لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ

دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ

دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ: کالیفرنیا در حال حاضر به عنوان یکی از مهم ترین شهر های کشور ایالات متحده می باشد که بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در آمریکا به این شهر سفر می کنند. دانشگاه های بسیار مهمی در کالیفرنیا وجود دارند و یکی از بهترین دانشگاه های کالیفرنیا که می توانید تحصیلات دانشگاهی خود را در آن بگذرانید دانشگاه کالیفرنیا در لانگ بیچ می باشد. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دنشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ، تاریخچه، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ (University of California Long Beach)

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، لانگ بیچ (CSULB) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در لانگ بیچ، کالیفرنیا است. پردیس 322 هکتاری دومین پردیس بزرگ در سیستم دانشگاه ایالتی کالیفرنیا (CSU) است. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های ایالت کالیفرنیا با ثبت نام با تعداد دانشجویی 38273 برای ترم پاییز 2022 است.

با 5562 دانشجوی فارغ التحصیل تا پاییز 2022، این دانشگاه یکی از بزرگترین جمعیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی را در سراسر سیستم CSU و در ایالت کالیفرنیا ثبت نام کرده است. CSULB در میان دانشگاه‌های دکتری – فعالیت‌های تحقیقاتی بالا طبقه‌بندی می‌شود که منعکس‌کننده تحول دانشگاه از یک دانشگاه جامع سطح کارشناسی ارشد به دانشگاهی است که مدرک دکترا اعطا می‌کند.

این دانشگاه خانه یکی از بزرگترین مدارس هنر با بودجه عمومی در ایالات متحده است. این دانشگاه در حال حاضر با یکی از پایین‌ترین شهریه‌های دانشجویی و نرخ‌های شهریه اجباری در کشور، با 5742 دلار در هر ترم برای دانشجویان تمام وقت با اقامت کالیفرنیا از سال 2022-23 فعالیت می‌کند. CSULB یک مؤسسه خدمات اسپانیایی (HSI) است و واجد شرایط است که به عنوان مؤسسه خدماتی بومی آمریکایی آسیایی آمریکایی در جزیره اقیانوس آرام (AANAPISI) تعیین شود.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ

 • نام های پیشین: کالج ایالتی لس آنجلس-اورنج کانتی (Los Angeles-Orange County State College (1949–50)) – کالج ایالتی لانگ بیچ (Long Beach State College (1950–1964)) – کالج ایالتی کالیفرنیا در لانگ بیچ (California State College, [at] Long Beach (1964–1972))
 • شعار دانشگاه: حقیقت را به عنوان یک روش زندگی بیان کنید (Speak the truth as a way of life) (Vox Veritas Vita)
 • تاریخ تاسیس: 1949 میلادی
 • ریاست دانشگاه: جین کلوز کانولی (Jane Close Conoley)
 • معاون دانشگاه: کارین سیسوم گان (Karyn Scissum Gunn)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 2,454 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 38,273 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: ساحل – کیسه های خاک (Beach – Dirtbags)
درباره دانشگاه کالیفرنیا Long Beach
درباره دانشگاه کالیفرنیا Long Beach

تاریخچه دانشگاه CSULB

این کالج در سال 1949 توسط فرماندار کالیفرنیا، ارل وارن، برای خدمت به جمعیت در حال گسترش پس از جنگ جهانی دوم در شهرستان های اورنج و جنوب لس آنجلس تأسیس شد. از آن زمان، CSULB رشد کرده و به یکی از بزرگترین دانشگاه های ایالت تبدیل شده است.

این موسسه ابتدا به عنوان کالج ایالتی لس آنجلس-اورنج کانتی نامگذاری شد. پیتر ویکتور پترسون اولین رئیس جمهور آن بود. این دانشگاه 25 دوره را که توسط 13 عضو هیئت علمی تدریس می شد، در دو ساختمان آپارتمان در خیابان آناهیم 5381 در لانگ بیچ ارائه کرد.

در ژوئن 1950، شهروندان لانگ بیچ با اکثریت آرا به خرید 322 هکتار (130 هکتار) به عنوان پردیس دائمی برای کالج، که در آن زمان به نام کالج ایالتی لانگ بیچ شناخته می شد، رأی دادند. قیمت خرید نزدیک به 1 میلیون دلار بود. ثبت نام دانشجویان در این مکان جدید و دائمی به سرعت رشد کرد.

کارل دبلیو مکینتاش به عنوان دومین رئیس کالج در سال 1959 انتخاب شد. در حالی که مک اینتاش رئیس بود، مدرسه رشد فوق العاده ای داشت. ثبت نام از حدود 10000 به بیش از 30000 افزایش یافت و او به سرعت برنامه درسی را گسترش داد و اصلاح کرد. مک اینتاش تعداد اعضای هیئت علمی را سه برابر کرد و 30 ساختمان جدید ساخت.

اگرچه دهه 1960 دوره ای از ناآرامی های عمیق در پردیس های کالج آمریکایی بود، اما شیوه مدیریت دانشگاهی مک اینتاش، رفتار ملایم و آرام، و تمایل به اجازه دادن به اعتراض در محوطه دانشگاه (تا زمانی که ساکت و مسالمت آمیز بود) به حفظ آرامش کالج ایالتی لانگ بیچ در سراسر دانشگاه کمک کرد. دوره. در سال 1964، LBSC نام خود را به کالج ایالتی کالیفرنیا در لانگ بیچ تغییر داد. در سال 1967، قانونگذار ایالتی کالیفرنیا سیستم کالج ایالتی را اصلاح کرد.

نام خود را در سال 1968 به کالج ایالتی کالیفرنیا، لانگ بیچ، به عنوان بخشی از این تغییرات تغییر داد و شروع به ادغام بسیار نزدیکتر با سیستم کالج ایالتی کالیفرنیا کرد. با این حال، در آن زمان مانند اکنون، هنوز هم به اختصار “ایالت لانگ بیچ” نامیده می شود، به خصوص در دو و میدانی.

 

دانشکده های دانشگاه California long Beach

 1. دانشکده هنر
 2. دانشکده هنرهای لیبرال
 3. دانشکده علوم طبیعی و ریاضی
 4. کالج بازرگانی
 5. دانشکده آموزش و پرورش
 6. دانشکده مهندسی
 7. دانشکده بهداشت و خدمات انسانی
 8. کالج آموزش مداوم و حرفه ای
هزینه تحصیل در دانشگاه California Long Beach
هزینه تحصیل در دانشگاه California Long Beach

هزینه تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین موضوعاتی است که شما باید پیش از ارسال درخواست به هر دانشگاهی برای پذیرش تحصیلی آمریکا آن را بررسی کنید. دلیل این کار هم این است که یکی از مدارک مهمی که باید برای دانشگاه ارسال کنید، مدارک مربوط به تمکن مالی شماست. شما باید تمام هزینه های تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ را بررسی کنید.

هزیه شهریه سالانه دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ در صورتی که ترم را به صورت Part Time بگذرانید 2,288 دلار برای کارشناسی و 2,705 دلار برای ارشد و  در صورتی که ترم را به صورتی Full Time بگذارنید 3,494 دلار برای کارشناسی و 4,211 دلار برای ارشد می باشد. در کنار این هزینه ها شما باید هزینه های مربوط به زندگی در آمریکا را نیز بررسی کنید تا بتوانید مدارک مربوط به تمکن مالی خودتان را کامل کنید.

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ

هنر (Art) رقص (Dance) طرح (Design)
فیلم و هنرهای الکترونیک (Film and Electronic Arts) موسیقی (Music) هنرهای تئاتر (Theatre Arts)
حسابداری (Accountancy) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance) سیستم های اطلاعاتی (Information Systems)
تجارت بین المللی (International Business) مدیریت و مدیریت منابع انسانی (Management and Human Resources Management) بازار یابی (Marketing)
اطلاعات برنامه تحصیلات تکمیلی (Graduate Program Information) مطالعات پیشرفته در آموزش و مشاوره (Advanced Studies in Education and Counseling) رهبری آموزشی (Educational Leadership)
مطالعات آزاد (Liberal Studies) برنامه آموزش معلمان تک موضوعی (Single Subject Teacher Education Program) تربیت معلم (Teacher Education)
مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) مهندسی شیمی (Chemical Engineering) مهندسی عمران و مدیریت مهندسی ساخت و ساز (Civil Engineering and Construction Engineering Management)
مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر (Computer Engineering and Computer Science) مهندسی برق (Electrical Engineering) فناوری مهندسی (Engineering Technology)
مهندسی مکانیک و هوافضا (Mechanical and Aerospace Engineering) رشد کودک و مطالعات خانواده (Child Development and Family Studies) امور مصرف کنندگان (Consumer Affairs)
جرم شناسی و عدالت کیفری (Criminology and Criminal Justice) مدیریت بحران (Emergency Management) خانواده و علوم مصرف کننده (Family and Consumer Sciences)
تجارت و طراحی مد (Fashion Merchandising and Design) علوم غذایی (Food Science) پیری (Gerontology)
اداره بهداشت و درمان (Health Care Administration) علوم سلامت (Health Science) مدیریت مهمان نوازی (Hospitality Management)
حرکت شناسی (Kinesiology) علوم نظامی (Military Science) پرستاری (Nursing)
تغذیه و رژیم غذایی (Nutrition and Dietetics) فیزیوتراپی (Physical Therapy) سیاست عمومی و مدیریت (Public Policy and Administration)
مطالعات تفریحی و اوقات فراغت (Recreation and Leisure Studies) کار اجتماعی (Social Work) آسیب شناسی گفتار و زبان (Speech-Language Pathology)
رهبری دانشجویی و تفریح (Student Leadership and Recreation) مطالعات آفریقایی (Africana Studies) مطالعات سرخپوستان آمریکایی (American Indian Studies)
مطالعات آمریکایی (American Studies) مردم شناسی (Anthropology) مطالعات آسیایی و آسیایی آمریکایی (Asian and Asian American Studies)
زبان های آسیایی (Asian Languages) مطالعات چیکانو و لاتین (Chicano and Latino Studies) مطالعات چینی (Chinese Studies)
کلاسیک (Classics) مطالعات ارتباطات (Communication Studies) ادبیات تطبیقی جهان (Comparative World Literature)
اقتصاد (Economics) انگلیسی (English) علوم محیطی و سیاست عمومی (Environmental Science and Public Policy)
فرانسوی (French) جغرافیا (Geography) آلمانی (German)
مطالعات جهانی ورود افراد به سایر کشورها (Global Migration Studies) تاریخ (History) توسعه انسانی (Human Development)
مطالعات بین المللی (International Studies) ایتالیایی (Italian) ژاپنی (Japanese)
مطالعات یهودی (Jewish Studies) روزنامه نگاری و روابط عمومی (Journalism and Public Relations) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies)
مطالعات حقوقی (Legal Studies) زبان شناسی (Linguistics) مطالعات قرون وسطی و رنسانس (Medieval and Renaissance Studies)
فلسفه (Philosophy) علوم سیاسی (Political Science) روانشناسی (Psychology)
مطالعات مذهبی (Religious Studies) زبان ها و ادبیات عاشقانه، آلمانی، روسی (Romance, German, Russian Languages and Literatures) روسی (Russian)
جامعه شناسی (Sociology) اسپانیایی (Spanish) مطالعات زنان، جنسیت و جنسیت (Women’s, Gender, and Sexuality Studies)
علوم بیولوژیکی (Biological Sciences) شیمی و بیوشیمی (Chemistry and Biochemistry) علوم زمین شناسی (Geological Sciences)
ریاضیات و آمار (Mathematics and Statistics) موسسه مطالعات اقیانوس (Ocean Studies Institute) فیزیک و نجوم (Physics and Astronomy)
آموزش علوم (Science Education)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه California Long Beach آشنا کنیم تا شما به صورت کامل این دانشگاه را بشناسید و در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا را دارید این کار را با اطمینان خاطر انجام دهید.

منبع: csulb.edu

1 دیدگاه دربارهٔ «دانشگاه کالیفرنیا لانگ بیچ»

 1. اطلاعات مفیدی بود. ممنون ، برای مشاوره بیشتر با چه شماره ای تماس بگیرم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *