لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه کالیفرنیا دیویس

دانشگاه کالیفرنیا دیویس

دانشگاه کالیفرنیا دیویس: دانشگاه کالیفرنیا، دیویس (UCD) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در نزدیکی دیویس، کالیفرنیا است. این دانشگاه که یک پیچک عمومی نام دارد، شمالی ترین پردیس از ده دانشگاه سیستم دانشگاه کالیفرنیا است. این موسسه برای اولین بار به عنوان یک شاخه کشاورزی از سیستم در سال 1905 تاسیس شد و در سال 1959 به هفتمین پردیس دانشگاه کالیفرنیا تبدیل شد.

سالانه دانشجویان بسیار زیادی در سراسر دنیا برای این دانشگاه درخواست ارسال میکنند تا بتوانند برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه بیایند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه کالیفرنیا دیویس، تاریخچه، رتبه بندی، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه کالیفرنیا دیویس (University of California, Davis)

همانطور که گفته شد دانشگاه کالیفرنیا دیویس (UCD) یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی دولتی آمریکا می باشد که در بین دانشگاه های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا طبقه بندی می شود. دانشکده UC Davis شامل 23 عضو آکادمی ملی علوم، 30 عضو آکادمی هنر و علوم آمریکا، 17 عضو از موسسه حقوقی آمریکا، 14 عضو از موسسه پزشکی و 14 عضو از آکادمی ملی مهندسی است.

از جمله افتخارات دیگری که اساتید دانشگاه، فارغ التحصیلان و محققان کسب کرده اند، دو جایزه نوبل، یک مدال فیلدز، یک مدال آزادی ریاست جمهوری، سه جایزه پولیتزر، سه بورسیه مک آرتور و یک مدال ملی علم است. این دانشگاه که به عنوان یک پردیس عمدتاً کشاورزی تأسیس شده است، در طول قرن گذشته گسترش یافته و شامل برنامه های فارغ التحصیل و حرفه ای در پزشکی (که شامل مرکز پزشکی UC دیویس)، حقوق، دامپزشکی، آموزش، پرستاری و مدیریت بازرگانی، علاوه بر 90 برنامه است، شده است.

برنامه های تحقیقاتی ارائه شده توسط UC Davis Graduate Studies. دانشکده دامپزشکی UC Davis بزرگترین دانشکده دامپزشکی در ایالات متحده است و برای پنج سال متوالی (19-2015) رتبه اول را در جهان کسب کرده است. UC Center Sacramento، یک برنامه خدمات عمومی است که در سال 2004 تأسیس شد، توسط UC Davis اداره می شود. UC Davis همچنین گواهینامه ها و دوره هایی از جمله کلاس های آنلاین را برای بزرگسالان و زبان آموزان غیر سنتی از طریق بخش آموزش مداوم و حرفه ای ارائه می دهد.

تیم‌های ورزشی UC Davis Aggies در NCAA Division I، عمدتاً به عنوان اعضای کنفرانس بزرگ غرب با ورزش‌های اضافی در کنفرانس Big Sky (فقط فوتبال) و فدراسیون ورزش‌های کوهستانی اقیانوس آرام رقابت می‌کنند. ورزشکاران یو سی دیویس در مجموع 10 مدال المپیک کسب کرده اند.

اگرچه این پردیس به نام شهر دیویس نامگذاری شده است، اما از نظر فنی در مجاورت شهر دیویس در بخشی از شهرستان های یولو و سولانو قرار دارد. پردیس اصلی در 15 مایلی (24.1 کیلومتر) غرب ساکرامنتو در دره ساکرامنتو، بخشی از دره مرکزی کالیفرنیا واقع شده است و در مجاورت بین ایالتی 80 قرار دارد.

شهر دیویس یک شهر کالج است که نسبت دانشجویان به ساکنان طولانی مدت 1:4 برآورد شده است. همچنین نزدیکی مرکز شهر دیویس به چهارخانه اصلی پردیس – چند بلوک و 5 تا 10 دقیقه پیاده روی یا دوچرخه سواری، به محیط کالج-شهر کمک می کند. فاصله 15 دقیقه ای دیویس از ساکرامنتو، هم برای ایجاد محیط دانشگاهی بسیار مهم است و هم یک منطقه شهری پر جنب و جوش و بزرگ در این نزدیکی ایجاد می کند. اگرچه پردیس خود وسیع است، اما کل جامعه دیویس نسبتا کوچک است و به راحتی با دوچرخه‌هایی که از مسیرهای دوچرخه‌سواری گسترده دیویس استفاده می‌کنند، قابل تردد است.

پردیس بزرگترین در سیستم UC است. دیویس به دلیل معماری “جالب” خود شناخته شده است. بسیاری از ساختمان ها با ورودی و خروجی های کاذب گیج می شوند. اتاق ها معمولاً به ترتیب عددی نیستند. دوربرگردان های زیادی وجود دارد و در ابتدا پیمایش می تواند گیج کننده باشد. یک واقعیت کمتر شناخته شده این است که چندین تونل در محوطه دانشگاه وجود دارد که ساختمان ها را به هم متصل می کنند. یک فعالیت بزرگ در تلاش برای یافتن آنها است.

درباره دانشگاه کالیفرنیا دیویس
درباره دانشگاه کالیفرنیا دیویس

اطلاعات تکمیلی دانشگاه UCD

 • نام های پیشین: دانشگاه فارم (University Farm) – دانشکده کشاورزی شعبه شمال (Northern Branch of the College of Agriculture) – کالج کشاورزی در دیویس (College of Agriculture at Davis)
 • شعار دانشگاه: بگذار نور باشد (Let there be light) ( Fiat lux)
 • تاریخ تاسیس: 1905 میلادی
 • ریاست دانشگاه: گری می (Gary May)
 • معاون ریاست دانشگاه: مری کروان (Mary Croughan)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 23,619 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 40,031 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: آگیس (Aggies)

رتبه بندی دانشگاه کالیفرنیا دیویس

دانشگاه California, Davis یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد که در میان بهترین دانشگاه های آمریکا در رتبه 27 قرار میگیرد. این دانشگاه همچنین در رتبه بندی جهانی QS در میان بهترین دانشگاه های جهان در رتبه 102 قرار میگیرد.

دانشکده های دانشگاه California Davis

 1. دانشکده علوم کشاورزی و محیط زیست (College of Agricultural and Environmental Sciences)
 2. دانشکده علوم زیستی (College of Biological Sciences)
 3. دانشکده مهندسی (College of Engineering)
 4. دانشکده ادبیات و علوم (College of Letters and Science)

 

تاریخچه دانشگاه کالیفرنیا دیویس

در سال 1868، دانشگاه کالیفرنیا به عنوان یک دانشگاه اعطایی زمین تأسیس شد و بلافاصله یک کالج کشاورزی را به عنوان اولین کالج خود بنا به قوانین موریل لند-گرنت و قانون ارگانیک خود دانشگاه تأسیس کرد. UC برای چندین سال پس از اینکه ازرا اس. کار به استادی کشاورزی رسید، مزرعه کوچکی را در پردیس برکلی اداره کرد، اما او با تلاش خود برای ادغام مستقیم آموزش های عملی در کشاورزی با دوره های بزرگتر، توانست هم اساتید دانشگاه و هم کشاورزان ایالتی را از خود بیگانه کند.

ابعاد تاریخی، اجتماعی و سیاسی کشاورزی و خود را در سال 1874 اخراج کرد. دانشکده نمی‌توانست بفهمد که چرا دانش‌آموزان باید برای بیل زدن یا شخم زدن امتیاز کسب کنند، و کشاورزان نمی‌توانستند بفهمند که چگونه یادگیری تاریخ اجتماعی کشاورزی می‌تواند فرزندانشان را بسازد. به کشاورزان بهتر

در بسیاری از تاریخ اولیه خود، دیویس تحت نظارت یک کارگردان بود. در سال 1952، عنوان به استاد ارتقاء یافت. استنلی بی فریبورن به عنوان اولین استاد دیویس از سال 1952 تا 1958 و سپس به عنوان اولین صدراعظم آن از سال 1958 تا 1959 (در انتظار ارتقاء آن به یک پردیس عمومی) خدمت کرد. با این حال، فریبورن در سال 1959 پس از تنها یک سال به عنوان صدراعظم بازنشسته شد، سپس سال بعد درگذشت.

در اکتبر سال 1959، دیویس به طور رسمی توسط هیئت نایب‌ها به عنوان پردیس عمومی تعیین شد. هیئت نمایندگان اعلام کرد که کالج کشاورزی دیویس “به عنوان مرکز اصلی آموزش و پژوهش دانشگاه در کشاورزی ادامه خواهد داد، که تاکید غالب باقی خواهد ماند.” هیئت همچنین پیشنهاد کرد که به دلیل نزدیکی به مرکز ایالت در ساکرامنتو، پردیس دیویس باید “توجه ویژه” به “فرصت ها” برای خدمت به دولت ایالتی داشته باشد. در نهایت، هیئت هدف ثبت نام 6000 دانش آموز را تا سال 1970 تعیین کرد.

هزینه تحصیل در دانشگاه UCD
هزینه تحصیل در دانشگاه UCD

هزینه تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا دیویس

هزینه تحصیل در آمریکا از مهم ترین موضوعاتی است که باید پیش از ارسال درخواست برای دانشگاه و پذیرش تحصیلی آمریکا به آن دقت داشته باشید. شما باید هزینه های تحصیل سالانه در دانشگاه کالیفرنیا دیویس را بدانید تا مدارک مربوط به تمکن مالی خودتان را آماده کنید. هزینه های مختلف تحصیل در دانشگاه UCD به این شکل است که شما باید سالانه 13,104 دلار برای شهریه دانشگاه پرداخت کنید. هزینه های مربوط به پردیس نیز سالانه 2,170 دلار می باشد. هزینه خرید کتاب و لوازم به صورت سالانه 1,221 دلار، هزینه حمل و نقل 615 دلار و هزینه بیمه دانشجویی شما 2,841 دلار می باشد.

هزینه مهم دیگری که باید حتما برای آن برنامه ریزی کنید، هزینه اسکان و خورد و خوراک شماست که بسته به انتخاب شما بین اینکه میخواهید در سالن های اقامتی، آپارتمان های کمپ یا بیرون از دانشگاه اسکان داشته باشید. در صورتی که قصد اسکان در سالن های اقامتی داشته باشید باید سالانه 17,880 دلار، اسکان در آپارتمان های دانشگاه باید سالانه 15,892 دلار و در صورتی که بیرون از دانشگاه زندگی کنید باید سالانه 12,068 دلار بپردازید. باید دقت داشته باشید که در گزینه سوم شما باید برای حمل و نقل 1,020 دلار به صورت سالانه هزینه کنید.

برای همین شما در صورتی که سالن های اقامتی را برای اسکان انتخاب کنید باید سالانه مجموع 39,241 دلار برای تحصیل در UCD هزینه کنید. این هزینه در صورتی که در آپارتمان ها زندگی کنید به 37,253 دلار می رسد و در صورتی که خارج از دانشگاه اقامت داشته باشید این هزینه به 33,887 دلار می رسد. هزینه تحصیل در دانشگاه کالیفرینا دیویس نسبت به بسیاری از دانشگاه ها مناسب تر می باشد.

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه کالیفرنیا دیویس

علوم و مهندسی هوافضا (Aerospace Science and Engineering) مطالعات آفریقایی آمریکایی و آفریقایی (African American and African Studies) آموزش کشاورزی و محیط زیست (Agricultural and Environmental Education)
فناوری کشاورزی و محیط زیست (Agricultural and Environmental Technology) مطالعات آمریکایی (American Studies) زیست شناسی حیوانات (Animal Biology)
علوم دامی (Animal Science) علوم دامی و مدیریت (Animal Science and Management) مردم شناسی (Anthropology)
شیمی کاربردی (Applied Chemistry) ریاضیات کاربردی (Applied Mathematics) فیزیک کاربردی (Applied Physics)
تاریخ هنر (Art History) استودیو هنر (Art Studio) مطالعات آسیایی آمریکایی (Asian American Studies)
علوم جوی (Atmospheric Science) مهندسی بیوشیمی (Biochemical Engineering) بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی (Biochemistry and Molecular Biology)
علوم بیولوژیکی (Biological Sciences) مهندسی سیستم های بیولوژیکی (Biological Systems Engineering) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
بیوتکنولوژی (Biotechnology) زیست شناسی سلولی (Cell Biology) مهندسی شیمی (Chemical Engineering)
فیزیک شیمی (Chemical Physics) علم شیمی (Chemistry) Chicana/Chicano Studies (Chicana/Chicano Studies)
چینی ها (Chinese) سینما و رسانه دیجیتال (Cinema and Digital Media) مهندسی عمران (Civil Engineering)
تمدن کلاسیک (Classical Civilization) مراقبت تغذیه ای (Clinical Nutrition) علوم شناختی (Cognitive Science)
ارتباط (Communication) توسعه اجتماعی و منطقه ای (Community and Regional Development) ادبیات تطبیقی (Comparative Literature)
مهندسی رایانه (Computer Engineering) علوم کامپیوتر (Computer Science) علوم و مهندسی کامپیوتر (Computer Science and Engineering)
علم داده (Data Science) طرح (Design) مطالعات آسیای شرقی (East Asian Studies)
مدیریت و احیای محیط زیست (Ecological Management and Restoration) اقتصاد (Economics) مهندسی برق (Electrical Engineering)
انگلیسی (English) حشره شناسی (Entomology) مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering)
باغبانی محیطی و جنگلداری شهری (Environmental Horticulture and Urban Forestry) تحلیل و برنامه ریزی سیاست های زیست محیطی (Environmental Policy Analysis and Planning) علوم و مدیریت محیط زیست (Environmental Science and Management)
سم شناسی محیطی (Environmental Toxicology) تکامل، اکولوژی و تنوع زیستی (Evolution, Ecology and Biodiversity) علوم غذایی (Food Science)
فرانسوی (French) جنسیت، جنسیت و مطالعات زنان (Gender, Sexuality and Women’s Studies) ژنتیک و ژنومیک (Genetics and Genomics)
زمين شناسي (Geology) آلمانی (German) زیست شناسی بیماری های جهانی (Global Disease Biology)
تاریخ (History) زیست شناسی انسانی (Human Biology) توسعه انسانی (Human Development)
هیدرولوژی (Hydrology) توسعه بین المللی کشاورزی (International Agricultural Development) روابط بین المللی (International Relations)
ایتالیایی (Italian) ژاپنی (Japanese) معماری منظر (Landscape Architecture)
زبان شناسی (Linguistics) اقتصاد مدیریتی (Managerial Economics) علوم دریایی و ساحلی – فرآیندهای زیست محیطی ساحلی یا شیمی محیط زیست دریایی (Marine and Coastal Science — Coastal Environmental Processes or Marine Environmental Chemistry)
علوم دریایی و ساحلی – اقیانوس‌ها و سیستم زمین (Marine and Coastal Science — Oceans and the Earth System) علوم دریایی و ساحلی – اکولوژی دریایی و زیست شناسی ارگانیسمی (Marine and Coastal Science—Marine Ecology and Organismal Biology) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)
تجزیه و تحلیل ریاضی و تحقیق در عملیات (Mathematical Analytics and Operations Research) محاسبات ریاضی و علمی (Mathematical and Scientific Computation) ریاضیات (Mathematics)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) مطالعات قرون وسطی و اوایل مدرن (Medieval and Early Modern Studies) مطالعات خاورمیانه/آسیای جنوبی (Middle East/South Asia Studies)
میکروبیولوژی مولکولی و پزشکی (Molecular and Medical Microbiology) موسیقی (Music) مطالعات بومی آمریکا (Native American Studies)
نوروبیولوژی، فیزیولوژی و رفتار (Neurobiology, Physiology and Behavior) علم تغذیه (Nutrition Science) شیمی دارویی (Pharmaceutical Chemistry)
فلسفه (Philosophy) فیزیک (Physics) زیست شناسی گیاهی (Plant Biology)
علوم گیاهی (Plant Sciences) علوم سیاسی (Political Science) علوم سیاسی – خدمات عمومی (Political Science — Public Service)
روانشناسی (Psychology) مطالعات مذهبی (Religious Studies) روسی (Russian)
مطالعات علم و فناوری (Science and Technology Studies) جامعه شناسی (Sociology) جامعه شناسی – مطالعات سازمانی (Sociology — Organizational Studies)
اسپانیایی (Spanish) آمار (Statistics) کشاورزی و سیستم های غذایی پایدار (Sustainable Agriculture and Food Systems)
طراحی محیطی پایدار (Sustainable Environmental Design) سیستم ها و زیست شناسی مصنوعی (Systems and Synthetic Biology) تئاتر و رقص (Theatre and Dance)
هنرهای زیبا (Fine Arts) علوم انسانی (Humanities) علوم زیستی (Life Sciences)
علوم فیزیکی (Physical Sciences) علوم اجتماعی (Social Sciences) برنامه اکتشافی (Exploratory Program)
انگور و شراب شناسی (Viticulture and Enology) حیات وحش، ماهی و زیست شناسی حفاظتی (Wildlife, Fish and Conservation Biology)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل دانشگاه کالیفرنیا دیویس آشنا کنیم تا بتوانید به طور کامل این دانشگاه را بشناسید و در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا را دارید و این دانشگاه را در بین انتخاب های خود دارید، با علم کامل این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنید.

منبع: ucdavis.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *