لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

آیا دانشجویان بین المللی می توانند درخواست بازپرداخت مالیات در استرالیا داشته باشند؟

الزامات مالیاتی دانشجویان بین المللی در استرالیا

آیا دانشجویان بین المللی می توانند درخواست بازپرداخت مالیات در استرالیا داشته باشند؟ آیا شما یکی از بیش از 500 هزار فرد بین المللی هستید که هر سال به قصد تحصیل در استرالیا به این کشور سفر می کنند؟ آیا در مورد الزامات مالیاتی استرالیا سوالی دارید؟ اگر پاسخ هر دو سوال بالا مثبت است، به جای درستی آمده اید! بسیاری از دانشجویان بین المللی در استرالیا حق دارند بازپرداخت مالیات پرداخت شده در طول سال را مطالبه کنند .این راهنمای مفید را گردآوری کرده ایم که به رایج ترین سوالات دانشجویان بین المللی در مورد مالیات استرالیا پاسخ می دهد. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا توضیحات مربوط به الزامات مالیاتی دانشجویان بین المللی در استرالیا را برای شما بازگو کنیم.

 

Table of Contents

آیا دانشجویان بین المللی می توانند در استرالیا کار کنند؟

بله، دانشجویان بین المللی حق دارند در استرالیا کار کنند و درآمدی کسب کنند. دانشجویان می توانند فرصت های شغلی را هم در داخل و هم در خارج از دانشگاه دنبال کنند. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که دانشجویان بین المللی فقط می توانند کار پاره وقت در طول ترم و تمام وقت در طول تعطیلات سال تحصیلی کسب کنند.

 

آیا باید به عنوان یک دانشجوی بین المللی در استرالیا اظهارنامه مالیاتی ارائه کنم؟

پاسخ به این سوال تا حد زیادی به شرایط شخصی شما بستگی دارد!

به عنوان مثال، اگر در دوره ای ثبت نام کرده باشید که شش ماه یا بیشتر طول می کشد، ممکن است از نظر مالیاتی به عنوان مقیم استرالیا در نظر گرفته شوید. ساکنان استرالیا برای مقاصد مالیاتی اگر در طول سال مالیاتی کمتر از 18200 دلار درآمد داشته باشند، حق دارند اظهارنامه مالیاتی ارائه نکنند. اگر چه، اگر مقیم در نظر گرفته می‌شوید و کمتر از 18200 دلار درآمد داشته‌اید، هر مالیاتی که توسط کارفرمای شما در طول سال مالیاتی کسر می‌شود، پس از رسیدگی و نهایی شدن اظهارنامه مالیات بر درآمد، به عنوان بازپرداخت برای شما در دسترس خواهد بود. به همین دلیل است که همیشه ایده خوبی است که مالیات خود را تسلیم کنید.

با این حال، از آنجایی که هیچ آستانه معافیت مالیاتی برای افراد غیر مقیم وجود ندارد، اگر برای مقاصد مالیاتی مقیم محسوب نمی شوید، باید در پایان سال مالیاتی ثبت نام کنید.

 

آیا واقعاً باید بر درآمدی که در استرالیا به دست می‌آورم مالیات پرداخت کنم؟

در واقع هیچ فراری از مالیات وجود ندارد. حتی زمانی که به عنوان یک فرد خارجی در استرالیا تحصیل می کنید. اینکه دقیقاً چقدر باید بپردازید به شرایط شخصی شما بستگی دارد، مانند اینکه برای اهداف مالیاتی مقیم یا غیر مقیم در نظر گرفته می شوید.

چقدر مالیات باید پرداخت کنیم؟
چقدر مالیات باید پرداخت کنیم؟

پس چقدر مالیات باید پرداخت کنم؟

در استرالیا دو نرخ جداگانه مالیات وجود دارد – یکی برای مقیمان و دیگری برای افراد غیر مقیم. افراد غیر مقیم 32.5 درصد مالیات را از اولین دلاری که به دست می آورند پرداخت می کنند و هیچ آستانه معاف از مالیات وجود ندارد. در همین حال، ساکنان 18200 دلار اول 0٪ و 19٪ از 18200 تا 37000 دلار پرداخت می کنند.

 

بازپرداخت مالیات برای دانشجویان بین المللی چیست و چرا معرفی شد؟

هدف از بازپرداخت مالیات این است که اطمینان حاصل شود که هر مالیات دهنده در استرالیا فقط مقدار صحیح مالیات را از درآمد خود کسر می کند و مالیات بیشتری از آنچه که نیاز دارد پرداخت نمی کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، هر دانشجوی بین المللی در استرالیا حق دارد اظهارنامه مالیاتی را نزد ATO تسلیم کند و برای بازپس گیری مالیات اضافه پرداخت شده خود از سال قبل درخواست دهد. این به عنوان بازپرداخت مالیات شناخته می شود. خبر خوب این است که اکثر دانشجویان بین المللی در استرالیا حق دارند در پایان سال بازپرداخت مالیات را مطالبه کنند.

 

تفاوت بین مقیم و غیر مقیم برای اهداف مالیاتی چیست؟

اگر بیش از 6 ماه تحصیل می کنید، ممکن است برای مقاصد مالیاتی در استرالیا اقامت داشته باشید. در نتیجه:شما باید مالیات بر درآمد خود را با نرخی برابر با سایر ساکنان استرالیا بپردازید ممکن است شما از مزایای سیستم مالیاتی استرالیا (مانند آستانه معاف از مالیات – یا حداقل بخشی از آن) برخوردار شوید. شما می توانید مالیات را با نرخ های کمتری نسبت به افراد غیر مقیم بپردازید.

به طور معمول، اگر شما مقیم موقت هستید (ویزای دانشجویی موقت دارید)، بیشتر درآمد خارجی شما در استرالیا مشمول مالیات نخواهد بود. در این صورت، شما فقط باید درآمدی را که در استرالیا به دست می آورید در اظهارنامه مالیاتی خود اعلام کنید (به علاوه هر درآمدی که از شغل یا خدمات انجام شده در خارج از کشور در زمانی که اقامت موقت استرالیا دارید) به دست می آورید.

 

اگر کمتر از 6 ماه در استرالیا تحصیل کنم چه می شود؟

اگر در طول سال مالیاتی کمتر از 6 ماه در استرالیا تحصیل کنید، بعید است که برای اهداف مالیاتی مقیم در نظر گرفته شوید. متأسفانه، این بدان معناست که احتمالاً مجبور خواهید بود مالیات با نرخی بالاتر از ساکنان استرالیا بپردازید.

 

آیا باید درآمد خارجی خود را در اظهارنامه مالیاتی دانشجویان بین المللی خود لحاظ کنم؟

اول از همه، ساکنان استرالیا باید مالیات درآمدی را که در داخل و خارج از استرالیا کسب می کنند، اعلام کرده و بپردازند. و در حالی که دانشجویان بین المللی را می توان برای مقاصد مالیاتی مقیم در نظر گرفت، اکثر افرادی که ویزای دانشجویی موقت دارند، اقامت موقت در نظر گرفته می شوند. اگر با ویزای موقت دانشجویی در استرالیا هستید، فقط باید درآمد حاصل از استرالیا را در اسناد مالیاتی خود لحاظ کنید.

اظهار نامه های مالیاتی
اظهار نامه های مالیاتی

اگر زمانی که باید اظهارنامه مالیاتی ارائه نکنم چه اتفاقی می افتد؟

اگر اظهارنامه مالیاتی خود را تسلیم نکنید، در معرض جریمه و جریمه از طرف ATO قرار خواهید گرفت. شما همچنین در خطر از دست دادن بازپرداخت مالیات خود هستید.

 

چه کسی می تواند به من در تعیین وضعیت اقامت مالیاتی استرالیا کمک کند؟

تعیین صحیح وضعیت اقامت مالیاتی استرالیا بسیار مهم است. شرط اصلی که در نظر گرفته می شود این است که آیا شما به طور مداوم برای مدت 183 روز (6 ماه) در استرالیا اقامت داشته اید یا خیر. اگر در دوره ای ثبت نام کرده اید که کمتر از 6 ماه طول می کشد و قصد دارید بلافاصله پس از پایان تحصیل آن را ترک کنید، برای اهداف مالیاتی غیر مقیم در نظر گرفته می شوید.

 

 نحوه ثبت اظهارنامه مالیاتی برای دانشجویان بین المللی در استرالیا

دو راه برای ثبت مالیات وجود دارد. اولین گزینه شما این است که خودتان مستقیماً با ATO پرونده کنید. مزیت اصلی این گزینه رایگان بودن آن است. با این حال، اشکال اصلی این است که اطمینان از ثبت صحیح اسناد به عهده شماست. گزینه دوم شما نیز این است که با یک حسابدار ثبت شده – مانند Taxback.com – تشکیل پرونده دهید.

 

برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی دانشجویی به چه چیزهایی نیاز دارم؟

برای تسلیم مدارک و درخواست بازپرداخت مالیات برای دانشجویان بین المللی، به مدارک زیر نیاز دارید.

خلاصه پایان سال

در پایان سال، کارفرمای شما سندی را به شما ارائه می دهد که کل درآمدی که در طول سال به دست آورده اید و مالیاتی که پرداخت کرده اید را نشان می دهد.

جزئیات مربوط به تمام هزینه های شما

رسیدهای خود را نزدیک نگه دارید!

فاکتورها

اگر از طریق کار کردن برای خودتان درآمد کسب کرده اید، باید هنگام ثبت مالیات، فاکتورهای خود را همراه داشته باشید. این اسناد به شما کمک می کند تا درآمد خود ارزیابی شده خود را به درستی حساب کنید.

اوراق سود سهام

اینها پرداخت هایی را نشان می دهد که توسط سازمان هایی که در آنها سهام دارید دریافت کرده اید.

شماره پرونده مالیاتی شما

همه، از جمله دانشجویان بین المللی که اظهارنامه مالیات بر درآمد ارائه می کنند، به TFN (شماره پرونده مالیاتی) نیاز دارند.

اثبات آدرس استرالیا

مثالها عبارتند از: صورتحسابهای بانکی، قرارداد اجاره یا قبوض تلفن یا آب و برق.

شناسه عکس

مانند پاسپورت شما

مدارک مورد نیاز اظهار نامه مالیاتی
مدارک مورد نیاز اظهار نامه مالیاتی

چه زمانی دانشجویان بین المللی باید اظهارنامه مالیاتی استرالیایی خود را تسلیم کنند؟

سال مالیاتی استرالیا از 1 جولای تا 30 ژوئن است. از 1 جولای می توانید اظهارنامه خود را برای سال مالیاتی قبلی ثبت کنید. مهلت ارسال به موقع اسناد معمولاً 31 اکتبر هر سال است.

 

چه هزینه هایی را می توانم در اظهارنامه مالیاتی دانشجویان بین المللی خود لحاظ کنم؟

دانشجویان بین المللی می توانند تعدادی از هزینه های مختلف را در اظهارنامه مالیاتی لحاظ کنند. این هزینه ها عبارتند از:

  • هزینه های مربوط به کار – مانند یونیفرم، دوره های کاری، ابزار
  • تجهیزات یا ماشین
  • حمل و نقل

هزینه های تحصیل – اگر در دوره ای ثبت نام کرده اید که مربوط به فعالیت های اصلی خود در محل کار است یا از شما خواسته می شود که این دوره را برای بهبود مهارت ها و دانش خود در محل کار خود بگذرانید، ایده خوبی است که اظهارات، رسیدها یا فاکتورهای خود را همانطور که ممکن است نگه دارید. بتوانید از این به عنوان کسر در بازگشت خود استفاده کنید.

 

ساده ترین راه برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی استرالیا چیست؟

می توانید اظهارنامه مالیاتی دانشجویی بین المللی خود را به صورت آنلاین در Taxback.com تسلیم کنید. این فرآیند واقعا ساده است و فقط چند دقیقه طول می کشد تا شروع کنید.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با انواع الزامات مالیاتی دانشجویان بین المللی در استرالیا آشنا کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *