لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

بهترین شهر های آمریکا برای زندگی

بهترین شهر های آمریکا برای زندگی

بهترین شهر های آمریکا برای زندگی: امروزه اعزام دانشجو به آمریکا به یکی از کار هایی تبدیل شده است که بساری از جوانان در سراسر دنیا آن را انجام می دهند و سالانه دانشجویان بسیار زیادی در دانشگاه های آمریکا پذیرش می شوند. اما شما قبل از اینکه بخواهید برای تحصیل در آمریکا برنامه ریزی کنید بهتر است که برای مکان زندگی خودتان در برنامه ای داشته باشید و طبعا هر کسی دوست دارد که در بهترین شهر های ممکن برای زندگی سکونت داشته باشد.

آمریکا کشوری است که با وجود سطح بالای امید به زندگی و رضایت از زندگی خطرات و مشکلات زندگی نیز در شهر های مختلف آن؛ مخصوصا شهر های بزرگ دیده می شود. برای همین در این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را کمی بیشتر با بهترین شهر های آمریکا برای زندگی آشنا کنیم.

 

شهر پیوریا؛ ایلینوی (Peoria, Illinois)

شهر پیوریا؛ ایلینوی
شهر پیوریا؛ ایلینوی

Peoria به سرعت در حال تبدیل شدن به مکانی است که خانواده ها به راحتی در حومه شهر زندگی می کنند درحالی که جوانان می توانند از مناطق سرگرمی جدید در شهر لذت ببرند. در ماه های گرم تر، هر آخر هفته جشنواره هایی در سراسر شهر برگزار می شود و دوستداران طبیعت به مسیرهای پیاده روی، شکار و دوچرخه سواری دسترسی دارند.

 

شهر چارلستون؛ کارولینای جنوبی (Charleston, South Carolina)

شهر چارلستون؛ کارولینای جنوبی
شهر چارلستون؛ کارولینای جنوبی

محیط جذاب، تاریخی و پیچیده چارلستون نمونه ای از فرهنگ جنوب است. یک کارشناس محلی می گوید: نه تنها این منطقه مملو از سرگرمی ها و غذاهای خوب است، بلکه این منطقه پایین روستایی نیز زیباست. گردشگری در چارلستون در حال رونق است و مشاغل زیادی به خصوص در ماه های تابستان ایجاد می کند. در تمام طول سال، مشاغل در فناوری، فروش، بازاریابی و تبلیغات، اقتصاد شهر را قوی نگه می دارند.

 

شهر فورت وین؛ ایندیانا (Fort Wayne, Indiana)

شهر فورت وین؛ ایندیانا
شهر فورت وین؛ ایندیانا

اقتصاد این شهر بسیار خوب و تولیدکنندگانی از جمله جنرال موتورز و BAE Systems مشاغلی را به این منطقه آورده اند، درحالی که اقتصاد آن شاهد جهش جوانانی است که مشتاق نقل مکان به مرکز شهر از حومه شهر هستند. یک کارشناس محلی در مورد فورت وین ایندیانا چنین می گوید: فورت وین، ایندیانا، با هزینه کم زندگی و محله های آرام، مکانی عالی برای خرید خانه، مشغول به کار شدن، راه اندازی کسب وکار و تربیت فرزندان است.

 

شهر هارتفورد؛ کانکتیکات (Hartford, Connecticut)

شهر هارتفورد؛ کانکتیکات
شهر هارتفورد؛ کانکتیکات

هارتفورد که در دره رودخانه کنتیکت واقع شده است، زمانی محل زندگی شخصیت های تاریخی برجسته، از جمله مارک تواین و هریت بیچر استو بود. در میان جاذبه های تاریخی شهر، امروزه مکان های تفریحی، پیست های اسکی، پارک های ایالتی در نزدیکی این شهر ارائه می شود. صنایع هوافضا، مراقبت های بهداشتی و خدمات مالی بر بازار کار در هارتفورد که محل استقرار Aetna Inc.، United Technologies Corp. و Hartford Hospital است، واقع شده اند.

 

شهر اشویل؛ کارولینای شمالی (Asheville, North Carolina)

شهر اشویل؛ کارولینای شمالی
شهر اشویل؛ کارولینای شمالی

جای تعجب نیست که چرا شهر کوهستانی اشویل، کارولینای شمالی، موردعلاقه گردشگران و ساکنان است. آشویل که در میان کوه های آبی ریج و آپالاچی قرار دارد، یک آهنربا برای دوستداران فضای باز و همچنین طرف داران موسیقی، هنر، و آبجو صنایع دستی است. اگر شما نیز یکی از علاقه مندان به طبیعت و هوای مناسب و خنک هستید، این شهر بهترین انتخاب شما خواهد بود.

 

شهر بوفالو؛ نیویورک (Buffalo, New York)

شهر بوفالو؛ نیویورک
شهر بوفالو؛ نیویورک

بوفالو که تنها 20 مایل دورتر از مقصد توریستی، آبشار نیاگارا قرار دارد، جامعه ای فشرده می باشد. ساکنان بوفالو می توانند از بازی دو تیم ورزشی حرفه ای مورد علاقه خود لذت ببرند یا در زمستان روی پیست ها اسکی کنند. در نزدیکی جنگل ملی آلگنی و پارک ایالتی لچورث برای علاقه مندان به طبیعت قرار دارند و دوستداران هنر می توانند از جاذبه های فرهنگی نیز لذت ببرند.

 

شهر پنساکولا؛ فلوریدا (Pensacola, Florida)

شهر پنساکولا؛ فلوریدا
شهر پنساکولا؛ فلوریدا

پنساکولا در سمت شمالی خلیج پنساکولا قرار دارد. در 95 کیلومتری شرق موبایل، آلاباما و 315 کیلومتری غرب تالاهاسی، پایتخت فلوریدا قرار دارد. طبق آمار اداره سرشماری ایالات متحده، پنساکولا دارای مساحت کل 105.4 کیلومتر مربع است. این منطقه متنوع میزبان یک جشن 10 روزه، سواحل باشکوه رو به خلیج مکزیک، و مناطق عالی برای ماهیگیری است. پنساکولا برای مطلوبیت و کوچ خالص نمرات بالایی دریافت کرده است، به این معنی که افراد بیشتری علاقه مند به سفر به این قسمت زیبا از کشور آمریکا هستند.

 

شهر گرینویل؛ کارولینای جنوبی (Greenville, South Carolina)

شهر گرینویل؛ کارولینای جنوبی
شهر گرینویل؛ کارولینای جنوبی

گرین ویل که زمانی یک شهر کوچک خواب آلود بود، در سال های اخیر شاهد احیای فرهنگی بوده است که با هجوم رستوران ها و مشاغل جدید تکمیل شده است. اگرچه تابستان ها ممکن است گرم باشد، اما آب وهوای معتدل شهر این امکان را به شما می دهد تا در هر زمانی از سال با پای پیاده در مرکز شهر بگردید. هجوم مشاغل تولیدی نیز اقتصاد گرین ویل را تقویت کرده است و شرکت هایی با نام تجاری مانند جنرال الکتریک و میشلین مغازه هایی را در شهر راه اندازی کردند.

 

شهر روچستر؛ نیویورک (Rochester, New York)

شهر روچستر؛ نیویورک
شهر روچستر؛ نیویورک

روچستر یک شهر مدرنیته و درعین حال متمدن است، زیرا این شهر برای حفظ ریشه های خود گام برداشته است و درعین حال مرکز شهر خود را به روز می کند تا آن را برای ساکنان حومه شهر جذاب تر کند. در زمستان، روچستر پیست های اسکی و تپه های سورتمه سواری را ارائه می دهد و در تابستان برای قایق سواری و ماهیگیری به دریاچه انتاریو دسترسی دارند.

 

شهر سینسیناتی؛ اوهایو (Cincinnati, Ohio)

شهر سینسیناتی؛ اوهایو
شهر سینسیناتی؛ اوهایو

سینسیناتی شهری است که عاشق غذا، ورزش و فرهنگ خود است. چیزی برای همه در شهر سینسیناتی در غرب میانه وجود دارد، از بازار کار قوی گرفته تا تقویم رویدادهای شلوغ پر از موزه ها، بیسبال، و رویدادهای میراث محلی. ساکنان از مقرون به صرفه بودن شهر قدردانی می کنند. با وجود اینکه سینسیناتی یکی از 30 منطقه بزرگ در ایالات متحده است، مسکن ارزان تر از میانگین ملی است.

 

شهر کالامازو؛ میشیگان (Kalamazoo, Michigan)

شهر کالامازو؛ میشیگان
شهر کالامازو؛ میشیگان

فضای شهری کوچک Kalamazoo هر کسی را که شیفته بازار های کشاورزان و آشپزهای فلفلی است را فرامی خواند. این شهر یک محل جذاب برای دوستداران هنر و فرهنگ است. بازدیدکنندگان شهر می توانند از آبجوسازی های صنایع دستی، موزه ها و موسیقی زنده در طول اقامت خود در کالامازو لذت ببرند. کالامازو دارای آب و هوای قاره ای مرطوب است.

تابستان‌ها می‌تواند گرم، مرطوب و نسبتا طولانی باشد که از ماه‌های می تا سپتامبر را شامل می‌شود. گردباد در این شهر بسیار نادر است اما غیرممکن نیست. در واقع، در سال 1980، یک گردباد بزرگ مرکز شهر کالامازو را درنورد و خسارات زیادی به بار آورد. در زمستان، دما گاهی به زیر -18 درجه سانتی گراد کاهش می یابد. کالامازو در اواخر آوریل به دلیل طوفان های برفی وحشیانه شناخته شده است، اما گاهی روزهای زمستانی وجود دارد که اصلاً پوشش برفی روی زمین وجود ندارد. طوفان های برفی اثر دریاچه در زمستان رایج است.

 

شهر تامپا؛ فلوریدا (Tampa, Florida)

شهر تامپا؛ فلوریدا
شهر تامپا؛ فلوریدا

ساکنان تامپا می توانند از حال و هوای آرام ساحل لذت ببرند و درعین حال دسترسی به یک منطقه شهری پر از گزینه های سرگرمی از جمله یک تیم NFL را داشته باشند. زمانی این شهر محل «پایتخت سیگار جهان» بود. منطقه خلیج تامپا شامل سواحل سنت پترزبورگ است. بنابراین تامپا را یکی از بهترین شهر ها برای افراد علاقه مند به سیگار و دخانیات می شناسند.

 

شهر سیراکوز؛ نیویورک (Syracuse, New York)

شهر سیراکوز؛ نیویورک
شهر سیراکوز؛ نیویورک

سیراکیوز بهشتی برای عاشقان زمستان است، اما این شهر مرکزی نیویورک یکی از مقرون به صرفه ترین مناطق شهری در ایالات متحده است. دوستداران شراب از نزدیکی آن به تولیدی های شراب لذت می برند، جایی که می توانند از بهترین شرابی که منطقه ارائه می دهد لذت ببرند. اقتصاد سیراکیوز که سابقاً یک مرکز تولید بود، در دهه‌های گذشته با چالش‌ هایی مواجه شده است که مشاغل صنعتی این منطقه را ترک کرده‌اند.

تعداد مشاغل دولتی محلی و ایالتی نیز برای چندین سال در حال کاهش بوده است. کارفرمایان برتر سیراکوز در حال حاضر عمدتاً در آموزش عالی، تحقیقات، مراقبت های بهداشتی و خدمات هستند. برخی از تولیدات با تکنولوژی بالا باقی مانده است. دانشگاه هیل سریع‌ترین محله سیراکوز در حال رشد است که با گسترش دانشگاه سیراکیوز و دانشگاه پزشکی آپستیت (بخشی از دانشگاه ایالتی نیویورک)، و همچنین ده‌ها مجتمع کوچک مطب پزشکی به آن کمک می‌کند.

 

شهر میرتل بچ؛ کارولینا جنوبی (Myrtle Beach, South Carolina)

شهر میرتل بچ؛ کارولینا جنوبی
شهر میرتل بچ؛ کارولینا جنوبی

مقصد محبوب تعطیلات Myrtle Beach به لطف گردشگری از طرف ساحل نشینان، مملو از فرصت های شغلی در صنعت توریست و گردشگری است. نقطه داغ توریستی فعالیت های تفریحی، رستوران های باکیفیت و آب وهوای معتدل را ارائه می دهد. مالیات بردرآمد در این شهر کم است و می تواند به امتیاز اقتصادی این شهر اضافه کند.

 

در این مطلب در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را کمی بیشتر با بهترین شهر های آمریکا برای زندگی که امکانات رفاهی، شرایط آب و هوایی یا حتی اقتصاد و فرصت های شغلی بیشتری دارند را به شما معرفی کنیم تا اگر دوست داشتید برای تحصیل در آمریکا محل سکونت خود را یکی از میان این شهر ها انتخاب کنید.

منبع: businessinsider. com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *