لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه واشینگتن سنت لوییس

دانشگاه واشینگتن سنت لوییس

دانشگاه واشینگتن سنت لوییس: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که پردیس اصلی آن در شهرستان سنت لوئیس، و کلیتون، میسوری است. این دانشگاه در سال 1853 تأسیس شد و به نام جورج واشنگتن نامگذاری شده است. سالانه دانشجویان بسیار زیادی در دنیا برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه درخواست ارسال می کنند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه واشینگتن سنت لوییس، تاریخچه، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه واشینگتن سنت لوییس (Washington university in St. louis)

همانطور که گفته شد دانشگاه واشینگتن سنت لوییس یکی از دانشگاه های برتر کشور آمریکا است که در سال 1853 در سنت لوییس در ایالت میسوری تاسیس شده و به نام جورج واشینگتن نامگذاری شده است. پردیس دانفورث 169 هکتاری دانشگاه در مرکز دانشگاه واشنگتن قرار دارد و محل تحصیل اکثر دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و حرفه ای دانشگاه است.

پردیس دانفورث عمدتاً معماری گوتیک دانشگاهی را در ساختمان‌های آکادمیک خود دارد و با پارک جنگلی و شهرهای سنت لوئیس، کلیتون و دانشگاه سیتی هم مرز است. این دانشگاه همچنین دارای پردیس غربی در کلیتون، پردیس شمالی در محله وست اند سنت لوئیس و پردیس پزشکی در محله سنترال وست اند سنت لوئیس است.

پردیس پزشکی دانشگاه واشنگتن در 17 بلوک شهری و 164 هکتار گسترش یافته است. این مرکز محل استقرار دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس و بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز مراقبت از بیمار و مراکز تحقیقاتی وابسته به آن است. این دانشگاه دارای دانشجویان و اساتید از تمام 50 ایالت ایالات متحده و بیش از 120 کشور است.

دانشگاه واشنگتن از هفت مدرسه فارغ التحصیل و کارشناسی تشکیل شده است که طیف وسیعی از رشته های دانشگاهی را در بر می گیرد. برای جلوگیری از سردرگمی در مورد مکان آن، هیئت امنای دانشگاه عبارت “در سنت لوئیس” را در سال 1976 اضافه کرد.

دانشگاه واشنگتن از سال 1923 به عضویت انجمن دانشگاه های آمریکا درآمده است و در بین “R1: دانشگاه های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا” طبقه بندی می شود. بنیاد ملی علوم این دانشگاه را در بین موسسات آکادمیک در ایالات متحده برای هزینه های تحقیق و توسعه (R&D) در رتبه 28 قرار داد. از سال 2022، 26 برنده جایزه نوبل در اقتصاد، فیزیولوژی و پزشکی، شیمی و فیزیک به دانشگاه واشنگتن وابسته بودند که 11 نفر بخش عمده تحقیقات پیشگام خود را در این دانشگاه انجام داده اند.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه واشینگتن St. Louis

 • نام های پیشین: حوزه علمیه الیوت (1853-1854) (Eliot Seminary) – موسسه واشنگتن (1854-1856) (Washington Institute) – دانشگاه واشنگتن (1856-1976) (Washington University)
 • شعار دانشگاه: قدرت از طریق حقیقت (Strength through truth) (Per veritatem vis)
 • تاریخ تاسیس: 22 فوریه 1853
 • ریاست دانشگاه: اندرو مارتین (Andrew D. Martin)
 • معاون دانشگاه: بورلی وندلند (Beverly Wendland)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 19,646 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 16,244 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: خرس ها (Bears)
درباره دانشگاه واشینگتن سنت لوییس
درباره دانشگاه واشینگتن سنت لوییس

تاریخچه دانشگاه واشینگتن سنت لوییس

دانشگاه واشنگتن توسط 17 تن از رهبران تجاری، سیاسی و مذهبی سنت لوئیس که نگران نبود موسسات آموزش عالی در غرب میانه بودند، شکل گرفت. ویمن کرو، سناتور ایالت میسوری و ویلیام گرین لیف الیوت، وزیر وحدت گرا، پدربزرگ شاعر T.S. الیوت، تلاش را رهبری کرد.

اولین رئیس دانشگاه جوزف گیبسون هویت بود. کرو منشور دانشگاه را از مجمع عمومی میسوری در سال 1853 تضمین کرد و الیوت به عنوان رئیس هیئت امنا انتخاب شد. در اوایل، الیوت از اعضای جامعه تجاری محلی، از جمله جان اوفالون حمایت خواست، اما الیوت نتوانست موقوفه دائمی را تضمین کند. دانشگاه واشنگتن در بین دانشگاه‌های بزرگ آمریکا غیرمعمول است زیرا از قبل دارایی مالی نبوده است. این موسسه هیچ حمایتی از یک سازمان مذهبی، حامی ثروتمند مجرد یا حمایت اختصاصی دولتی نداشت.

در طول سه سال پس از تأسیس، این دانشگاه سه نام متفاوت داشت. هیئت مدیره ابتدا «حوزه علمیه الیوت» را تأیید کرد، اما ویلیام الیوت از نامگذاری دانشگاهی به نام خود ناراحت بود و با تأسیس حوزه‌ای که تلویحاً به تدریس یک دین دینی متهم می‌شد، اعتراض کرد. او طرفدار یک دانشگاه غیر فرقه ای بود. تحت فشار الیوت، هیئت امناء یک کارگروه ایجاد کرد که مسئول نامگذاری دانشگاه به ریاست ساموئل تریت بود.

چند ماه بعد، کمیته تریت پیشنهاد نامگذاری دانشگاه را به نام اولین رئیس جمهور کشور جورج واشنگتن، موسسه واشنگتن کرد. در سال 1854، هیئت امنا به افتخار جورج واشنگتن و به دلیل اینکه منشور به طور تصادفی در روز تولد واشنگتن، 22 فوریه تصویب شد، نام را به “موسسه واشنگتن” تغییر داد. نامگذاری دانشگاه به نام اولین رئیس جمهور کشور، تنها هفت سال قبل از عمران آمریکایی جنگ و در دوران جدایی تلخ ملی، تصادفی نبود.

در طول این زمان درگیری، آمریکایی ها جورج واشنگتن را به عنوان پدر ایالات متحده و نماد وحدت ملی تحسین می کردند. هیئت مدیره معتقد بود که دانشگاه باید نیروی وحدت در یک میسوری به شدت تقسیم شده باشد. در سال 1856، دانشگاه نام خود را به “دانشگاه واشنگتن” تغییر داد. این دانشگاه یک بار دیگر نام خود را در سال 1976 اصلاح کرد، زمانی که هیئت مدیره به اضافه کردن پسوند “در سنت لوئیس” رای داد تا دانشگاه را از بیش از دوجین دانشگاه دیگر که نام واشنگتن را دارند متمایز کند.

 

دانشکده های دانشگاه واشینگتن سنت لوییس

 • هنر و علوم (Arts & Sciences)
 • مدرسه براون (Brown School)
 • دانشکده مهندسی مک کلوی (McKelvey School of Engineering)
 • مدرسه تجارت اولین (Olin Business School)
 • مدرسه طراحی و هنرهای تجسمی سام فاکس (Sam Fox School of Design & Visual Arts)
 • دانشکده حقوق (School of Law)
 • مدرسه پزشکی (School of Medicine)
 • کالج دانشگاه (University College)
هزینه تحصیل در دانشگاه Washington St. Louis
هزینه تحصیل در دانشگاه Washington St. Louis

هزینه های تحصیل در دانشگاه Washington St. Louis

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین موضوعاتی است که شما باید پیش از ارسال درخواست به هر دانشگاهی و تلاش برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا به آن فکر کنید. به این خاطر که یکی از مدارک مهمی که باید برای دانشگاه های مختلف ارسال کنید، مدارک مربوط به تمکن مالی شما می باشد.

شما باید برای تحصیل در دانشگاه واشینگتن سنت لوییس، سالانه مبلغ 61,750 دلار برای شهریه دانشگاه، 616 دلار برای هزینه های دانشگاه و فعالیت های دانشجویی، 616 دلار برای بیمه دانشجویی و سلامت و 20,778 دلار برای هزینه های زندگی در دانشگاه مانند اسکان و خورد و خوراک پرداخت کنید. مجموع هزینه سالانه شما برای دانشگاه واشینگتن سنت لوییس 83,760 دلار می باشد.

 

رشته های تحصیلی دانشگاه واشینگتن سنت لوییس

حسابداری (Accounting) مهندسی هوا فضا (Aerospace Engineering) مطالعات آفریقایی و آفریقایی آمریکایی (African And African American Studies)
مطالعات فرهنگ آمریکا (American Culture Studies) مطالعات باستانی (Ancient Studies) مردم شناسی (Anthropology)
انسان شناسی: محیط بهداشت جهانی (Anthropology: Global Health Environment) زبانشناسی کاربردی (Applied Linguistics) اقتصاد خرد کاربردی (Applied Microeconomics)
فیزیک کاربردی و مهندسی برق (Applied Physics & Electrical Engineering) علوم کاربردی (مهندسی شیمی) (Applied Science (Chemical Engineering)) علوم کاربردی (علوم کامپیوتر) (Applied Science (Computer Science))
علمی کاربردی (مهندسی برق) (Applied Science (Electrical Engineering)) علوم کاربردی (علوم و مهندسی سیستم) (Applied Science (Systems Science & Engineering)) عربی (Arabic)
باستان شناسی (Archaeology) تاریخچه و نظریه معماری (Architectural History and Theory) معماری (Architecture)
تاریخ هنر و باستان شناسی (Art History and Archaeology) هنر: تمرکز نقاشی (Art: Painting Concentration) هنر: تمرکز عکاسی (Art: Photography Concentration)
هنر: تمرکز چاپ (Art: Printmaking Concentration) هنر: تمرکز مجسمه (Art: Sculpture Concentration) هنر: مبتنی بر زمان + هنر رسانه ای (Art: Time-Based + Media Art)
مطالعات آسیایی آمریکایی (Asian American Studies) فیزیک نجومی (Astrophysics) اخترفیزیک و فیزیک ذرات اختر (Astrophysics and Astroparticle Physics)
بیوانفورماتیک (Bioinformatics) زیست شناسی (Biology) زیست شناسی: بیوشیمی (Biology: Biochemistry)
زیست شناسی: اکولوژی / تکامل (Biology: Ecology/Evolution) زیست شناسی: ژنومیک / محاسبات (Biology: Genomics/Computation) زیست شناسی: میکروبیولوژی (Biology: Microbiology)
زیست شناسی: علوم اعصاب (Biology: Neuroscience) علم داده های زیست پزشکی (Biomedical Data Science) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
فیزیک زیست پزشکی (Biomedical Physics) مدیریت کسب و کار (Business Administration) تجارت و علوم کامپیوتر (Business and Computer Science)
لیسانس علوم (Bachelor of Science) کسب و کار تجزیه و تحلیل (Business of Analytics) تجارت هنر (Business of the Arts)
مهندسی شیمی (Chemical Engineering) علم شیمی (Chemistry) شیمی: غلظت بیوشیمی (Chemistry: Biochemistry Concentration)
مطالعات کودکان (Children’s Studies) کلاسیک (Classics) طراحی ارتباطات (Communication Design)
هنرهای تطبیقی (Comparative Arts) ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) مهندسی رایانه (Computer Engineering)
علوم کامپیوتر (Computer Science) علوم کامپیوتر + اقتصاد (Computer Science + Economics) علوم کامپیوتر + ریاضی (Computer Science + Mathematics)
تمرین خلاق برای تغییر اجتماعی (Creative Practice for Social Change) رقص (Dance) علم داده (Data Science)
علم داده در علوم انسانی (Data Science in the Humanities) طرح (Design) طراحی: تمرکز ارتباطات (Design: Communication Concentration)
طراحی: تمرکز مد (Design: Fashion Concentration) نمایش (Drama) علوم زمین و سیاره: علوم محیطی زمین (Earth & Planetary Sciences: Environmental Earth Sciences)
زمین و علوم سیاره ای: ژئوشیمی (Earth & Planetary Sciences: Geochemistry) زمین و علوم سیاره ای: زمین شناسی (Earth & Planetary Sciences: Geology) علوم زمین و سیاره: ژئوفیزیک (Earth & Planetary Sciences: Geophysics)
زمین و علوم سیاره ای (Earth and Planetary Sciences) زبان‌ها و فرهنگ‌های آسیای شرقی (East Asian Languages & Cultures) اقتصاد (Economics)
اقتصاد و علوم کامپیوتر (Economics and Computer Science) اقتصاد و استراتژی (Economics and Strategy) مطالعات آموزشی (Educational Studies)
مهندسی برق (Electrical Engineering) تحصیلات ابتدایی (Elementary Education) مهندسی انرژی (Energy Engineering)
انگلیسی (English) ادبیات انگلیسی (English Literature) ادبیات انگلیسی: تمرکز بر نوشتن خلاق (English Literature: Creative Writing Focus)
کارآفرینی (Entrepreneurship) تجزیه و تحلیل محیطی (Environmental Analysis) زیست شناسی محیطی (Environmental Biology)
مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) سیاست زیست محیطی (Environmental Policy)
طراح مد (Fashion Design) مطالعات فیلم و رسانه (Film and Media Studies) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance)
فرانسوی (French) تجارت عمومی (General Business) اقتصاد عمومی (General Economics)
آلمانی (German) زبان‌ها و ادبیات آلمانی (Germanic Languages & Literatures) مطالعات جهانی فیلم و رسانه (Global Film and Media Studies)
مطالعات جهانی / توسعه (Global Studies / Development) مطالعات جهانی / اوراسیا (Global Studies / Eurasian) مطالعات جهانی / اروپایی (Global Studies / European)
مطالعات جهانی / امور بین الملل (Global Studies / International Affairs) مطالعات جهانی/ مطالعات فرهنگی جهانی (Global Studies/ Global Cultural Studies) مدیریت بهداشت و درمان (Healthcare Management)
عبری (Hebrew) تاریخ (History) تعامل انسان و کامپیوتر (Human-Computer Interaction)
پروژه میان رشته ای در علوم انسانی (Interdisciplinary Project in the Humanities) تجارت بین المللی (International Business) ایتالیایی (Italian)
مطالعات جاز (Jazz Studies) مطالعات یهودی، اسلامی و خاورمیانه (Jewish, Islamic, and Middle Eastern Studies) معماری منظر (Landscape Architecture)
مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies) رهبری (Leadership) مطالعات حقوقی (Legal Studies)
زبان شناسی اقتصاد مدیریت (LinguisticsManagerial Economics) بازار یابی (Marketing) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)
ریاضیات (Mathematics) ریاضیات و اقتصاد (Mathematics and Economics) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering)
مکاترونیک (Mechatronics) علوم انسانی پزشکی (Medical Humanities) مطالعات قرون وسطی و رنسانس (Medieval & Renaissance Studies)
آموزش متوسطه (Middle School Education) آموزش متوسطه (Middle School Education) علوم و مهندسی نانومقیاس (Nanoscale Science and Engineering)
مدیریت عملیات و زنجیره تامین (Operations & Supply Chain Management) سازمان و مدیریت استراتژیک (Organization and Strategic Management) فلسفه (Philosophy)
فلسفه-عصب شناسی-روانشناسی (Philosophy-Neuroscience-Psychology) فلسفه-عصب شناسی-روانشناسی: عصب شناسی شناختی (Philosophy-Neuroscience-Psychology: Cognitive Neuroscience) فلسفه – عصب شناسی – روانشناسی: زبان، شناخت و فرهنگ (Philosophy-Neuroscience-Psychology: Language, Cognition & Culture)
فلسفه: قانون و سیاست (Philosophy: Law and Policy) فلسفه: فلسفه علم (Philosophy: Philosophy Of Science) فلسفه: تمرکز پژوهش (Philosophy: Research Focus)
فیزیک (Physics) علوم سیاسی (Political Science) پیش سلامت (PreHealth)
علوم روانشناسی و مغز (Psychological & Brain Sciences) روانشناسی و علوم مغز: علوم اعصاب شناختی (Psychology & Brain Sciences: Cognitive Neuroscience) مهندسی کوانتوم (Quantum Engineering)
دین و سیاست (Religion And Politics) مطالعات مذهبی (Religious Studies) رباتیک (Robotics)
زبان ها و ادبیات عاشقانه (Romance Languages and Literatures) زبان و ادبیات روسی (Russian Language and Literature) آموزش متوسطه (Secondary Education)
جامعه شناسی (Sociology) زبان و تمدن جنوب آسیا (South Asian Language and Civilization) اسپانیایی (Spanish)
علوم گفتار و شنوایی (Speech and Hearing Sciences) استراتژی (Strategy) علوم و مهندسی سیستم ها (Systems Science and Engineering)
متن و سنت (Text and Tradition) کسب و کار سرگرمی (The Business of Entertainment) تجارت تأثیر اجتماعی (The Business of Social Impact)
تجارت ورزش (The Business of Sports) طراحی شهری (Urban Design) مطالعات شهری (Urban Studies)
زنان، جنسیت و مطالعات جنسی (Women, Gender and Sexuality Studies) موسیقی جهانی، رقص و تئاتر (World Music, Dance and Theater) نوشتن (Writing)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه واشینگتن سنت لوییس آشنا کنیم تا اگر قصد اعزام دانشجو به آمریکا و تحصیل در این دانشگاه را دارید، این دانشگاه را کامل بشناسید و انتخاب کنید.

منبع: wustl.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *