لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه تگزاس شمالی

دانشگاه تگزاس شمالی

دانشگاه تگزاس شمالی: دانشگاه تگزاس شمالی (UNT) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در دنتون، تگزاس است. این کالج به عنوان یک کالج غیر فرقه ای، مختلط و معلمان خصوصی در سال 1890 تاسیس شد و 11 سال بعد به طور رسمی توسط دولت پذیرفته شد. UNT یکی از اعضای سیستم دانشگاه تگزاس شمالی است که شامل دانشگاه های دیگری در دالاس و فورت ورث است. UNT همچنین یک مکان در Frisco دارد. بسیاری از دانشجویان بین المللی در دنیا برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه درخواست ارسال میکنند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه تگزاس شمالی، تاریخچه، دانشکده ها، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه تگزاس شمالی (University of North Texas)

دانشگاه تگزاس شمالی متشکل از 14 کالج و مدرسه، یک آکادمی ریاضی و علوم پذیرش اولیه برای دانش آموزان استثنایی در سن دبیرستان از سراسر ایالت، آکادمی ریاضیات و علوم تگزاس، و یک سیستم کتابخانه ای است که هسته دانشگاه را تشکیل می دهد. در بین دانشگاه های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا طبقه بندی می شود. طبق گزارش بنیاد ملی علوم، UNT در سال 2019، 78.4 میلیون دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرده است.

پردیس اصلی در دنتون، تگزاس، بخشی از بزرگترین منطقه شهری در تگزاس، دالاس-فورت ورث واقع شده است. محوطه پردیس 1200 هکتار است که شامل پردیس اصلی در شمال I-35E، مجتمع ورزشی Eagle point در جنوب I-35E، و پارک دیسکاوری، پردیس تحقیقاتی واقع بین بزرگراه های ایالتی 77 و 380 است.

دانشگاه تگزاس شمالی رشته کارشناسی، 94 کارشناسی ارشد و 36 رشته دکترا را ارائه می دهد. اینها در 14 کالج و مدرسه سازماندهی شده اند. نسبت دانشجو به استاد در دانشگاه UNT 23:1 است و 28.8 درصد از کلاس های آن کمتر از 20 دانشجو هستند. محبوب ترین رشته ها شامل تجارت، مدیریت، بازاریابی، ارتباطات، روزنامه نگاری، زبان انگلیسی، مطالعات چند رشته ای/بین رشته ای و هنرهای تجسمی و نمایشی است.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه North Texas

  • نام های پیشین: کالج عادی تگزاس و موسسه تربیت معلم (Texas Normal College and Teacher Training Institute (1890–1894)) – کالج عادی تگزاس شمالی (North Texas Normal College (1894–1901)) – کالج عادی ایالت تگزاس شمالی (North Texas State Normal College (1901–1923)) – کالج معلمان ایالت تگزاس شمالی (North Texas State Teachers College (1923–1949)) – کالج ایالتی تگزاس شمالی (North Texas State College (1949–1961)) – دانشگاه ایالتی تگزاس شمالی (North Texas State University (1961–1988))
  • تاریخ تاسیس: 1890 میلادی
  • رئیس هیئت مدیره: لورا رایت (Laura Wright)
  • صدر اعظم دانشگاه: مایکل آر ویلیامز (Michael R. Williams)
  • ریاست دانشگاه: نیل اسمترسک (Neal Smatresk)
  • معاون دانشگاه: مایکل مک فرسون (Michael McPherson)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 2,148 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 42,372 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: سبز های بدجنس (Mean Green)
درباره دانشگاه تگزاس شمالی
درباره دانشگاه تگزاس شمالی

دانشکده های دانشگاه تگزاس شمالی

1: دانشکده هنرهای لیبرال و علوم اجتماعی

کالج هنرهای لیبرال و علوم اجتماعی دارای 22 بخش و برنامه دانشگاهی و پنج خدمات عمومی و هشت خدمات دانشجویی است.

2: دانشکده علوم

UNT به مدت 105 سال مدرک لیسانس علوم، مدارک کارشناسی ارشد (در زیست شناسی، ریاضیات، شیمی و اقتصاد) را به مدت 87 سال، و مدرک دکتری فلسفه را در چندین رشته علمی – از جمله شیمی، زیست شناسی و فیزیک – برای 58 سال.

3: کالج بازرگانی جی. برینت رایان

کالج بازرگانی میزبان پنج بخش دانشگاهی است: حسابداری، مالی، بیمه، املاک و حقوق، فناوری اطلاعات و علوم تصمیم گیری، بازاریابی، تدارکات، و مدیریت عملیات مدیریت.

4: دانشکده آموزش و پرورش

کالج آموزش میراث تاسیس دانشگاه به عنوان کالج معلمی صد و سی و دو سال پیش است.

5: دانشکده مهندسی

کالج مهندسی، که در سال 2003 تأسیس شد، برنامه های طولانی مدت علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات، و فناوری مهندسی – با گرایش های فناوری مهندسی ساخت و ساز، فناوری مهندسی الکترونیک، را به ارث برد. فناوری مهندسی ساخت، فناوری مهندسی مکانیک، و فناوری مهندسی هسته ای و راه اندازی شد مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، علوم و مهندسی مواد، مهندسی مکانیک و مهندسی زیست پزشکی.

6: دانشکده اطلاعات

کالج اطلاعات در اکتبر 2008 با ادغام دو واحد آکادمیک موجود ایجاد شد: فناوری های یادگیری (که قبلا در کالج آموزش بود) و دانشکده علوم کتابداری و اطلاعات.

7: دانشکده بازرگانی، هتلداری و گردشگری

کالج بازرگانی، هتلداری و گردشگری بزرگترین برنامه تجاری در کشور و یکی از بزرگترین برنامه های مدیریت مهمان نوازی و گردشگری را در خود جای داده است.

8: دانشکده موسیقی

کالج موسیقی یک موسسه جامع با رتبه بین المللی است. میراث آن به یکصد و سی و دو سال قبل از تأسیس تگزاس شمالی باز می گردد.

9: دانشکده بهداشت و خدمات عمومی

قبلاً کالج امور عمومی و خدمات اجتماعی (PACS) نامیده می شد و قبل از آن کالج خدمات اجتماعی، کالج نام فعلی خود را در پاییز 2017 انتخاب کرد.

10: دانشکده هنرهای تجسمی و طراحی

کالج هنرهای تجسمی و طراحی دارای دهمین ثبت نام بزرگ در بین هر مدرسه هنر و طراحی است که توسط انجمن ملی دانشکده های هنر و طراحی تایید شده است و دومین دانشگاه بزرگ در بین هر مدرسه ای است که مدرک دکترا اعطا می کند.

11: دانشکده افتخاری

کالج Honors غنی‌سازی‌های آکادمیک، از جمله سمینارهای افتخاری و کلاس‌های انحصاری را فقط برای دانشجویان با موفقیت بالا ارائه می‌دهد.

12: دانشکده روزنامه نگاری مایبورن

روزنامه نگاری درسی در تگزاس شمالی به سال 1945 برمی گردد. به عنوان یک بخش، روزنامه نگاری در نهایت بخشی از کالج هنر و علوم شد.

13: آکادمی ریاضیات و علوم تگزاس

TAMS یک برنامه اقامتی دو ساله برای ورود به کالج اولیه است که از سال 1987 به دانش آموزان استثنایی تگزاسی که در غیر این صورت به عنوان دانش آموزان و دانشجویان ارشد در دبیرستان شرکت می کردند، خدمت کرده است.

14: مدرسه تحصیلات تکمیلی تولوز

مدرسه تحصیلات تکمیلی تولوز، که هفتاد و شش سال پیش تأسیس شد، متولی و مدیر تمام برنامه‌های تحصیلات تکمیلی است که توسط نه کالج و یک مدرسه ارائه می‌شود.

15: موسسه فشرده زبان انگلیسی

IELI که در سال 1977 تأسیس شد، بزرگترین برنامه فشرده انگلیسی (IEP) در شمال تگزاس است که به دانشجویان بین المللی که مایل به یادگیری زبان انگلیسی آکادمیک در آمادگی برای تحصیلات دانشگاهی در ایالات متحده هستند، خدمات می دهد.

هزینه تحصیل در University of North Texas
هزینه تحصیل در University of North Texas

هزینه تحصیل در دانشگاه North Texas

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از موضوعات بسیار مهمی است که لازم است پیش از اینکه درخواست خود را به دانشگاه ارسال کنید، آن را به طور کامل بررسی کنید. شما باید مدارک مربوط به تمکن مالی خودتان را کامل کنید و برای این کار نیاز دارید که هزینه های تحصیل در دانشگاه تگزاس شمالی را به طور کامل بررسی کنید.

هزینه شهریه سالانه دانشگاه North Texas برای دانشجویان بین المللی کارشناسی 38,794 دلار و هزینه شهریه سالانه دانشجویان کارشناسی ارشد 31,530 دلار می باشد. البته شما باید در کنار شهریه، هزینه های زندگی در دانشگاه یا شهر کالیفرنیا را نیز به طور کامل در نظر داشته باشید.

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه تگزاس شمالی

فیزیک محاسباتی (Computational Physics ) جغرافیا سیستم های زمین (Earth Systems Geography ) زیست شناسی (Biology )
اقتصاد (Economics ) فرانسوی (French ) آلمانی (German )
لیسانس و فوق لیسانس حسابداری ترکیبی (Combined Accounting Bachelor’s & Master’s) جغرافیا (Geography ) اقتصاد (Economics )
عملکرد صوتی (Voice Performance ) مشاور املاک (Real Estate ) فناوری مهندسی ساخت و ساز (Construction Engineering Technology )
مردم شناسی (Anthropology ) فناوری اطلاعات (Information Technology ) فیزیک مهندسی (Engineering Physics )
سلامت عمومی (Public Health ) آموزش دو زبانه (Bilingual Education ) تجزیه و تحلیل کسب و کار (Business Analytics )
حرکت شناسی ترکیبی (Combined Kinesiology ) اسپانیایی ترکیبی (Combined Spanish ) هنرهای رسانه ای (Media Arts )
زبان شناسی (Linguistics ) علم شیمی (Chemistry ) خرده فروشی دیجیتال (Digital Retailing )
عملکرد ارگان (Organ Performance ) علوم کامپیوتر (Computer Science ) مطالعات یکپارچه (Integrative Studies )
طراحی و تحلیل پروژه (Project Design and Analysis ) ریاضیات (Mathematics ) مطالعات ارتباطات (Communication Studies )
اجرای موسیقی (Music Performance ) عدالت کیفری (Criminal Justice ) تبلیغات (Advertising )
زیست شناسی علوم قانونی (Forensic Science Biology ) تئاتر (Theatre ) مدیریت سرگرمی های ورزشی (Sport Entertainment Management )
ادبیات انگلیسی (English Literature ) فیزیک (Physics ) رفتار سلامت و تناسب اندام (Health Behavior and Fitness )
علوم اجتماعی (Social Science ) نگارش و بلاغت انگلیسی (English Writing and Rhetoric ) طراحی داخلی (Interior Design )
مطالعات رهبری غیرانتفاعی (Nonprofit Leadership Studies ) اسپانیایی (Spanish ) هنر استودیویی با تمرکز در هنر رسانه های جدید (Studio Art  with a Concentration in New Media Art)
مطالعات یکپارچه کسب و کار (Business Integrated Studies ) بیوشیمی قانونی (Forensic Biochemistry ) طراحی ارتباطات با تمرکز در طراحی تجربه کاربر (Communication Design  with a Concentration in User-Experience Design)
تحصیلات ابتدایی (Elementary Education ) بیوشیمی (Biochemistry ) هنر استودیویی با تمرکز در مجسمه سازی (Studio Art  with a Concentration in Sculpture)
نوشتن خلاق انگلیسی (English Creative Writing ) مهندسی برق (Electrical Engineering ) علوم آزمایشگاهی پزشکی (Medical Laboratory Sciences )
اجرای هارپسیکورد (Harpsichord Performance ) مطالعات بین المللی (International Studies ) فلسفه (Philosophy )
هنر های زبان انگلیسی (English Language Arts ) علوم سیاسی (Political Science ) مدیریت مهمان نوازی (Hospitality Management )
طراحی رویداد و مدیریت تجربه (Event Design & Experience Management ) فرانسوی ترکیبی (Combined French ) تاریخچه با گواهی معلم (History  with Teacher Certification)
طراحی و تحلیل کاربردی پروژه (Applied Project Design and Analysis ) اجرای چندگانه بادی چوبی (Multiple Woodwinds Performance ) علم داده (Data Science )
روزنامه نگاری ترکیبی (Combined Journalism ) عکاسی خبری (Photojournalism ) جامعه شناسی ترکیبی (Combined Sociology )
مطالعات اعتیاد (Addiction Studies ) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering ) شیمی ترکیبی (Combined Chemistry )
لجستیک هوانوردی (Aviation Logistics ) حرکت شناسی پیش از PT / سلامت متحد (Kinesiology Pre-PT/Allied Health ) حرکت شناسی پیش از PT / سلامت متحد (Kinesiology Pre-PT/Allied Health )
هنر استودیویی با تمرکز در چاپ (Studio Art  with a Concentration in Printmaking) زیست شناسی با مدرک معلمی (Biology  with Teacher Certification) لیسانس سیستم های اطلاعات کامپیوتر بازرگانی (Business Computer Information Systems Bachelor’s)
سیاست و برنامه ریزی شهری (Urban Policy and Planning ) طراحی/تکنولوژی تئاتر (Theatre Design/Tech ) مطالعات توانبخشی (Rehabilitation Studies )
مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management ) مدیریت ریسک و بیمه (Risk Management and Insurance ) مدیریت ریسک و بیمه (Risk Management and Insurance )
هنر استودیویی با تمرکز در عکاسی (Studio Art  with a Concentration in Photography) حرکت شناسی و مدرک معلمی (Kinesiology  and Teacher Certificate) فن آوری های یادگیری (Learning Technologies )
هنر استودیویی با تمرکز در سرامیک (Studio Art  with a Concentration in Ceramics) ادبیات ترکیبی انگلیسی (Combined English Literature ) کارآفرینی و مدیریت سازمانی (Entrepreneurship and Enterprise Management )
تجزیه و تحلیل تجاری ترکیبی (Combined Business Analytics ) روابط عمومی (Public Relations ) تاریخ هنر ترکیبی (Art History Combined )
مطالعات انتقادی در موسیقی و جامعه (Critical Studies in Music and Society ) تحلیل رفتار کاربردی (Applied Behavior Analysis ) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering )
مطالعات ارتباطات ترکیبی (Combined Communication Studies ) تحصیلات ویژه مینور و کارشناسی ارشد (Special Education Minor and Master’s) ریاضیات ترکیبی (Mathematics Combined )
بازاریابی و فروش حرفه ای (Marketing and Professional Selling ) مدیریت عملیات و تامین (Operations and Supply Management ) رسانه های پخش همگرا (Converged Broadcast Media )
شیمی پزشکی قانونی (Forensic Science Chemistry ) شیمی پزشکی قانونی (Forensic Science Chemistry ) هنر استودیویی با تمرکز در فلزکاری و جواهرات (Studio Art  with a Concentration in Metalsmithing & Jewelry)
تاریخ هنر (Art History ) مدیریت تجربه مصرف کننده (Consumer Experience Management ) علوم سیاسی ترکیبی (Combined Political Science )
مطالعات یکپارچه کسب و کار بین المللی (International Business Integrated Studies ) فناوری مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering Technology ) امور مالی ترکیبی (Combined Finance )
اکولوژی برای علوم محیطی (Ecology for Environmental Science ) عدالت کیفری ترکیبی (Combined Criminal Justice ) تجارت مبلمان و دکور (Furnishings and Decor Merchandising )
شنوایی شناسی و آسیب شناسی گفتار و زبان (Audiology and Speech-Language Pathology ) اجرای موسیقی ارگ کلیسای (Organ Church Music Performance ) مدیریت و برنامه ریزی اضطراری (Emergency Administration and Planning )
مهندسی برق ترکیبی (Combined Electrical Engineering ) علوم کامپیوتر ترکیبی (Computer Science Combined ) مطالعات لاتین و آمریکای لاتین (Latino and Latin American Studies )
تحصیلات هنری (Art Education ) رفتار سلامت و تناسب اندام مسیر سلامت شرکتی (Health Behavior and Fitness Corporate Health Track ) هنر و علوم کاربردی (Applied Arts and Sciences )
علوم اجتماعی با گواهی معلم (Social Science  with Teacher Certification) روزنامه نگاری دیجیتال و چاپی (Digital and Print Journalism ) فیزیک ترکیبی (Combined Physics )
هنر استودیویی با تمرکز در طراحی و نقاشی (Studio Art  with a Concentration in Drawing & Painting) فلسفه ترکیبی (Combined Philosophy ) مهندسی برق ترکیبی (Combined Electrical Engineering )
مهندسی کامپیوتر ترکیبی (Computer Engineering Combined ) مدیریت املاک مسکونی املاک و مستغلات (Residential Property Management Real Estate ) مهندسی مکانیک و انرژی (Mechanical and Energy Engineering )
سیستم های اطلاعات جغرافیایی و علوم کامپیوتر (Geographic Information Systems and Computer Science ) لجستیک و مدیریت زنجیره تامین (Logistics and Supply Chain Management ) دوگانه در مهندسی برق و ریاضیات (Dual  in Electrical Engineering and Mathematics)
دوگانه در مهندسی برق و ریاضیات (Dual  in Electrical Engineering and Mathematics) مطالعات بین رشته ای هنر و طراحی (Interdisciplinary Art and Design Studies ) علم اطلاعات با تمرکز در علم داده (Information Science  With a Concentration in Data Science)
علم اطلاعات ترکیبی (Information Science Combined ) رادیو و تلویزیون و روزنامه نگاری دیجیتال (Broadcast and Digital Journalism ) ارتباطات ترکیبی حرفه ای و فنی (Combined Professional and Technical Communication )
مدیریت هتلداری ترکیبی (Combined Hospitality Management ) مدیریت رویدادهای تفریحی و ورزشی (Recreation Event & Sport Management ) بیوشیمی با گواهینامه معلم (Biochemistry with Teacher Certification)
فناوری ترکیبی ساخت و ساز و مهندسی (Combined Construction and Engineering Technology ) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering ) مطالعات بین رشته ای هنر و طراحی مدیریت هنر (Interdisciplinary Art and Design Studies Arts Management )
ریاضیات با گواهی معلم (Mathematics with Teacher Certification) روزنامه نگاری با مدرک معلمی (Journalism with Teacher Certification) مطالعات ارتباطات با گواهینامه معلم گفتار (Communication Studies with Speech Teacher Certification)
علم اطلاعات با تمرکز در علم اطلاعات و… (Information Science with a Concentration in Information Science and…) مطالعات بین رشته ای هنر و طراحی مدیریت طراحی (Interdisciplinary Art and Design Studies Design Management ) موسیقی (Music )
  مطالعات توانبخشی و مشاوره توانبخشی ( Rehabilitation Studies and Rehabilitation Counseling ) علم اطلاعات با تمرکز در زبان انسانی… (Information Science with a Concentration in Human Language…) مهندسی مکانیک و انرژی (Mechanical and Energy Engineering  )
علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering ) گواهینامه معلم زبان انگلیسی با هنر و خواندن (English with Language Arts and Reading Teacher Certification) رشد انسانی و علم خانواده با گواهی معلم (Human Development and Family Science with Teacher Certification)
مهندسی مکانیک و انرژی Grad Track به (Mechanical and Energy Engineering Grad Track to )   فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی ( Information Technology and Artificial Intelligence ) علم اطلاعات و کتابداری (Information Science and Library Science  )
تاریخ (History ) علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی (Computer Science and Artificial Intelligence  ) علوم کامپیوتر و علوم و مهندسی کامپیوتر (Computer Science and Computer Science and Engineering  )
مهندسی کامپیوتر و هوش مصنوعی (Computer Engineering and Artificial Intelligence  ) اجرای پیانو (Piano Performance ) مهندسی کامپیوتر و علوم و مهندسی کامپیوتر (Computer Engineering and Computer Science and Engineering  )
حسابداری (Accounting ) تجارت عمومی (General Business ) امنیت سایبری (Cybersecurity )
فیزیک نجومی (Astrophysics ) ژاپنی (Japanese ) برنامه ریزی مالی (Financial Planning )
تئاتر پرفورمنس (Performance Theatre ) طراح مد (Fashion Design ) جغرافیا مطالعات محیطی (Environmental Studies Geography )
بازرگانی (Merchandising ) کار اجتماعی (Social Work ) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance )
حرکت شناسی (Kinesiology ) مدیریت ساخت و ساز (Construction Management ) آموزش ویژه (Special Education )
مطالعات جاز (Jazz Studies ) آهنگسازی موسیقی (Music Composition ) توزیع صنعتی (Industrial Distribution )
طراحی ارتباطات با تمرکز در طراحی گرافیک (Communication Design with a Concentration in Graphic Design) بازار یابی (Marketing ) جامعه شناسی (Sociology )
دین (Religion )   بازرگانی ( Merchandising ) روانشناسی (Psychology )
آموزش زبان انگلیسی در زمینه جهانی زبانشناسی (Teaching English in a Global Context Linguistics  )

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه تگزاس شمالی آشنا کنیم تا بتوانید به صورت کامل این دانشگاه را بشناسید و در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا را دارید، این دانشگاه را به خوبی بشناسید و با اطمینان انتخاب کنید.

منبع: unt.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *