لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

زندگی در آمریکا با بودجه دانشجویی

زندگی در آمریکا با بودجه دانشجویی

زندگی در آمریکا با بودجه دانشجویی: زندگی دانشجویی یکی از مراحل زندگی همه کسانی است که در حال حاضر دانشجو هستند و یا در گذشته دانشجو بوده اند و همه ما با شرایط نسبتا سخت آن آشنا هستیم. تحصیل در آمریکا امروزه به آرزوی بسیاری از دانشجویان ایرانی یا دانشجویان دیگر در سراسر دنیا تبدیل شده است. از مهم ترین چالش های دانشجویان بین المللی در آمریکا نیز می توان به زندگی در آمریکا به بودجه دانشجویی اشاره کرد.

بیشتر دانشجویان بین المللی در زمان تحصیل هزینه معمولی از خانواده های خود دریافت می کنند و این موضوع باعث می شود که زندگی در آمریکا کمی برایشان دشوار باشد. حتی اگر درآمد ماهیانه یک دانشجو از کار دانشجویی را نیز در نظر بگیریم باز هم زندگی در این کشور بزرگ کمی سخت و دشوار خواهد بود. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با روش زندگی در آمریکا با بودجه دانشجویی آشنا کنیم.

 

زندگی با بودجه دانشجویی در آمریکا

زندگی دانشجویی در کشور آمریکا امری است که برای خیلی از جوانان از سرتاسر دنیا جز آرزوهایشان به‌حساب می‌آید و درعین‌حال خیلی از جوانان با هم‌چین شرایطی در حال حاضر مشغول به زندگی هستند. قطعاً یکی از مواردی که در هر زندگی باید مدنظر قرار گرفته شود این است که خرج و مخارج زندگی به چه شکلی قرار است تأمین شود و این مورد نیز برای دانشجویان هم پابرجاست.

نکته‌ای که وجود دارد این است که دانشجو در چه بستری برای زندگی در آمریکا قرار دارد، آیا در محله‌هایی زندگی می‌کند که جز محله‌های گران‌قیمت شهر به‌حساب می‌آیند؟ آیا در دانشگاه خصوصی مشغول تحصیل است؟ آیا برای هزینه رفت‌وآمد با توجه به محل زندگی و تحصیلش روزانه باید هزینه قابل‌توجهی را پرداخت کند و موارد بسیار زیاد دیگری ازاین‌دست. به این موارد و دیگر مواردی که می‌توانند جز هزینه‌های روزانه، ماهانه و سالانه یک دانشجو در آمریکا باشد، به‌خوبی توجه کنید، زیرا زندگی در آمریکا با بودجه دانشجویی بر اساس این موارد می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

 

بررسی پارامتر‌های مؤثر در زندگی در آمریکا با بودجه دانشجویی

به‌صورت کلی زندگی در شهر‌های ناحیه غربی آمریکا می‌تواند دارای هزینه‌های کمتری باشد. شهر‌های ناحیه شرقی و شمالی کشور آمریکا هزینه‌های بیشتری برای زندگی دارند. در لیست زیر شما می توانید با مهم ترین هزینه های یک دانشجو در زمان زندگی در آمریکا آشنا شوید و در ادامه نیز بیشتر درباره برخی از آنها صحبت می کنیم.

 1. خرید، اجاره مسکن
 2. خرید مواد غذایی
 3. هزینه جابه‌جایی در آمریکا
 4. هزینه‌های بیمه در آمریکا
 5. هزینه‌های درمان در آمریکا
 6. هزینه‌های تحصیل در آمریکا
 7. هزینه‌های سرگرمی در آمریکا
 8. هزینه‌های روزمره در آمریکا
 9. هزینه‌های ورزشی در آمریکا

 

روش‌های تأمین مالی برای زندگی در آمریکا با بودجه دانشجویی

برای افراد مختلف روش‌های گوناگونی برای برطرف‌کردن نیاز مالی در کشور آمریکا وجود دارد. به این صورت که برخی از دانشجویان برای تأمین مالی زندگی خود در کنار تحصیل مشغول به کار می‌شوند و برخی دیگر از دانشجویان در زمان تحصیل به‌واسطه خانواده نیاز مالی‌شان برطرف می‌شود. البته در این میان هستند دانشجویان ممتازی که بر اساس استعداد‌های تحصیلی که داشته‌اند، بورسیه دانشگاه‌های دولتی شده‌اند و برخی از هزینه‌های زندگی دانشجویی آنها توسط این دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود.

هزینه اسکان دانشجویی در آمریکا
هزینه اسکان دانشجویی در آمریکا

هزینه‌های اقامت دانشجویی در آمریکا چگونه است؟

همان‌طور که در بالا خدمت شما گفتیم یکی از بخش‌های هزینه‌های زندگی دانشجویی در آمریکا مربوط به هزینه محل سکونت است. در این زمینه لازم است که خدمت شما بگوییم هزینه‌های مسکن بر اساس پارامتر‌های مختلفی می‌تواند متغیر باشد، در ادامه برخی از این پارامتر‌ها را برای شما لیست می‌کنیم.

 • محل قرارگیری منزل
 • اشتراکی یا انحصاری بودن منزل
 • داشتن اینترنت
 • داشتن تلفن
 • سیستم گرمایشی
 • سیستم آب و فاضلاب
 • مبله بودن منزل
 • و …

 

هزینه خرید غذا و تأثیر آن در زندگی در آمریکا با بودجه دانشجویی

خرید غذا و هزینه‌کردن برای برطرف‌کردن گرسنگی امری روزانه و بسیار مهم است. ازاین‌رو یک دانشجو برای اینکه بتواند بهتر زندگی خود را مدیریت کند باید، به این مورد به‌خوبی توجه داشته باشد. به‌صورت کلی پارامتر‌هایی که در این زمینه تأثیرگذار هستند را در ادامه و در لیستی با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 • رستوران‌هایی که برای خرید غذا انتخاب می‌کنید
 • مواد اولیه متفاوت نظیر گوشت، برنج، سبزیجات و. . .
 • برخورداری از تخفیفات
 • خرید نوشیدنی
 • خرید روزانه قهوه
 • خرید لبنیات
 • خرید پروتئین
 • خرید میوه‌جات
 • و …

 

هزینه حمل‌ونقل و تأثیر آن در زندگی در آمریکا با بودجه دانشجویی

یکی دیگر از مواردی که شاید افراد به‌صورت روزانه با آن درگیر باشند، بحث جابه‌جایی است. ازاین‌رو یک دانشجو برای اینکه بتواند بهتر زندگی خود را در آمریکا مدیریت کند باید به‌خوبی برای حمل نقل خود و هزینه‌های آن برنامه بریزد. استفاده از سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی می‌تواند به شکل چشمگیری در میزان هزینه برای دانشجو صرفه‌جویی به ارمغان بیاورد.

 

هزینه های بیمه دانشجویی در آمریکا

حق بیمه سالانه 2178 دلاری 2022-2023 به طور خودکار به حساب دانشجویی شما ارزیابی می شود. دوره پوشش از 1 آگوست 2022 تا 31 ژوئیه 2023 است. اگر تحت پوشش بیمه درمانی مشابه دیگری هستید، می توانید با ارائه یک معافیت، از طرح بیمه درمانی دانشجویی تحت حمایت دانشگاه چشم پوشی کنید.

هزینه های درمان در آمریکا
هزینه های درمان در آمریکا

هزینه های درمان در آمریکا

هزینه های مراقبت های بهداشتی ایالات متحده در سال 2021 2.7 درصد رشد کرد و به 4.3 تریلیون دلار یا 12914 دلار برای هر نفر رسید. به عنوان سهمی از تولید ناخالص داخلی کشور، هزینه های سلامت 18.3 درصد است.

 

هزینه های سرگرمی در آمریکا

متوسط ​​خانواده آمریکایی 2912 دلار در سال برای سرگرمی هزینه می کند. این تنها 3 درصد از کل درآمد ما را تشکیل می دهد. با این حال، کمبود هزینه برای سرگرمی در سال 2020 را می توان تا حدی به COVID-19 نسبت داد.

 

هزینه های ورزشی در آمریکا

به طور متوسط، 50.03 دلار در ماه برای عضویت در باشگاه یا 600.41 دلار در سال هزینه دارد. این شامل هزینه های عضویت اولیه، هزینه های تمدید سالانه، مالیات و حق عضویت ماهانه برای 18 مورد از محبوب ترین ورزشگاه ها می شود. هزینه عضویت از 11.67 دلار تا 249 دلار در ماه متغیر است.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با انواع هزینه های مختلف زندگی در آمریکا آشنا کنیم تا بدانید در زمان دانشجویی در آمریکا و با بودجه دانشجویی، چطور زندگی خود در زمان تحصیل در آمریکا را بگذرانید.

منبع: studyabroad. shiksha.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *