لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه ماساچوست آمهرست

دانشگاه ماساچوست آمهرست

دانشگاه ماساچوست آمهرست: دانشگاه ها یکی از مهم ترین دلایل شناخته شدن کشور آمریکا به عنوان یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل شناخته می شود. 34 دانشگاه در این کشور در میان لیست 100 دانشگاه برتر دنیا می باشند که نشان می دهد سیستم آموزشی آمریکا اینطور شناخته می شود. یکی از دانشگاه هایی که در لیست دانشگاه های شناخته شده و برتر آمریکا در رتبه 67 قرار دارد، دانشگاه ماساچوست آمهرست می باشد که در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه ماساچوست آمهرست

دانشگاه ماساچوست آمهرست (University of Massachusetts Amherst) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در آمهرست، ماساچوست و تنها دانشگاه دولتی اعطایی زمین در مشترک المنافع ماساچوست است. این دانشگاه که در سال 1863 به عنوان یک کالج کشاورزی تأسیس شد، پرچمدار و بزرگترین پردیس در سیستم دانشگاه ماساچوست و همچنین اولین دانشگاه تأسیس شده است.

همچنین عضو کنسرسیوم پنج کالج، همراه با چهار کالج دیگر در دره پایونیر است: کالج آمهرست، کالج اسمیت، کالج مونت هولیوک و کالج همپشایر. از پاییز 2022، UMass Amherst سالانه بیش از 32000 دانشجو به همراه تقریبا 1900 عضو هیئت علمی ثبت نام می کند.

این بزرگترین دانشگاه در ماساچوست از نظر اندازه پردیس و بزرگترین دانشگاه از نظر ثبت نام در مقطع کارشناسی در ماساچوست، دومین دانشگاه پس از دانشگاه بوستون در کل ثبت نام به دلیل ثبت نام زیاد در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه بوستون است. این دانشگاه مدارک آکادمیک را در 109 رشته کارشناسی، 77 رشته کارشناسی ارشد و 48 رشته دکترا ارائه می دهد.

برنامه ها در 9 مدرسه و کالج هماهنگ شده است. دانشگاه ماساچوست آمهرست در بین دانشگاه های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا طبقه بندی می شود. به گفته بنیاد ملی علوم، این دانشگاه در سال 2018 211 میلیون دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرده است.

درباره دانشگاه ماساچوست آمهرست
درباره دانشگاه ماساچوست آمهرست

21 تیم ورزشی دانشگاه در بخش INCAA رقابت می کنند و در مجموع به عنوان Minutemen و Minutewomen شناخته می شوند. این دانشگاه یکی از اعضای کنفرانس آتلانتیک 10 است، در حالی که هاکی روی یخ در هاکی شرق و فوتبال به عنوان یک FBS مستقل بازی می کند.

دانشجویان و اساتید گذشته و حال این دانشگاه شامل چهار برنده جایزه نوبل، یک برنده مدال ملی علوم انسانی، تعداد زیادی از محققان فولبرایت، گلدواتر، چرچیل، ترومن و گیتس، برندگان مدال طلای المپیک، یک شاعر آمریکایی و چندین برنده جایزه پولیتزر هستند. و برندگان جایزه گرمی، امی و اسکار.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه UMass Amherst

  • شعار دانشگاه: با شمشیر ما به دنبال صلح هستیم، اما صلح فقط در زیر آزادی (By the sword we seek peace, but peace only under liberty)
  • تاریخ تاسیس: 29 آوریل 1863
  • صدراعظم دانشگاه: کومبل سابباسوامی (Kumble Subbaswamy)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 1,543 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 32,045 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: Minutemen and Minutewomen

 

تاریخچه دانشگاه دانشگاه ماساچوست آمهرست

این دانشگاه در سال 1863 بر اساس قوانین فدرال موریل لند-گرنت کالج ها تأسیس شد تا به شهروندان ماساچوست در زمینه “هنرهای کشاورزی، مکانیکی و نظامی” آموزش دهد. بر این اساس، این دانشگاه در ابتدا کالج کشاورزی ماساچوست نام گرفت که عموماً به آن «Mass Aggie» و «M.A.C» می‌گویند.

در سال 1867، کالج هنوز هیچ دانشجویی را پذیرش نکرده بود، از طریق دو رئیس انجام شده بود، و هنوز هیچ ساختمان کالجی را تکمیل نکرده بود. در آن سال، ویلیام اس. کلارک به عنوان رئیس کالج و پروفسور گیاه شناسی منصوب شد. او به سرعت یک هیئت علمی منصوب کرد، طرح ساخت و ساز را تکمیل کرد و در پاییز 1867 اولین کلاس را که تقریباً 50 دانشجو داشت، پذیرفت.

کلارک اولین رئیس‌جمهوری شد که پس از افتتاح مدارس به مدت طولانی خدمت کرد و اغلب به عنوان بنیانگذار اصلی کالج شناخته می‌شود. از چهره های مؤسس مدرسه، یک «چهار بنیانگذار» سنتی وجود دارد – کلارک، لوی استاکبریج، چارلز گوسمن، و هنری گودل که به عنوان «گیاه شناس، کشاورز، شیمیدان، مرد ادیب» توصیف می شود.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه UMass Amherst

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین موضوعاتی که تمامی دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند به آن فکر میکنند. به هر حال شما باید به دانشگاهی بروید که بتوانید به طور کامل هزینه های ترم های تحصیلی خود را بپردازید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه UMass Amherst
هزینه های تحصیل در دانشگاه UMass Amherst

هزینه های تحصیل در دانشگاه ماساچوست آمهرست به این شکل است که شما باید 39,722 دلار برای شهریه سالانه دانشگاه بپردازید و هزینه های بیمه تحصیلی، خوابگاه و مکان زندگی و خورد و خوراک شما به ترتیب 2,480، 8,612 و 7,144 دلار می باشد که یعنی شما باید سالانه نزدیک به 57,958 دلار هزینه کنید تا در این دانشگاه تحصیل کنید.

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه ماساچوست آمهرست

حسابداری (Accounting) مطالعات آفریقایی-آمریکایی (Afro-American Studies) علوم دامی، بیوتکنولوژی حیوانات و علوم زیست پزشکی (Animal Science, Animal Biotechnology, and Biomedical Sciences)
مردم شناسی (Anthropology) درختکاری و مدیریت جنگل های جامعه (Arboriculture and Community Forest Management) معماری (Architecture)
هنر (Art) آموزش هنر (Art Education) تاریخ هنر (Art History)
اختر شناسی (Astronomy) مدرک لیسانس با تمرکز فردی (Bachelor’s Degree with Individual Concentration) بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی (Biochemistry and Molecular Biology)
زیست شناسی (Biology) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) فناوری ساختمان و ساخت و ساز (Building and Construction Technology)
مهندسی شیمی (Chemical Engineering) شیمی (Chemistry) زبان و ادبیات چینی (Chinese Language and Literature)
مهندسی عمران (Civil Engineering) کلاسیک (Classics) ارتباطات (Communication)
اختلالات ارتباطی (Communication Disorders) ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) علوم کامپیوتر (Computer Science)
رقص (Dance) اقتصاد (Economics) آموزش (Education)
مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering) زبان انگلیسی (English) علوم محیطی (Environmental Science)
مطالعات فیلم از طریق BDIC (Film Studies through BDIC) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance) علوم غذایی (Food Science)
مطالعات فرانسه و فرانکوفون (French & Francophone Studies) جغرافیا (Geography) زمین شناسی (Geology)
علوم زمین (Geosciences) مطالعات آلمانی و اسکاندیناوی (German and Scandinavian Studies) تاریخ (History)
تاریخ هنر و معماری (History of Art and Architecture) علوم باغبانی (Horticultural Science) مدیریت هتلداری و گردشگری (Hospitality and Tourism Management)
مهندسی صنایع (Industrial Engineering) انفورماتیک (Informatics) مطالعات ایتالیایی (Italian Studies)
زبان و ادبیات ژاپنی (Japanese Language & Literature) خبرنگاری (Journalism) مطالعات یهودیت (Judaic Studies)
حرکت شناسی (Kinesiology) معماری منظره (Landscape Architecture) پیمانکاری منظره (Landscape Contracting)
مطالعات حقوقی (Legal Studies) زبان شناسی (Linguistics) مدیریت (Management)
بازاریابی (Marketing) ریاضیات (Mathematics) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering)
میکروبیولوژی (Microbiology) مطالعات خاور میانه (Middle Eastern Studies) موسیقی (Music)
حفاظت از منابع طبیعی (Natural Resource Conservation) پرستاری (Nursing) تغذیه (Nutrition)
مدیریت عملیات و اطلاعات (Operations and Information Management) فلسفه (Philosophy) فیزیک (Physics)
علوم گیاهی و خاک (Plant and Soil Science) علوم سیاسی (Political Science) زبان پرتغالی (Portuguese)
پیش پزشکی (Pre-Medical, Pre-Health) پیش دامپزشکی (Pre-Veterinary) روانشناسی (Psychology)
علوم بهداشت عمومی (Public Health Sciences) سیاست عمومی و مدیریت (Public Policy and Administration) اقتصاد منابع (Resource Economics)
مطالعات روسیه و اروپای شرقی (Russian and East European Studies) اندیشه اجتماعی و اقتصاد سیاسی (Social Thought and Political Economy) جامعه شناسی (Sociology)
زبان اسپانیایی (Spanish) مدیریت ورزشی (Sport Management) غذا و کشاورزی پایدار (Sustainable Food and Farming)
باغبانی پایدار (Sustainable Horticulture) تئاتر (Theater) مدیریت چمن (Turfgrass Management)
مطالعات میان رشته ای (Interdisciplinary Studies) فناوری دامپزشکی (Veterinary Technology) زنان، جنسیت، مطالعات جنسی (Women, Gender, Sexuality Studies)
برنامه ریزی منطقه ای (Regional Planning) علوم و مهندسی پلیمر (Polymer Science and Engineering) مطالعات کار (Labor Studies)
مهندسی صنایع (Industrial Engineering) مدیریت توریسم و مهمان پذیری (Hospitality and Tourism Management) سرمایه گذاری های جایگزینی (Alternative Investments)
بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی (Biochemistry and Molecular Biology) آمار زیستی (Biostatistics) فناوری ساختمان و ساخت و ساز (Building and Construction Technology)
تجزیه و تحلیل کسب و کار (Business Analytics) اختلالات ارتباطی (Communication Disorders) آموزش بهداشت جامعه (Community Health Education)
تجزیه و تحلیل داده ها و علوم اجتماعی محاسباتی (Data Analytics and Computational Social Science) مدیریت مهندسی (Engineering Management) همه گیر شناسی (Epidemiology)
ادبیات اسپانیایی و زبان شناسی (Hispanic Literatures and Linguistics)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه ماساچوست آمهرست آشنا کنیم تا بتوانید این دانشگاه را کاملا بشناسید تا در صورتی که توانایی تحصیل در آن را دارید، در میان انتخاب های خود برای اعزام دانشجو به آمریکا داشته باشید.

منبع: umass.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *