لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه دوک

دانشگاه دوک

دانشگاه دوک: آمریکا یکی از بزرگترین و مهم ترین کشور ها برای تحصیل دانشگاهی به حساب می آید که 34 دانشگاه آن در میان 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند و سیستم آموزشی آمریکا نیز از مهم ترین و بهترین سیستم های آموزش در تمام جهان می باشد. دانشگاه دوک یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد که شما میتوانید تحصیلات خود را در این دانشگاه ادامه دهید. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه دوک، تاریخچه، هزینه تحصیل و رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه دوک (Duke University)

دانشگاه دوک یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی داخل شهر دورهام در ایالت کارولینای شمالی است. این دانشگاه توسط متدیست ها و کویکرها در شهر امروزی ترینیتی در سال 1838 تأسیس شد، این دانشگاه در سال 1892 به دورهام منتقل شد. در سال 1924، جیمز بوکانن دوک، صنعتگر دخانیات و برق الکتریکی، موقوفه دوک را تأسیس کرد و این مؤسسه برای احترام به پدر متوفی خود نام خود را تغییر داد. ، واشنگتن دوک.

این پردیس بیش از 8600 هکتار (3500 هکتار) در سه پردیس فرعی به هم پیوسته در دورهام و یک آزمایشگاه دریایی در بوفورت دارد. پردیس غربی – که عمدتا توسط معمار جولیان آبله، یک معمار آمریکایی آفریقایی تبار که برای اولین بار در کلاس خود در دانشکده طراحی دانشگاه پنسیلوانیا فارغ التحصیل شد، طراحی شده است – شامل معماری گوتیک با کلیسای دوک 210 فوتی (64 متری) در مرکز پردیس است.

و بالاترین نقطه ارتفاع، در مجاورت مرکز پزشکی قرار دارد. پردیس شرقی، 1.5 مایلی (2.4 کیلومتری) دورتر، خانه همه سال‌های اول، شامل معماری به سبک گرجی است. این دانشگاه دو دانشکده همزمان در آسیا را مدیریت می کند، دانشکده پزشکی Duke-NUS در سنگاپور (تاسیس در سال 2005) و دانشگاه دوک کونشان در کونشان، چین (تاسیس در سال 2013).

دوک در بین دانشگاه های برتر ایالات متحده و جهان توسط انتشارات بزرگ رتبه بندی شده است. پذیرش در مقطع کارشناسی یکی از انتخابی ترین دانشگاه های کشور است، با نرخ پذیرش کلی 6.2٪ برای کلاس سال 2026. دوک بیش از 1 میلیارد دلار در سال برای تحقیق هزینه می کند و آن را به یکی از ده دانشگاه بزرگ تحقیقاتی در ایالات متحده تبدیل می کند.

بیش از ده ها هیئت علمی به طور مرتب در فهرست سالانه پراستنادترین محققان جهان ظاهر می شوند. از سال 2019، 15 برنده جایزه نوبل و 3 برنده جایزه تورینگ به این دانشگاه وابسته بوده اند. فارغ التحصیلان دوک همچنین شامل 50 دانش پژوه رودز هستند، که سومین بالاترین تعداد دانش پژوهان چرچیل در بین هر دانشگاهی (پس از پرینستون و هاروارد) و پنجمین بالاترین تعداد کل دانشجویان رودز، مارشال، ترومن، گلدواتر و اودال در میان دانشگاه های آمریکایی است.

1986 و 2017. دوک آلما مادر یک رئیس جمهور ایالات متحده (ریچارد نیکسون) و 14 میلیاردر زنده است. از سال 2021، دوک چهارمین کارفرمای بزرگ خصوصی در کارولینای شمالی است که بیش از 43000 کارمند دارد. این دانشگاه توسط چندین نشریه به عنوان یک کارفرمای عالی رتبه بندی شده است. این دانشگاه همچنین در گذشته به نام های Brown School، Union Institute، Normal College و Trinity College نیز شناخته میشده است.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه دوک

 • شعار دانشگاه: دانش و ایمان (Knowledge and Faith) (Eruditio et Religio)
 • تاریخ تاسیس: 1838 میلادی
 • ریاست دانشگاه: وینسنت پرایس (Vincent Price)
 • معاون ریاست دانشگاه: جنیفر فرانسیس (Jennifer Francis)
 • تعداد کارمندان دانشگاه: 12,471 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 16,780 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: شیاطین آبی
درباره دانشگاه Duke
درباره دانشگاه Duke

تاریخچه دانشگاه دوک

دانشگاه دوک برای اولین بار در سال 1838 به عنوان مدرسه خانه براون، یک مدرسه اشتراکی خصوصی که در شهرستان راندولف، کارولینای شمالی، در شهر امروزی ترینیتی تأسیس شد، افتتاح شد. مدرسه براون که توسط انجمن مؤسسه اتحادیه، گروهی از متدیست ها و کواکرها سازماندهی شد، در سال 1841 زمانی که کارولینای شمالی منشوری را صادر کرد، به آکادمی مؤسسه اتحادیه تبدیل شد.

این آکادمی در سال 1851 به کالج عادی تغییر نام داد و سپس به دلیل حمایت کلیسای متدیست در سال 1859 به کالج ترینیتی تغییر نام داد. در سال 1892، کالج ترینیتی عمدتاً به دلیل سخاوت جولیان اس. کار و واشنگتن دوک، متدیست های قدرتمند و محترمی که از طریق صنایع تنباکو و برق ثروتمند شده بودند، به دورهام نقل مکان کرد. کار در سال 1892 زمینی را برای پردیس اصلی دورهام اهدا کرد که اکنون به عنوان پردیس شرقی شناخته می شود.

در همان زمان، واشینگتن دوک 85000 دلار (2560000 دلار بر حسب دلار فعلی) برای وقف اولیه و هزینه های ساخت به مدرسه داد. که بعداً سخاوت خود را با سه کمک 100000 دلاری جداگانه در سال های 1896، 1899 و 1900 افزایش داد، البته با این شرط که “کالج درهای آن را به روی زنان باز کنید و آنها را در جایگاهی برابر با مردان قرار دهید.”

 

هزینه تحصیل در دانشگاه Duke

هزینه تحصیل در آمریکا از مهم ترین موضوعاتی است که شما باید در زمان تحصیل در دانشگاه های مختلف این کشور و اقدام برای پذیرش تحصیلی در آمریکا به آن بررسی کنید. مدارک مربوط به اینکه می توانید برای 2 یا 4 سال تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه هزینه پرداخت کنید از مهم ترین مدارک ارسالی شما برای دانشگاه می باشد.

دانشگاه دوک همانطور که گفته شد از بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد که شما باید هزینه نسبتا زیادی را برای آن بپردازید. مجموع هزینه های شهریه شما برای تحصیل در دانشگاه دوک سالانه 34,968 دلار می باشد که لیست هزینه های مختلف شما عبارتند از:

 1. شهریه (کالج ترینیتی و مهندسی پرت)
 2. ثبت نام بار اول UGrad (فقط دانش آموزان سال اول)
 3. هزینه فعالیت دانشجویی
 4. هزینه خدمات دانشجویی
 5. هزینه تفریح
 6. هزینه بهداشت
 7. بیمه (فقط ترم پاییز)
 8. اجاره صندوق پست
 9. حقوق دولتی مهندسی

از هزینه های دیگری که باید حتما بررسی کنید می توان به هزینه های اسکان و خورد و خوراک اشاره کرد. برای هزینه اسکان شما می توانید در پلن های مختلف با هزینه های مختلف گزینه مورد نظر خودتان را انتخاب کنید که در سایت دانشگاه می توانید این قیمت ها را مشاهده کنید که از 4,233 دلار تا 7,795 دلار متغیر است. هزینه خورد و خوراک روزانه شما نیز پلن های مختلف دارد که می توانید در سایت مشاهده کنید و از 1,764 تا 3,874 دلار متفاوت است.

هزینه های تحصیل در Duke University
هزینه های تحصیل در Duke University

رشته های تحصیلی Duke University

اقتصاد سیاسی تحلیلی (Analytical Political Economy) اخلاق زیستی و سیاست علم (Bioethics & Science Policy) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and Environmental Engineering) علوم کامپیوتر (Computer Science) علوم انسانی انتقادی آسیایی (Critical Asian Humanities)
تاریخچه هنر دیجیتال / رسانه های محاسباتی (Digital Art History/Computational Media) مطالعات آسیای شرقی (East Asian Studies) اقتصاد (Economics)
اقتصاد و محاسبات (Economics and Computation) مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering) بهداشت جهانی (Global Health)
تحصیلات تکمیلی لیبرال (Graduate Liberal Studies) تاریخ (History) علوم انسانی (Humanities)
کارشناسی ارشد در علوم داده میان رشته ای (Master in Interdisciplinary Data Science) کارشناسی ارشد هنر در تدریس (Master of Arts in Teaching) کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در رقص: عمل میان رشته ای تجسم یافته (Master of Fine Arts in Dance: Embodied Interdisciplinary Praxis)
کارشناسی ارشد هنرهای زیبا در هنرهای تجربی و مستند (Master of Fine Arts in Experimental and Documentary Arts) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) مهندسی مکانیک و علم مواد (Mechanical Engineering and Materials Science)
فیزیک پزشکی (Medical Physics) علوم سیاسی (Political Science) علوم بهداشتی جمعیت (Population Health Sciences)
اقتصاد مالی کمی (Quantitative Financial Economics) مطالعات مذهبی (Religious Studies) مطالعات اسلاو و اوراسیا (Slavic and Eurasian Studies)
علوم آماری (Statistical Science) بیوشیمی (Biochemistry) زیست شناسی (Biology)
آمار زیستی (Biostatistics) زیست شناسی سلولی و مولکولی (Cell and Molecular Biology) زیست شناسی سلولی (Cell Biology)
علوم اعصاب شناختی* (Cognitive Neuroscience*) زیست شناسی محاسباتی و بیوانفورماتیک (Computational Biology and Bioinformatics) زیست شناسی رشدی و سلول های بنیادی* (Developmental and Stem Cell Biology*)
بوم شناسی (Ecology) انسان شناسی تکاملی (Evolutionary Anthropology) ژنتیک و ژنومیک (Genetics and Genomics)
ایمونولوژی (Immunology) سم شناسی یکپارچه و بهداشت محیط* (Integrated Toxicology and Environmental Health*) فیزیک پزشکی (Medical Physics)
تربیت دانشمند پزشکی (Medical Scientist Training) زیست شناسی سرطان مولکولی (Molecular Cancer Biology) ژنتیک مولکولی و میکروبیولوژی (Molecular Genetics and Microbiology)
نوروبیولوژی (Neurobiology) آسيب شناسي (Pathology) فارماکولوژی (Pharmacology)
علوم بهداشتی جمعیت (Population Health Sciences) هنر، تاریخ هنر و مطالعات تجسمی (Art, Art History and Visual Studies) مطالعات کلاسیک (Classical Studies)
رسانه های محاسباتی، هنر و فرهنگ (Computational Media, Arts & Cultures) انگلیسی (English) مطالعات آلمانی (برنامه آلمانی کارولینا-دوک) (German Studies (Carolina-Duke German Program))
ادبیات (Literature) موسیقی (Music) فلسفه (Philosophy)
مطالعات مذهبی (Religious Studies) مطالعات عاشقانه (Romance Studies) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
علم شیمی (Chemistry) مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and Environmental Engineering) علوم کامپیوتر (Computer Science)
علوم زمین و آب و هوا (Earth and Climate Sciences) مهندسی برق و کامپیوتر (Electrical and Computer Engineering) محیط (Environment)
علوم و حفاظت از دریا (Marine Science and Conservation) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering) ریاضیات (Mathematics)
مهندسی مکانیک و علم مواد (Mechanical Engineering and Materials Science) فیزیک (Physics) علوم آماری (Statistical Science)
مدیریت کسب و کار (Business Administration) انسان شناسی فرهنگی (Cultural Anthropology) اقتصاد (Economics)
سیاست زیست محیطی (Environmental Policy) تاریخ (History) پرستاری (Nursing)
علوم سیاسی (Political Science) روانشناسی و عصب شناسی (Psychology and Neuroscience) سیاست عمومی (Public Policy)
جامعه شناسی (Sociology)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه دوک، رشته های این دانشگاه، هزینه تحصیل و تاریخچه آن آشنا کنیم تا به صورت کامل این دانشگاه را بشناسید و اگر قصد اعزام دانشجو به آمریکا را داشتید و خواستید در این دانشگاه تحصیل کنید، همه اطلاعات مورد نظر خود را در دسترس داشته باشید.

منبع: duke.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *