لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه ایالتی اوهایو

دانشگاه ایالتی اوهایو

دانشگاه ایالتی اوهایو: دانشگاه ایالتی اوهایو، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی با اعطای زمین در کلمبوس، اوهایو می باشد که یکی از اعضای سیستم دانشگاهی اوهایو، ایالت اوهایو در سال 1870 به عنوان دانشگاه اعطای زمین و نهمین دانشگاه در اوهایو با قانون موریل در سال 1862 تأسیس شد. اوهایو یکی از ایالت هایی است که دانشجویان بین المللی ایرانی برای تحصیل در آمریکا به آن سفر میکنند و دانشگاه ایالتی اوهایو یکی از بهترین دانشگاه های این ایالت می باشد. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه OSI، تاریخچه، رتبه بندی، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه ایالتی اوهایو (Ohio State University)

دانشگاه ایالتی اوهایو در ابتدا به عنوان کالج کشاورزی و مکانیک اوهایو شناخته می شد و بر رشته های مختلف کشاورزی و مکانیک تمرکز داشت، اما به یک دانشگاه جامع زیر نظر فرماندار وقت و رئیس جمهور بعدی ایالات متحده، رادرفورد بی هیز تبدیل شد و در سال 1878، مجمع عمومی اوهایو قانونی را تصویب کرد که نام آن را به “دانشگاه ایالتی اوهایو” تغییر داد و دامنه این دانشگاه را گسترش داد. استانداردهای پذیرش در طول دهه های 2000 و 2010 سخت تر شد و بسیار انتخابی تر شد. از سال 2021، ایالت اوهایو دارای بیشترین دانشجو در صدک 95 یا بالاتر در آزمون استاندارد از هر دانشگاه دولتی در ایالات متحده است.

در بین دانشگاه های دکتری طبقه بندی می شود – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا. وقف 7.0 میلیارد دلاری این دانشگاه در سال 2022 یکی از بزرگترین دانشگاه ها در جهان است. یکی از اعضای انجمن دانشگاه های آمریکا، ایالت اوهایو، یکی از تولیدکنندگان برجسته پژوهشگران فولبرایت است.

فارغ التحصیلان و اساتید سابق و فعلی شامل پنج برنده جایزه نوبل، نه محقق رودز، هفت محقق چرچیل، یک مدال آور فیلدز، هفت برنده جایزه پولیتزر، 64 دانشمند گلدواتر، هفت سناتور ایالات متحده، 15 نماینده ایالات متحده و 108 مدال آور المپیک هستند. هیئت علمی ایالت اوهایو در حال حاضر شامل 21 عضو آکادمی ملی علوم یا آکادمی ملی مهندسی، چهار عضو آکادمی ملی پزشکی و 177 عضو منتخب انجمن آمریکایی برای پیشرفت علم است. از سال 2002، ایالت اوهایو هر سال در میان تمام دانشگاه‌های آمریکایی از نظر تعداد اعضای هیئت علمی خود که به‌عنوان عضو AAAS انتخاب می‌شوند، رهبری می‌کند یا در رتبه دوم قرار می‌گیرد.

این دانشگاه دارای یک برنامه زندگی دانشجویی گسترده است که بیش از 1000 سازمان دانشجویی دارد. برنامه های ورزشی بین دانشگاهی، باشگاهی و تفریحی؛ سازمان ها و نشریات رسانه ای دانشجویی، انجمن های برادری و انجمن های اجتماعی؛ و سه دولت دانشجویی. تیم‌های ورزشی آن در بخش I NCAA رقابت می‌کنند و به عنوان باکی‌های ایالت اوهایو شناخته می‌شوند و برای اکثر ورزش‌هایش عضو کنفرانس ده بزرگ است.

برنامه فوتبال مدرسه موفقیت زیادی داشته و یکی از برنامه های اصلی فوتبال دانشگاهی است. رقابت آنها با دانشگاه میشیگان به عنوان یکی از بزرگترین رقابت های ورزش آمریکای شمالی شناخته شده است. از سال 2017، برنامه فوتبال ایالت اوهایو 1.5 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است که بالاترین ارزش گذاری در بین هر برنامه ای در این کشور است. پردیس اصلی در کلمبوس با ثبت نام در ایالات متحده با نزدیک به 50000 دانشجو در مقطع کارشناسی و نزدیک به 15000 دانشجوی کارشناسی ارشد به سومین پردیس دانشگاهی بزرگ تبدیل شده است.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه ایالتی Ohio

 • نام های پیشین: کالج کشاورزی و مکانیک اوهایو (Ohio Agricultural and Mechanical College) (1870-1878)
 • شعار دانشگاه: آموزش برای شهروندی (Education for Citizenship)
 • تاریخ تاسیس: 1870 میلادی
 • ریاست دانشگاه: خالی
 • معاون دانشگاه: ملیسا ال. گیلیام (Melissa L. Gilliam)
 • تعداد استادان دانشگاه: 7,310 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 61,677 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: Buckeyes
درباره دانشگاه OSI
درباره دانشگاه OSI

رتبه بندی دانشگاه ایالتی اوهایو

رتبه بندی دانشگاه ها ممکن است یک نکته مهم برای برخی از دانشجویان بین المللی مسئله مهمی باشد و به آن اهمیت دهند. دانشگاه ایالتی اوهایو یکی از دانشگاه هایی است که در لیست بهترین دانشگاه های آمریکا در رتبه دانشگاه 49 قرار دارد. این دانشگاه همچنین در رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا در رتبه بندی سایت usnews در رتبه 204 قرار دارد.

پردیس های دانشگاه OSI

 1. دانشگاه ایالتی اوهایو در لیما – لیما، اوهایو
 2. دانشگاه ایالتی اوهایو در منسفیلد – منسفیلد
 3. دانشگاه ایالتی اوهایو در ماریون – ماریون، اوهایو
 4. دانشگاه ایالتی اوهایو در نیوآرک – نیوآرک، اوهایو
 5. موسسه فنی کشاورزی دانشگاه ایالتی اوهایو (ATI) – Wooster، اوهایو

 

تاریخچه دانشگاه ایالتی اوهایو

در ابتدای راه پیشنهاد یک دانشگاه تولیدی و کشاورزی در مرکز اوهایو در ابتدا در دهه 1870 با خصومت از سوی منافع کشاورزی ایالت و رقابت برای منابع از دانشگاه اوهایو، که توسط قانون شمال غربی و دانشگاه میامی منشور شده بود، مورد استقبال قرار گرفت. دانشگاه ایالتی اوهایو که توسط فرماندار جمهوریخواه رادرفورد بی. هیز رهبری می شد، در سال 1870 به عنوان یک دانشگاه اعطای زمین تحت قانون موریل در سال 1862 به عنوان کالج کشاورزی و مکانیک اوهایو تأسیس شد.

در سال 1906، ویلیام آکسلی تامپسون، رئیس ایالت اوهایو، همراه با حامیان دانشگاه در مجلس قانونگذاری ایالتی، لایحه لایبارگر را با هدف انتقال تقریباً تمام حمایت های آموزش عالی به توسعه مستمر ایالت اوهایو در حالی که فقط بودجه «مدرسه عادی» را تأمین می کرد، ارائه کردند.

وظایف سایر دانشگاه های دولتی ایالتی اگرچه لایحه لایبارگر به سختی به تصویب نرسید، به جای آن لایحه ایگلسون به عنوان یک مصالحه به تصویب رسید، که تعیین می کرد تمام وظایف آموزشی و پژوهشی دکترا نقش ایالت اوهایو خواهد بود، و دانشگاه میامی و دانشگاه اوهایو آموزشی ارائه نخواهند کرد. فراتر از سطح کارشناسی ارشد – توافقی که تا دهه 1950 پابرجا بود. در سال 1916، ایالت اوهایو به عضویت انجمن دانشگاه های آمریکا انتخاب شد.

دانشگاه ایالتی اوهایو تا اواخر دهه 1980 یک سیاست پذیرش آزاد داشت. به ویژه از اوایل دهه 2000، کالج استانداردهای پذیرش را به شدت افزایش داده است و به طور فزاینده ای به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های دولتی در ایالات متحده معرفی شده است. از سال 2021، این دانشگاه دارای بیشترین دانشجو در کشور در صدک 95 یا بالاتر از شرکت کنندگان در آزمون ACT و SAT از هر دانشگاه دولتی است.

 

دانشکده های دانشگاه Ohio State University

 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده آموزش و اکولوژی انسانی
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده علوم غذایی، کشاورزی و محیط زیست
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • کالج بینایی سنجی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده مددکاری اجتماعی
 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده علوم و هنر
 • مدرسه تحصیلات تکمیلی
 • کالج روابط عمومی جان گلن
 • کالج بازرگانی ماکس ام. فیشر
 • کالج حقوق موریتز
هزینه تحصیل در دانشگاه Ohio State University
هزینه تحصیل در دانشگاه Ohio State University

هزینه تحصیل در دانشگاه OSI

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از موضوعاتی است که باید پیش از ارسال درخواست برای هر دانشگاهی به فکر آن باشید. شما باید هزینه های تحصیل در دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید را بدانید تا بتوانید مدارک مربوط به تمکن مالی خودتان را نیز در کنار مدارک دیگر برای دانشگاه اوهایو ارسال کنید.

شهریه تحصیل سالانه در دانشگاه ایالتی اوهایو 35,019 دلار می باشد. شما باید سالانه این مبلغ را برای تحصیل در این دانشگاه بپردازید. هزینه های اسکان و خورد و خوراک سالانه در این دانشگاه نیز 13,352 دلار می باشد. میانگین هزینه های شخصی در زمان تحصیل در این دانشگاه در طول سال نیز 15,813 دلار می باشد. مجموع هزینه های تحصیل در دانشگاه ایالتی اوهایو 64,184 دلار می باشد.

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه ایالتی اوهایو

حسابداری (Accounting) علم اکچوئری (Actuarial Science) مهندسی هوا فضا (Aerospace Engineering)
مطالعات آفریقایی آمریکایی و آفریقایی (African American and African Studies) تجارت کشاورزی (Agribusiness) تجارت کشاورزی و اقتصاد کاربردی (Agribusiness and Applied Economics)
ارتباطات کشاورزی (Agricultural Communication) مدیریت سیستم های کشاورزی (Agricultural Systems Management) کشاورزی، اکتشاف (Agriculture, Exploring)
آموزش علوم کشاورزی (Agriscience Education) زراعت (Agronomy) تاریخ باستان و کلاسیک (Ancient History and Classics)
علوم دامی (Animal Sciences) علوم انسان شناسی (Anthropological Sciences) مردم شناسی (Anthropology)
عربی (Arabic) معماری (Architecture) هنر (Art)
تحصیلات هنری (Art Education) هنر و علوم، بلاتکلیف (Arts and Sciences, Undecided) مدیریت هنر (Arts Management)
نجوم و اخترفیزیک (Astronomy and Astrophysics) علوم جوی (Atmospheric Sciences) هواپیمایی (Aviation)
مدیریت هوانوردی (Aviation Management) علوم بیوشیمی (Biochemical Sciences) بیوشیمی (Biochemistry)
زیست شناسی (Biology) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) علم پزشکی (Biomedical Science)
مدیریت بازرگانی، بلاتکلیف (Business Administration, Undecided) مدیریت کسب و کار (Business Management) مهندسی شیمی (Chemical Engineering)
علم شیمی (Chemistry) مطالعات کودک و نوجوان (Child and Youth Studies) چینی ها (Chinese)
برنامه ریزی شهری و منطقه ای (City and Regional Planning) مهندسی عمران (Civil Engineering) کلاسیک (Classics)
ارتباط (Communication) رهبری جامعه (Community Leadership) مطالعات تطبیقی (Comparative Studies)
کامپیوتر و علوم اطلاعات (Computer and Information Science) علوم و مهندسی کامپیوتر (Computer Science and Engineering) مدیریت ساخت و ساز (Construction Management)
مدیریت سیستم های ساختمانی (Construction Systems Management) خدمات مالی مصرف کننده و خانواده (Consumer and Family Financial Services) مطالعات جرم شناسی و عدالت کیفری (Criminology and Criminal Justice Studies)
مدیریت زراعی و حفاظت از خاک (Crop Management and Soil Conservation) علم آشپزی (Culinary Science) تولید و مدیریت گاو شیری (Dairy Cattle Production and Management)
رقص (Dance) تجزیه و تحلیل داده ها (Data Analytics) بهداشت دندان (Dental Hygiene)
علوم زمین (Earth Sciences) اقتصاد (Economics) اقتصاد – تجارت (Economics – Business)
آموزش – آموزش در دوران کودکی (Education – Early Childhood Education) آموزش – هنرهای یکپارچه زبان/آموزش انگلیسی (Education – Integrated Language Arts/English Education) آموزش – آموزش دوران کودکی (Education – Middle Childhood Education)
آموزش – آموزش علوم و ریاضیات (Education – Science and Mathematics Education) آموزش – آموزش ویژه (Education – Special Education) آموزش – آموزش زبان انگلیسی به گویشوران زبان های دیگر (Education – Teaching English to Speakers of Other Languages)
آموزش – آموزش فنی و آموزش (Education – Technical Education and Training) آموزش – آموزش زبان جهانی (Education – World Language Education) مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering)
فیزیک مهندسی (Engineering Physics) فناوری مهندسی (Engineering Technology) انگلیسی (English)
حشره شناسی (Entomology) محیط زیست و منابع طبیعی (Environment and Natural Resources) محیط زیست و منابع طبیعی، بلاتکلیف (Environment and Natural Resources, Undecided)
محیط زیست، اقتصاد، توسعه و پایداری (Environment, Economy, Development and Sustainability) مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) سیاست زیست محیطی و تصمیم گیری (Environmental Policy and Decision Making)
علوم محیطی (Environmental Science) تکامل و اکولوژی (Evolution and Ecology) آموزش علوم ورزشی (Exercise Science Education)
مطالعات مد و خرده فروشی (Fashion and Retail Studies) مطالعات فیلم (Film Studies) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance)
مدیریت بازرگانی مواد غذایی (Food Business Management) علوم و صنایع غذایی (Food Science and Technology) مهندسی صنایع غذایی، کشاورزی و بیولوژیکی (Food, Agricultural and Biological Engineering)
جنگلداری، شیلات و حیات وحش (Forestry, Fisheries and Wildlife) فرانسوی (French) علم اطلاعات جغرافیایی (Geographic Information Science)
جغرافیا (Geography) آلمانی (German) مدیریت گلخانه و نهالستان (Greenhouse and Nursery Management)
علوم بهداشتی و توانبخشی، بلاتکلیف (Health and Rehabilitation Sciences, Undecided) سلامتی و تندرستی (Health and Wellness) مدیریت و سیستم های اطلاعات سلامت (Health Information Management and Systems)
ارتقای سلامت، تغذیه و علم ورزش (Health Promotion, Nutrition and Exercise Science) برنامه علوم بهداشتی (Health Sciences Program) مطالعات عبری و یهودی (Hebrew and Jewish Studies)
تاریخ (History) تاریخ هنر (History of Art) تولید و مدیریت اسب (Horse Production and Management)
علوم باغبانی (Horticultural Science) مدیریت مهمان نوازی (Hospitality Management) رشد انسانی و علم خانواده (Human Development and Family Science)
تغذیه انسان (Human Nutrition) منابع انسانی (Human Resources) قدرت هیدرولیک و کنترل حرکت (Hydraulic Power and Motion Control)
خدمات و تعمیرات هیدرولیک (Hydraulic Service and Repair) مهندسی صنایع و سیستم ها (Industrial and Systems Engineering) طراحی صنعتی (Industrial Design)
سیستم های اطلاعاتی (Information Systems) بیمه (Insurance) گرایش تلفیقی ریاضی و انگلیسی (Integrated Major in Mathematics and English)
طراحی داخلی (Interior Design) تجارت بین المللی (International Business) مطالعات بین المللی (International Studies)
مطالعات اسلامی (Islamic Studies) ایتالیایی (Italian) مطالعات ایتالیایی (Italian Studies)
ژاپنی (Japanese) روزنامه نگاری (Journalism) کره ای (Korean)
معماری منظر (Landscape Architecture) باغبانی منظره (Landscape Horticulture) زبان شناسی (Linguistics)
مدیریت تدارکات (Logistics Management) بازار یابی (Marketing) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)
ریاضیات (Mathematics) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) انسان شناسی پزشکی (Medical Anthropology)
علوم آزمایشگاهی پزشکی (Medical Laboratory Science) مطالعات قرون وسطی و رنسانس (Medieval and Renaissance Studies) میکروبیولوژی (Microbiology)
یونانی مدرن (Modern Greek) ژنتیک مولکولی (Molecular Genetics) تولید تصویر متحرک (Moving-Image Production)
موسیقی (Music) موسیقی – آهنگسازی (Music – Composition) موسیقی – آموزش (Music – Education)
موسیقی – مطالعات جاز (Music – Jazz Studies) موسیقی – موسیقی شناسی (Music – Musicology) موسیقی – اجرا (سازهای ارکستر) (Music – Performance (orchestral instruments))
موسیقی – اجرا (پیانو) (Music – Performance (piano)) موسیقی – اجرا (صدا) (Music – Performance (voice)) تئوری موسیقی (Music – Theory)
مدیریت منابع طبیعی (Natural Resource Management) علوم اعصاب (Neuroscience) پرستاری (Nursing)
کار درمانی (Occupational Therapy) مدیریت عملیات (Operations Management) علوم دارویی (Pharmaceutical Sciences)
فلسفه (Philosophy) فلسفه، سیاست و اقتصاد (Philosophy, Politics and Economics) فیزیوتراپی (Physical Therapy)
فیزیک (Physics) آسیب شناسی گیاهی (Plant Pathology) علوم سیاسی (Political Science)
پرتغالی (Portuguese) تجهیزات برق (Power Equipment) پیش از دندانپزشکی (Pre-Dentistry)
پیش قانون (Pre-Law) پیش پزشکی (Pre-Medicine) پیش اپتومتری (Pre-Optometry)
پیش داروخانه (Pre-Pharmacy) پیش دامپزشکی (Pre-Veterinary Medicine) مدیریت حرفه ای گلف (Professional Golf Management)
روانشناسی (Psychology) سلامت عمومی (Public Health) مدیریت عمومی، رهبری و سیاست (Public Management, Leadership and Policy)
تحلیل سیاست عمومی (Public Policy Analysis) علوم رادیولوژی و درمان (Radiologic Sciences and Therapy) تحلیل املاک و شهری (Real Estate and Urban Analysis)
مطالعات مذهبی (Religious Studies) درمان تنفسی (Respiratory Therapy) مطالعات عاشقانه (Romance Studies)
روسی (Russian) علوم اجتماعی حمل و نقل هوایی (Social Sciences Air Transportation) کار اجتماعی (Social Work)
اسپانیایی (Spanish) علوم گفتار و شنوایی (Speech and Hearing Science) صنعت ورزش (Sport Industry)
مربیگری ورزشی، تفریحی و تربیت بدنی (Sports Coaching, Recreation and Physical Education) آمار (Statistics) کشاورزی پایدار (Sustainable Agriculture)
تئاتر (Theatre) مدیریت چمن (Turfgrass Management) طراحی ارتباطات بصری (Visual Communication Design)
مهندسی جوش (Welding Engineering) زنان، جنسیت و مطالعات جنسی (Women’s, Gender and Sexuality Studies) ادبیات جهان (World Literatures)
سیاست های جهانی (World Politics) جانور شناسی (Zoology)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه ایالتی اوهایو آشنا کنیم تا در صورتی که قصد تحصیل در این دانشگاه یا اعزام دانشجو به آمریکا را دارید، این دانشگاه را به طور کامل بشناسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *