لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه کارولینا شمالی – چپل هیل

دانشگاه کارولینا شمالی - چپل هیل

دانشگاه کارولینا شمالی: دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در شهر چپل هیل، کارولینای شمالی است. این دانشگاه گل سرسبد سیستم آموزشی کارولینای شمالی به حساب می آید و سالانه دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه درخواست ارسال میکنند. این دانشگاه همچنین به عنوان یکی از “Public Ivys” در نظر گرفته می شود. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه کارولینا شمالی، تاریخچه، رتبه بندی، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه کارولینا شمالی  – چپل هیل (University of North Carolina – Chapel Hill)

همانطور که گفته شد دانشگاه کارولینا شمالی از بهترین دانشگاه های این ایالت می باشد که پس از منشور شدن در سال 1789، این دانشگاه برای اولین بار در سال 1795 شروع به ثبت نام دانشجویان کرد و آن را به یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی ایالات متحده تبدیل کرد. در میان مدعیان، دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل تنها دانشگاهی است که در قرن هجدهم به عنوان یک دانشگاه دولتی کلاس برگزار کرده و دانشجویان فارغ التحصیل شده است.

اولین مؤسسه عمومی آموزش عالی در کارولینای شمالی، مدرسه درهای خود را به روی دانش آموزان در 12 فوریه 1795 باز کرد. دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل تحت رهبری رئیس جمهور کمپ پلامر نبرد در سال 1877 به صورت مختلط آغاز شد و فرآیند آموزش را آغاز کرد. حذف تبعیض نژادی توسط صدراعظم رابرت برتون هاوس، زمانی که دانشجویان فارغ التحصیل آفریقایی-آمریکایی در سال 1951، 156 سال پس از باز شدن دانشگاه درهای خود را پذیرفته بودند.

در سال 1952، کارولینای شمالی بیمارستان خود به نام UNC Health Care را برای تحقیق و درمان افتتاح کرد و از آن زمان در مراقبت از سرطان از طریق مرکز جامع سرطان Lineberger UNC که یکی از تنها 51 مرکز جامع ملی تعیین شده NCI است، تخصص یافته است. این دانشگاه در بیش از 70 دوره تحصیلی مدرک ارائه می دهد و از نظر اداری به 13 مدرسه حرفه ای مجزا و یک واحد ابتدایی به نام کالج هنر و علوم تقسیم می شود.

همه فارغ التحصیلان تحصیلات هنرهای آزاد را دریافت می کنند و از زمانی که وضعیت جوانی را کسب می کنند، می توانند در مدارس حرفه ای دانشگاه یا کالج علوم و هنرها تحصیل کنند. این دانشگاه در بین دانشگاه های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا طبقه بندی شده است و عضو انجمن دانشگاه های آمریکا (AAU) است. بر اساس گزارش بنیاد ملی علوم، UNC در سال 2018، 1.14 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرد و در رتبه دوازدهم کشور قرار گرفت.

اعضای هیئت علمی و فارغ التحصیلان UNC شامل 9 برنده جایزه نوبل، 23 برنده جایزه پولیتزر و 51 محقق رودز هستند. فارغ التحصیلان برجسته دیگر عبارتند از یک رئیس جمهور ایالات متحده، یک معاون رئیس جمهور ایالات متحده، 38 فرماندار ایالات متحده، 98 عضو کنگره ایالات متحده، و 9 عضو کابینه و همچنین مدیران عامل شرکت های Fortune 500، المپیکی ها و ورزشکاران حرفه ای.

پردیس 729 هکتار (3 کیلومتر مربع) از منطقه مرکز شهر چپل هیل را پوشش می دهد، که شامل پلانتریوم مورهد و بسیاری از فروشگاه ها و مغازه های واقع در خیابان فرانکلین است. دانش‌آموزان می‌توانند در بیش از 550 سازمان دانشجویی به رسمیت شناخته شده شرکت کنند. روزنامه دانشجویی The Daily Tar Heel برنده جوایز ملی برای رسانه های دانشگاهی شده است، در حالی که ایستگاه رادیویی دانشجویی WXYC اولین پخش رادیویی اینترنتی در جهان را ارائه کرد.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه North Carolina

 • نام های پیشین: دانشگاه کارولینا شمالی (University of North Carolina)
 • شعار دانشگاه: نور و آزادی (Light and liberty) (Lux libertas)
 • تاریخ تاسیس: 11 دسامبر 1789
 • موسس دانشگاه: ویلیام ریچاردسون دیوی (William Richardson Davie)
 • ریاست دانشگاه: کوین گوسکیویچ (Kevin Guskiewicz)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 12,961 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 31,539 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: تار هیلز (Tar Heels)
درباره دانشگاه کارولینا شمالی
درباره دانشگاه کارولینا شمالی

رتبه بندی دانشگاه کارولینا شمالی

دانشگاه کارولینا شمالی – چپل هیل یکی از دانشگاه های معتبر و برتر کشور آمریکا می باشد که تحصیلات در آن با کیفیت بسیار بالایی دنبال می شود. این دانشگاه همچنین از نظر جهانی در رتبه بندی QS در جایگاه 102 قرار دارد و به عنوان یکی از دانشگاه های بسیار با کیفیت دانشگاه شناخته می شود.

دانشکده های دانشگاه کارولینا شمالی

 1. دانشکده تجارت UNC Kenan–Flagler
 2. دانشکده روزنامه‌نگاری و رسانه UNC Hussman
 3. دانشکده بهداشت عمومی جهانی UNC Gillings
 4. دانشکده داروسازی UNC Eshelman
 5. و دانشکده دندان‌پزشکیUNC Adams

 

تاریخچه دانشگاه North Carolina, Chapel Hill

در تاریخ 11 دسامبر 1789 میلادی دانشگاه کارولینا شمالی توسط مجمع عمومی کارولینای شمالی تصویب شد و سنگ بنای دانشگاه در 12 اکتبر 1793 در نزدیکی خرابه‌های یک کلیسای کوچک که به دلیل موقعیت مرکزی آن در ایالت انتخاب شده بود، گذاشته شد. اولین دانشگاه دولتی که تحت قانون اساسی ایالات متحده منشور شد، دانشگاه کارولینای شمالی یکی از سه دانشگاهی است که ادعا می کند قدیمی ترین دانشگاه دولتی در ایالات متحده است و تنها موسسه ای است که در قرن هجدهم به عنوان یک مؤسسه دولتی مدرک اعطا می کند.

در طول جنگ داخلی، فرماندار کارولینای شمالی، دیوید لوری سواین، رئیس جمهور کنفدراسیون جفرسون دیویس را متقاعد کرد که برخی از دانشجویان را از این پیش نویس معاف کند، بنابراین دانشگاه یکی از معدود دانشگاه های کنفدراسیون بود که توانست باز بماند.

با این حال، چپل هیل در طول جنگ بیش از هر روستای دیگری در جنوب متحمل از دست دادن جمعیت شد، و هنگامی که تعداد دانشجویان بهبود نیافت، دانشگاه مجبور شد در طول بازسازی از 1 دسامبر 1870 تا 6 سپتامبر 1875 تعطیل شود. پس از بازگشایی، ثبت نام به کندی افزایش یافت و مدیران دانشگاه برای فرزندان معلمان و وزرا شهریه رایگان و همچنین برای کسانی که توانایی پرداخت هزینه حضور نداشتند وام ارائه کردند.

پس از جنگ داخلی، دانشگاه شروع به نوسازی برنامه های خود و اعضای هیئت علمی خود با مدارک معتبر کرد. ایجاد یک سالن ورزشی جدید، بودجه برای آزمایشگاه جدید شیمی، و سازماندهی گروه فارغ التحصیلان دستاوردهایی بود که توسط رئیس UNC، فرانسیس ونبل، در جشن “روز دانشگاه” در سال 1905 تبلیغ شد.

علیرغم بدبینی اولیه رئیس دانشگاه، فرانک پورتر گراهام، در 27 مارس 1931، قانونی تصویب شد که دانشگاه کارولینای شمالی را با کالج دولتی کشاورزی و مهندسی و کالج زنان دانشگاه کارولینای شمالی تشکیل دهد تا دانشگاه تلفیقی شمال را تشکیل دهند. کارولینا. در سال 1963، دانشگاه تلفیقی کاملاً مختلط شد، اگرچه بیشتر زنان هنوز در دو سال اول خود در کالج زنان تحصیل می‌کردند و به عنوان دانش‌آموزان جوان به چپل هیل منتقل می‌شدند، زیرا دانشجویان سال اول باید در محوطه دانشگاه زندگی می‌کردند و تنها یک سالن اقامت برای زنان وجود داشت.

در نتیجه، کالج زنان به «دانشگاه کارولینای شمالی در گرینزبورو» تغییر نام داد و دانشگاه کارولینای شمالی به «دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل» تبدیل شد. در سال 1955، UNC رسماً بخش‌های کارشناسی خود را از بین برد.

هزینه تحصیل در دانشگاه North Carolina - Chapel Hill
هزینه تحصیل در دانشگاه North Carolina – Chapel Hill

هزینه های تحصیل در دانشگاه کارولینا شمالی

هزینه تحصیل در آمریکا از مهم ترین موضوعاتی است که باید پیش از ارسال درخواست برای هر دانشگاهی به طور کامل آن را بررسی کنید تا در زمان تحصیل خود در آمریکا به مشکل خاصی برخورد نکنید. برای همین لازم است که شما هزینه های مختلف تحصیل در دانشگاه کارولینا شمالی را به طور کامل بررسی کنید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه کارولینا شمالی چپل هیل بستگی به ترم تحصیلی شما دارد که تا چند واحد برمیدارید و در طول ترم میگذرانید. در جدول زیر میتوانید هزینه های مربوط به ترم تحصیلی خود و شهریه آن را ببینید. برای هزینه های زندگی دیگر خود در زمان تحصیل نیز می توانید به مقاله «هزینه‌های زندگی دانشجویی در آمریکا» مراجعه کنید.

تعداد واحد و ساعت در طول ترم شهریه هر ترم
12+ Credit Hours Max Rate $17,790
11 Credit Hours $16,307.5
10 Credit Hours $14,825
9 Credit Hours $13,342.5
8 Credit Hours $11,860
7 Credit Hours $10,377.5
6 Credit Hours $8,895
5 Credit Hours $7,412.5
4 Credit Hours $5,930
3 Credit Hours $4,447.5
2 Credit Hours $2,965
1 Credit Hours $1,482.5

 

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه North Carolina

مطالعات هوافضا (Aerospace Studies) مطالعات آفریقایی آمریکایی و دیاسپورا (African American and Diaspora Studies) مطالعات آفریقایی (African Studies)
مطالعات آفریقایی، آفریقایی آمریکایی و دیاسپورا (African, African American, and Diaspora Studies) مطالعات سرخپوستان و بومی آمریکا (American Indian and Indigenous Studies) مطالعات آمریکایی (American Studies)
مطالعات آمریکایی – تمرکز مطالعات بومی و سرخپوستان آمریکایی (American Studies – American Indian and Indigenous Studies Concentration) مطالعات آمریکایی (American Studies) مردم شناسی (Anthropology)
علوم و مهندسی کاربردی (Applied Sciences and Engineering) عربی (Arabic ) باستان شناسی (Archaeology )
تاریخ هنر (Art History ) مطالعات آسیایی (Asian Studies ) تمرکز فرهنگ ها (Cultures Concentration)
مطالعات آسیایی – تمرکز چینی (Asian Studies –Chinese Concentration) تمرکز بین رشته ای (Interdisciplinary Concentration) مطالعات آسیایی – تمرکز ژاپنی (Asian Studies –Japanese Concentration)
مطالعات آسیایی – تمرکز مطالعات کره ای (Asian Studies –Korean Studies Concentration) مطالعات آسیایی – تمرکز مطالعات آسیای جنوبی (Asian Studies –South Asian Studies Concentration) ستاره شناسی (Astronomy )
زیست شناسی (Biology ) زیست شناسی – مسیر زیست شناسی کمی (Biology –Quantitative Biology Track) مهندسی زیست پزشکی و علوم بهداشتی (Biomedical and Health Sciences Engineering )
آمار زیستی (Biostatistics ) مدیریت کسب و کار (Business Administration ) برنامه های گواهی در رسانه و روزنامه نگاری (Certificate Programs in Media and Journalism)
علم شیمی (Chemistry) شیمی – آهنگ بیوشیمی (Chemistry – Biochemistry Track) شیمی – آهنگ پلیمری (Chemistry – Polymer Track)
چینی ها (Chinese ) علوم انسانی کلاسیک (Classical Humanities ) کلاسیک – باستان شناسی کلاسیک (Classics –Classical Archaeology)
کلاسیک – تمدن کلاسیک (Classics –Classical Civilization) کلاسیک – یونانی، لاتین و ترکیبی یونانی و لاتین (Classics –Greek, Latin, and Combined Greek and Latin) علوم آزمایشگاهی بالینی (Clinical Laboratory Science )
آموزش مربیگری (Coaching Education) علوم شناختی (Cognitive Science ) مطالعات ارتباطات (Communication Studies )
ادبیات تطبیقی (Comparative Literature ) آهنگسازی، بلاغت، و سواد دیجیتالی (Composition, Rhetoric, and Digital Literacy ) علوم کامپیوتر (Computer Science )
مدیریت تعارض (Conflict Management) مطالعات اروپای معاصر (Contemporary European Studies ) نوشتن خلاق (Creative Writing)
علم داده (Data Science ) بهداشت دندان (Dental Hygiene ) دکترای جراحی دندان (Doctor of Dental Surgery)
هنر دراماتیک (Dramatic Art ) اقتصاد (Economics ) تحصیلات (Education )
مهندسی برای تغییرات محیطی، آب و هوا و سلامت (Engineering for Environmental Change, Climate, and Health ) زبان انگلیسی و ادبیات تطبیقی (English and Comparative Literature) انگلیسی (English )
کارآفرینی (Entrepreneurship ) علوم بهداشت محیط (Environmental Health Sciences ) عدالت محیط زیست (Environmental Justice )
علوم و مطالعات محیطی (Environmental Science and Studies) علوم محیطی (Environmental Science ) ورزش و علوم ورزشی – فیتنس حرفه ای (Exercise and Sport Science –Fitness Professional)
ورزش و علوم ورزشی – عمومی (Exercise and Sport Science –General) ورزش و علوم ورزشی – مدیریت ورزش (Exercise and Sport Science –Sport Administration) ورزش و علوم ورزشی جزئی (Exercise and Sport Science Minor)
مطالعات مواد غذایی (Food Studies ) فرانسوی (French ) علوم اطلاعات جغرافیایی (Geographic Information Sciences)
جغرافیا (Geography ) علوم زمین شناسی – تمرکز علوم زمین (Geological Sciences –Earth Science Concentration) علوم زمین شناسی – تمرکز علوم زمین زیست محیطی (Geological Sciences –Environmental Geoscience Concentration)
علوم زمین شناسی (Geological Sciences ) آلمانی (German ) زبان‌ها و ادبیات آلمانی و اسلاوی – تمرکز مطالعات اروپای مرکزی (Germanic and Slavic Languages and Literatures –Central European Studies Concentration)
زبان ها و ادبیات آلمانی و اسلاوی – تمرکز ادبیات و فرهنگ آلمانی (Germanic and Slavic Languages and Literatures –German Literature and Culture Concentration) زبان‌ها و ادبیات آلمانی و اسلاوی – تمرکز رسانه، هنر و فرهنگ آلمان (Germanic and Slavic Languages and Literatures –German Media, Arts, and Culture Concentration) زبان‌ها و ادبیات آلمانی و اسلاوی – تمرکز زبان و فرهنگ روسی (Germanic and Slavic Languages and Literatures –Russian Language and Culture Concentration)
زبان‌ها و ادبیات آلمانی و اسلاوی – تمرکز زبان‌ها و فرهنگ‌های اسلاوی و اروپای شرقی (Germanic and Slavic Languages and Literatures –Slavic and East European Languages and Cultures Concentration) سینمای جهانی (Global Cinema ) مطالعات جهانی (Global Studies )
یونانی (Greek ) سلامت و جامعه (Health and Society) سیاست و مدیریت سلامت (Health Policy and Management )
میراث و مشارکت جهانی جزئی (Heritage and Global Engagement Minor) هندی-اردو (Hindi-Urdu ) مطالعات اسپانیایی (Hispanic Studies)
تاریخ (History ) توسعه رهبری انسانی و سازمانی (Human and Organizational Leadership Development ) رشد انسانی و مطالعات خانواده (Human Development and Family Studies )
توسعه انسانی، پایداری و حقوق در آفریقا و دیاسپورای آفریقایی (Human Development, Sustainability, and Rights in Africa and the African Diaspora ) علم اطلاعات (Information Science ) سیستم های اطلاعاتی (Information Systems )
مطالعات میانرشتهای (Interdisciplinary Studies ) مطالعات میان رشته ای – مطالعات فرهنگی (Interdisciplinary Studies –Cultural Studies) مطالعات اسلامی و خاورمیانه (Islamic and Middle Eastern Studies )
ایتالیایی (Italian ) ژاپنی (Japanese ) مطالعات یهودی (Jewish Studies )
کره ای (Korean ) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies ) لاتین (Latin )
مطالعات لاتین (Latina/o Studies ) زبان شناسی (Linguistics ) مدیریت و جامعه (Management and Society )
علوم دریایی (Marine Sciences ) ریاضیات (Mathematics ) رسانه و روزنامه نگاری (Media and Journalism )
انسان شناسی پزشکی (Medical Anthropology ) پزشکی، ادبیات و فرهنگ (Medicine, Literature, and Culture) مطالعات قرون وسطی و اوایل مدرن (Medieval and Early Modern Studies)
زبان های خاورمیانه (Middle Eastern Languages) علوم نظامی و رهبری (Military Science and Leadership) عبری مدرن (Modern Hebrew )
موسیقی (Music) لیسانس موسیقی (Music Bachelor of Music) اجرای تئاتر موزیکال (Musical Theatre Performance)
علوم دریایی (Naval Science) علوم اعصاب (Neuroscience) پرستاری (Nursing)
تغذیه (Nutrition) صلح، جنگ و دفاع (Peace, War, and Defense ) فارسی (Persian )
فلسفه (Philosophy ) فلسفه، سیاست و اقتصاد (Philosophy, Politics, and Economics) فیزیک (Physics )
علوم سیاسی (Political Science ) پرتغالی (Portuguese ) پست گواهی بهداشت دندان (Post Certificate in Dental Hygiene)
روانشناسی (Psychology ) سیاست عمومی (Public Policy ) علم رادیولوژی (Radiologic Science )
مشاور املاک (Real Estate ) مطالعات مذهبی (Religious Studies ) مطالعات مذهبی – تمرکز مطالعات یهودی (Religious Studies –Jewish Studies Concentration)
زبان های عاشقانه – مطالعات فرانسوی و فرانکوفون (Romance Languages –French and Francophone Studies) زبان های عاشقانه – زبان شناسی اسپانیایی (Romance Languages –Hispanic Linguistics) زبان های عاشقانه – ادبیات و فرهنگ های اسپانیایی (Romance Languages –Hispanic Literatures and Cultures)
زبان های عاشقانه – ایتالیایی (Romance Languages –Italian) زبان های عاشقانه – پرتغالی (Romance Languages –Portuguese) فرهنگ روسیه (Russian Culture )
مطالعات جنسی (Sexuality Studies ) زبان ها و فرهنگ های اسلاوی و اروپای شرقی (Slavic and East European Languages and Cultures ) عدالت اجتماعی و اقتصادی (Social and Economic Justice )
جامعه شناسی (Sociology ) مینور اسپانیایی برای حرفه ها (Spanish Minor for the Professions) علوم گفتار و شنوایی (Speech and Hearing Sciences )
پزشکی ورزشی (Sports Medicine) آمار و تجزیه و تحلیل (Statistics and Analytics ) استودیو هنر، لیسانس هنرهای زیبا (Studio Art , Bachelor of Fine Arts )
استودیو هنر (Studio Art ) مطالعه مسیحیت و فرهنگ (Study of Christianity and Culture ) مطالعات پایداری (Sustainability Studies )
ترجمه و تفسیر (Translation and Interpreting) مطالعات و برنامه ریزی شهری (Urban Studies and Planning) مطالعات زنان و جنسیت (Women’s and Gender Studies )
نوشتن برای پرده و صحنه (Writing for the Screen and Stage )

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه کارولینا شمالی چپل هیل آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا را داشتید به طور کامل این دانشگاه را بشناسید و با اطمینان خاطر و اطلاعات کامل این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنید.

منبع: unc.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *