لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه براون

دانشگاه براون

دانشگاه براون: تحصیلات دانشگاهی در دنیای امروزه به یکی از نیاز های هر جوانی تبدیل شده است و تقریبا تمام جوانان برای تحصیل به دانشگاه های مختلف می روند. برخی از دانشجویان تصمیم دارند تا در بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کنند برای همین بسیاری از افراد برای تحصیل در آمریکا به دانشگاه های این کشور درخواست ارسال میکنند. دانشگاه براون یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا است که بسیاری از افراد برای آن درخواست ارسال میکنند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه براون، تاریخچه، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه براون (Brown University)

دانشگاه براون در آمریکا یک دانشگاه خصوصی تحقیقاتی آیوی لیگ در پراویدنس، رود آیلند است. براون هفتمین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده است که در سال 1764 به عنوان کالج در مستعمره انگلیسی رود آیلند و پروویدنس پلنتیشن تاسیس شد.

یکی از 9 کالج استعماری که قبل از انقلاب آمریکا منشور شده بود، براون اولین کالج در ایالات متحده بود که در منشور خود مدون شد که پذیرش و آموزش دانشجویان بدون توجه به وابستگی مذهبی آنها برابر باشد. رتبه بندی نهادی به طور مداوم براون را در بین دانشگاه های برتر ایالات متحده قرار داده است. این دانشگاه محل قدیمی ترین برنامه ریاضیات کاربردی در ایالات متحده، قدیمی ترین برنامه مهندسی در لیگ آیوی و سومین قدیمی ترین برنامه پزشکی در نیوانگلند است.

این دانشگاه یکی از مؤسسات اولیه ایالات متحده بود که در اواخر قرن نوزدهم دکترا را اعطا کرد، و در سال 1887 تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا را اضافه کرد. در سال 1969، براون برنامه درسی باز خود را پس از یک دوره لابی گری دانشجویان اتخاذ کرد. برنامه درسی جدید الزامات توزیع اجباری “آموزش عمومی” را حذف کرد، دانش آموزان را “معماران برنامه درسی خود” کرد و به آنها اجازه داد تا هر درسی را با نمره رضایت بخش (معتبر) یا بدون اعتبار (شکست) که در رونوشت های خارجی ثبت نشده است بگذرانند.

در سال 1971، مؤسسه مختص زنان براون، کالج پمبروک، به طور کامل در دانشگاه ادغام شد. این دانشگاه شامل کالج، دانشکده تحصیلات تکمیلی، دانشکده پزشکی آلپرت، دانشکده مهندسی، دانشکده بهداشت عمومی و دانشکده مطالعات حرفه ای است. برنامه های بین المللی براون از طریق موسسه واتسون برای امور بین الملل و عمومی سازماندهی می شود و دانشگاه از نظر آکادمیک به آزمایشگاه بیولوژیکی دریایی و مدرسه طراحی رود آیلند وابسته است.

براون در ارتباط با مدرسه طراحی رود آیلند، برنامه های دوگانه کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. پذیرش در مقطع کارشناسی با نرخ پذیرش کلی 5٪ برای کلاس 2026 یکی از انتخابی ترین در کشور است. پردیس اصلی براون در محله کالج هیل پروویدنس، رود آیلند واقع شده است. دانشگاه توسط یک منطقه معماری در فهرست فدرال با تجمع متراکم ساختمان های دوران استعمار احاطه شده است. Benefit Street، که در امتداد لبه غربی پردیس قرار دارد، حاوی یکی از غنی‌ترین معماری‌های قرن هفدهم و هجدهم در ایالات متحده است.

از مارس 2022، 10 برنده جایزه نوبل به عنوان فارغ التحصیل، استاد یا محقق، و همچنین هفت برنده مدال ملی علوم انسانی و ده برنده مدال ملی علوم به براون وابسته بودند. سایر فارغ التحصیلان برجسته عبارتند از 27 برنده جایزه پولیتزر، 21 میلیاردر، 1 قاضی دیوان عالی ایالات متحده، 4 وزیر امور خارجه ایالات متحده، 99 عضو کنگره ایالات متحده، 57 محقق رودز، 21 نابغه مک آرتور، و 38 مدال آور المپیک.

درباره دانشگاه Brown
درباره دانشگاه Brown

اطلاعات تکمیلی دانشگاه Brown

  • شعار دانشگاه: امید ما به خداست (In God We Hope) (In Deo Speramus)
  • تاریخ تاسیس: 15 سپتامبر 1764
  • ریاست دانشگاه: کریستینا پکسون (Christina Paxson)
  • معاون دانشگاه: ریچارد ام. لاک (Richard M. Locke)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 816 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 10,333 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: خرس ها (Bears)

 

تاریخچه دانشگاه براون

در سال 1761، سه نفر از ساکنان نیوپورت، رود آیلند، پیش نویس دادخواستی را به مجمع عمومی مستعمره نوشتند:

درخواست‌کنندگان شما پیشنهاد می‌کنند که یک مؤسسه ادبی یا مدرسه برای آموزش آقایان جوان در زبان‌ها، ریاضیات، جغرافیا و تاریخ و سایر شاخه‌های دانشی که می‌خواهید باز شود. که برای این منظور… لازم است… یک ساختمان عمومی یا ساختمانهایی برای شبانه روزی جوانان و محل اقامت اساتید احداث شود.

سه درخواست کننده ازرا استایلز، کشیش کلیسای دوم نیوپورت و رئیس آینده دانشگاه ییل بودند. ویلیام الری جونیور، امضاکننده آینده اعلامیه استقلال ایالات متحده؛ و جوزیاس لیندون، فرماندار آینده مستعمره. استایلز و الری بعداً دو سال بعد به عنوان نویسندگان مشترک منشور کالج خدمت کردند. ویراستار مقالات استایلز می گوید: “این پیش نویس دادخواست خود را با شواهد دیگری از پروژه دکتر استایلز برای یک موسسه دانشگاهی در رود آیلند، قبل از منشور دانشگاه براون مرتبط می کند.”

انجمن کلیساهای باپتیست فیلادلفیا نیز علاقه مند به تأسیس یک کالج در رود آیلند – خانه کلیسای مادر فرقه آنها بود. در آن زمان، باپتیست ها در میان کالج های استعماری نمایندگی نداشتند. جماعت گرایان هاروارد و ییل را داشتند، پرسبیتریان کالج نیوجرسی (بعداً پرینستون) و اسقفی ها کالج ویلیام و مری و کینگز کالج (کلمبیا بعد) داشتند در حالی که دانشگاه محلی پنسیلوانیا به طور خاص بدون ارتباط مستقیم با آنها تأسیس شد. هر فرقه خاصی ایزاک بکوس، مورخ باپتیست های نیوانگلند و معتمد براون، در مورد قطعنامه اکتبر 1762 که در فیلادلفیا گرفته شد، نوشت:

انجمن فیلادلفیا چنان با امور ما آشنا شد که آنها را به این نگرانی رساند که ایجاد یک کالج در مستعمره رودآیلند، تحت هدایت اصلی باپتیست ها، عملی و مصلحتی است. … آقای جیمز منینگ، که اولین مدرک خود را در کالج نیوجرسی در سپتامبر 1762 اخذ کرد، رهبر مناسبی در این کار مهم محسوب می شد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه براون آمریکا

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از موضوعات بسیار مهم برای خانواده های ایرانی و دانشجویان بین المللی می باشد که تا حد بسیار زیادی به قیمت دلار در کشورمان نیز بستگی دارد. اما شما باید پیش از ارسال درخواست برای هر دانشگاهی هزینه های تحصیل در آن را بررسی کنید تا بتوانید مدارک مربوط به تمکن مالی خودتان را به خوبی در اختیار دانشگاه قرار دهید.

هزینه های مختلف تحصیل در دانشگاه براون به این شکل است که شما باید سالانه 62,680 دلار برای شهریه ترم های دانشگاه هزینه کنید. هزینه های کارمزد دانشگاه نیز سالانه 2,466 دلار می باشد. هزینه های زندگی در آمریکا در زمان تحصیل در دانشگاه براون نیز به این شکل است که شما باید برای اسکان و خوابگاه دانشگاه 9,368 دلار، برای خورد و خوراک 6,472 دلار، برای کتاب ها و لوازم 1,300 دلار و برای هزینه های شخصی مختلف نیز 2,700 دلار هزینه کنید.

مجموع این هزینه ها به این شکل است که شما باید سالانه نزدیک به 85,000 دلار برای تحصیل در این دانشگاه هزینه کنید.

هزینه تحصیل در Brown University
هزینه تحصیل در Brown University

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه Brown

مطالعات آفریقایی (Africana Studies) مطالعات آمریکایی (American Studies ) مردم شناسی (Anthropology)
ریاضیات کاربردی (Applied Mathematics) ریاضی کاربردی – زیست شناسی (Applied Mathematics – Biology) ریاضیات کاربردی – علوم کامپیوتر (Applied Mathematics – Computer Science)
ریاضی کاربردی – اقتصاد (Applied Mathematics – Economics ) باستان شناسی و جهان باستان (Archaeology and the Ancient World) معماری (Architecture)
ستاره شناسی (Astronomy) علوم تصمیم گیری رفتاری (Behavioral Decision Sciences) بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی (Biochemistry and Molecular Biology)
زیست شناسی (Biology) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering ) بیوفیزیک (Biophysics )
کسب و کار، کارآفرینی و سازمان ها (Business, Entrepreneurship, and Organizations) فیزیک شیمی (Chemical Physics ) علم شیمی (Chemistry)
کلاسیک (Classics ) علوم اعصاب شناختی (Cognitive Neuroscience ) علوم شناختی (Cognitive Science)
ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) زیست شناسی محاسباتی (Computational Biology ) علوم کامپیوتر (Computer Science )
علوم کامپیوتر – اقتصاد (Computer Science – Economics) مطالعات متفکرانه (Contemplative Studies) روانی داده ها (Data Fluency )
مطالعات توسعه (Development Studies ) دنیای مدرن اولیه (Early Modern World) مطالعات آسیای شرقی (East Asian Studies)
اقتصاد (Economics) مطالعات آموزش و پرورش (Education Studies  ) مصر شناسی و آشورشناسی (Egyptology and Assyriology)
بورسیه تحصیلی درگیر (Engaged Scholarship ) مهندسی (Engineering  ) مهندسی و فیزیک (Engineering and Physics)
انگلیسی (English) کارآفرینی (Entrepreneurship ) مطالعات محیطی (Environmental Studies  )
مطالعات قومیتی (Ethnic Studies) مطالعات فرانسه و فرانکوفون (French and Francophone Studies  ) جنسیت و مطالعات جنسی (Gender and Sexuality Studies   )
علوم زمین شناسی (Geological Sciences  ) زمین شناسی – زیست شناسی (Geology – Biology) زمین شناسی – شیمی (Geology – Chemistry)
زمین شناسی – فیزیک/ریاضی (Geology – Physics/Mathematics) مطالعات آلمانی (German Studies) سلامت و زیست شناسی انسان (Health and Human Biology)
ادبیات و فرهنگ های اسپانیایی (Hispanic Literatures and Cultures  ) تاریخ (History) تاریخ هنر و معماری (History of Art and Architecture)
تمرکز مستقل (Independent Concentration) شایستگی بین فرهنگی (Intercultural Competence ) امور بین الملل و عمومی (International and Public Affairs )
روابط بین المللی (International Relations) مطالعات ایتالیایی (Italian Studies) مطالعات یهودیت (Judaic Studies)
مطالعات آمریکای لاتین و کارائیب (Latin American and Caribbean Studies ) زبان شناسی (Linguistics) هنرهای ادبی (Literary Arts)
ریاضیات (Mathematics   ) ریاضی – علوم کامپیوتر (Mathematics – Computer Science ) ریاضی – اقتصاد (Mathematics – Economics )
فرهنگ های قرون وسطی (Medieval Cultures  ) مطالعات خاورمیانه (Middle East Studies) فرهنگ و رسانه مدرن (Modern Culture and Media  )
موسیقی (Music) علوم اعصاب (Neuroscience ) فلسفه (Philosophy )
فیزیک (Physics  ) فیزیک و فلسفه (Physics and Philosophy) علوم سیاسی (Political Science)
مطالعات پرتغالی و برزیلی (Portuguese and Brazilian Studies  ) روانشناسی (Psychology ) سلامت عمومی (Public Health )
سیاست عمومی (Public Policy) مطالعات مذهبی (Religious Studies  ) علم، فناوری و جامعه (Science, Technology, and Society  )
مطالعات اسلاو (Slavic Studies  ) تحلیل و تحقیق اجتماعی (Social Analysis and Research ) جامعه شناسی (Sociology )
مطالعات جنوب آسیا (South Asian Studies ) آمار (Statistics) هنرهای تئاتر و مطالعات نمایشی (Theatre Arts and Performance Studies )
مطالعات شهری (Urban Studies) هنر تجسمی (Visual Art) باستان شناسی و جهان باستان (Archaeology and the Ancient World)
علوم رفتاری و سلامت اجتماعی (Behavioral and Social Health Sciences) میکروسکوپ تنظیم کننده دانش آموز (Student Adjusting Microscope) BioMed: زیست شناسی (BioMed: Biology)
BioMed: بیوتکنولوژی (BioMed: Biotechnology) بررسی گیاه در زیر میکروسکوپ (Examining Plant under Microscope) BioMed: اکولوژی، تکامل و زیست شناسی ارگانیسمی (BioMed: Ecology, Evolution, and Organismal Biology)
BioMed: زیست شناسی مولکولی، زیست شناسی سلولی و بیوشیمی (BioMed: Molecular Biology, Cell Biology, and Biochemistry) میکروسکوپ متمرکز بر انسان (Man Focusing Microscope) BioMed: علوم اعصاب (BioMed: Neuroscience)
بیومد: پاتوبیولوژی (BioMed: Pathobiology) سلول های رنگ آمیزی شده در زیر میکروسکوپ (Stained Cells under Microscope) BioMed: علوم درمانی (BioMed: Therapeutic Sciences)
علم مغز (Brain Science) مهندسی محاسباتی و علوم مبتنی بر داده (Data-Enabled Computational Engineering and Science) مدیریت نوآوری و کارآفرینی (Innovation Management and Entrepreneurship)
برنامه مراقبت های اولیه-پزشکی جمعیت (Primary Care-Population Medicine Program) رهبری فناوری (Technology Leadership) بازیگران روی صحنه (Actors on stage)
هنرهای تئاتر و مطالعات نمایشی (Theatre Arts and Performance Studies) تولید In The Heights (Production of In The Heights) هنرهای تئاتر و مطالعات نمایشی: نمایشنامه نویسی (Theatre Arts and Performance Studies: Playwriting)
تماشاگران در حال بازی (Audience at play) تئاتر: براون/ترینیتی نماینده بازیگری و کارگردانی (Theatre: Brown/Trinity Rep Acting and Directing)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه براون آمریکا آشنا کنیم تا این دانشگاه را به خوبی بشناسید و در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا و تحصیل در این دانشگاه را دارید، تمام اطلاعات مورد نیاز خودتان برای شناخت این دانشگاه را کامل بشناسید.

منبع: brown.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *