood و مدرسه متوسطه Burwood را نیز در بر می‌گیرد. کالج معلمان دوره های آموزشی دو ساله را برای معلمان مدارس ابتدایی و دوره های سه ساله را برای معلمان شیرخوار (فقط دختران) برگزار کرد. برای دانشجویان روستایی محل اقامتی را فراهم کرد.

 

پردیس ها

این دانشگاه دارای پنج پردیس است:

1: Melbourne Burwood Campus

بزرگترین پردیس این دانشگاه از نظر تعداد دانشجو است و در شهر ملبورن در فاطله 30 دقیقه از مرکز شهر واقع شده است ودارای تمام تسهیلات لازم مانند خوابگاه، مرکز بهداشتی، کتابخانه و …می باشد.

2: Geelong Waurn Ponds Campus

این کمپس درشهر جیلانگ قرار دارد، یک شهر بندری که در 75 کیلومتری جنوب غربی ملبورن است. دانشکده هنر وآموزش، بهداشت، پزشکی ، علوم ومهندسی در این پردیس می باشد.

3: Geelong Waterfront Campus

این پردیس نیز در شهر جیلانگ است ودانشکده های تجارت، حقوق، پرستاری ومامایی، روانشناسی ومعماری در این کمپس قرار دارند.

4: Warrnambool Campus

این پردیس در شهربندری زیبای وارنامبول قرار دارد، درفاصله 250 کیلومتری شهر ملبورن می باشد. دانشکده های هنر وآموزش، تجارت وحقوق، پرستاری ومامایی همچنین غلوم زیستی محیطی در این پردیس نیز ساختمان دارند. این پردیس نیز مانند سایر پردیسهای دانشگاه دیکن از امکاناتی مانند: زمین گلف، بسکتبال، تنیس، اسکواش، فوتبال، ژیمناستیک،و اتوبوس دانشجویی برخوردار است.

5: Cloud Campus

درواقع این کمپس مجازی وشامل دروس آنلاین این دانشگاه می باشد.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه دیکین

هزینه های تحصیل یکی از مهم ترین موضوعاتی است که شما باید پیش از ارسال مدارک خود به دانشگاه های مورد نظرتان برای پذیرش باید مدارکی مبنی بر تمکن مالی خود برای توانایی پرداخت هزینه تحصیل در استرالیا را ارائه دهید. هزینه های تحصیل در دانشگاه دیکین به رشته ای که در آن تحصیل میکنید مربوط می شود و هزینه های تحصیل شما می تواند متفاوت باشد. در لیست پایین می توانید هزینه تحصیل در دانشکده های مختلف را ببینید.

 1. قانون: 33,952 دلار
 2. حسابداری، اقتصاد، بازرگانی، مدیریت: 30,592 دلار
 3. ارتباطات عمومی: 28,464 دلار
 4. علوم انسانی: 27,176 دلار
 5. زبان انگلیسی: 27,176 دلار
 6. ریاضیات و آمار: 29,784 دلار
 7. محاسبات: 32,392 دلار
 8. ساخت محیط زیست: 32,968 دلار
 9. سلامت دیگران: 32,296 دلار
 10. علوم رفتاری؛ روانشناسی بالینی: 30,216 دلار
 11. روانشناسی مسیر حرفه ای: 30,216 دلار
 12. مددکاری اجتماعی مسیر حرفه ای: 30,216 دلار
 13. جنبش انسانی: 30,216 دلار
 14. آموزش: 28,160 دلار
 15. روانشناسی بالینی: 31,232 دلار
 16. زبان های خارجی، هنرهای تجسمی و نمایشی: 30,576 دلار
 17. هنرهای خلاق: 30,576 دلار
 18. ارتباطات: 30,576 دلار
 19. پرستاری: 32,992 و 42,480 دلار
 20. مهندسی: 36,152 دلار
 21. علوم: 37,400 دلار
 22. دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی: 70,800 دلار
 23. علوم پزشکی: 70,800 دلار
 24. کشاورزی: 42,256 دلار
 25. مطالعات محیطی: 42,256 دلار
هزینه های تحصیل در دانشگاه دیکین
هزینه های تحصیل در دانشگاه دیکین

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه دیکین

زبان اسپانیایی (Diploma of Spanish) زبان اندونزیایی (Diploma of Indonesian) زبان چینی (Diploma of Chinese)
زبان عربی (Diploma of Arabic) جانورشناسی و علوم دامی (Zoology and Animal Science) علوم بینایی / کارشناسی ارشد بینایی سنجی (Vision Science/Master of Optometry)
توسعه ورزش (Sport Development) مهندسی نرم افزار (software engineering) کار اجتماعی (Social Work)
علوم / کارشناسی ارشد تدریس (Science/Master of Teaching) لیسانس علوم / حقوق (Bachelor of Science/Laws) لیسانس علوم (Bachelor of Science)
بهداشت عمومی و ارتقا سلامت (Public Health and Health Promotion) بازرگانی (Commerce) روانشناسی (Psychology)
علوم روانشناسی (Psychological Science) لیسانس املاک و مستغلات (Bachelor of Property and Real Estate) لیسانس حقوق (Bachelor of Laws)
علوم سیاسی (Politics) فلسفه (Philosophy) اقتصاد (Economics)
لیسانس علوم تغذیه (Bachelor of Nutrition Science) لیسانس پرستاری (Bachelor of Nursing) لیسانس مامایی (Bachelor of Midwifery)
لیسانس تصویربرداری پزشکی (Bachelor of Medical Imaging) لیسانس مهندسی مکاترونیک (Bachelor of Mechatronics Engineering) لیسانس مهندسی مکانیک (Bachelor of Mechanical Engineering)
لیسانس بازاریابی (Bachelor of Marketing) لیسانس علوم دریایی (Bachelor of Marine Science) لیسانس مطالعات بین الملل (Bachelor of International Studies)
لیسانس امنیت سایبری (Bachelor of Cyber Security) لیسانس فناوری اطلاعات (Bachelor of Information Technology) لیسانس مدیریت منابع انسانی (Bachelor of Human Resource Management)
لیسانس هنر (Bachelor of Arts) لیسانس بهداشت و تربیت بدنی (Bachelor of Health and Physical Education) لیسانس پزشکی قانونی (Bachelor of Forensic Science)
لیسانس جرم شناسی (Bachelor of Criminology) لیسانس فیلم، تلویزیون و انیمیشن (Bachelor of Film, Television, and Animation) لیسانس ورزش و علوم ورزشی (Bachelor of Exercise and Sport Science)
لیسانس علوم تغذیه (Bachelor of Nutrition Science) لیسانس علوم محیطی (حیات وحش و زیست شناسی حفاظتی) (Bachelor of Environmental Science (Wildlife and Conservation Biology)) لیسانس مهندسی محیط زیست (Bachelor of Environmental Engineering)
لیسانس مهندسی برق و الکترونیک (Bachelor of Electrical and Electronics Engineering) لیسانس تعلیم و تربیت (Bachelor of Education) لیسانس آموزش در دوران کودکی (Bachelor of Early Childhood Education)
لیسانس طراحی (Bachelor of Design) کارشناسی ارشد معماری (Master of Architecture) لیسانس مدیریت ساخت و ساز (Bachelor of Construction Management)
لیسانس علوم داده (Bachelor of Data Science) لیسانس هنرهای خلاق (Bachelor of Creative Arts) لیسانس کامپیوتر (Bachelor of Computer Science)
لیسانس ارتباطات (Bachelor of Communication) لیسانس تجزیه و تحلیل کسب و کار (Bachelor of Business Analytics) لیسانس کسب و کار (Bachelor of Business)
لیسانس علوم زیست پزشکی (Bachelor of Biomedical Science) کارشناسی ارشد روابط بین الملل (Master of International Relations) لیسانس هوش مصنوعی (Bachelor of Artificial Intelligence)

 

بورسیه دانشگاه دیکین

دانشگاه دیکن بورسیه های متفاوتی برای مقاطع تحصیلی مختلف دارد که برخی از آنها عبارتند از:

Vice-Chancellor’s Academic Excellence Scholarship

این بورس از طرف دانشگاه ه سال به 26 دانشجو مقطع کارشناسی اعطا می شود. بورس نامبرده بسیار رقابتی وبراساس صلاحیت علمی متقاضی است. مبلغ بورس سالی 5000 دلار نقد می باشد.

For Excellence Deakin Scholarship

این بورس نیز برای دانشجویان ممتاز کارشناسی و کارشناسی ارشد است که سالی 5000 دلار به دانشجو مقطع کارشناسی و10000 دلار به دانشجو مقطع ارشد پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه Deakin
بورسیه تحصیلی در دانشگاه Deakin

Endeavour

این بورسیه از طرف دولت استرالیا برای کمک به کشورهای در حال توسعه به دانشجویان بین المللی براساس صلاحیت علمی شان داده می شود.شامل هزینه سفر، هزینه زندگی ماهانه 3000$ ، کمک هزینه استقرار، شهریه و بیمه دانشجویی می باشد.

IPRS

این بورسیه نیز از طرف دولت استرالیا به علاقه مندان تحصیل در استرالیا برای دوره های تحقیقاتی ارشد ودکترا همه رشته ها تعلق می گیرد. البته بورسیه کاملا رقابتی وبراساس صلاحیت علمی وتحقیقاتی متقاضیان می باشد.

بورس مذکور شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را تا دوسال برای ارشد وسه سال برای دکترا پوشش می دهد. دانشجویانی که موفق به دریافت این بورس از طرف دولت می شوند سالانه حدود 26000$ جهت هزینه های زندگی نیزدریافت می کنند.

DUPRS

این بورسیه از طرف دانشگاه می باشد و خاص دوره های تحقیقاتی است. این بورس سالانه به 10 نفر اهدا می شود و شهریه دانشگاه و بیمه دانشجویی را پرداخت می کند به علاوه سالانه 26000$ هزینه زندگی را نیز به دانشجوتعلق می گیرد.

برنامه های دانشگاهی

دانشگاه دیکین برنامه‌های تحصیلی متنوعی را ارائه می‌دهد. از رشته‌های علوم انسانی گرفته تا رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر، هر دانشجو می‌تواند بر اساس علاقه‌مندی و استعداد شخصی خود رشته‌ای را انتخاب کند.

دانشکده و تحقیقات

دانشگاه دیکین از اساتید و اعضای هیئت علمی بسیار مجرب و با تجربه‌ای برخوردار است که به دانشجویان خود آموزش می‌دهند. همچنین، این دانشگاه به انجام پژوهش‌های متنوع و نوآورانه می‌پردازد.

زندگی دانشجویی

محیط دانشجویی دانشگاه دیکین بسیار پویا و متنوع است. دانشجویان می‌توانند در فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی شرکت کنند و از خدمات پشتیبانی دانشگاه بهره‌مند شوند.

بورسیه ها و کمک های مالی

دانشگاه دیکین از بورس‌های تحصیلی و کمک‌های مالی مختلفی برای دانشجویان ارائه می‌دهد. این اقدامات هدف دارند تا دانشجویان توانمندی‌های خود را بهتر ارتقاء دهند و به دانشگاهی با اعتبار بالا وارد شوند.

شناسایی و رتبه بندی جهانی

دانشگاه دیکین در انجام تحقیقات برتر و ارائه آموزش با کیفیت، شناخته شده است و در رده‌بندی‌های جهانی از جایگاه برتری برخوردار است. همچنین، دانشگاه دیکین همکاری‌های بین‌المللی بسیاری دارد.

داستان های موفقیت فارغ التحصیلان

فارغ‌التحصیلان دانشگاه دیکین تجربه‌ها و موفقیت‌های فراوانی را در حوزه‌های مختلف به دست آورده‌اند. این موفقیت‌ها نشان از کیفیت آموزش ارائه شده در این دانشگاه است.

مشارکت جامعه و تأثیر اجتماعی

دانشگاه دیکین از مشارکت فعالانه در امور اجتماعی و پروژه‌های انسان‌دوستانه بهره می‌برد. این دانشگاه به هدف‌گذاری برای خلق تأثیر مثبت در جامعه اهمیت می‌دهد.

فرآیند پذیرش

پروسه‌ی ورود به دانشگاه دیکین برای دانشجویان جدید اطلاعات مهمی را در بر می‌گیرد. از زمان‌بندی تا مدارک مورد نیاز، همه جزئیات مهم برای دانش‌آموزان آینده توضیح داده می‌شود.

چرا دانشگاه دیکین را انتخاب کنید؟

انتخاب دانشگاه دیکین دارای مزایای فراوانی است. از جمله انجام تحقیقات برتر تا فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان، همه این ویژگی‌ها می‌تواند دانشجویان را به انتخاب این دانشگاه وادارد.

نتیجه

به طور خلاصه، دانشگاه دیکین استرالیا به عنوان یک مرکز آموزش عالی معتبر و با اعتبار شناخته می‌شود. با تخصص در ارائه آموزش‌های متنوع و کاربردی، محیط دانشجویی پویا و امکانات مدرن، این دانشگاه انتخاب بسیار مناسبی برای دانش‌آموزان بین‌المللی است.

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه دیکین در استرالیا آشنا کنیم تا اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید، این دانشگاه را نیز در لیست دانشگاه های مورد نظر خود داشته باشید.

منبع: deakin.edu.au

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *