لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

 نکاتی کلیدی درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

 نکات کلیدی درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

 نکات کلیدی درخواست پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا: آمریکا یکی از بهترین کشور های دنیا است که با 34 دانشگاه در لیست 100 دانشگاه برتر جهان بهترین تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی را دارد. برای همین است که تحصیل در آمریکا امروزه برای بسیاری از دانش آموزان و دانشجوران مختلف در سراسر دنیا به یک آرزو و هدف تبدیل شده است. اما برای اینکه بتوانید در این کشور تحصیل کنید، باید در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش شوید و مراحل مختلف اخذ ویزای تحصیلی را بگذرانید. اما مرحله اول شما آماده کردن مدارک خود و ارسال آن به همراه رزومه و انگیزه نامه خودتان است که بتوانید در یک دانشگاه پذیرش شوید. در این مقاله در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را برخی از مهم ترین نکات پذیرش شدن در دانشگاه های آمریکا آشنا کنیم.

 

پذیرش در کالج ایالات متحده

میلیون‌ها دانش آموز و والدین در آرزوی درخواست برای کالج‌های برتر در ایالات متحده هستند. این کالج‌ها برخی از دانشگاه‌های خصوصی نخبه مانند هاروارد، استنفورد، MIT، دوک، UPenn، کرنل، کلمبیا، پرینستون، کلتک، USC، NYU و بسیاری دیگر از دانشگاه‌های خصوصی ملی هستند. برخی از دانشجویان ممکن است فقط دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی برتر مانند جورجیا تک، یومیچ، یو تی آستین، یو سی برکلی، یو سی ال‌ای، دانشگاه واشنگتن، یو. ویلیامز، امهرست، سوارثمور، پومونا، کلگیت، ولزلی و…

تعدادی گزینه عالی وجود دارد، اما همه این دانشگاه‌ها انتخابی و رقابتی هستند. بنابراین، اگر دانش‌آموزان می‌خواهند شانس پذیرش خود را در این دانشگاه‌های بزرگ افزایش دهند، در دوران دبیرستان چه باید بکنند؟

 

5 جنبه مهم برای پذیرش در کالج ایالات متحده

1: نمرات، نمرات و نمرات

یکی از موضوعاتی شما هم باید بدانید این است که همه دانشگاه های آمریکا بسیار رقابتی هستند و به دنبال دانش‌آموزان برتر در کلاس‌ها و دبیرستان‌های مربوطه خود هستند. شما باید مطمئن شوید که معدل بدون وزن نزدیک به 4.0 یا معدل وزنی بین 4.2+ دارید شانس بیشتری در رفتن به این دانشگاه‌ها را دارید. کالج‌های دولتی بیشتر روی نمرات، رتبه کلاسی شما تمرکز می‌کنند درحالی‌که کالج‌های لیبرال هنر ممکن است وزن بیشتری به نمایه کل‌نگر شما بدهند.

ریز نمرات در پذیرش در دانشگاه های آمریکا
ریز نمرات در پذیرش در دانشگاه های آمریکا

اگر در دبیرستان خود چند “خوب” دارید، بهتر است آنها را در سال اول/دومی داشته باشید تا سال سوم. بسیاری از کالج‌ها دانشجویانی را دوست دارند که در نمرات خود منحنی صعودی نشان می‌دهند تا شیب نزولی نمرات بدتر. اما همه آنها به نمرات شما بسیار دقیق نگاه می‌کنند و فقط دانش‌آموزانی را انتخاب می‌کنند که از نظر تحصیلی قوی هستند و می‌توانند با سخت‌گیری دروس در این کالج‌های برتر کنار بیایند.

 

2: سختی درو شما در دبیرستان

همه کالج‌های برتر ایالات متحده آمریکا اطلاعات کافی در مورد دبیرستان‌ها، کشورهای مختلف و سیستم‌های آموزشی در 50 سال گذشته دارند تا بدانند کدام دبیرستان چه دوره‌ها، برنامه‌های درسی و سخت‌گیری را ارائه می‌دهد. این کالج‌ها دوست دارند دانش‌آموزانی را ببینند که از فرصت‌های موجود در مدرسه‌شان استفاده کرده‌اند تا خود را در یادگیری و پیشرفت خود تحت‌فشار قرار دهند. حتی اگر آنها یک “B” را در یک کلاس دقیق دریافت کنند، در برنامه به‌عنوان یک مثبت دیده می‌شود. یک نمره B در کلاس‌های سطح بالاتر بهتر از A در دوره‌های سطح پایین‌تر است. بنابراین، اگر دبیرستان شما آنها را ارائه می‌دهد، هرگز از شرکت در کلاس‌های سخت خجالت نکشید، و اگر در سخت‌ترین کلاس‌ها نمره کمتری گرفتید نترسید.

راهنمایی سریع

  1. دانش‌آموزانی که با نگرش سخت‌کوشی، عزم راسخ و چالش‌پذیری وارد کالج می‌شوند، همیشه موفق‌تر از آن‌هایی هستند که سعی می‌کنند راهی آسان را طی کنند.
  2. درحالی‌که به دنبال گذراندن کلاس‌های سخت‌تر هستید، مطمئن شوید؛ جایی که در آن تلاش می‌کنید خود را تحت‌فشار نگذارید و در نهایت یک سال فاجعه‌بار را تجربه نکنید.
  3. هنگام تصمیم‌گیری در مورد کلاس‌های خود، تعادل خوب بین سخت‌گیری و بار کاری برای صحبت با سالمندان، مشاوران و معلمان ضروری است.

 

3: در 1 تا 2 قسمت از نمایه خود spike کنید

ازآنجایی‌که هر مدرسه می‌خواهد یک کلاس متنوع در بین دانش‌آموزان ورودی ایجاد کند، به‌خوبی در مورد آنچه از آن لذت می‌برید فکر کنید و روی ایجاد نمایه‌ای تمرکز کنید که شما را در بین متقاضیان متمایز کند. این spike می‌تواند از یکی از حوزه‌های آکادمیک (یعنی ریاضی، فیزیک، زیست‌شناسی، هنر و غیره) باشد یا می‌تواند از ورزش (روئینگ، گلف، فوتبال، بسکتبال، تنیس، شمشیربازی و غیره) باشد یا می‌تواند از تئاتر باشد. خدمات اجتماعی، موسیقی، رقص و غیره

اطمینان حاصل کنید که این spike آن‌قدر قوی است که بتوان آن را در سطح ایالتی، ملی یا بین‌المللی مشاهده کرد. فقط داشتن یک spike قوی یا برجسته‌شدن در میان کلاس دبیرستان کارساز نخواهد بود؛ زیرا ده‌ها هزار دبیرستان در سراسر جهان وجود دارد که دانش‌آموزان هر یک از این دبیرستان‌ها برای این مدارس انتخابی درخواست می‌دهند.

راهنمایی سریع

  1. بسیاری از دانش‌آموزان، عضویت در تیم ورزشی یا عضویت در دولت دانشجویی را به‌اشتباه می‌گیرند. هیچ مشکلی در این فعالیت‌ها وجود ندارد، اما به‌اندازه کافی شما را بر اساس خود متمایز نمی‌کنند.
  2. همچنین، داشتن فهرستی از فعالیت‌ها در نمایه‌تان فایده‌ای ندارد، مگر اینکه دانش‌آموزی باشید که واقعاً از انجام تعدادی کار لذت می‌برد و می‌توانید آن را با بار دوره مدرسه خود متعادل کنید.
  3. در نهایت، مطمئن شوید که spike به‌خوبی با داستان، آرزوها و اینکه چه کسی هستید، و کاری که می‌خواهید در طول سال‌های دانشگاه انجام دهید، مرتبط باشد.
ارئه نمایه Spike خوب برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا
ارئه نمایه Spike خوب برای پذیرش در دانشگاه های آمریکا

4: تکمیل و متمایزکردن نمایه خود با نقاط داده “اختیاری”.

بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌ها ممکن است نمرات آزمون استانداردی را به‌عنوان آزمون اختیاری ایجاد کنند. اگر چیزی در برنامه درخواست کردند که آن اختیاری است مطمئناً برای آنان ضروری است. اگر کالج به آن اهمیت نمی‌داد، آنها آن را در برنامه درخواست نمی‌کردند. این یک روش زیرکانه و ترفندی برای دیدن اینکه کدام دانش‌آموز در سفر دبیرستانی خود برای یادگیری، فشار و پیشرفت خود گام‌های بیشتری برداشته‌اند است. برای ایجاد نمایه خود، در امتحانات AP شرکت کنید و به آنها نشان دهید که چگونه با نمرات بالا در میان گروه متقاضی خود می‌درخشید. این نقاط داده اختیاری گاهی اوقات تفاوت بین “پذیرش” و “رد” شدن هستند.

 

5: داستان قوی از طریق مقاله جذاب و LOR

این‌همه در مورد بسته‌بندی 4 امتیاز برتر در بالا ذکر شده است به‌گونه‌ای که تیم پذیرش به‌نوعی جذب درخواست شما در میان هزاران نفر شود. این داستان باید جذاب، متقاعدکننده، مرتبط باشد و چیزهای بیشتری درباره شما به آنها بگوید که نمی‌توانند از قسمت‌های دیگر برنامه شما به آن نگاه کنند. اگر در تمام دوران دبیرستان سخت‌کار کرده‌اید، اجازه ندهید این بخش از برنامه شما را پایین بیاورد. مطمئن شوید که به کمیته پذیرش یک داستان قوی در مورد این که چرا شما دانش‌آموزی هستید که شایستگی بخشی از بدنه مدرسه آنها را دارید بگویید و چگونه به تنوع، قدرت و تعامل اضافه خواهید کرد.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را کمی بیشتر با نکات کلیدی پذیرش از دانشگاه های آمریکا آشنا کنیم.

منبع: stoodnt. com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *