لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه رایس

دانشگاه رایس

دانشگاه رایس: دانشگاه ویلیام مارش رایس که به طور ساده به عنوان دانشگاه رایس شناخته می شود، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در هیوستون، تگزاس است. این در یک پردیس 300 هکتاری در نزدیکی منطقه موزه هیوستون و در مجاورت مرکز پزشکی تگزاس قرار دارد. دانشگاه رایس یکی از دانشگاه های محبوب دانشجویان بین المللی می باشد و سالانه دانشجویان بسیاری برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه درخواست ارسال میکنند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه رایس، تاریخچه، رتبه بندی جهانی، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه رایس (Rice University)

دانشگاه رایس یک دانشگاه تحقیقاتی با تمرکز مقطع کارشناسی است در سال 1912 به عنوان یک موسسه تحصیلی توسط ویلیام مارش رایس و به نام خود این شخص افتتاح شد. تاکید آن بر تحصیل در مقطع کارشناسی با نسبت 6:1 دانش آموز به استاد نشان داده می شود. این دانشگاه دارای سطح بسیار بالایی از فعالیت های تحقیقاتی است از سال 2019 نزدیک به 156 میلیون دلار برای این کار سرمایه داشته است.

رایس به دلیل برنامه های علمی کاربردی خود در زمینه های تحقیقات قلب مصنوعی، تجزیه و تحلیل شیمیایی ساختاری، پردازش سیگنال، علوم فضایی و فناوری نانو مورد توجه است. رایس از سال 1985 به عضویت انجمن دانشگاه های آمریکا درآمده است و در بین R1 طبقه بندی می شود: دانشگاه های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا قرار میگیرد.

این دانشگاه در یازده کالج مسکونی و هشت مدرسه تحصیلی آکادمیک، از جمله دانشکده علوم طبیعی Wiess، دانشکده مهندسی جورج آر براون، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده معماری، دانشکده موسیقی شپرد و دانشکده مهندسی سازماندهی شده است.

برنامه لیسانس رایس بیش از پنجاه رشته اصلی و دوجین رشته فرعی را ارائه می دهد. برنامه های تحصیلات تکمیلی اضافی از طریق مدرسه تحصیلات تکمیلی Jesse H. Jones و مدرسه Susanne M. Glasscock of Continuing School ارائه می شود. دانش‌آموزان برنج ملزم به قانون افتخار هستند، که توسط شورای افتخار توسط دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل 26 دانش پژوه مارشال، 12 دانش آموخته رودز و دو برنده جایزه نوبل هستند. با توجه به ارتباط نزدیک این دانشگاه با ناسا، تعداد قابل توجهی فضانورد و دانشمندان فضایی تولید شده است. در تجارت، فارغ التحصیلان رایس شامل مدیران عامل، بنیانگذاران 500 شرکت فورچون و چهار میلیاردر هستند.

در سیاست، فارغ التحصیلان شامل نمایندگان کنگره، فرمانداران، دبیران کابینه، قضات و شهرداران هستند. رایس در 14 ورزش دانشگاهی NCAA Division I رقابت می کند و بخشی از کنفرانس ایالات متحده آمریکا است. تیم های آن جغد برنج هستند.

پردیس دانشگاه رایس زمینی به مساحت 285 جریب (115 هکتار) جنگلی در منطقه موزه هیوستون است که در نزدیکی شهر دانشگاه غربی واقع شده است. خیابان و بلوار دانشگاه. در بیشتر تاریخ خود، تمام ساختمان های رایس در این “حلقه بیرونی” قرار داشته اند.

در سال‌های اخیر، تأسیسات جدید نزدیک به محوطه دانشگاه ساخته شده‌اند، اما بخش عمده‌ای از ساختمان‌های اداری، دانشگاهی و مسکونی در داخل زمین پنج‌ضلعی اصلی قرار دارند. مرکز تحقیقات مشارکتی جدید، تمام مسکن‌های دانشجویان فارغ‌التحصیل، ساختمان Greenbriar، و خانه رئیس جمهور Wiess خارج از دانشگاه قرار دارند.

درباره دانشگاه ویلیام رایس
درباره دانشگاه ویلیام رایس

اطلاعات تکمیلی دانشگاه رایس

  • نام کامل: موسسه تحصیلی ادبیات، علوم و هنر ویلیام مارش رایس (William M. Rice Institute for the Advancement of Literature, Science and Art)
  • شعار دانشگاه: ادبیات، علوم، هنر (Letters, Science, Art)
  • تاریخ تاسیس: 23 سپتامبر 1912
  • ریاست دانشگاه: رجینالد دزروچس (Reginald DesRoches)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 2,832 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 8,212 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: جغدها (Owls)

رتبه بندی دانشگاه ویلیام رایس

رتبه بندی دانشگاه یکی از موضوعات بسیار جالب و گاها مهم برای دانشجویان بین المللی است که قصد انتخاب یک دانشگاه برای تحصیل در یک کشور دیگر را دارند. دانشگاه رایس نیز از نظر رتبه بندی بهترین دانشگاه های آمریکا در رتبه 27 قرار میگیرد. این دانشگاه همچنین در لیست 100 دانشگاه برتر دنیا نیز در رتبه آخر و دانشگاه صدم جهان قرار میگیرد و یکی از بهترین دانشگاه های دنیا می باشد.

 

تاریخچه دانشگاه رایس

تاریخ دانشگاه رایس با مرگ ویلیام مارش رایس تاجر ماساچوست آغاز شد که ثروت خود را در املاک، توسعه راه آهن و تجارت پنبه در ایالت تگزاس به دست آورده بود. در سال 1891، رایس تصمیم گرفت یک مؤسسه آموزشی رایگان در هیوستون به نام او ایجاد کند تا پس از مرگ او ایجاد شود و بیشتر دارایی خود را برای تأمین مالی پروژه اختصاص دهد. در وصیت نامه رایس مشخص شد که این مؤسسه باید “یک موسسه رقابتی با بالاترین درجه” باشد و فقط دانش آموزان سفیدپوست مجاز به حضور خواهند بود.

در صبح روز 23 سپتامبر 1900، رایس، 84 ساله، توسط خدمتکارش، چارلز اف. جونز، مرده پیدا شد و گمان می رود که در خواب مرده است. اندکی پس از آن، چک بزرگی به وکیل رایس در شهر نیویورک، با امضای مرحوم رایس، به دلیل غلط املایی نام گیرنده، شک عابر بانک را برانگیخت. وکیل، آلبرت تی پاتریک، سپس اعلام کرد که رایس وصیت خود را تغییر داده است تا بخش عمده ای از دارایی خود را به جای ایجاد موسسه آموزشی رایس به پاتریک بسپارد. تحقیقات بعدی به رهبری دادستان ناحیه نیویورک منجر به دستگیری پاتریک و چارلز اف. جونز، پیشخدمت و خدمتکار رایس شد، که متقاعد شده بودند هنگام خواب رایس کلروفرم بدهد.

دوست و وکیل شخصی رایس در هیوستون، کاپیتان جیمز بیکر، در کشف وصیت نامه جعلی با امضای جعلی کمک کرد. جونز از زمانی که با دادستان منطقه همکاری کرد، تحت پیگرد قانونی قرار نگرفت و علیه پاتریک شهادت داد. پاتریک به جرم توطئه برای سرقت ثروت رایس مجرم شناخته شد و در سال 1901 به قتل محکوم شد (او در سال 1912 به دلیل شهادت متناقض پزشکی مورد عفو قرار گرفت).

بیکر به املاک رایس کمک کرد تا ثروت را به ارزش 4.6 میلیون دلار در سال 1904 (امروزه 139 میلیون دلار) به سمت تأسیس مؤسسه رایس هدایت کند که بعداً به دانشگاه رایس تبدیل شد. هیئت مدیره در 29 آوریل همان سال کنترل دارایی ها را به دست گرفت.

در سال 1911، سنگ بنای اولین ساختمان مؤسسه، ساختمان اداری، که اکنون به افتخار رئیس موسس به نام لاوت هال شناخته می شود، گذاشته شد. در 23 سپتامبر 1912، دوازدهمین سالگرد قتل ویلیام مارش رایس، موسسه برنج ویلیام مارش برای پیشرفت ادبیات، علم و هنر کار دوره ای را با 59 دانش آموز ثبت نام شده آغاز کرد که به نام “59 جاودانه” شناخته می شدند.

یک دوجین دانشکده بعد از پیوستن 18 دانش آموز دیگر، کلاس اولیه رایس 77، 48 مرد و 29 زن بود. رایس که برای آن زمان غیرمعمول بود، از همان ابتدا پذیرش های مختلط را پذیرفت، اما مسکن در محوطه دانشگاه تا سال 1957 به صورت مشترک انجام نشد.

اجلاس اقتصادی کشورهای صنعتی در سال 1990 در رایس برگزار شد. سه سال بعد، در سال 1993، مؤسسه سیاست عمومی جیمز ای بیکر III ایجاد شد. در سال 1997، سالن بزرگ ارگان و رسیتال قدیمی ادیث بیتس و مرکز علوم و فناوری در مقیاس نانو که در سال 2005 به نام برنده فقید جایزه نوبل و استاد رایس، ریچارد ای. اسمالی تغییر نام داد، در رایس وقف شد. در سال 1999 مرکز بیولوژیکی و زیست محیطی نانوتکنولوژی ایجاد شد. تیم بیسبال Rice Owls برای اولین بار در آن سال (1999) در رتبه 1 کشور قرار گرفت و به مدت هشت هفته مقام اول را حفظ کرد.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه رایس

هزینه تحصیل در آمریکا از موارد بسیار مهمی است که باید پیش از ارسال مدارک خود برای دریافت پذیرش تحصیلی آمریکا آن را بررسی کنید. به دلیل اینکه از مهم ترین مدارکی که حتما باید برای دانشگاه های مختلف ارسال کنید، مدارک مربوط به تمکن مالی شماست. برای همین باید هزینه های تحصیل در دانشگاه مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.

هزینه های تحصیل در دانشگاه ویلیام رایس به این گونه است که شما باید سالانه 57,210 دلار برای شهریه، 918 دلار برای هزینه های اجباری دانشگاه، 15,900 دلار برای هزینه های زندگی مثل اسکان و خورد و خوراک، 1,400 دلار برای کتاب و لوازم مورد نیاز و 2,850 دلار برای هزینه های شخصی بپردازید. در نتیجه شما باید برای تحصیل در دانشگاه رایس سالانه 78,278 دلار هزینه کنید.

هزینه های تحصیل در Rice University
هزینه های تحصیل در Rice University

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه Rice

رشته های کارشناسی

معماری (Architecture) مطالعات معماری (Architectural Studies) بازرگانی در مقطع کارشناسی (Undergraduate Business)
مهندسی زیستی (Bioengineering) مهندسی شیمی و بیومولکولی (Chemical And Biomolecular Engineering) مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and Environmental Engineering)
ریاضیات محاسباتی و کاربردی و تحقیقات عملیات (Computational and Applied Mathematics and Operations Research) علوم کامپیوتر (Computer Science) مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering)
علم مواد و نانومهندسی (Materials Science and Nanoengineering) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) آمار (Statistics)
تمدن های باستانی مدیترانه (Ancient Mediterranean Civilizations) تاریخ هنر (Art History) مطالعات آسیایی (Asian Studies)
مطالعات کلاسیک (Classical Studies) انگلیسی (English) مطالعات اروپایی (European Studies)
مطالعات فرانسه (French Studies) مطالعات آلمانی (German Studies) تاریخ (History)
مطالعات آمریکای لاتین و لاتینکس (Latin American and Latinx Studies) مطالعات قرون وسطی و اوایل مدرن (Medieval and Early Modern Studies) فلسفه (Philosophy)
دین (Religion) مطالعات اسپانیایی، پرتغالی و آمریکای لاتین (Spanish, Portuguese and Latin American Studies) مطالعه زنان، جنسیت و تمایلات جنسی (Study of Women, Gender and Sexuality)
هنرهای تجسمی و نمایشی (Visual and Dramatic Arts) اجرای باسون (Bassoon Performance) اجرای ویولن سل (Cello Performance)
اجرای کلارینت (Clarinet Performance) ترکیب بندی (Composition) اجرای کنترباس (Double Bass Performance)
اجرای فلوت (Flute Performance) اجرای هارپ (Harp Performance) عملکرد شاخ (Horn Performance)
موسیقی (Music) تاریخچه موسیقی (Music History) تئوری موسیقی (Music Theory)
اجرای ابوا (Oboe Performance) عملکرد ارگان (Organ Performance) اجرای پرکاشن (Percussion Performance)
اجرای پیانو (Piano Performance) عملکرد ترومبون (Trombone Performance) اجرای ترومپت (Trumpet Performance)
اجرای توبا (Tuba Performance) اجرای ویولا (Viola Performance) اجرای ویولن (Violin Performance)
اجرای آواز (Vocal Performance) ستاره شناسی (Astronomy) فیزیک نجومی (Astrophysics)
علوم زیستی (Biosciences) فیزیک شیمی (Chemical Physics) علم شیمی (Chemistry)
زمین، محیط زیست و علوم سیاره ای (Earth, Environmental and Planetary Sciences) اکولوژی و زیست شناسی تکاملی (Ecology and Evolutionary Biology) علوم محیطی (Environmental Science)
حرکت شناسی (Kinesiology) ریاضیات (Mathematics) علوم اعصاب (Neuroscience)
فیزیک و نجوم (Physics And Astronomy) مردم شناسی (Anthropology) علوم شناختی (Cognitive Sciences)
اقتصاد (Economics) زبان شناسی (Linguistics) اقتصاد مدیریت و علوم سازمانی (Managerial Economics and Organizational Sciences)
تحلیل اقتصادی ریاضی (Mathematical Economic Analysis) علوم سیاسی (Political Science) علوم روانشناسی (Psychological Sciences)
تحلیل سیاست اجتماعی (Social Policy Analysis) جامعه شناسی (Sociology) مدیریت ورزشی (Sport Management)

 

رشته های کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد معماری (Master of Architecture) کارشناسی ارشد هنر در معماری (Master of Arts in Architecture) کارشناسی ارشد حسابداری (Master of Accounting)
برنامه پذیرش اولیه رایس MBA (Rice MBA Early Admit Program) کارشناسی ارشد تمام وقت مدیریت بازرگانی (Full-time Master of Business Administration) کارشناسی ارشد هنر در تدریس (Master of Arts in Teaching)
کارشناسی ارشد مطالعات لیبرال (Master of Liberal Studies) برنامه های گواهی غیر قابل رونویسی (Non-transcriptable certificate programs) گواهی فارغ التحصیلی: اعتبار دوگانه تدریس (Graduate Certificate: Dual Credit Teaching Credentialing)
فیزیک کاربردی (Applied Physics) مهندسی زیستی (Bioengineering) مهندسی شیمی و بیومولکولی (Chemical and Biomolecular Engineering)
مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and Environmental Engineering) ریاضیات کاربردی محاسباتی و تحقیقات عملیات (Computational Applied Mathematics and Operations Research) علوم و مهندسی محاسبات (Computational Science and Engineering)
علوم کامپیوتر (Computer Science) علم داده (Data Science) مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering)
مدیریت و رهبری مهندسی (Engineering Management and Leadership) مهندسی صنایع (Industrial Engineering) علم مواد و مهندسی نانو (Materials Science and NanoEngineering)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) آمار (Statistics) سیستم ها، زیست شناسی مصنوعی و فیزیکی (Systems, Synthetic & Physical Biology)
تاریخ هنر (Art History) انگلیسی (English) تاریخ (History)
فلسفه (Philosophy) دین (Religion) مطالعه زنان، جنسیت و تمایلات جنسی (Study of Women, Gender and Sexuality)
مطالعات آفریقایی و آفریقایی آمریکایی (African and African American Studies) استاد موسیقی (Master of Music) دیپلم هنرمند (Artist Diploma)
دکترای هنرهای موسیقی (Doctor of Musical Arts) علوم شیمی کاربردی (Applied Chemical Science) فیزیک کاربردی (Applied Physics)
بیوشیمی و زیست شناسی سلولی (Biochemistry & Cell Biology) سیاست های علوم زیستی و سلامت (Bioscience & Health Policy) علم شیمی (Chemistry)
زمین، محیط زیست و علوم سیاره ای (Earth, Environmental & Planetary Sciences) اکولوژی و زیست شناسی تکاملی (Ecology & Evolutionary Biology) علوم زمین انرژی (Energy Geoscience)
تجزیه و تحلیل محیطی (Environmental Analysis) ریاضیات (Mathematics) فیزیک و نجوم (Physics & Astronomy)
آموزش علوم (Science Teaching) مطالعات فضایی (Space Studies) سیستم ها، زیست شناسی مصنوعی و فیزیکی (Systems, Synthetic & Physical Biology)
مردم شناسی (Anthropology) اقتصاد (Economics) اقتصاد انرژی (Energy Economics)
امور جهانی (Global Affairs) عوامل انسانی / تعامل انسان با کامپیوتر (Human Factors/Human Computer Interaction) روانشناسی صنعتی/سازمانی (Industrial/Organizational Psychology)
علوم سیاسی (Political Science) علوم روانشناسی (Psychological Sciences) ارزیابی سیاست اجتماعی (Social Policy Evaluation)
جامعه شناسی (Sociology)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه رایس آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا و تحصیل در این دانشگاه را دارید به طور کامل با این دانشگاه آشنا باشید و همه چیز درباره دانشگاه Rice را بدانید.

منبع: rice.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *