لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه ویسکانسین مدیسون

دانشگاه ویسکانسین مدیسون

دانشگاه ویسکانسین مدیسون: تحصیل در آمریکا امروزه به یکی از هدف های بسیاری از دانشجویان در سراسر دنیا تبدیل شده است و بسیاری از افراد در سراسر دنیا تلاش دارند تا بتوانند تحصیلات خود را در دانشگاه های معتبر کشور آمریکا تحصیل کنند. دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا یکی از معتبر ترین و بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد که بسیاری از دانشجویان برای این دانشگاه درخواست ارسال میکنند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه ویسکانسین، تاریخچه، رتبه، هزینه تحصیل و رشته های این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه  ویسکانسین مدیسون (University of Wisconsin-Maddison)

دانشگاه ویسکانسین-مدیسون یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر مدیسون، ایالت ویسکانسین است. UW-Madison که زمانی که ویسکانسین در سال 1848 به ایالت دست یافت، تأسیس شد، دانشگاه رسمی ایالتی ویسکانسین و پردیس پرچمدار سیستم دانشگاه ویسکانسین است. این اولین دانشگاه دولتی بود که در ویسکانسین تأسیس شد و قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه دولتی در این ایالت باقی مانده است.

این دانشگاه در سال 1866 به یک موسسه اعطای زمین تبدیل شد. پردیس اصلی 933 هکتاری (378 هکتار)، واقع در سواحل دریاچه مندوتا، شامل چهار مکان تاریخی ملی است. این دانشگاه همچنین مالک و اداره کننده 1200 هکتاری (486 هکتار) دانشگاه ویسکانسین-مدیسون درختکاری است که در 4 مایلی (6.4 کیلومتری) جنوب پردیس اصلی واقع شده است، که همچنین یک مکان تاریخی ملی است.

دانشگاه ویسکانسین مدیسون در 20 مدرسه و کالج سازماندهی شده است که در سال 2021 33506 دانشجوی کارشناسی، 9772 فارغ التحصیل، 1968 دانشجوی ویژه و 2686 دانشجوی حرفه ای را ثبت نام کرده است. برنامه های علمی آن شامل 136 رشته کارشناسی، 148 برنامه کارشناسی ارشد و 120 برنامه کارشناسی ارشد است. این دانشگاه که سهم عمده ای در اقتصاد ویسکانسین دارد، با بیش از 24232 استاد و کارمند، بزرگترین کارفرمای این ایالت است.

ویسکانسین یکی از دوازده عضو مؤسس انجمن دانشگاه‌های آمریکا، گروهی انتخابی از دانشگاه‌های تحقیقاتی بزرگ در آمریکای شمالی است. این دانشگاه پیچک عمومی در نظر گرفته می شود و به عنوان دانشگاه R1 طبقه بندی می شود، به این معنی که در سطح بسیار بالایی از فعالیت های تحقیقاتی شرکت می کند.

در سال 2018، 1.2 میلیارد دلار هزینه تحقیق و توسعه داشت که هشتمین بالاترین در بین دانشگاه‌های ایالات متحده است تا مارس 2020، 26 برنده جایزه نوبل، 2 برنده مدال فیلدز و 1 برنده جایزه تورینگ با دانشگاه UW-Madison به عنوان فارغ التحصیل، هیئت علمی مرتبط بوده‌اند. ، یا محققین علاوه بر این، از نوامبر 2018، مدیران عامل فعلی 14 شرکت فورچون 500 در دانشگاه دانشگاه مدیسون شرکت کرده‌اند که بیشترین تعداد دانشگاه در ایالات متحده است.

از جمله پیشرفت های علمی انجام شده در UW-Madison می توان به آزمایش تک دانه، کشف ویتامین های A و B توسط المر مک کلوم و مارگریت دیویس، ساخت داروی ضد انعقاد وارفارین توسط کارل پل لینک، اولین سنتز شیمیایی یک ژن توسط کارل پل لینک اشاره کرد. هار گوبیند خورانا، کشف آنزیم رتروویروسی رونوشت معکوس توسط هوارد تمین و اولین سنتز سلول های بنیادی جنینی انسان توسط جیمز تامسون.

دانشگاه ویسکانسین همچنین خانه «مدرسه ویسکانسین» برجسته اقتصاد و تاریخ دیپلماتیک بود. پروفسور دانشگاه ویسکانسین، آلدو لئوپولد، نقش مهمی در توسعه علم محیط زیست مدرن و حفاظت از محیط زیست ایفا کرد، در حالی که پروفسور UW-Madison، گلوریا لدسون-بیلینگز، چارچوب آموزش فرهنگی مرتبط را تدوین کرد.

Wisconsin Badgers در 25 ورزش بین دانشگاهی در کنفرانس NCAA Division I Big Ten رقابت می کند و 31 قهرمانی ملی را به دست آورده است. دانش آموزان و فارغ التحصیلان ویسکانسین 50 مدال المپیک (شامل 13 مدال طلا) کسب کرده اند.

درباره دانشگاه ویسکانسین مدیسون
درباره دانشگاه ویسکانسین مدیسون

اطلاعات تکمیلی دانشگاه ویسکانسین مدیسون

  • شعار دانشگاه: نور الهی (Divine light) (Numen Lumen)
  • تاریخ تاسیس: 26 جولای 1848
  • ریاست دانشگاه: جنیفر ال. منوکین (Jennifer L. Mnookin)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 26,452 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 49,886 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: گورکن ها (Badgers)

رتبه بندی دانشگاه ویسکانسین

دانشگاه Wisconsin یکی از بهترین دانشگاه های کشور آمریکا می باشد که کیفیت بسیار بالایی در آموزش برخوردار است. رتبه این دانشگاه در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان و در رتبه بندی QS دانشگاه 83 می باشد و در لیست 100 دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرد.

 

تاریخچه دانشگاه ویسکانسین مدیسون

این دانشگاه زمانی شروع رسمی خود را آغاز کرد که مجلس قانونگذاری منطقه ای ویسکانسین در جلسه 1838 قانونی را تصویب کرد که شامل “دانشگاه قلمرو ویسکانسین” بود و هیئت عالی رتبه بازدیدکنندگان منصوب شد. با این حال، این نهاد (سلف هیئت سلطنتی U.W) قبل از اینکه ویسکانسین به عنوان یک ایالت در سال 1848 ثبت شود، هرگز هیچ کاری انجام نداده است.

و توسط قوه مقننه ایالتی هدایت می شود تا توسط هیئت نایب السلطنه اداره شود و توسط صدراعظم اداره شود. در 26 ژوئیه 1848، نلسون دیویی، اولین فرماندار ویسکانسین، قانونی را امضا کرد که به طور رسمی دانشگاه ویسکانسین را ایجاد کرد. جان اچ. لاتروپ در پاییز 1849 اولین رئیس دانشگاه شد. با جان دبلیو استرلینگ به عنوان اولین استاد دانشگاه (ریاضیات)، اولین کلاس متشکل از 17 دانشجو در آکادمی زنان مدیسون در 5 فوریه 1849 ملاقات کردند.

پردیس دائمی سایت به زودی انتخاب شد: منطقه ای به وسعت 50 هکتار (20.2 هکتار) “محصول از شمال به دریاچه چهارم، شرق به خیابانی که در زوایای قائم با خیابان کینگ باز می شود”، (بعدها خیابان ایالتی) جنوب توسط Mineral Point Road (خیابان دانشگاه) و به سمت غرب با کالسکه از جاده مذکور به دریاچه. نقشه های ساختمان نایب السلطنه ها مستلزم ایجاد یک “عمارت اصلی روبه روی کاپیتول، سه طبقه بلند، با رصدخانه ای برای رصدهای نجومی” بود.

این ساختمان، تالار دانشگاه، که اکنون به عنوان تالار بسکام شناخته می شود، سرانجام در سال 1859 تکمیل شد. در 10 اکتبر 1916، آتش سوزی گنبد ساختمان را تخریب کرد، که هرگز جایگزین نشد. هال شمالی که در سال 1851 ساخته شد، در واقع اولین ساختمان در محوطه دانشگاه بود. در سال 1854، لوی بوث و چارلز تی ویکلی اولین فارغ التحصیلان دانشگاه شدند و در سال 1892 دانشگاه اولین دکترای خود را به رئیس دانشگاه آینده چارلز آر. ون هیس اعطا کرد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه ویسکانسین

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید حتما به آن دقت کنید. به این خاطر که شما باید در کنار مدارک خود که برای دانشگاه ارسال می کنید، باید حتما مدارک مربوط به تمکن مالی خودتان را نیز ارسال کنید. در ادامه کمی بیشتر با هزینه های تحصیل در دانشگاه ویسکانسین مدیسون آشنا می شویم.

مهم ترین هزینه ای که برای تحصیل در این دانشگاه باید بپردازید، شهریه سالانه خود دانشگاه می باشد که 39,428 دلار میباشد. هزینه های مواد و لوازم آموزشی مورد نیاز کلاس های مختلف برای رشته های مختلف 1,100 دلار است. هزینه های خورد و خوراک و اسکان شما در دانشگاه 13,500 دلار می شود و هزینه های حمل و نقل شما نیز در سال نزدیک به 600 دلار است.

هزینه های شخصی نیز در زمان تحصیل در این دانشگاه 2,438 دلار تخمین زده شده است. در صورتی که قصد گرفتن وام از دانشگاه نیز داشته باشید، باید 62 دلار برای کارمزد وام نیز بپردازید. این هزینه ها در کنار هم به مجموع 57,728  دلار می رسد و شما باید برای تحصیل در این دانشگاه سالانه این هزینه را بپردازید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه Wisconsin Madison
هزینه های تحصیل در دانشگاه Wisconsin Madison

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه Wisconsin-Madison

حسابداری (Accounting) مطالعات فرهنگی آفریقا (African Cultural Studies) مطالعات آفریقایی (African Studies)
مطالعات آفریقایی-آمریکایی (Afro-American Studies) اقتصاد کشاورزی و کاربردی (Agricultural and Applied Economics) مدیریت بازرگانی کشاورزی (Agricultural Business Management)
زراعت (Agronomy) مطالعات سرخپوستان آمریکایی (American Indian Studies) علوم دامی (Animal Sciences)
مردم شناسی (Anthropology) ریاضیات کاربردی، مهندسی و فیزیک (Applied Mathematics, Engineering, and Physics) علوم اجتماعی کاربردی (Applied Social Science)
باستان شناسی (Archaeology) هنر (Art) تحصیلات هنری (Art Education)
تاریخ هنر (Art History) استودیو هنر (Art Studio) هنر و تدریس (Arts and Teaching)
مطالعات آسیایی آمریکایی (Asian American Studies) زبان ها و فرهنگ های آسیایی (Asian Languages and Cultures) نجوم-فیزیک (Astronomy–Physics)
مراقبت های بهداشتی ورزشی (Athletic Healthcare) علوم جوی و اقیانوسی (Atmospheric and Oceanic Sciences) بیوشیمی (Biochemistry)
مهندسی سیستم های بیولوژیکی (Biological Systems Engineering) زیست شناسی (Biology) زیست شناسی در مهندسی برای گرایش های مهندسی (Biology in Engineering for Engineering Majors)
مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) گیاه شناسی (Botany) مدیریت بازرگانی-منابع انسانی (Business Administration-Human Resources)
مدیریت بازرگانی-مدیریت (Business Administration-Management) مدیریت بازرگانی-بازاریابی (Business Administration-Marketing) مدیریت بازرگانی برای علوم کشاورزی و زیستی (Business Management for Agricultural and Life Sciences)
حسابداری (Business: Accounting) کسب و کار: علم اکچوئری (Business: Actuarial Science) تجارت: امور مالی، سرمایه گذاری و بانکداری (Business: Finance, Investment, and Banking)
کسب و کار: سیستم های اطلاعاتی (Business: Information Systems) تجارت: مدیریت و منابع انسانی (Business: Management and Human Resources) تجارت: بازاریابی (Business: Marketing)
تجارت: مدیریت عملیات و فناوری (Business: Operations and Technology Management) تجارت: املاک و مستغلات و اقتصاد زمین شهری (Business: Real Estate and Urban Land Economics) تجارت: مدیریت ریسک و بیمه (Business: Risk Management and Insurance)
تجارت: مدیریت زنجیره تامین (Business: Supply Chain Management) نقشه کشی و سیستم های اطلاعات جغرافیایی (Cartography and Geographic Information Systems) مهندسی شیمی (Chemical Engineering)
علم شیمی (Chemistry) مطالعات چیکانا و لاتین (Chicana and Latina Studies) چینی ها (Chinese )
ارتباطات حرفه ای چینی (Chinese Professional Communication) مهندسی عمران (Civil Engineering) علوم انسانی کلاسیک (Classical Humanities)
مطالعات کلاسیک (Classical Studies) کلاسیک (Classics) هنرهای ارتباطی (Communication Arts)
علوم و اختلالات ارتباطی (Communication Sciences and Disorders) جامعه شناسی محیطی و اجتماعی (Community and Environmental Sociology) رهبری جامعه و غیرانتفاعی (Community and Nonprofit Leadership)
مهندسی رایانه (Computer Engineering) دانش کامپیوتری (Computer Sciences ) زیست شناسی حفاظت (Conservation Biology)
مشاوره (Consulting) رفتار مصرف کننده و مطالعات بازار (Consumer Behavior and Marketplace Studies) امور مالی مصرف کننده و برنامه ریزی مالی (Consumer Finance and Financial Planning)
مطالعات بازار مصرف کننده (Consumer Marketplace Studies) عدالت کیفری (Criminal Justice) علوم لبنیات (Dairy Science)
رقص (Dance) مطالعات رقص (Dance Studies) علم داده (Data Science)
استراتژی طراحی (Design Strategy) اقتصاد توسعه (Development Economics) تولید سینمای دیجیتال (Digital Cinema Production)
مطالعات دیجیتال (Digital Studies) حقوق و خدمات معلولیت (Disability Rights and Services) مطالعات آسیای شرقی (East Asian Studies)
زبان‌ها، ادبیات و فرهنگ‌های اروپای مرکزی شرقی (East Central European Languages, Literatures, and Cultures) تجزیه و تحلیل اقتصادی (Economic Analytics) اقتصاد (Economics)
آموزش و خدمات آموزشی (Education and Educational Services ) مطالعات آموزش و پرورش (Education Studies) مطالعات سیاست آموزشی (Educational Policy Studies)
مهندسی برق (Electrical Engineering) تحصیلات ابتدایی (Elementary Education) مهندسی برای پایداری انرژی (Engineering for Energy Sustainability)
مکانیک مهندسی (Engineering Mechanics) فیزیک مهندسی (Engineering Physics) مهندسی سیستم های انرژی حرارتی (Engineering Thermal Energy Systems)
انگلیسی (English) حشره شناسی (Entomology) کارآفرینی (Entrepreneurship)
مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) علوم محیطی (Environmental Sciences) مطالعات محیطی (Environmental Studies)
مطالعات اروپایی (European Studies) فرهنگ عامه (Folklore ) علوم غذایی (Food Science)
سیستم های غذایی (Food Systems) علوم جنگل (Forest Science) فرانسوی (French)
طراحی بازی (Game Design) جنسیت و مطالعات زنان (Gender and Women’s Studies) ژنتیک و ژنومیک (Genetics and Genomics)
جغرافیا (Geography ) مهندسی زمین شناسی (Geological Engineering) زمین شناسی و ژئوفیزیک (Geology and Geophysics)
آلمانی (German ) فرهنگ ها، زبان ها و آموزش جهانی (Global Cultures, Languages, and Education) بهداشت جهانی (Global Health)
طراحی گرافیک (Graphic Design) بهداشت و علوم انسانی (Health and the Humanities) سیاست سلامت (Health Policy)
ارتقای سلامت و عدالت سلامت (Health Promotion and Health Equity) تاریخ (History ) باغبانی (Horticulture )
رشد انسانی و مطالعات خانواده (Human Development and Family Studies) مهندسی صنایع (Industrial Engineering) علم اطلاعات (Information Science)
مطالعات لیبرال یکپارچه (Integrated Liberal Studies ) مطالعات یکپارچه در علوم، مهندسی و جامعه (Integrated Studies in Science, Engineering, and Society) معماری داخلی (Interior Architecture)
توسعه و آموزش بین المللی (International Development and Education) مهندسی بین المللی (International Engineering) مطالعات بین المللی (International Studies)
مطالعات مقدماتی در رقص/حرکت درمانی (Introductory Studies in Dance/Movement Therapy) ایتالیایی (Italian ) ژاپنی (Japanese )
ارتباطات حرفه ای ژاپنی (Japanese Professional Communication) مطالعات یهودی (Jewish Studies) روزنامه نگاری (Journalism )
حرکت شناسی (Kinesiology ) مطالعات منظر و شهری (Landscape and Urban Studies) معماری منظر (Landscape Architecture)
لاتین (Latin ) مطالعات آمریکای لاتین، کارائیب و ایبری (Latin American, Caribbean, and Iberian Studies) مطالعات حقوقی (Legal Studies)
مطالعات LGBTQ+ (LGBTQ+ Studies) ارتباطات علوم زیستی (Life Sciences Communication) زبان شناسی (Linguistics )
مهندسی ساخت (Manufacturing Engineering) مطالعات فرهنگ مادی (Material Culture Studies) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)
ریاضیات (Mathematics ) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) مطالعات قرون وسطی (Medieval Studies)
میکروبیولوژی (Microbiology ) مطالعات خاورمیانه (Middle East Studies) زیست شناسی مولکولی و سلولی (Molecular and Cell Biology)
موسیقی (Music) موسیقی: آموزش (Music: Education) اجرای موسیقی (Music: Performance)
علوم دریایی (Naval Science) نوروبیولوژی (Neurobiology ) مهندسی هسته ای (Nuclear Engineering)
مواد مهندسی هسته ای (Nuclear Engineering Materials) پرستاری (Nursing) علوم تغذیه (Nutritional Sciences)
علوم تغذیه، تغذیه و رژیم غذایی (Nutritional Sciences, Nutrition, and Dietetics) کشاورزی ارگانیک (Organic Agriculture) امور مالی شخصی (Personal Finance)
علوم دارویی (Pharmaceutical Sciences) فارماکولوژی و سم شناسی (Pharmacology and Toxicology) فلسفه (Philosophy )
تربیت بدنی (Physical Education) فیزیک (Physics ) پیلاتس (Pilates )
آسیب شناسی گیاهی (Plant Pathology) لهستانی (Polish ) اقتصاد سیاسی، فلسفه و سیاست (Political Economy, Philosophy, and Politics)
علوم سیاسی (Political Science) پرتغالی در حال آماده شدن برای تدریس در خارج از کشور (Portuguese Preparing to Teach Abroad) ترویج فعالیت برای توانایی های متنوع (Promoting Activity for Diverse Abilities)
روانشناسی (Psychology ) سیاست عمومی (Public Policy) روانشناسی توانبخشی (Rehabilitation Psychology)
مطالعات مذهبی (Religious Studies) روسی (Russian ) مطالعات روسیه، اروپای شرقی و آسیای مرکزی (Russian, East European, and Central Asian Studies)
مطالعات اسکاندیناوی (Scandinavian Studies) ارتباطات علمی (Science Communication) علم مواد غذایی و نوشیدنی های تخمیری (Science of Fermented Food and Beverages)
عدالت اجتماعی و آموزش و پرورش (Social Justice and Education) رفاه اجتماعی (Social Welfare) کار اجتماعی (Social Work)
جامعه شناسی (Sociology ) خاک شناسی (Soil Science) مطالعات جنوب آسیا (South Asian Studies)
مطالعات آسیای جنوب شرقی (South east Asian Studies) اسپانیایی (Spanish ) مطالعات اسپانیایی برای دانشجویان بازرگانی (Spanish Studies for Business Students)
آموزش ویژه (Special Education) ارتباطات ورزشی (Sports Communication) آمار (Statistics )
اصول کسب و کار تابستانی (Summer Business Fundamentals) مدیریت زنجیره تامین (Supply Chain Management) پایداری (Sustainability )
آموزش زبان انگلیسی به متکلمان به زبان های دیگر (Teaching English to Speakers of Other Languages) ارتباطات فنی (Technical Communication) منسوجات و طراحی (Textiles and Design)
منسوجات و طراحی مد (Textiles and Fashion Design) تئاتر و درام (Theatre and Drama) تئاتر (Theatre )
اکولوژی حیات وحش (Wildlife Ecology) جانور شناسی (Zoology )

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه ویسکانسین مدیسون آمریکا آشنا کنیم تا بتوانید به طور کامل این دانشگاه را بشناسید تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا و ادامه تحصیل در آمریکا را دارید و به این دانشگاه علاقه دارید، به طور کامل همه جنبه های تحصیل در UW-Madison را بشناسید و در نظر بگیرید.

منبع: wisc.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *