لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

شهر های ارزان استرالیا برای زندگی

شهر های ارزان استرالیا برای زندگی

شهر های ارزان استرالیا برای زندگی: تحصیلات عالیه امروزه به یکی از مهم ترین نیاز های هر فردی تبدیل شده است و تقریبا همه جوانان علاقه دارند که در دانشگاه تحصیل کنند و مدرک لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری داشته باشند. دانشگاه های با کیفیت بسیار زیادی نیز در دنیا وجود دارد و استرالیا نیز یکی از کشور هایی است که در آن دانشگاه های بینظیری وجود دارند که میتوانید در آنها تحصیل کنید.

اما هزینه تحصیل در استرالیا کمی زیاد است و ممکن است که برای افراد مختلف مشکلی ایجاد کند. برای همین موضوع بهتر است به خاطر کمتر کردن هزینه ها در شهر ها و مکان هایی مشغول تحصیل شوید که هزینه های سکونت و خورد و خوراک و غیره کمتر و ارزان تر است. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را با ده شهر ارزان قیمت که می توانید در آنها به زندگی مشغول شوید آشنا کنیم.

 

1: کوبر پدی (Coober Peddy)؛ استرالیا جنوبی

متوسط ​​قیمت خانه کوبر پدی، یک جامعه حومه شهر در استرالیای جنوبی، 72,000 دلار و متوسط قیمت اجاره آن 180 دلار در هفته (یا 720 دلار در ماه) است. کوبر پدی را به دلیل مقادیر بالای ماده معدنی که در آنجا یافت می شود، اغلب پایتخت عقیق جهان می نامند. به عنوان یک شهر معدنی قدیمی، بسیاری از ساکنان کوبر پدی برای فرار از گرما در منطقه به زندگی در زیر زمین ادامه می دهند.

این شهر که یک ایستگاه محبوب توریستی بین آدلاید و آلیس اسپرینگز است، یکی از ارزان‌ترین مکان‌ها برای زندگی در کل کشور است – اگر ارزان‌ترین مکان نباشد. هزینه زندگی در اینجا کم است، و به عنوان یک امتیاز اضافی، یک جامعه فشرده است.

 

2: پیترزبرو (Peterborough)؛ استرالیا جنوبی

میانگین قیمت خانه در پیتربورو، همچنین در استرالیای جنوبی، 101,000 دلار است. این یک شهر روستایی مقرون به صرفه است که حدود نیمی از جمعیت آن از نقاط مختلف جهان هستند تا یک جامعه بسیار متنوع و نزدیک ایجاد کند.

واقعیت جالب: پتربورو که قبلاً پترزبورگ نام داشت، یکی از بسیاری از جوامع استرالیایی بود که در سال 1917 به دلیل احساسات ضد آلمانی که پس از جنگ جهانی اول باقی مانده بود، نام آن تغییر یافت. در حال حاضر، این جامعه برای راه آهن خود محبوب است.

 

3: پورت پیری وست (Port Pirie West)؛ استرالیا جنوبی

پورت پیری وست در استرالیای جنوبی که به عنوان “شهر مردم دوستانه” شناخته می شود، به ساکنان و بازدیدکنندگان خود محیط طبیعی زیبا و سبک زندگی آرامی را ارائه می دهد. متوسط قیمت خانه در اینجا 116,000 دلار و متوسط قیمت اجاره 250 دلار در هفته (1,000 دلار در ماه) است. پورت پیری وست با جمعیتی در حدود 18,000 نفر، جامعه ای امن، دوستانه و مهمتر از همه ارزان برای زندگی است.

شهر پورت پیری استرالیا
شهر پورت پیری استرالیا

4: تارا (Tara)؛ کویینزلند

تارا، کوئینزلند، به دلیل چرای گاو و گوسفندش، شهری روستایی است که در منطقه وسترن داونز واقع شده است. این جامعه تقریباً 3000 نفری همچنین به دلیل اینکه یکی از ارزان‌ترین مکان‌ها برای زندگی در کشور است و بازار ملک در حال گسترش نیز شناخته شده است. متوسط ​​قیمت خانه در تارا 125,000 دلار است و این منطقه همچنین مدارس و امکانات پزشکی عالی را ارائه می دهد.

 

5: کویینزتاون (Queenstown)؛ تاسمانیا

متوسط قیمت خانه در کوئینزتاون، تاسمانی، 170,000 دلار و متوسط قیمت اجاره 250 دلار در هفته (1,000 دلار در ماه) است. این جامعه که به دلیل استخراج معادن آن شناخته شده است، حدود 2000 نفر است. این شهر همچنین در دره ای در سمت غربی کوه اوون قرار دارد و اگر از باران لذت می برید، آب و هوای عالی را ارائه می دهد – در واقع، این شهر بالاترین سطح باران را در تمام تاسمانی دارد.

 

6: کسترتون (Casterton)؛ ویکتوریا

کسترتون، ویکتوریا به دلیل رودخانه گلنلگ که از آن می گذرد و زادگاه نژاد کلپی معروف است. قیمت متوسط خانه در این جامعه نزدیک و پر جنب و جوش 300,000 دلار است. همچنین جاذبه های متعددی مانند مرکز استرالیایی Kelpie و پارک جزیره را هم برای گردشگران و هم برای افراد محلی ارائه می دهد.

 

7: کونامبل (Coonamble)؛ نیو ساوث ولز

کونامبل در نیو ساوت ولز که به دلیل پرورش گوسفند و تولید پشم و همچنین مرکز رشد گندم شناخته شده است، یکی از ارزان ترین مکان ها برای زندگی در تمام استرالیا است. متوسط قیمت خانه در اینجا 127,000 دلار و متوسط قیمت اجاره 200 دلار در هفته (800 دلار در ماه) است. با جمعیتی حدود 3000 نفر، کونامبل همچنین خانه بزرگ‌ترین کمپ‌درفت و رودئو در استرالیا است، چندین میخانه در کشور ارائه می‌دهد، و همچنین دارای چندین ساختمان آرت دکو است.

شهر کونامبل
شهر کونامبل

8: مانوندا (Manunda)؛ کویینزلند

یکی از شهرهای گران‌تر در این فهرست ارزان ترین شهر های استرالیا برای زندگی، ماندا، کوئینزلند، با قیمت متوسط خانه 386,000 دلار و متوسط قیمت اجاره 470 دلار در هفته (1880 دلار در ماه) نسبتاً مقرون به صرفه است. این جامعه 5400 نفری بین بخش شمالی با امکانات رفاهی مانند زمین های ورزشی و پارک ها و بخش جنوبی که عمدتاً مسکونی است تقسیم شده است. این یک جامعه محبوب در میان خانواده های جوان است که مهدکودک ها و مدارس برتر را ارائه می دهد.

 

9: شارلویل (Charleville)؛ کویینزلند

شارلویل در کوئینزلند به عنوان ارزان ترین مکان برای زندگی در استرالیا در این لیست رقیب شهر کوبر پدی است. متوسط قیمت خانه در شارلویل 75,000 دلار و متوسط اجاره 230 دلار در هفته (920 دلار در ماه) است. این جامعه با جمعیتی حدود 3000 نفر، هشت ساعت با ماشین از بریزبن فاصله دارد.

 

10: رنگِوِی (Rangeway)؛ استرالیا غربی

متوسط قیمت خانه در رنگوی در استرالیای غربی، 105,500 دلار و متوسط قیمت اجاره 260 دلار در هفته (1040 دلار در ماه) است. این یک مقصد محبوب برای کسانی است که عاشق ساحل هستند. این حومه جرالدتون با جمعیتی حدود 2000 نفر، مدارس، بیمارستان ها و امکانات رفاهی عالی را ارائه می دهد.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را با 10 نمونه از ارزان ترین شهر های استرالیا برای زندگی آشنا کنیم تا در صورتی که قصد تحصیل در استرالیا را دارید و به دنبال شهری ارزان قیمت برای زندگی می گردید، بتوانید از این لیست بهترین شهر نزدیک به دانشگاه مورد نظر خودتان را پیدا کنید.

منبع: https://www.mpamag.com/au/mortgage-industry/guides/what-are-the-10-most-affordable-places-to-live-in-australia/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *