لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو

دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو

دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو: کالیفرنیا یکی از مهم ترین ایالت های کشور آمریکا از نظر تحصیلات دانشگاهی می باشد و دانشگاه های زیادی در نام این ایالت و در شهر های مختلف آن وجود دارد که دانشجویان زیادی را برای تحصیل در آمریکا به این ایالت می آورد. از مهم ترین دانشگاه هایی که در این منطقه از آمریکا وجود دارد که می توانید تحصیلات عالیه خود را در آن بگذرانید دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو می باشد. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو، تاریخچه، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی آن آشنا کنیم.

 

دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو (University of California San Diego)

دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو (UC San Diego یا به زبان عامیانه، UCSD) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در لاجولا، کالیفرنیا است. دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو که در سال 1960 در نزدیکی موسسه اقیانوس شناسی از قبل موجود اسکریپس تأسیس شد، جنوبی ترین پردیس از ده پردیس دانشگاه کالیفرنیا است و بیش از 200 برنامه در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد که 33096 دانشجوی کارشناسی و 9872 دانشجوی کارشناسی ارشد را ثبت نام می کند.

این دانشگاه 2178 هکتار (881 هکتار) در نزدیکی ساحل اقیانوس آرام را اشغال می کند و پردیس اصلی در حدود 1152 هکتار (466 هکتار) قرار دارد. UC San Diego از دوازده مدرسه کارشناسی، کارشناسی ارشد و حرفه ای و همچنین هفت کالج مسکونی در مقطع کارشناسی تشکیل شده است. این دانشگاه بیش از 140000 درخواست برای پذیرش در مقطع کارشناسی در پاییز 2021 دریافت کرد و آن را به دومین دانشگاه پرکاربرد در ایالات متحده تبدیل کرد.

UC San Diego Health، تنها سیستم بهداشت دانشگاهی منطقه، مراقبت از بیمار را ارائه می دهد، تحقیقات پزشکی انجام می دهد و متخصصان مراقبت های بهداشتی آینده را در مرکز پزشکی UC San Diego، Hillcrest، مرکز پزشکی Jacobs، مرکز سرطان مور، مرکز قلب و عروق Sulpizio، موسسه چشم Shiley آموزش می دهد. ، موسسه پزشکی ژنومیک، پاویون سرپایی خانواده کومان و کلینیک های مختلف مراقبت سریع و مراقبت فوری در سراسر سن دیگو.

این دانشگاه دارای 19 واحد تحقیقاتی سازمان یافته و همچنین هشت واحد تحقیقاتی دانشکده پزشکی، شش مرکز تحقیقاتی در موسسه اقیانوس شناسی اسکریپس و دو طرح چند دانشگاهی است. UC San Diego همچنین با چندین مرکز تحقیقاتی منطقه ای مانند موسسه Salk، موسسه Sanford Burnham Prebys Medical Discovery، کنسرسیوم Sanford for Regenerative Medicine و موسسه تحقیقاتی Scripps وابسته است.

دانشگاه UCSD در بین دانشگاه های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا طبقه بندی می شود. طبق گزارش بنیاد ملی علوم، UC San Diego در سال مالی 2021، 1.403 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه هزینه کرد که دومین هزینه تحقیق و توسعه در سیستم دانشگاه کالیفرنیا و هفتمین بالاترین هزینه در کشور را به خود اختصاص داد.

UC San Diego یکی از پیچک های عمومی ایالات متحده در نظر گرفته می شود. اساتید، محققان و فارغ التحصیلان دانشگاه سن دیگو برنده 27 جایزه نوبل و همچنین سه مدال فیلدز، هشت مدال ملی علوم، هشت جایزه مک آرتور و سه جایزه پولیتزر شده اند. علاوه بر این، از هیئت علمی فعلی، 29 نفر برای آکادمی ملی مهندسی، 70 نفر برای آکادمی ملی علوم، 45 نفر برای موسسه پزشکی و 110 نفر برای آکادمی علوم و هنر آمریکا انتخاب شده اند.

درباره دانشگاه UCSD
درباره دانشگاه UCSD

اطلاعات تکمیلی دانشگاه USCD

  • شعار دانشگاه: بگذار نور باشد (Let there be light) (Fiat lux)
  • تاریخ تاسیس: 18 نوامبر 1960
  • ریاست دانشگاه: پرادیپ خوسلا (Pradeep Khosla)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 10,915 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 42,968 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: تریتون ها (Tritons)

 

تاریخچه دانشگاه University of California San Diego

هنگامی که Regents دانشگاه کالیفرنیا در ابتدا مجوز پردیس سن دیگو را در سال 1956 صادر کرد، برنامه ریزی شد که این دانشگاه به عنوان یک مؤسسه فارغ التحصیل و تحقیقاتی باشد که در زمینه علوم، ریاضیات و مهندسی آموزش می دهد. شهروندان محلی از این ایده حمایت کردند و در همان سال به انتقال 59 هکتار (24 هکتار) زمین مسا در ساحل نزدیک موسسه اقیانوس شناسی اسکریپس که از قبل وجود داشت، رأی دادند.

ریجنت ها 550 هکتار (220 هکتار) از زمین مسا توسعه نیافته در شمال شرقی اسکریپس و همچنین 500 هکتار (200 هکتار) در سایت سابق کمپ متیوز از دولت فدرال درخواست کردند، اما راجر رول، مدیر وقت اسکریپس. مؤسسه و مدافع اصلی تأسیس پردیس جدید، با افشای شیوه‌های تجاری منحصر به فرد جامعه لاجولا در زمینه املاک و مستغلات، که با گروه‌های نژادی و مذهبی اقلیت مخالف بود، انتخاب مکان را به خطر انداخت.

این باعث خشم محافظه کاران محلی و همچنین نایب السلطنه ادوین دبلیو پاولی شد. Revelle همچنین در یک بحث تلخ با Jonas Salk در مورد اینکه موسسه پیشنهادی Salk نسبت به پردیس جدید در کجا قرار دارد، درگیر شد. رئیس دانشگاه کالیفرنیا، کلارک کر، اهداکنندگان شهر سن دیگو را با تغییر نام پیشنهادی از دانشگاه کالیفرنیا، لا جولا، به دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو راضی کرد.

این شهر در سال 1958 به موافقت با بخش خود از قرارداد رای داد، و هیئت نایب‌نشینان UC ساخت پردیس جدید را در سال 1960 تصویب کرد. از آنجا که رویکردهای بی‌درایت رول در برخورد با پائولی و سالک به شهرت او نزد هیئت نایب‌ها لطمه زده بود.

کِر متوجه شد که نمی تواند Revelle را به عنوان اولین رئیس دانشگاه معرفی کند. نامزدی Revelle می‌توانست به «یک ماجرای خشمگین و طولانی» تبدیل شود و به شدت از توسعه آینده پردیس بکاهد. هربرت یورک، اولین مدیر آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور، به جای آن انتخاب شد. یورک پردیس اصلی را بر اساس مدل “آکسبریج” و با تکیه بر بسیاری از ایده های رول طراحی کرد.

 

هزینه تحصیلی در دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو

هزینه تحصیل در آمریکا از مهم ترین موضوعاتی است که شما باید قبل از ارسال درخواست برای پذیرش تحصیلی آمریکا برای هر دانشگاهی آن را بررسی کنید تا بتوانید مدارک مربوط به تمکن مالی خودتان را به طور کامل تکمیل کنید و بفرستید.

هزینه تحصیل در دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو به این شکل است که شما باید سالانه 29,754 دلار برای شهریه دانشگاه بپردازید. هزینه بعدی که شما دارید هزینه اسکان و خورد و خوراک شماست که در زمانی که بخواهید در خوابگاه های دانشگاه بمانید باید 16,713 دلار می باشد. هزینه کتاب لوازم شما نیز 1,179 دلار می باشد. هزینه حمل و نقل در دانشگاه نیز برای کسانی که داخل دانشگاه زندگی می کنند 783 دلار می باشد. هزینه های شخصی نیز تقریبا از 1,500 تا 1,800 دلار تخمین زده شده است.

مجموع هزینه های شما بر اساس هزینه هایی که به شما ارائه شد 66,720 دلار می باشد که باید سالانه برای تحصیل در دانشگاه UCSD می باشد.

هزینه تحصیل در University of California San Diego
هزینه تحصیل در University of California San Diego

رشته های تحصیلی در دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو

مردم شناسی (باستان شناسی) (Anthropology (Archaeology)) انسان شناسی (انسان شناسی زیستی) (Anthropology (Biological Anthropology)) انسان شناسی (انسان شناسی اجتماعی فرهنگی) (Anthropology (Sociocultural Anthropology))
انسان شناسی با تمرکز در تغییر اقلیم و راه حل های انسانی (Anthropology with a Concentration in Climate Change and Human Solutions ) انسان شناسی زیستی (Biological Anthropology ) مهندسی زیستی (Bioengineering)
مهندسی زیستی (بیوتکنولوژی) (Bioengineering (Biotechnology)) مهندسی زیستی (بیوانفورماتیک) (Bioengineering (Bioinformatics)) مهندسی زیستی: BioSystems (Bioengineering: BioSystems)
زیست شناسی با تخصص در بیوانفورماتیک (Biology with Specialization in Bioinformatics ) اکولوژی، رفتار و تکامل (Ecology, Behavior and Evolution) زیست شناسی عمومی (General Biology)
زیست شناسی انسانی (Human Biology) میکروبیولوژی (Microbiology) زیست شناسی مولکولی و سلولی (Molecular and Cell Biology)
نوروبیولوژی (Neurobiology) بیوشیمی و زیست شناسی سلولی (Biochemistry and Cell Biology) زیست شناسی با تخصص در بیوانفورماتیک (Biology with Specialization in Bioinformatics)
اکولوژی، رفتار و تکامل (Ecology, Behavior and Evolution) زیست شناسی عمومی (General Biology ) زیست شناسی انسانی (Human Biology)
میکروبیولوژی (Microbiology ) زیست شناسی مولکولی (Molecular Biology) فیزیولوژی و علوم اعصاب (Physiology and Neuroscience )
سیاهان دیاسپورا و مطالعات آفریقایی آمریکایی (Black Diaspora and African American Studies) بیوشیمی (Biochemistry) علم شیمی (Chemistry)
شیمی محیطی (Environmental Chemistry) سنتز مولکولی (Molecular Synthesis) شیمی فارماکولوژیک (Pharmacological Chemistry)
مطالعات چینی (Chinese Studies ) مطالعات کلاسیک (Classical Studies) علوم شناختی با تخصص در جنبه های بالینی شناخت (Cognitive Science with Specialization in Clinical Aspects of Cognition )
علوم شناختی با تخصص در طراحی و تعامل (Cognitive Science with Specialization in Design and Interaction ) علوم شناختی با تخصص زبان و فرهنگ (Cognitive Science with Specialization in Language and Culture ) علوم شناختی با تخصص در یادگیری ماشین و محاسبات عصبی (Cognitive Science with Specialization in Machine Learning and Neural Computation)
علوم شناختی با تخصص در علوم اعصاب (Cognitive Science with Specialization in Neuroscience) علوم اعصاب شناختی و رفتاری (Cognitive and Behavioral Neuroscience) ارتباط (Communication)
مهندسی رایانه (Computer Engineering ) علوم کامپیوتر (Computer Science ) علوم کامپیوتر با تخصص بیوانفورماتیک (Computer Science with Specialization in Bioinformatics )
مطالعات انتقادی جنسیت (Critical Gender Studies ) علم داده (Data Science ) اقتصاد کسب و کار (Business Economics)
اقتصاد (Economics) اقتصاد و ریاضی – ارشد مشترک (Economics and Mathematics – Joint Major) علوم تربیتی (Education Sciences)
مهندسی رایانه (Computer Engineering ) مهندسی برق (Electrical Engineering ) مهندسی برق و جامعه (Electrical Engineering and Society )
فیزیک مهندسی (Engineering Physics ) سیستم های محیطی (علوم زمین) (Environmental Systems (Earth Sciences)) سیستم های محیطی (اکولوژی، رفتار و تکامل) (Environmental Systems (Ecology, Behavior, & Evolution))
سیستم های محیطی (شیمی محیطی) (Environmental Systems (Environmental Chemistry)) سیستم های زیست محیطی (سیاست های زیست محیطی) (Environmental Systems (Environmental Policy)) مطالعات قومیتی (Ethnic Studies)
مطالعات آلمانی (German Studies) بهداشت جهانی (Global Health) مطالعات جهانی جنوب (Global South Studies)
سلامت عمومی (Public Health) بهداشت عمومی با تمرکز در آمار زیستی (Public Health with Concentration in Biostatistics) بهداشت عمومی با تمرکز در علوم اقلیمی و محیطی (Public Health with Concentration in Climate and Environmental Sciences )
بهداشت عمومی با تمرکز در علوم بهداشت جامعه (Public Health with Concentration in Community Health Sciences) بهداشت عمومی با تمرکز در اپیدمیولوژی (Public Health with Concentration in Epidemiology) بهداشت عمومی با تمرکز در سیاست گذاری سلامت و علوم مدیریت (Public Health with Concentration in Health Policy and Management Sciences)
بهداشت عمومی با تمرکز در علوم پزشکی (Public Health with Concentration in Medicine Sciences) تاریخ (History) علوم رشد انسانی (Human Developmental Sciences )
علوم رشد انسانی با تخصص در برابری و تنوع (Human Developmental Sciences with a Specialization in Equity and Diversity ) علوم رشد انسانی با تخصص در سالمندی سالم (Human Developmental Sciences with a Specialization in Healthy Aging) مطالعات بین المللی – انسان شناسی (International Studies – Anthropology)
مطالعات بین المللی – اقتصاد (International Studies – Economics) مطالعات بین المللی – اقتصاد (International Studies – Economics) مطالعات بین المللی – تاریخ (International Studies – History)
مطالعات بین المللی – تجارت بین الملل (International Studies – International Business) مطالعات بین المللی – تجارت بین الملل (International Studies – International Business) مطالعات بین المللی – زبان شناسی (International Studies – Linguistics)
مطالعات بین المللی – ادبیات (International Studies – Literature) مطالعات بین المللی – فلسفه (International Studies – Philosophy) مطالعات بین الملل – علوم سیاسی (International Studies – Political Science)
مطالعات بین الملل – علوم سیاسی (International Studies – Political Science ) مطالعات بین المللی – جامعه شناسی (International Studies – Sociology) مطالعات ایتالیایی (Italian Studies)
مطالعات ژاپنی (Japanese Studies) مطالعات یهودی (Jewish Studies) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies)
مطالعات آمریکای لاتین با تمرکز در مکزیک (Latin American Studies with a Concentration in Mexico ) مطالعات آمریکای لاتین با تمرکز در مطالعات هجرت و مرز (Latin American Studies with a Concentration in Migration and Border Studies) زبان شناسی (Linguistics)
زبان شناسی (تخصص شناخت و زبان) (Linguistics (Specialization in Cognition and Language)) زبان شناسی (تخصص زبان و جامعه) (Linguistics (Specialization in Language and Society)) زبان شناسی: مطالعات زبان (تخصص زبان فردی) (Linguistics: Language Studies (Specialization in Individual Language))
زبان شناسی (تخصص علوم گفتار و زبان) (Linguistics (Specialization in Speech and Language Sciences)) ادبیات به زبان انگلیسی (Literatures in English) ادبیات اسپانیایی (Spanish Literature)
ادبیات/نوشتن (Literature/Writing ) ادبیات و فرهنگ جهانی (World Literature and Culture ) ریاضیات (کاربردی) (Mathematics (Applied))
ریاضیات (Mathematics) ریاضی و اقتصاد – گرایش مشترک (Mathematics and Economics – Joint Major) ریاضی – علمی کاربردی (Mathematics – Applied Science)
ریاضی – علوم کامپیوتر (Mathematics – Computer Science) ریاضی – آموزش متوسطه (Mathematics – Secondary Education) احتمال و آمار (Probability and Statistics)
مهندسی هوا فضا (Aerospace Engineering) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) مهندسی مکانیک با گرایش کنترل و رباتیک (Mechanical Engineering with a Specialization in Controls and Robotics)
مهندسی مکانیک با گرایش مکانیک سیالات و سیستم های حرارتی (Mechanical Engineering with a Specialization in Fluid Mechanics and Thermal Systems) مهندسی مکانیک با گرایش علوم و مهندسی مواد (Mechanical Engineering with a Specialization in Materials Science and Engineering) مهندسی مکانیک با گرایش مکانیک مواد (Mechanical Engineering with a Specialization in Mechanics of Materials)
مهندسی مکانیک با تخصص در انرژی های تجدید پذیر و جریان های زیست محیطی (Mechanical Engineering with a Specialization in Renewable Energy and Environmental Flows) موسیقی (Music) محاسبات میان رشته ای و هنر (Interdisciplinary Computing and the Arts)
موسیقی علوم انسانی (Music Humanities) مهندسی شیمی (Chemical Engineering ) مهندسی نانو (NanoEngineering)
فلسفه (Philosophy) فیزیک عمومی (General Physics) فیزیک عمومی / آموزش متوسطه (General Physics/ Secondary Education )
فیزیک (Physics ) فیزیک با تخصص در اخترفیزیک (Physics with Specialization in Astrophysics ) فیزیک – بیوفیزیک (Physics – Biophysics )
فیزیک با تخصص در فیزیک محاسباتی (Physics with Specialization in Computational Physics ) فیزیک با تخصص در علوم زمین (Physics with Specialization in Earth Sciences ) فیزیک با تخصص در فیزیک مواد (Physics with Specialization in Materials Physics )
علوم سیاسی (Political Science) علوم سیاسی/سیاست آمریکا (Political Science/American Politics ) علوم سیاسی/سیاست تطبیقی (Political Science/Comparative Politics )
علوم سیاسی/تجزیه و تحلیل داده ها (Political Science/Data Analytics ) علوم سیاسی / امور بین الملل (Political Science/International Affairs ) علوم سیاسی/روابط بین الملل (Political Science/International Relations)
علوم سیاسی / نظریه سیاسی (Political Science/Political Theory ) علوم سیاسی/حقوق عمومی (Political Science/Public Law) علوم سیاسی/سیاست عمومی (Political Science/Public Policy)
علوم سیاسی/نژاد، قومیت و سیاست (Political Science/Race, Ethnicity, and Politics) روانشناسی (Psychology) روانشناسی با گرایش روانشناسی بالینی (Psychology with a Specialization in Clinical Psychology )
روانشناسی با گرایش روانشناسی شناختی (Psychology with a Specialization in Cognitive Psychology) روانشناسی با گرایش روانشناسی رشد (Psychology with a Specialization in Developmental Psychology) روانشناسی با تخصص در سلامت انسان (Psychology with a Specialization in Human Health)
روانشناسی با تخصص در احساس و ادراک (Psychology with a Specialization in Sensation and Perception) روانشناسی با گرایش روانشناسی اجتماعی (Psychology with a Specialization in Social Psychology) علوم اعصاب شناختی و رفتاری (Cognitive and Behavioral Neuroscience)
روانشناسی کسب و کار (Business Psychology) مطالعه دین (Study of Religion) مطالعات روسیه، اروپای شرقی و اوراسیا (Russian, East European & Eurasian Studies)
علوم زمین (Geosciences ) زیست شناسی دریایی (Marine Biology) علوم اقیانوسی و جوی (Oceanic and Atmospheric Sciences )
جامعه شناسی – مطالعات بین المللی (Sociology – International Studies ) جامعه شناسی – مطالعات آمریکایی (Sociology – American Studies) جامعه شناسی – علم و پزشکی (Sociology – Science and Medicine )
جامعه شناسی – اقتصاد و جامعه (Sociology – Economy and Society ) جامعه شناسی – فرهنگ و ارتباطات (Sociology – Culture and Communication) جامعه شناسی – نابرابری اجتماعی (Sociology – Social Inequality)
جامعه شناسی – حقوق و جامعه (Sociology – Law and Society) مهندسی سازه (Structural Engineering) رقص (Dance)
تئاتر (Theatre) مطالعات و برنامه ریزی شهری (Urban Studies and Planning) املاک و مستغلات و توسعه (Real Estate and Development)
تاریخ هنر/نقد (Art History/ Criticism ) محاسبات میان رشته ای و هنر (Interdisciplinary Computing and the Arts ) رسانه ها (Media)
طراحی گمانه زنی (Speculative Design) استودیو (Studio)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا را دارید و میخواهید در این دانشگاه تحصیل کنید، کامل این دانشگاه را بشناسید تا بتوانید تصمیم خود را با اطمینان کامل تری بگیرید.

منبع: ucsd.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *