لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه بوستون

دانشگاه بوستون

دانشگاه بوستون: دانشگاه بوستون (BU) یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در بوستون، ماساچوست است. BU در سال 1839 توسط گروهی از متدیست های بوستون با محوطه اصلی خود در نیوبوری، ورمونت، قبل از اینکه در سال 1869 در بوستون اجاره شود، تأسیس شد. بسیاری از دانشجویان بین المللی در دنیا برای تحصیل در آمریکا به این دانشگاه درخواست ارسال میکنند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه بوستون، تاریخچه، رتبه بندی، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه بوستون (Boston University)

همانطور که گفته شد دانشگاه بوستون یکی از دانشگاه های شناخته شده آمریکا می باشد که در ماساچوست قرارا دارد. این دانشگاه عضو کنسرسیوم بوستون برای آموزش عالی و انجمن دانشگاه های آمریکا است. این دانشگاه در بین دانشگاه‌های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا طبقه‌بندی می‌شود. تریرهای دانشگاه بوستون در بخش I NCAA رقابت می‌کنند.

دانشگاه بوستن غیر فرقه ای است، اگرچه وابستگی تاریخی خود به کلیسای متحد متدیست را حفظ کرده است. این دانشگاه بیش از 4000 عضو هیئت علمی و نزدیک به 34000 دانشجو دارد و یکی از بزرگترین کارفرمایان بوستون است. این دانشگاه مدارک لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و مدارک پزشکی، دندانپزشکی، بازرگانی و حقوق را از طریق 17 مدرسه و کالج در سه پردیس شهری ارائه می دهد.

پردیس اصلی در امتداد رودخانه چارلز در محله های فنوی-کنمور و آلستون بوستون واقع شده است، در حالی که پردیس پزشکی دانشگاه بوستون در محله ساوت اند بوستون واقع شده است. پردیس فن‌وی دارای کالج آموزش و توسعه انسانی ویللاک، کالج سابق ویللاک است که در سال 2018 با BU ادغام شد.

تیم های ورزشی BU در کنفرانس های لیگ پاتریوت و هاکی شرق رقابت می کنند و طلسم آنها رت بوستون تریر است. دانشگاه بوستون برای هاکی مردان به خوبی شناخته شده است، که در آن پنج قهرمانی ملی، آخرین بار در سال 2009، به دست آورده است.

در میان فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی فعلی یا گذشته، این دانشگاه 8 برنده جایزه نوبل، 23 برنده جایزه پولیتزر، 10 محقق رودز، 6 دانش آموخته مارشال، 9 برنده جایزه اسکار و چندین برنده جایزه امی و تونی را به خود اختصاص داده است.

BU همچنین دارای محققان مک آرتور، فولبرایت و ترومن، و همچنین اعضای آکادمی هنر و علوم آمریکا و آکادمی ملی علوم، در میان فارغ التحصیلان و اعضای هیئت علمی گذشته و حال خود است. در سال 1876، پروفسور BU الکساندر گراهام بل تلفن را در آزمایشگاه BU اختراع کرد.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه Boston

 • نام های پیشین: مؤسسه کتاب مقدس نیوبوری (1838–1847) (Newbury Biblical Institute) – مؤسسه کتاب مقدس عمومی متدیست (1847–1867) (Methodist General Biblical Institute) – مدرسه علمیه بوستون (1867–1869) (Boston Theological Seminary) – مؤسسه الهیات بوستون (1869–1871) (Boston Theological Institute)
 • شعار دانشگاه: علم، فضیلت، تقوا (Learning, Virtue, Piety)
 • تاریخ تاسیس: 24 آوریل 1839
 • ریاست دانشگاه: رابرت آ. براون
 • معاون ریاست دانشگاه: ژان موریسون (Jean Morrison)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 14,655 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 36,729 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: تریرها (Terriers)
درباره دانشگاه بوستون
درباره دانشگاه بوستون

رتبه بندی دانشگاه بوستون

همانطور که گفته شد دانشگاه بوستون یکی از دانشگاه های برتر کشور آمریکا می باشد که بین دانشگاه های آمریکا در رتبه 30 لیست قرار میگیرد و بین بهترین دانشگاه های آمریکا شناخته می شود. این دانشگاه همچنین از نظر رتبه بندی جهانی از نظر رتبه بندی QS در رتبه 108 قرار میگیرد.

 

تاریخچه دانشگاه بوستون

ریشه دانشگاه بوستون به تأسیس مؤسسه کتاب مقدس نیوبوری در نیوبوری، ورمونت، در سال 1839 برمی‌گردد و در سال 1869 توسط قانونگذار ماساچوست با نام «دانشگاه بوستون» منصوب شد. یکی یا دیگری، یا هر دو تاریخ ممکن است بر روی مهرهای رسمی مختلفی که توسط مدارس مختلف دانشگاه استفاده می شود، ظاهر شود.

در 24 تا 25 آوریل 1839، گروهی از خادمان متدیست و افراد غیر روحانی در کلیسای خیابان برومفیلد اولد در بوستون تصمیم گرفتند یک مدرسه الهیات متدیستی تأسیس کنند. این مدرسه که در نیوبوری، ورمونت راه اندازی شد، “موسسه کتاب مقدس نیوبوری” نام گرفت.

در سال 1847، انجمن جماعت در کنکورد، نیوهمپشایر، از مؤسسه دعوت کرد تا به کنکورد منتقل شود و یک ساختمان کلیسای جماعت بلااستفاده با ظرفیت 1200 نفر را پیشنهاد کرد. سایر شهروندان کنکورد هزینه های بازسازی را پوشش دادند.

یکی از شروط این دعوتنامه این بود که موسسه حداقل 20 سال در کنکورد باقی بماند. منشور صادر شده توسط نیوهمپشایر، مدرسه را به عنوان “موسسه کتاب مقدس عمومی متدیست” تعیین کرد، اما معمولا “موسسه کتاب مقدس کنکورد” نامیده می شد.

با پایان یافتن بیست سال توافق شده، متولیان مؤسسه کتاب مقدس کنکورد 30 هکتار (120000 متر مربع) را در تپه آسپین وال در بروکلین، ماساچوست، به عنوان مکان احتمالی نقل مکان خریداری کردند. این موسسه در سال 1867 به خیابان پینکنی 23 در محله بیکن هیل بوستون نقل مکان کرد و منشور ماساچوست را به عنوان “حوزه علمیه بوستون” دریافت کرد.

در سال 1869، سه نفر از متولیان مؤسسه الهیات بوستون از مجلس قانونگذاری ماساچوست، منشور دانشگاهی به نام «دانشگاه بوستون» را دریافت کردند. این متولیان، بازرگانان موفق بوستون و افراد متدیست غیر متدیست، با سابقه مشارکت در شرکت های آموزشی بودند و بنیانگذاران دانشگاه بوستون شدند.

آنها آیزاک ریچ (1801-1872)، لی کلافلین (1791-1871) و جیکوب اسلیپر (1802-1889) بودند که بعداً سه خوابگاه پردیس غربی دانشگاه بوستون برای آنها نامگذاری شد. پسر لی کلافلین، ویلیام، در آن زمان فرماندار ماساچوست بود و منشور دانشگاه را در 26 مه 1869 پس از تصویب آن توسط مجلس قانونگذاری امضا کرد.

همانطور که کاتلین کیلگور در کتاب تحولات، تاریخ دانشگاه بوستون (به ادامه مطلب مراجعه کنید) گزارش کرده است، بنیانگذاران دستور دادند که ماده زیر در منشور گنجانده شود که برای زمان خود غیرمعمول است:

هیچ استادی در دانشگاه مذکور هرگز از طرف متولیان امر ملزم به اظهار عقاید مذهبی خاص به عنوان آزمون رسمی نخواهد بود و هیچ دانشجویی به دلیل عقاید مذهبی که ممکن است داشته باشد از پذیرش خودداری شود. با این وجود مشروط بر اینکه این بند مشمول گروه الهیات دانشگاه مذکور نباشد.

هر بخش از دانشگاه جدید نیز بدون توجه به جنسیت، نژاد، یا (به استثنای دانشکده الهیات) مذهب، به روی همه در شرایط برابر باز بود.

هزینه تحصیل در Boston University
هزینه تحصیل در Boston University

هزینه تحصیل در دانشگاه Boston

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین موضوعاتی است که شما باید پیش از ارسال درخواست به دانشگاه های مختلف به آن فکر کنید. شما باید هزینه ها را بررسی کنید تا بتوانید مدارک مربوط به تمکن مالی خودتان را کامل کنید. فهرست هزینه های تحصیل در آمریکا به شرح زیر است.

هزینه شهریه سالانه دانشگاه 63,798 دلار، اسکان 11,600 دلار، خورد و خوراک 6,510 دلار و هزینه های مربوط به دانشگاه 1,370 دلار می باشد. دیگر هزینه های شما که باید در سال به فکر آنها باشید نیز عبارتند از:

 1. کتاب و لوازم تحریر: 1,000 دلار
 2. تخمین هزینه های شخصی: 1,455 دلار
 3. حمل و نقل (میانگین): 630 دلار

شما به طور کلی باید سالانه مبلغ 86,363 دلار را برای تحصیل در آمریکا بپردازید.

 

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه بوستون

بازیگری (Acting) COM تبلیغاتی (Advertising COM ) مطالعات آفریقایی آمریکایی و سیاهپوستان دیاسپورا (African American & Black Diaspora Studies)
مطالعات آمریکایی (American Studies )   یونان باستان ( Ancient Greek ) یونان باستان و لاتین (Ancient Greek & Latin )
انسان شناسی با تخصص در انسان شناسی، بهداشت و پزشکی (Anthropology with a Specialization in Anthropology, Health & Medicine ) انسان شناسی با تخصص در انسان شناسی زیستی (Anthropology with a Specialization in Biological Anthropology ) انسان شناسی با تخصص در انسان شناسی اجتماعی فرهنگی (Anthropology with a Specialization in Sociocultural Anthropology )
انسان شناسی و دین (Anthropology & Religion ) علوم باستان شناسی و محیط زیست (Archaeological & Environmental Sciences ) باستان شناسی (Archaeology )
مطالعات معماری (Architectural Studies ) هنر (Art ) تحصیلات هنری (Art Education )
تاریخ هنر (Art History ) هنر و معماری، تاریخ (Art & Architecture, History) مطالعات آسیایی (Asian Studies )
ستاره شناسی (Astronomy ) نجوم و فیزیک (Astronomy & Physics ) اخترفیزیک و فیزیک فضایی (Astrophysics & Space Physics )
رفتار و سلامت (Behavior & Health) آموزش دوزبانه / آموزش زبان انگلیسی به گویشوران سایر زبانها (Bilingual Education/Teaching English to Speakers of Other Languages) بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی. بیوتکنولوژی (Biochemistry & Molecular Biology; Biotechnology)
زیست شناسی (Biology) زیست شناسی MET (Biology MET) زیست شناسی با تخصص در زیست شناسی رفتاری (Biology with a Specialization in Behavioral Biology)
زیست شناسی با تخصص در زیست شناسی سلولی زیست شناسی مولکولی و ژنتیک (Biology with a Specialization in Cell Biology Molecular Biology & Genetics) زیست شناسی با تخصص در زیست شناسی و زیست شناسی حفاظتی (Biology with a Specialization in Ecology & Conservation Biology) زیست شناسی با گرایش نوروبیولوژی (Biology with a Specialization in Neurobiology)
مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) مدیریت کسب و کار (Business Administration) علم شیمی (Chemistry)
شیمی و فیزیک (Chemistry & Physics) شیمی: بیوشیمی (Chemistry: Biochemistry) تدریس شیمی (Teaching of Chemistry)
زبان و ادبیات چینی (Chinese Language & Literature) مطالعات سینما و رسانه (Cinema & Media Studies) تمدن کلاسیک (Classical Civilization)
مطالعات کلاسیک (Classical Studies) کلاسیک و باستان شناسی (Classics & Archaeology) کلاسیک و فلسفه (Classics & Philosophy)
کلاسیک و دین (Classics & Religion) ارتباط (Communication) ادبیات تطبیقی (Comparative Literature)
آهنگسازی و تئوری موسیقی (Composition & Music Theory) مهندسی رایانه (Computer Engineering) علوم کامپیوتر (Computer Science)
علوم کامپیوتر MET (Computer Science MET) طراحی لباس (Costume Design) تولید لباس (Costume Production)
عدالت کیفری (Criminal Justice) علوم داده (Data Science) مطالات ناشنوایان (Deaf Studies)
آموزش در دوران کودکی (Early Childhood Education) علوم زمین و محیط زیست (Earth & Environmental Sciences) اقتصاد (Economics)
اقتصاد و ریاضیات (Economics & Mathematics) آموزش و توسعه انسانی (Education & Human Development) مهندسی برق (Electrical Engineering)
تحصیلات ابتدایی (Elementary Education) انرژی و محیط زیست (Energy & Environment) انگلیسی (English)
ادبیات انگلیسی و آمریکایی (English & American Literature) آموزش زبان انگلیسی (English Education) تحلیل و سیاست محیطی (Environmental Analysis & Policy)
مطالعات اروپایی (European Studies) فیلم و تلویزیون (Film & Television) زبان فرانسه و زبان شناسی (French & Linguistics)
مطالعات فرانسه (French Studies) زبان و ادبیات فرانسه (French Language & Literature) زبان و ادبیات آلمانی (German Language & Literature)
زبان یونانی باستانی (Greek—Ancient) طراحی گرافیک (Graphic Design) علوم سلامت (Health Science)
زبان و ادبیات اسپانیایی (Hispanic Language & Literatures) تاریخ (History) تاریخ هنر و معماری (History of Art & Architecture)
هولوکاست، نسل کشی و مطالعات حقوق بشر (Holocaust, Genocide & Human Rights Studies) مدیریت هتلداری و غذا (Hospitality Administration & Gastronomy) مهمان نوازی و ارتباطات (Hospitality & Communication)
فیزیولوژی انسان (Human Physiology) مطالعات میانرشتهای (Interdisciplinary Studies) مدیریت تجارت بین الملل (International Business Management)
روابط بین المللی (International Relations) روابط بین الملل / امور بین الملل (International Relations/International Affairs) ایتالیایی و زبانشناسی (Italian & Linguistics)
مطالعات ایتالیایی (Italian Studies) زبان ژاپنی و ادبیات (Japanese & Linguistics) خبرنگاری (Journalism )
لاتین (Latin) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies) طراحی نورپردازی (Lighting Design)
زبان شناسی (Linguistics) زبان‌شناسی و زبان‌های آفریقایی (Linguistics & African Languages) زبان شناسی و علوم کامپیوتر (Linguistics & Computer Science)
زبان شناسی و فلسفه (Linguistics & Philosophy) زبان شناسی و گفتار، زبان و علوم شنوایی (Linguistics and Speech, Language & Hearing Sciences) مطالعات مدیریتی (Management Studies)
علوم دریایی (Marine Science) ریاضیات (Mathematics) ریاضیات و علوم کامپیوتر (Mathematics & Computer Science)
ریاضیات و آموزش ریاضی (Mathematics & Mathematics Education) ریاضیات و فلسفه (Mathematics & Philosophy) آموزش ریاضی (Mathematics Education)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) علم رسانه (Media Science) مطالعات خاورمیانه و شمال آفریقا (Middle East & North Africa Studies )
زبان‌ها و ادبیات خاورمیانه و جنوب آسیا (Middle Eastern and South Asian Languages & Literatures) آموزش زبان های خارجی مدرن (Modern Foreign Language Education) موسیقی (Music)
موسیقی شناسی (Musicology) آموزش موسیقی (Music Education) اجرای موسیقی (Music Performance)
علوم عصب (Neuroscience ) تغدیه (Nutrition ) رنگ آمیزی (Painting)
اجرا، موسیقی (Performance, Music) فلسفه (Philosophy) فلسفه و علوم اعصاب (Philosophy & Neuroscience)
فلسفه و فیزیک (Philosophy & Physics) فلسفه و علوم سیاسی (Philosophy & Political Science) فلسفه و روانشناسی (Philosophy & Psychology)
فلسفه و دین (Philosophy & Religion) فیزیوتراپی (Physical Therapy) فیزیک (Physics)
فیزیک و علوم کامپیوتر (Physics & Computer Science) علوم سیاسی (Political Science) مطالعات پیش پزشکی (Premedical Studies)
چاپگری (Printmaking) روانشناسی (Psychology) سلامت عمومی (Public Health)
روابط عمومی (Public Relations) مذهب (Religion ) زبان و ادبیات روسی (Russian Language & Literature)
سنجش از دور و علوم زمین فضایی (Remote Sensing & Geospatial Sciences) طراحی صحنه (Scene Design) نقاشی صحنه (Scene Painting)
فناوری منظره (Scenic Technology) آموزش علوم (Science Education) مجسمه سازی (Sculpture)
آموزش مطالعات اجتماعی (Social Studies Education) جامعه شناسی (Sociology) طراحی صدا (Sound Design)
اسپانیایی (Spanish) زبان اسپانیایی و زبانشناسی (Spanish & Linguistics) آموزش ویژه (Special Education)
مدیریت مراحل گفتار، زبان و شنوایی (Speech, Language & Hearing Sciences Stage Management) آمار و علوم کامپیوتر (Statistics & Computer Science) مخابرات (Telecommunication)
تلویزیون (Television) هنرهای تئاتر (Theatre Arts) مدیریت تئاتر- صحنه (Theatre–Stage Management)
تئاتر-تولید فنی (Theatre–Technical Production) امور شهری (Urban Affairs)

 

در این مقاله در وب سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه بوستون آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا را دارید، به طور کامل این دانشگاه را بشناسید.

منبع: bu.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *