لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

مشکلات تحصیل در استرالیا

مشکلات تحصیل در استرالیا

مشکلات تحصیل در استرالیا: زندگی و تحصیل در استرالیا در حال حاضر آرزوی بسیاری از جوانان ایرانی می باشد و افراد بسیاری قصد سفر، تحصیل و زندگی در این کشور را دارند. برای همین است که در سال های اخیر سفر تحصیلی به استرالیا بسیار زیاد شده است. در تمام جهان این کشور به عنوان یک کشور عالی برای تحصیل و حتی برای زندگی شناخته می شود.

زندگی در این کشور مزایای بسیار زیادی دارد اما در کنار این مزایای بیشمار معایب بسیار زیادی نیز می تواند داشته باشد. شما در زمانی که استرالیا را برای زندگی یا تحصیل انتخاب می کنید، باید حتما به تمامی مزایا و معایب زندگی در این کشور آشنایی داشته باشید تا بتوانید انتخاب خود را با دانش و آگاهی کامل انجام دهید. در این مقاله در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با معایب زندگی در استرالیا آشنا کنیم.

 

مشکلات تحصیل در استرالیا

همانطور که می دانید استرالیا یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل شناخته می شود و غیر از این موضوع کشور بسیار مناسبی برای زندگی نیز می باشد. اما به هر حال هیچی چیزی در دنیا بی نقص نیست. زندگی در استرالیا نیز می توانید معایب بسیار زیادی داشته باشد. برای انتخاب کشور استرالیا برای تحصیل و زندگی پیشنهاد می کنیم که این مقاله و مقاله «مزایای تحصیل در استرالیا» را به طور کامل مطالعه کنید تا برای آینده خود برای اعزام دانشجو به استرالیا تصمیم گیری کنید. در ادامه با 11 عیب زندگی در استرالیا آشنا می شویم که ممکن است نظر شما درباره سفر تحصیلی به این کشور را عوض کنند.

 

1: هزینه بالای زندگی در استرالیا

یکی از اولین و مهم ترین مشکلات تحصیل در استرالیا این است که زندگی در استرالیا می تواند هزینه بسیار زیادی برای شما داشته باشد. البته درآمد در استرالیا بالاست و به همین دلیل زندگی در استرالیا برای شهروندان این کشور راحت است اما مشکل اینجاست برای زمان هجرت به این کشور شما باید برای هزینه بسیار زیادی برای مسکن و نیاز های دیگر خود آماده باشید.

موضوع های خاصی مانند اندازه خانواده شما وجود دارد که می تواند بر هزینه کلی زندگی شما در استرالیا تأثیر بگذارد، اما هزینه های شما بیشتر از سایر کشورها خواهد بود. وقتی تمام هزینه‌های خود را در نظر می‌گیرید، ممکن است نیاز به بودجه حدود 600 دلار برای هر نفر در هفته داشته باشید که به اینجا می‌روید.

اگر به ملبورن یا سیدنی نقل مکان می کنید می تواند حتی بالاتر باشد. نرخ ها با آنچه در بریتانیا یا ایالات متحده تجربه می کنید قابل مقایسه است، اما این بدان معناست که فردی که از هند سفر می کند هزینه های خود را بیش از 500 درصد افزایش می دهد. شما می خواهید در مورد جوامع مختلف در این قاره، از جمله جوامع منزوی تر در غرب، تحقیق کنید تا ببینید آیا گزینه های موجود متناسب با نیازهای بودجه شما وجود دارد یا خیر.

هزینه بالا زندگی در استرالیا
هزینه بالا زندگی در استرالیا

2: گرانی شدید در بازار مسکن

بازار مسکن در استرالیا یکی از داغ‌ترین بازارهای جهان است که با سریع‌ترین نرخ صعود نسبت به هر کشور دیگری از سال 2008 پیش می رود. حتی اگر به یکی از مناطق روستایی کشور نقل مکان کنید.

 

3: تست شخصیت و پزشکی مورد نیاز برای زندگی در استرالیا

اگر به تحصیل در استرالیا فکر می کنید، شرایط ویزا شامل نیاز به اثبات این است که شما «خوب» هستید یا نه. اگر تصمیم به انتخاب مسیر کوچ یا تبدیل شدن به یک مهاجر موقت داشته باشید، پنج نکته تاکیدی وجود دارد که یک متخصص با شما بررسی خواهد کرد:

 • شما باید سوابق کیفری خود را به عنوان بخشی از درخواست اعلام کنید.
 • شما نمی توانید با دیگرانی که در رفتار مجرمانه دخیل بوده یا هستند، ارتباط داشته باشید.
 • عدم تمایل به تغییر از روش ها، رفتارها یا تصمیمات مجرمانه.

استرالیا تعیین می کند که “سوابق کیفری قابل توجه” به این معنی است که شما به مدت 12 ماه یا بیشتر به حبس محکوم شده اید، دو بار یا بیشتر حبس دریافت کرده اید، یا به دلیل عدم توانایی ذهنی از اتهامات تبرئه شده اید.

تست شخصتی و پزشکی استرالیا
تست شخصتی و پزشکی استرالیا

4: نیاز به پرواز برای سفر بین ایالت های این کشور

استرالیا تقریباً به اندازه ایالات متحده است که کشور را از ساحل به ساحل اندازه گیری کنید. در حالی که سفرهای جاده ای کلاسیک آمریکایی می تواند شما را در شهرها و فرهنگ های مختلف برای تجربه لذت بخش ببرد، فضای داخلی استرالیا خالی از نیستی است.

تنها یک جاده اصلی وجود دارد که شما را از داروین به آدلاید از طریق داخل کشور می‌برد و تنها تعداد انگشت شماری از جوامع در طول مسیر به شما کمک می‌کنند. اگر می خواهید به استرالیای غربی سفر کنید، ممکن است سواحل شمالی یا جنوبی را دنبال کنید زیرا در غیر این صورت جاده های شرقی-غربی قابل توجهی وجود ندارد.

به همین دلیل است که اکثر استرالیایی ها زمانی که نیاز به سفر از یک طرف کشور به طرف دیگر دارند، پرواز را انتخاب می کنند. اگر در موقعیتی قرار گرفتید که این اقدام ضروری می شود، هزینه های زندگی شما به طور چشمگیری افزایش می یابد.

 

5: آب و هوای گرم

از دسته دیگر معایبی که می توان برای زندگی در استرالیا به آن اشاره کرد آب و هوای این کشور است. آب و هوای این کشور گرم است که ممکن است برای برخی از افراد مشکل باشد. استرالیا به دلیل آب و هوای بسیار گرم خود شناخته شده است. در واقع این کشور به طور متوسط 300 روز آفتابی در سال را تجربه می کند!

اگر به دنبال آب و هوای تابستانی دائمی هستید، استرالیا را به مکانی عالی برای زندگی تبدیل می کند. در واقع، میانگین دمای پایین کشور در سال ۱۳ درجه سانتیگراد است. این اساساً آب و هوای بهاری در کانادا و ایالات متحده است! این قطعا کشوری برای افرادی است که انرژی خورشیدی دارند. یکی از موضوعات بد دیگر نیز این است که برخی از تعطیلات زمستانی مثل شب یلدا یا کریسمس را نیز باید در هوای تابستانی بگذرانید.

نکات مهم آب و هوای استرالیا:

 • عینک آفتابی برای محافظت از چشمان شما فراموش نشود!
 • صندل / دمپایی برای تمام پیاده روی های ساحلی که انجام می دهید.
 • کلاهی برای محافظت از شما در برابر اشعه ماوراء بنفش خیلی لازم است.
 • لباس شنایی که برای پوشیدن در تمام طول روز به اندازه کافی راحت باشد.
 • در طول روزاز کرم ضدآفتاب استفاده شود.
 • ژاکت ضد باد که ضد آب هم هست.
 • دافع حشرات برای دور نگه داشتن حشرات موزی نیز معمولا نیاز می شود.
 • آلوئه ورا اگر پوستتان راحت می سوزد.
 • بطری آب فیلتر شده برای روزهای ماجراجویی در فضای باز.
حیوانات خطرناک در استرالیا
حیوانات خطرناک در استرالیا

6: حیوانات خطرناک

استرالیا خانه برخی از خطرناک ترین حیوانات جهان است. از مارها و عنکبوت ها گرفته تا کوسه ها و تمساح ها، موجودات زیادی وجود دارند که البته همه اینها در مناطق جنگلی و طبیعت آنجا زندگی می کنند و زمانی که برای طبیعت گردی می روید باید مراقبتهای لازم را بکنید. در مدارس استرالیا به کودکان آموزش داده می شود که از موجودات مختلف حتی خزندگانی که به نظر ترسناک می آیند نترسند، در واقع دوستدار طبیعت بودن با همراه با ملاحظاتی که لازم هست آموزش داده می شود.

 

7: رقابت شدید برای استخدام

در حالی که مشاغل زیادی در استرالیا وجود دارد، رقابت برای آن مشاغل می تواند بسیار بالا باشد. به خصوص اگر به دنبال کار در یکی از شهرهای بزرگ هستید. ملبورن و سیدنی رقابت ویژه ای دارند. بنابراین اگر به دنبال شغلی در یکی از آن شهرها هستید، آماده باشید تا درخواست های زیادی را وارد کنید. و اگر از اکثر آنها پاسخی دریافت نکردید، ناامید نشوید.

در یک شهر بزرگ این طور است. اگر قصد دارید برای یک شرکت بزرگ در یکی از این شهرهای بزرگ کار کنید، بهترین تمرین این است که قبل از رسیدن به استرالیا شروع به جستجو کنید. گزینه دیگر این است که با ویزای تعطیلات کاری برای اقامت موقت تا دو سال وارد شوید. سپس تلاش کنید تا پای خود را در این شرکت های بزرگ باز کنید. هنگامی که یک پیشنهاد شغلی دریافت می کنید، می توانید برای یک نوع ویزا دائمی تر درخواست دهید.

 

8: انعام بی انعام

یکی از مشکلات دیگری که ممکن است به کار در استرالیا مربوط شود در شرایطی به عنوان مزیت نیز شناخته می شود این است که در استرالیا انعام دادن فرهنگی ندارد و کسی معمولا انعام به مشاغل ساده مثل گارسون های رستوران نمی دهند. در حالی که ممکن است به نظر برسد که نگران انعام دادن چیز خوبی نیست، اما در واقع می تواند یک نقطه ضعف باشد.

برای بسیاری از کارگران صنعت خدمات، انعام بخش بزرگی از درآمد آنها است. بنابراین وقتی انعام نمی دهید، آنقدر پول در نمی آورند. البته در استرالیا، کارگران خدماتی دستمزدی بالاتر از حداقل دستمزد دارند.

 

در این مقاله در وب سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را برخی از مهم ترین مشکلات تحصیل در استرالیا را به شما معرفی کنیم.

 

منبع: https://vittana.org/18-pros-and-cons-of-living-in-australia و https://ninaoutandabout.ca/pros-and-cons-of-living-in-australia/

1 دیدگاه دربارهٔ «مشکلات تحصیل در استرالیا»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *