لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه واشینگتون

دانشگاه واشینگتون

دانشگاه واشینگتون: تحصیل دانشگاهی یکی از مهم ترین کار هایی است که امروزه تلاش میکنند حتما آن را انجام دهند تا با داشتن مدارک تحصیلی مختلف آینده شغلی خودشان را تامین کنند. آمریکا یکی از کشور هایی است که دانشگاه های با کیفیت بسیار زیادی دارد و سالانه دانشجویان بین المللی بسیار زیادی برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه ها درخواست ارسال می کنند.

واشینگتون یکی از شهر های بسیار مهم کشور آمریکا می باشد که یک دانشگاه بسیار مهم در این کشور و در ایالت میزوری به نام این شهر یعنی دانشگاه واشینگتون وجود دارد که افراد بسیاری سالانه برای تحصیل به این دانشگاه می روند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد در تلاشیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه واشینگتون، تاریخچه، رتبه بندی، هزینه های تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم تا این دانشگاه را به طور کامل بشناسید.

 

دانشگاه واشینگتون (Washington University)

دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس (WashU یا WUSTL) یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که پردیس اصلی آن در شهرستان سنت لوئیس و کلیتون، میسوری یا میزوری است. این دانشگاه در سال 1853 تأسیس شد و به نام جورج واشنگتن نامگذاری شده است. پردیس دانفورث 169 هکتاری دانشگاه در مرکز دانشگاه واشنگتن قرار دارد و محل تحصیل اکثر دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و حرفه ای دانشگاه است.

پردیس دانفورث عمدتاً معماری گوتیک دانشگاهی را در ساختمان‌های آکادمیک خود دارد و با پارک جنگلی و شهرهای سنت لوئیس، کلیتون و دانشگاه سیتی هم مرز است. این دانشگاه همچنین دارای پردیس غربی در کلیتون، پردیس شمالی در محله وست اند سنت لوئیس و پردیس پزشکی در محله سنترال وست اند سنت لوئیس است. پردیس پزشکی دانشگاه واشنگتن در 17 بلوک شهری و 164 هکتار گسترش یافته است.

این مرکز محل استقرار دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز مراقبت از بیمار و مراکز تحقیقاتی وابسته به آن است. این دانشگاه دارای دانشجویان و اساتید از تمام 50 ایالت ایالات متحده و بیش از 120 کشور است. دانشگاه واشنگتن از هفت مدرسه فارغ التحصیل و کارشناسی تشکیل شده است که طیف وسیعی از رشته های دانشگاهی را در بر می گیرد.

برای جلوگیری از سردرگمی در مورد مکان آن، هیئت امنای دانشگاه عبارت “در سنت لوئیس” را در سال 1976 اضافه کرد. دانشگاه واشنگتن از سال 1923 به عضویت انجمن دانشگاه های آمریکا درآمده است و در بین دانشگاه های دکترا از نظر فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا طبقه بندی شده است. بنیاد ملی علوم این دانشگاه را در بین موسسات آکادمیک در ایالات متحده از نظر هزینه های تحقیق و توسعه (R&D) در رتبه 28 قرار داد.

از سال 2022، 26 برنده جایزه نوبل در اقتصاد، فیزیولوژی و پزشکی، شیمی و فیزیک به دانشگاه واشنگتن وابسته بودند که 11 نفر بخش عمده تحقیقات پیشگام خود را در این دانشگاه انجام داده اند.

درباره دانشگاه Washington
درباره دانشگاه Washington

اطلاعات تکمیلی دانشگاه Washington

  • شعار دانشگاه: قدرت از طریق حقیقت (Strength through truth) (Per veritatem vis)
  • تاریخ تاسیس: 22 فبریه 1853
  • ریاست دانشگاه: اندرو دی. مارتین (Andrew D. Martin)
  • معاون ریاست دانشگاه: بورلی وندلند (Beverly Wendland)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 19,646 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 16,244 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: خرس ها (Bears)

رتبه بندی دانشگاه واشینگتون

دانشگاه واشینگتون یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد که بر اساس رتبه بندی سایت QS در بین دانشگاه های این کشور رتبه 22 را به خود اختصاص می دهد. این دانشگاه همچنین یکی از دانشگاه ها در لیست 100 دانشگاه برتر دنیا می باشد و در رتبه 80 این لیست قرار میگیرد.

 

تاریخچه دانشگاه واشینگتون

دانشگاه واشنگتن توسط 17 تن از رهبران تجاری، سیاسی و مذهبی سنت لوئیس که نگران نبود موسسات آموزش عالی در غرب میانه بودند، شکل گرفت. ویمن کرو، سناتور ایالت میسوری و ویلیام گرین لیف الیوت، وزیر وحدت گرا، پدربزرگ شاعر T.S. الیوت، تلاش را رهبری کرد. اولین رئیس دانشگاه جوزف گیبسون هویت بود. کرو منشور دانشگاه را از مجمع عمومی میسوری در سال 1853 تضمین کرد و الیوت به عنوان رئیس هیئت امنا انتخاب شد.

در اوایل، الیوت از اعضای جامعه تجاری محلی، از جمله جان اوفالون حمایت خواست، اما الیوت نتوانست موقوفه دائمی را تضمین کند. دانشگاه واشنگتن در بین دانشگاه‌های بزرگ آمریکا غیرمعمول است زیرا از قبل دارایی مالی نبوده است. این موسسه هیچ حمایتی از یک سازمان مذهبی، حامی ثروتمند مجرد یا حمایت اختصاصی دولتی نداشت.

دانشگاه واشنگتن نیم قرن اول خود را در مرکز شهر سنت لوئیس گذراند که با خیابان واشنگتن، لوکاس پلیس و خیابان لوکاست محدود شده بود. در دهه 1890، به دلیل گسترش چشمگیر دانشکده پزشکی و یک خیر جدید در رابرت بروکینگز، دانشگاه شروع به حرکت به سمت غرب کرد. هیئت مدیره دانشگاه فرآیندی را برای یافتن زمینه مناسب آغاز کرد و شرکت معماری منظر اولمستد، اولمستد و الیوت بوستون را استخدام کرد.

کمیته ای متشکل از رابرت اس. بروکینگز، هنری ور الیوت، و ویلیام هوس، محوطه ای به مساحت 103 هکتار (41.7 هکتار) را درست فراتر از پارک جنگلی، واقع در غرب محدوده شهر در شهرستان سنت لوئیس، پیدا کردند. تصور می شد ارتفاع این زمین شبیه آکروپولیس است و الهام گرفته از نام مستعار پردیس “Hilltop” است که در سال 2006 به پردیس Danforth تغییر نام داد تا به افتخار صدراعظم سابق ویلیام اچ. دانفورث.

در نیمه دوم قرن بیستم، دانشگاه واشنگتن از یک دانشگاه قوی منطقه ای به یک موسسه تحقیقاتی ملی تبدیل شد. در سال 1957، برنامه ریزی برای ساخت “South 40” آغاز شد، مجموعه ای از سالن های مسکونی مدرن که در درجه اول دانشجویان سال اول و برخی از دانشجویان سال دوم را در خود جای می دهند. با مسکن اضافی در محوطه دانشگاه، دانشگاه واشنگتن، که عمدتاً یک “کالج ماشین های خیابانی” از دانشجویان مسافربری بود، شروع به جذب تعداد بیشتری از متقاضیان کرد. تا سال 1964، بیش از دو سوم دانشجویان ورودی از خارج از منطقه سنت لوئیس آمده بودند.

هزینه تحصیل در Washington University
هزینه تحصیل در Washington University

هزینه های تحصیل در دانشگاه Washington

هزینه تحصیل در آمریکا از مهم ترین موضوعاتی است که شما باید پیش از تحصیل در آمریکا به آن دقت داشته باشید. به این خاطر که شما نیاز دارید مدارک مورد نیاز برای تمکن مالی خودتان را برای دانشگاه ارسال کنید که نشان دهید می توانید هزینه های تحصیل در این دانشگاه را بپردازید.

هزینه تحصیل در دانشگاه واشینگتون در سال 2022-2023 سالانه 29,710 دلار است. البته در هر ترم شما باید از 12 تا 18 واحد بردارید و برای هر واحد بیش از 18یا 21 واحد بردارید باید 2,476 دلار هزینه کنید. برای هزینه های فعالیت های دانشجویی 297 دلار و هزینه بیمه دانشجویان نیز 288 دلار می باشد.

برای باقی هزینه های زندگی در آمریکا، مثل هزینه های اسکان و خورد و خوراک و غیره نیز می توانید به مقاله «هزینه های زندگی دانشجویی در آمریکا» مراجعه کنید تا برای این هزینه ها نیز آمادگی داشته باشید.

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه واشینگتون

حسابداری (Accounting) مطالعات آفریقایی و آفریقایی-آمریکایی (African and African-American Studies) مطالعات فرهنگ آمریکا (American Culture Studies)
مطالعات باستانی (Ancient Studies) مردم شناسی (Anthropology) انسان شناسی: بهداشت جهانی و محیط زیست (Anthropology : Global Health and Environment)
ریاضیات کاربردی (Applied Mathematics) علوم کاربردی (مهندسی شیمی) (Applied Scince (Chemical Engineering)) علوم کاربردی (مهندسی برق) (Applied Scince (Electrical Engineering))
علوم کاربردی (مهندسی مکانیک) (Applied Scince (Mechanical Engineering)) علوم کاربردی (علوم و مهندسی سیستم) (Applied Scince (Systems Science & Engineering)) عربی (Arabic)
باستان شناسی (Archaeology) معماری (Architecture) هنر (Art)
هنر (نقاشی) (Art (Painting)) هنر (عکاسی) (Art (Photography)) هنر (چاپ سازی) (Art (Printmaking))
هنر (مجسمه سازی) (Art (Sculpture)) هنر (مبتنی بر زمان + هنر رسانه ای) (Art (Time-Based + Media Art)) تاریخ هنر و باستان شناسی (Art History and Archaeology)
فیزیک نجومی (Astrophysics) زیست شناسی (Biology) زیست شناسی: بوم شناسی و تکامل (Biology: Ecology and Evolution)
زیست شناسی: ژنومیک و زیست شناسی محاسباتی (Biology: Genomics and Computational Biology) زیست شناسی: میکروبیولوژی (Biology: Microbiology) زیست شناسی: زیست شناسی مولکولی و بیوشیمی (Biology: Molecular Biology and Biochemistry)
زیست شناسی: علوم اعصاب (Biology: Neuroscience) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) تجارت و علوم کامپیوتر (Business and Computer Science)
مهندسی شیمی (Chemical Engineering) علم شیمی (Chemistry) شیمی: بیوشیمی (Chemistry: Biochemistry)
زبان و فرهنگ چینی (Chinese Language and Culture) کلاسیک (Classics) طراحی ارتباطات (Communication Design)
هنرهای تطبیقی (Comparative Arts) ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) مهندسی رایانه (Computer Engineering)
علوم کامپیوتر (Computer Science) علوم کامپیوتر + اقتصاد (Computer Science + Economics) علوم کامپیوتر + ریاضی (Computer Science + Mathematics)
رقصید (Dance) علم داده (Data Science) طرح (Design)
طراحی (ارتباطات) (Design (Communication)) طراحی (مد) (Design (Fashion)) توسعه / مطالعات جهانی (Development/Global Studies)
دو رشته و برنامه پیش پزشکی (Double Majors and the Pre-Medical Program) نمایش (Drama) علوم زمین و سیاره: علوم زمین (Earth and Planetary Sciences: Earth Science)
علوم زمین و سیاره: علوم محیطی (Earth and Planetary Sciences: Environmental Science) زمین و علوم سیاره ای: علوم سیاره ای (Earth and Planetary Sciences: Planetary Science) زبان ها و فرهنگ های آسیای شرقی (East Asian Languages and Cultures)
اقتصاد (Economics) اقتصاد و علوم کامپیوتر (Economics and Computer Science) اقتصاد و ریاضیات (Economics and Mathematics)
اقتصاد و استراتژی (Economics and Strategy) مطالعات آموزشی (Educational Studies) مهندسی برق (Electrical Engineering)
آموزش معلمان ابتدایی (Elementary Teacher Education) ادبیات انگلیسی (English Literature) ادبیات انگلیسی: نوشتن خلاق (English Literature: Creative Writing)
کارآفرینی (Entrepreneurship) تجزیه و تحلیل محیطی (Environmental Analysis) زیست شناسی محیطی (Environmental Biology)
مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) سیاست زیست محیطی (Environmental Policy) مطالعات اوراسیا / مطالعات جهانی (Eurasian Studies/Global Studies)
مطالعات اروپایی / مطالعات جهانی (European Studies/Global Studies) طراح مد (Fashion Design) مطالعات فیلم و رسانه (Film and Media Studies)
مطالعات فیلم و رسانه: تولید فیلم و رسانه (Film and Media Studies: Film and Media Production) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance) مهندسی مالی (Financial Engineering)
فرانسوی (French) زبان‌ها و ادبیات آلمانی (Germanic Languages and Literatures) آسیاهای جهانی / مطالعات جهانی (Global Asias/Global Studies)
مطالعات فرهنگی جهانی/مطالعات جهانی (Global Cultural Studies/Global Studies) مطالعات جهانی (Global Studies) مدیریت بهداشت و درمان (Health Care Management)
عبری (Hebrew) تاریخ (History) گرایش طراحی انفرادی (لیسانس مهندسی) (Individually Designed Major (BS in Engineering))
پروژه میان رشته ای در علوم انسانی (Interdisciplinary Project in the Humanities) امور بین الملل / مطالعات جهانی (International Affairs/Global Studies) ایتالیایی (Italian)
زبان و فرهنگ ژاپنی (Japanese Language and Culture) مطالعات یهودی، اسلامی و خاورمیانه: مطالعات مقایسه ای یهودی و اسلامی (Jewish, Islamic, and Middle Eastern Studies: Comparative Jewish & Islamic Studies) مطالعات یهودی، اسلامی و خاورمیانه: مطالعات خاورمیانه مدرن (Jewish, Islamic, and Middle Eastern Studies: Modern Middle Eastern Studies)
آموزش معلم K-12 (K-12 Teacher Education) زبان و فرهنگ کره ای (Korean Language and Culture) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies)
زبان شناسی (Linguistics) بازار یابی (Marketing) علوم ریاضی (Mathematical Sciences)
ریاضیات (Mathematics) ریاضیات و علوم کامپیوتر (Mathematics and Computer Science) ریاضیات و اقتصاد (Mathematics and Economics)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) آموزش معلمان راهنمایی (Middle School Teacher Education) موسیقی (Music)
سازمان و مدیریت استراتژیک (Organization and Strategic Management) فلسفه (Philosophy) فلسفه: قانون و سیاست (Philosophy: Law and Policy)
فلسفه: فلسفه علم (Philosophy: Philosophy of Science) فلسفه: پژوهش فلسفه (Philosophy: Philosophy Research) فلسفه-عصب شناسی-روانشناسی: عصب شناسی شناختی (Philosophy-Neuroscience-Psychology: Cognitive Neuroscience)
فلسفه – عصب شناسی – روانشناسی: زبان، شناخت و فرهنگ (Philosophy-Neuroscience-Psychology: Language, Cognition and Culture) فیزیک (Physics) علوم سیاسی (Political Science)
علوم روانشناسی و مغز (Psychological & Brain Sciences) علوم روانشناسی و مغز: علوم اعصاب شناختی (Psychological & Brain Sciences: Cognitive Neuroscience) مطالعات مذهبی (Religious Studies)
زبان ها و ادبیات عاشقانه (Romance Languages and Literatures) دوم رشته علوم کامپیوتر (Second Major in Computer Science) گرایش دوم کامپیوتر + ریاضی (Second Major in Computer Science + Mathematics)
رشته دوم در علم داده (Second Major in Data Science) گرایش دوم مهندسی برق (Second Major in Electrical Engineering) گرایش دوم مهندسی مالی (تجارت یا مهندسی) (Second Major in Financial Engineering (Business or Engineering))
دومین گرایش علوم و مهندسی سیستم ها (Second Major in Systems Science and Engineering) آموزش معلمان متوسطه (Secondary Teacher Education) جامعه شناسی (Sociology)
اسپانیایی (Spanish) آمار (Statistics) زنجیره تامین، عملیات و فناوری (Supply Chain, Operations, and Technology)
علوم و مهندسی سیستم ها (Systems Science & Engineering) مطالعات شهری (Urban Studies) زنان، جنسیت و مطالعات جنسی (Women, Gender, and Sexuality Studies)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه واشینگتون آمریکا آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا را داشتید بتوانید این دانشگاه را نیز در لیست دانشگاه های انتخابی خود داشته باشید.

منبع: wustl.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *