لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه روزولت

دانشگاه روزولت

دانشگاه روزولت: آمریکا امروزه به عنوان یکی از بهترین کشور های دنیا در زمینه تحصیل دانشگاهی می باشد و بسیاری از افراد برای تحصیل در آمریکا به دانشگاه های این کشور درخواست ارسال می کنند. یکی از دانشگاه های کشور آمریکا که می توانید تحصیلات خود در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری ادامه دهند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه روزولت آشنا کنیم.

 

دانشگاه روزولت

دانشگاه روزولت (Roosevelt University) یک دانشگاه خصوصی با پردیس هایی در شیکاگو و شاومبورگ، ایلینوی است. این دانشگاه در سال 1945 تأسیس شد و به افتخار رئیس جمهور ایالات متحده فرانکلین دلانو روزولت و بانوی اول النور روزولت نامگذاری شد.

این دانشگاه حدود 6000 دانشجو را بین دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد خود ثبت نام می کند. روزولت همچنین خانه کالج هنرهای نمایشی شیکاگو است. جدیدترین ساختمان دانشگاهی، Wabash، در The Loop of Downtown Chicago واقع شده است. این بلندترین ساختمان آموزشی در شیکاگو، دومین ساختمان آموزشی بلند در ایالات متحده و چهارمین مجتمع دانشگاهی بزرگ در جهان است.

این دانشگاه در سال 1945 توسط ادوارد جی اسپارلینگ، رئیس سابق کالج مرکزی YMCA در شیکاگو تأسیس شد. او از ارائه اطلاعات جمعیت شناختی بدنه دانشجویی به هیئت مدیره کالج مرکزی YMCA خودداری کرد، زیرا می ترسید که هیئت مدیره یک سیستم سهمیه بندی برای محدود کردن تعداد آمریکایی های آفریقایی تبار، یهودیان، مهاجران و زنان در مدرسه ایجاد کند.

اسپارلینگ به دلیل اعتراض استعفا داد و بسیاری از اساتید و دانشجویان را برای راه اندازی کالج جدید با خود همراه کرد. اعضای هیئت علمی با 62 رای موافق در برابر 1 و دانشجویان با 488 رای موافق به 2 رای موافق برای مدرسه رای دادند. در ابتدا، دانشگاه فاقد کتابخانه، پردیس و موقوفه بود.

دانشگاه روزولت
دانشگاه روزولت

کالج جدید به عنوان کالج توماس جفرسون در 28 مارس 1945 منشور شد و از حمایت مالی مارشال فیلد III، بنیاد جولیوس روزنوالد، اتحادیه بین‌المللی کارگران پوشاک بانوان و افراد و سازمان‌های متعدد دیگر برخوردار بود. دو هفته بعد، رئیس جمهور فرانکلین دی. روزولت درگذشت. کالج از بیوه‌اش النور اجازه گرفت تا به یاد او نام موسسه را به کالج روزولت تغییر دهد.

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه روزولت

کالج علوم هنری و مهارتی (College of Arts Sciences)

اکچوئری (Actuarial) تمرکز مطالعات کودک و خانواده (Child and Family Studies Concentration) روانشناسی بالینی (Clinical Psychology)
علوم کامپیوتر (Computer Science) عدالت کیفری (Criminal Justice) تضمین اطلاعات امنیت سایبری (Cyber Security Information Assurance)
تجزیه و تحلیل داده ها (Data Analytics) دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات و روابط عمومی (Digital Marketing, Advertising, and Public Relations) اقتصاد (Economics)
ترکیب انگلیسی (English Composition) برنامه زبان انگلیسی (English Language Program) تمرکز روانشناسی قانونی (Forensic Psychology Concentration)
طراحی گرافیک (Graphic Design) تاریخ (History) فناوری اطلاعات (Information Technology)
مطالعات بین المللی (International Studies) روزنامه نگاری و مطالعات رسانه ای (Journalism and Media Studies) ارتباطات بازاریابی (Marketing Communications)
ریاضیات (Mathematics) تمرکز سلامت روان (Mental Health Concentration) تمرکز علوم اعصاب (Neuroscience Concentration)
مطالعات حقوقی (Paralegal Studies) فلسفه (Philosophy) تمرکز فلسفه سیاسی (Political Philosophy Concentration)
علوم سیاسی (Political Science) روانشناسی (Psychology) مطالعات عدالت اجتماعی (Social Justice Studies)
جامعه شناسی (Sociology) مطالعات پایداری (Sustainability Studies) مطالعات زنان و جنسیت (Women’s and Gender Studies)

 

دانشکده آموزش (College of Education)

آموزش در دوران کودکی (Early Childhood Education) آموزش و پرورش و مطالعات جوانان (Education and Youth Studies) تحصیلات ابتدایی (Elementary Education)
آموزش متوسطه (Middle School Education) آموزش ویژه (Special Education)

 

دانشکده هنر های نمایشی (College of Performing Arts)

بازیگری (Acting) BMA لیسانس هنرهای موسیقی (BMA Bachelor of Musical Arts) گیتار کلاسیک (Classical Guitar)
جاز یا موسیقی معاصر (Jazz or Contemporary Music) آهنگسازی موسیقی (Music Composition) موسیقی و محاسبات (Music and Computing)
تمرکز رقص تئاتر موزیکال (Musical Theatre Dance Concentration) تئاتر موزیکال (Musical Theatre) اجرای پیانو (Piano Performance)
ویولن، ویولا، ویولن سل، کنترباس و هارپ (Violin, Viola, Cello, Double Bass and Harp) سازهای چوبی، برنجی و کوبه ای (Woodwind, Brass, and Percussion Instruments)

 

دانشکده علوم، سلامت و دارو (College of Science, Health and Pharmacy)

بیوشیمی (Biochemistry) زیست شناسی (Biology) سونوگرافی تشخیصی پزشکی (Diagnostic Medical Sonography)
ورزش تغذیه علوم بهداشتی (Exercise Nutrition Health Sciences) مدیریت علوم بهداشتی (Health Science Administration) هیستوتکنولوژی (Histotechnology)
فناوری پزشکی (Medical Technology) فناوری پزشکی هسته ای (Nuclear Medicine Technology) پرستاری (Nursing)
برنامه های درسی حرفه ای پیش از سلامت (Pre-Health Professional Curricula) فناوری پرتو درمانی (Radiation Therapy Technology) رادیوگرافی (Radiography)

 

دانشکده کسب و کار W E Heller Col

حسابداری (Accounting) افتخارات ملی (Finance Honors Track) اقتصاد (Finance)
مدیریت هتلداری و گردشگری (Hospitality and Tourism Management) مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management) مدیریت (Management)
بازاریابی (Marketing) رهبری سازمانی (Organizational Leadership) کارآفرینی اجتماعی (Social Entrepreneurship)

 

هزینه تحصیل در دانشگاه روزولت

هزینه های تحصیل یکی از موضوعات بسیار مهم است که باید پیش از درخواست برای دانشگاه روزولت به آن فکر کنید. متوسط هزینه تحصیل در این دانشگاه نزدیک به 33 هزار دلار به صورت سالانه می باشد. میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های آمریکا 41 هزار دلار سالانه می باشد و این باعث می شود که دانشگاه روزولت در دسته دانشگاه های ارزان قیمت تر شناخته شود.

هرینه های تحصیل در دانشگاه روزولت
هرینه های تحصیل در دانشگاه روزولت

هزینه های دیگری که باید در زمان تحصیل در کالج های روزولت بپردازید، هزینه های زندگی شماست که مهم ترین آنها هزینه سکونت و خورد و خوراک شماست. اگر شما در خوابگاه یک اتاق شخصی بخواید باید سالانه 9,975 دلار می باشد و در صورت اجاره یک اتاق مشترک 8,000 دلار می باشد. هزینه خورد و خوراک ساده و معمولی شما نیز در طول سال نزدیک به 4,500 دلار خواهد بود.

 

در این مطلب در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه روزولت در کشور آمریکا آشنا کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *