موسسات مجازاعزام دانشجو  

متقاضی های بورسیه تحصیلی برای اعزام به خارج ، گهگاه به تنهایی نمی توانند از یک دانشگاه پذیرش بگیرند و به راهنمایی موسسه ها و شرکت هایی نیاز دارند. که با توجه به وضعیت ، توانایی ها و تمکن مالی دانشجو بتوانند او را در بدست آوردن پذیرش از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم ویا وزارت بهداشت یاری نمایند. به همین جهت موسسات مجازاعزام دانشجو با آنالیز معاونت بورس وامور دانشجویان خارج تاسیس شده اند تا داوطلبان را جهت دریافت اخذ پذیرش تحصیلی راهنمایی کنند. کارگروه ارزیابی بر عملکرد موسسه ها همچنین معاونت بورس و امور دانشجویان خارج لیست موسسات مجاز اعزام دانشجو را مرتبا به روز رسانی کرده در سایت وزارت منتشر می کند.

سالانه داوطلبان متعددی علاقه دارند تا تحصیلات خویش را در کشوری دیگر ادامه دهند . اما این عشق و علاقه به دلایل مختلفی بوجود می‌آید. پذیرفته نشدن در کنکور های داخلی و یا قبول نشدن دررشته مورد‌علاقه یکی این بیشترین عواملی است که افراد را به سمت تحصیل درخارج از کشور سوق می دهد ودراین راستا دانشجویان معترض وناراضی بسیاری هستند که به علت انتخاب نامناسب دانشگاه وکشور متحمل ضررهای مالی واتلاف وقت شان شده اند به همین دلیل توصیه می شود برای انتخاب مناسب رشته ودانشگاه همچنین کشور مقصد ازراهنمایی موسسات مجازاعزام دانشجو استفاده شود. یکی از نکات مهم برای تحصیل در خارج کشور توجه به لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم است.

لیست موسسات مجازاعزام دانشجو  

موسسات مجاز اعزام دانشجو دارای حوزه فعالیتهای مشخص می باشند وبه طور تخصصی روی همان کشورها کار می کنند، لذا کار متقاضیان در زمان کوتاهتر با نتایج مثبت بدست می آید.

وزارت علوم سالانه فعالیت موسسات مجازاعزام دانشجو رابازنگری می کندو موسسات مجازاعزام دانشجو موظف به رعایت اصول و مقررات وزات مذکور می باشد.برای دانلود لیست جدید موسسات مجاز اعزام را کلیک کنید.

تمدید، تعلیق و کنسل جواز موسسات مجازاعزام دانشجو

کارگروه ارزیابی بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجو یان خارج وزارت علوم در جدیدترین بروزرسانی مؤسسات مجازاعزام دانشجو جواز ۱۰۷ مؤسسه را کنسل و یا تا اطلاع ثانوی تعلیق کرد. در حال حاضر تعداد موسسات مجازاعزام دانشجو در تهران وشهرستان های ایران 120 می باشد.

خدمات موسسات مجازاعزام دانشجو

برخی ازخدماتی که موسسات مجازاعزام دانشجو موظف به ارائه آنها می باشند عبارت است از: مشاوره‌ تحصیلی، انتخاب رشته، انتخاب دانشگاه، اطلاع در مورد شهریه دانشگاه،هزینه تحصیل وزندگی در کشور مقصد، بیمه دانشجویی، ارسال لیست مدارک مورد نیاز برای اخذپذیرش، خدمات مشاوره در مورد طرز آماده سازی رزومه وانگیزه نامه ، دریافت پذیرش ازدانشگاه،  اقدام برای اخذ ویزا تحصیلی وراهنمایی برای تهیه خوابگاه می باشد.

مهمترین هدف تاسیس موسسات مجازاعزام دانشجونظارت وزارت علوم بر نحوه درست فعالیت اعزام دانشجو به خارج از کشور بود وبه همین دلیل توصیه می شود دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور با مراجعه به موسسات مجازاعزام دانشجو سبب ممانعت سوء استفاده های سایر موسسات غیر مجاز شوند.

لینکهای مفید :

لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم.

جهت مشاهده لیست به روز شده موسسات مجاز اعزام دانشجو به فایل زیر مراجعه نمایید.