لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون: پرینستون برای دهه هاست که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کشور آمریکا شناخته می شود و بسیاری از دانشجویان در آمریکا و دانشجویان بین المللی در دنیا برای تحصیل به این دانشگاه درخواست ارسال میکنند تا بتوانند فرصت تحصیل در آمریکا را داشته باشند. پرینستون یکی از دانشگاه هایی است که افراد موفق بسیار زیادی مانند جف بزوس، ریچارد فاینمن و میچل اوباما از آن فارغ التحصیل شده اند. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه پرینستون، تاریخچه این دانشگاه، هزینه های تحصیل و رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد آن آشنا کنیم.

 

دانشگاه پریسنتون (Princeton university)

دانشگاه پرینستون یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در پرینستون، نیوجرسی است. پرینستون که در سال 1746 در الیزابت به عنوان کالج نیوجرسی تأسیس شد، چهارمین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده و یکی از 9 کالج استعماری است که قبل از انقلاب آمریکا منشور شده بود. این یکی از دانشگاه های با رتبه برتر در جهان است.

این مؤسسه در سال 1747 به نیوآرک نقل مکان کرد و نه سال بعد به محل فعلی منتقل شد. این دانشگاه در سال 1896 رسماً به دانشگاه تبدیل شد و متعاقباً به دانشگاه پرینستون تغییر نام داد. یکی از اعضای Ivy League است.

این دانشگاه توسط هیئت امنای دانشگاه پرینستون اداره می شود و دارای وقف 37.7 میلیارد دلاری است که بزرگترین وقف به ازای هر دانشجو در ایالات متحده است. پرینستون برای تقریباً 8500 دانشجو در پردیس اصلی 600 هکتاری (2.4 کیلومتر مربع) خود، آموزش های کارشناسی و کارشناسی ارشد در علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی و مهندسی ارائه می دهد.

این دانشگاه مدارک تحصیلات تکمیلی را از طریق دانشکده امور عمومی و بین المللی پرینستون، دانشکده مهندسی و علوم کاربردی، دانشکده معماری و مرکز مالی Bendheim ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین آزمایشگاه فیزیک پلاسمای پرینستون دپارتمان انرژی را مدیریت می کند و آزمایشگاه دینامیک سیالات ژئوفیزیکی NOAA را در خود جای داده است.

این دانشگاه در بین دانشگاه های دکترا – فعالیت تحقیقاتی بسیار بالا طبقه بندی شده است و یکی از بزرگترین کتابخانه های دانشگاهی در جهان را دارد. پرینستون از سیستم کالج مسکونی استفاده می‌کند و به خاطر کلوپ‌های غذاخوری طبقه‌های بالا شهرت دارد. این دانشگاه بیش از 500 سازمان دانشجویی دارد.

دانش آموزان پرینستون انواع مختلفی از سنت ها را از گذشته و حال می پذیرند. این دانشگاه یک مدرسه NCAA Division I است و در Ivy League رقابت می کند. تیم ورزشی مدرسه، ببرهای پرینستون، بیشترین عناوین را در کنفرانس خود کسب کرده و دانش آموزان و دانش آموختگان زیادی را به المپیک فرستاده است.

درباره دانشگاه Princeton
درباره دانشگاه Princeton

اطلاعات تکمیلی دانشگاه پرینستون

  • شعار دانشگاه: تحت قدرت خدا او شکوفا می شود (Under God’s Power She Flourishes) (Dei Sub Numine Viget)
  • تاریخ تاسیس: 22 اکتبر 1746
  • ریاست دانشگاه: کریستوفر ال. آیسگروبر (Christopher L. Eisgruber)
  • معاون دانشگاه: دبورا پرنتیس (Deborah Prentice)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 7,300 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 8,478 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: ببر ها (Tigers)

 

تاریخچه دانشگاه Princeton

دانشگاه پرینستون، که به عنوان کالج نیوجرسی تأسیس شد، در سال های شکل گیری خود توسط “کالج لاگ” شکل گرفت، مدرسه ای که توسط کشیش ویلیام تننت در نشامینی، پنسیلوانیا، در حدود سال 1726 تأسیس شد. در حالی که هیچ ارتباط قانونی وجود نداشت، بسیاری از آنها هرگز وجود نداشتند.

از دانش‌آموزان و پیروان کالج لاگ به حمایت مالی و مشارکت اساسی در سال‌های اولیه دانشگاه ادامه می‌دهند. در حالی که نویسندگان اولیه آن را به عنوان سلف دانشگاه می دانستند، این ایده توسط مورخان پرینستون مورد سرزنش قرار گرفته است.

تأسیس دانشگاه خود از انشعاب در کلیسای پروتستان پس از بیداری بزرگ سرچشمه گرفت. در سال 1741، پرسبیتریان نور لایت برای دفاع از نحوه تعیین وزیران توسط کالج لاگ از انجمن فیلادلفیا اخراج شدند.

چهار بنیانگذار کالج نیوجرسی، که نیو لایت بودند، یا اخراج شدند یا از مجمع خارج شدند و طرحی برای تأسیس یک کالج جدید طراحی کردند، زیرا از مخالفت هاروارد و ییل با بیداری بزرگ ناامید و ناراضی بودند. آموزش محدود در کالج لاگ.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه پرینستون

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین نگرانی ها و موضوعات برای دانشجویان بین المللی ایرانی است که قصد اعزام دانشجو به آمریکا را دارند. پرینستون یکی از دانشگاه های برتر کشور آمریکاست که هزینه های تحصیل در آن نیز زیاد است و شما باید برای هزینه این دانشگاه تمکن مالی کافی را داشته باشید.

شما باید سالانه 57,410 دلار برای هزینه شهریه دانشگاه پرداخت کنید. برای زندگی در خوابگاه های دانشگاه نیز هزینه شما سالانه 10,960 دلار خواهد بود و هزینه تغذیه شما در دانشگاه نیز 7,670 دلار خواهد بود. مجموع هزینه های متفرقه تخمین زده شده نیز در سال چیزی حدود 3,500 دلار است و شما باید سالانه برای تحصیل در دانشگاه پرینستون 79,540 دلار هزینه کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون آمریکا
هزینه تحصیل در دانشگاه پرینستون آمریکا

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پرینستون

مطالعات آفریقایی آمریکایی (African American Studies) مطالعات آفریقایی (African Studies) مطالعات آمریکایی (American Studies)
مردم شناسی (Anthropology) کاربردهای محاسبات (Applications of Computing) ریاضیات کاربردی و محاسباتی (Applied and Computational Mathematics)
معماری (Architecture) معماری و مهندسی (Architecture and Engineering) هنر و باستان شناسی (Art and Archaeology)
مطالعات آسیایی آمریکایی (Asian American Studies) علوم اخترفیزیک (Astrophysical Sciences) علوم جوی و اقیانوسی (Atmospheric and Oceanic Sciences)
بیوفیزیک (Biophysics) مهندسی شیمی و بیولوژیکی (Chemical and Biological Engineering) علم شیمی (Chemistry)
مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and Environmental Engineering) علوم کلاسیک (Classics) علوم شناختی (Cognitive Science)
ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) علم محاسبات و اطلاعات (Computational and Information Science) علوم کامپیوتر (Computer Science)
سیاست و جامعه اروپای معاصر (Contemporary European Politics and Society) نوشتن خلاق (Creative Writing) رقص (Dance)
مطالعات آسیای شرقی (East Asian Studies) اکولوژی و زیست شناسی تکاملی (Ecology and Evolutionary Biology) اقتصاد (Economics)
مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering) زیست شناسی مهندسی (Engineering Biology) فیزیک مهندسی (Engineering Physics)
زبان انگلیسی (English) کارآفرینی (Entrepreneurship) مطالعات محیطی (Environmental Studies)
مطالعات فرهنگی اروپا (European Cultural Studies) امور مالی (Finance) زبان های فرانسوی و ایتالیایی (French and Italian)
جنسیت و مطالعات جنسی (Gender and Sexuality Studies) مهندسی زمین شناسی (Geological Engineering) علوم زمین (Geosciences)
زبان آلمانی (German) سیاست جهانی بهداشت و سلامت (Global Health and Health Policy) سلامت و سیاست سلامت (Health and Health Policy)
مطالعات یونانی (Hellenic Studies) تاریخ (History) تاریخ و عملکرد دیپلماسی (History and the Practice of Diplomacy)
تاریخ علم (History of Science) مطالعات انسانی (Humanistic Studies) علوم انسانی میان رشته ای (Interdisciplinary Humanities)
مطالعات جاز (Jazz Studies) روزنامه نگاری (Journalism) مطالعات یهودیت (Judaic Studies)
زبان و فرهنگ (Language and Culture) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies) مطالعات لاتین (Latino Studies)
زبان شناسی (Linguistics) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) ریاضیات (Mathematics)
مهندسی مکانیک و هوافضا (Mechanical and Aerospace Engineering) رسانه و مدرنیته (Media and Modernity) مطالعات قرون وسطی (Medieval Studies)
زیست شناسی مولکولی (Molecular Biology) موسیقی (Music) آهنگسازی موسیقی (Music Composition)
اجرای موسیقی (Music Performance) تئاتر موسیقی (Music Theater) موسیقی شناسی (Musicology)
مطالعات خاور نزدیک (Near Eastern Studies) علوم اعصاب (Neuroscience) تحقیق در عملیات و مهندسی مالی (Operations Research and Financial Engineering)
بهینه سازی و علم تصمیم گیری کمی (Optimization and Quantitative Decision Science) فلسفه (Philosophy) فیزیک (Physics)
سیارات و زندگی (Planets and Life) فیزیک پلاسما (Plasma Physics) سیاست (Politics)
مطالعات جمعیت (Population Studies) روانشناسی (Psychology) سیاست عمومی (مدرسه امور عمومی و بین المللی پرینستون) (Public Policy (Princeton School of Public and International Affairs))
زیست شناسی کمی و محاسباتی (Quantitative and Computational Biology) دین (Religion) رباتیک و سیستم های هوشمند (Robotics and Intelligent Systems)
مطالعات روسیه، اروپای شرقی و اوراسیا (Russian, East European and Eurasian Studies) سیاست علم، فناوری و محیط زیست (Science, Technology and Environmental Policy) زبان ها و ادبیات اسلاوی (Slavic Languages and Literatures)
سیاست اجتماعی (Social Policy) جامعه شناسی (Sociology) مطالعات جنوب آسیا (South Asian Studies)
زبان اسپانیایی و پرتغالی (Spanish and Portuguese) آمار و یادگیری ماشین (Statistics and Machine Learning) انرژی پایدار (Sustainable Energy)
آمادگی معلم (Teacher Preparation) فناوری و جامعه (Technology and Society) تئاتر (Theater)
ترجمه و ارتباطات بین فرهنگی (Translation and Intercultural Communication) سیاست و برنامه ریزی شهری (Urban Policy and Planning) مطالعات شهری (Urban Studies)
هنرهای تجسمی (Visual Arts) ارزش ها و زندگی عمومی (Values and Public Life)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه پرینستون که یکی از برترین دانشگاه های آمریکا و جهان می باشد به طور کامل آشنا کنیم.

منبع: princeton.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *