لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

وقتی ویزای دانشجویی استرالیا را گرفتیم و عازم سفر شدیم چه چیزهایی با خود ببریم؟

وسایل مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا

وسایل مورد نیاز برای اعزام دانشجو به استرالیا: بسیاری از جوانان امروزه علاقه دارند که تحصیلات عالیه و دانشگاهی خود را در کشور های دیگر دارند. اعزام دانشجو به استرالیا، آمریکا، نیوزیلند یا کشور های اروپایی امروزه به هدف بسیاری از جوانان در سراسر دنیا تبدیل شده است و بسیاری از جوانان آرزوی تحصیل در بهترین دانشگاه ها و بهترین کشور های دنیا را دارند. اما تا به حال به این فکر کرده اید که در زمانی که قصد سفر به یکی از این کشور ها را دارید و دوست دارید که برای تحصیل خود به این کشور ها سفر کنید چه چیزی نیاز دارید که ببرید؟ در ادامه این مقاله در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با وسایل مورد نیازتان در زمان سفر به استرالیا آشنا کنیم.

 

وقتی عازم سفرشدیم چه چیزهایی با خود ببریم؟

1: مدارک مورد نیاز

مسلما مدارکی مانند پاسپورت، ترجمه گواهی رانندگی با مهر ناتی، ترجمه مدارک تحصیلی و ریزنمرات … از اولین و مهم ترین مواردی هستند که باید با خود همراه داشته باشید. چون با داشتن ترجمه گواهی نامه ایی که مشروط نباشد می توانید در مدت ویزای دانشجویی در کشور استرالیا رانندگی کنید یا شاید ترجمه مدارک تحصیلی تان برای پیدا کردن کار و … مورد نیاز باشد. یا جهت احتیاط همراه داشتن پرینت واکسیناسیون کرونا توصیه می شود.

2: لوازم خانه و وسایل برقی

از آنجایی که دانشجویان مجرد از خوابگاه ها و یا اقامتگاه هایی استفاده می کنند که عملا وسایل مورد نیازدر حد زندگی دانشجویی فراهم هست، نیازی برای بردن همه وسایل ندارند اما می توانند وسایل شخصی مثل ریش تراش، سشوار را به همراه خود داشته باشند.

ولی دانشجویان متاهل و یا دارای فرزند اگر وسایل خانه شان در حد نو هست می توانند آنها را فریت کنند. منتهی باید بدانید وسایلی که فریت می شوند معمولا ظرف یک تا دو هفته به مقصد می رسند و لازم هست شما وقتی رسیدید ظرف این مدت یعنی تا نیامدن وسایل محل سکونت خود را اجاره کنید که مجبور نشوید هزینه انبارداری به فرودگاه مقصد بدهید.

وسایل مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا
وسایل مورد نیاز برای سفر به استرالیا

3: لباس و کفش

نوع پوشش و سبک و استایل افراد در استرالیا با ایران کمی متفاوت هست برای همین توصیه می شود در حد نیاز خودتان با خود لباس و کفش بیرید. البته نه خیلی زیاد که مجبور باشید ساک های بیشتری ببرید.

4: دارو

اگر به دلایل پزشکی داروی خاصی مصرف می کنید حتما نیاز دو سه ماه مصرف خود را همراه با نسخه پزشک تان که در آن دلیل مصرف و مقدار دارو ها را نوشته باشد با خود ببرید و بعد از جایگزین و آشنا شدن به محیط می توانید از پزشکان استرالیا استفاده کنید. نکته مهم در این باره این است که هزینه دارو در این کشور بسیار زیاد است و باید حداقل تا 3 ماه مصرف داروی خودتان را به همراه داشته باشید. بردن دارو مصرفی بیش از سه ماه مجاز نمی باشد و حتما داروها باید در جعبه خود باشند.

بردن برخی دارو ها به استرالیا نیاز به مجوز از Therapeutic Goods Administration دارد و برخی از دارو در کل ممنوع هست. شما می توانید با مراجعه به سایت اداره کوچ استرالیا لیست داروهایی که ممنوع هست یا نیاز به مجوز دارد را چک کنید:

https://www.odc.gov.au/travellers#items

5: گوشی و لب تاپ

اگر گوشی و لپ تاپ تان سالم و قابل استفاده هستند یا وسایل برقی دیگری که دارید و فکر می کنید به آنها نیاز خواهید داشت، حتما می توانید آنها را همراه خود ببرید ولی اگر قصد خرید نوی آن را دارید بهتر هست از استرالیا بخرید چون هم از نظر قیمت بهتر هست و هم خدمات بعد از فروش بسیار بهتری دارد.

6: مواد خوراکی

تقریبا در تمام شهرهای استرالیا مغازه های ایرانی و تمامی مواد خوراکی های مورد علاقه ایرانیان مثل آجیل، سبزیجات، زرشک، زعفران و … وجود دارد. با این حال بردن مقداری از این مواد بسته به محدودیت باری که معمولا 30 تا 35 کیلو هست به خودتان بستگی دارد. بردن میوه تازه و هسته دارهمچنین مواد لبنی به استرالیا ممنوع هست.

7: سیگار

سیگار در استرالیا بسیار گران و بین 17 تا 24 دلارهست وهر مسافر فقط تا 25 نخ سیگار یا 25 گرم تنباکو میتواند وارد کند.

8: پول نقد

بهتر هست مقداری پول نقد برای چند روز اول یا یک هفته اول همراه داشته باشید تا حساب بانکی باز می کنید. درنظر داشته باشید حداکثر ده هزار دلار مجاز هستید.

نکات مهم قبل از ورود به استرالیا
وسایل مورد نیاز برای سفر به استرالیا

نکات مربوط به اعزام دانشجو به استرالیا

  • فقط به خاطر داشته باشید Incoming Passenger Card که در هواپیما یا موقع رسیدن به فرودگاه در استرالیا به شما داده می شود راصادقانه پر کنید. در این کارت در مورد اینکه چه چیزهایی با خود آوردید سوال می شود مثل: پول نقد، دارو، آجیل، میوه خشک، سبزیجات، سیگار
  • دقت کنید که در بلیط شما حداکثر بار مجازی که می توانید با خود داشته باشید چقدر هست البته معمولا برای بلیطهای اکونومی 30 تا 35 کیلو هست و تعداد چمدان یا بسته مهم نیست فقط هر بسته یا چمدان نباید بیش از 32 کیلو باشد.
  • اضافه بار برای هر کیلو حدود 40 دلار هست برای همین توصیه می شود اگر بارتان بیش از حد مجز هست حتما Extra Baggage Allowance از خط هوایی که بلیط را خریدید تهیه کنید چون با این کار بین 50 تا 60 درصد هزینه را کاهش می دهید.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با تمامی وسایلی که می توانید در زمان سفر و اعزام دانشجو به استرالیا با خود همراه داشته باشید آشنا کنیم و با مهم رین نکات درباره زمان سفر و رسیدن به استرالیا صحبت کنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *