لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

ددلاین ثبت‌نام در دانشگاه‌های استرالیا

ددلاین ثبت‌نام در دانشگاه‌های استرالیا

ددلاین ثبت‌نام در دانشگاه‌های استرالیا: تحصیل در استرالیا امروزه به هدف بسیاری از دانشجویان رشته های مختلف در ایران تبدیل شده است و بسیاری از افراد دوست دارند تا در مهم ترین و بهترین دانشگاه های کشور استرالیا تحصیل کنند. برای همین موضوع علاقه دارند تا برای تحصیل به این کشور اعزام شوند و برای دانشگاه های مختلف مدارک خود را ارسال کنند تا پذیرش این دانشگاه ها را بگیرند. اما یکی از موضوعات بسیار مهم درباره اعزام دانشجو به استرالیا، ددلاین ثبت نامه و ارسال درخواست برای دانشگاه های مختلف است تا ترم های تحصیلی را از دست ندهید. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد ایران، تلاش داریم تا شما را به طور کامل با ددلاین ثبت‌نام در دانشگاه‌های استرالیا به صورت کامل آشنا کنیم.

 

مهلت پذیرش در دانشگاه‌های در استرالیا

دانشجویان بین‌المللی باید به مهلت پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا که قصد دارند برای ادامه تحصیل در آنها درخواست دهند، توجه کافی را داشته باشند. دانشگاه‌های استرالیا درخواست‌های دانشجویان را برای ورودی فوریه و جولای می‌پذیرند. برنامه‌ریزی زودتر قبل از ارسال مدارک برای ثبت‌نام در دانشگاه تضمین می‌کند که فرد زمان کافی برای سازماندهی پیش‌نیازهای مربوط به پذیرش در دانشگاه موردنظر در استرالیا را دارد.

 

طرز کار سیستم آموزشی استرالیا

در مقطع لیسانس، در استرالیا معمول است که دانشجویان مدرک دوبل یا ترکیبی را با انتخاب دو رشته مانند هنر و علم، هنر و حقوق، یا بازرگانی و مهندسی بگذرانند. مدارک تحصیلی معمولاً سه سال طول می کشد، اما دوره های ترکیبی و برخی موضوعات خاص ممکن است بیشتر طول بکشد. اگر می‌خواهید سریع‌تر از آن چیزی که مدرک چهار ساله لیسانس آمریکایی اجازه می‌دهد، متخصص شوید، اما انعطاف‌پذیری برای مطالعه بیش از یک موضوع را حفظ کنید، استرالیا یک راه میانه خوب ارائه می‌دهد.

سیستم آموزشی کشور استرالیا
سیستم آموزشی کشور استرالیا

در سال اول، شما مجموعه ای از دروس را می گذرانید – حدود چهار موضوع در هر ترم. همچنین، دانشگاه های استرالیا اغلب تاکید زیادی بر کسب تجربه کاری به عنوان بخشی از تحصیلات شما دارند و بسیاری از موسسات دانشجویان را تشویق می کنند تا در دوره های کارآموزی و کارآموزی به عنوان بخشی از مدرک تحصیلی خود شرکت کنند.

 

ترم 1 (شروع در اواخر فوریه یا اوایل مارس)

پذیرش در اواخر فوریه یا اوایل مارس برای تعداد زیادی از دوره‌ها در استرالیا وجود دارد. اکثر دانشجویان بین‌المللی ترجیح می‌دهند که دوره جولای را در استرالیا انتخاب کنند، اما میزان‌پذیرش فوریه بیشتر است؛ زیرا بیشتر دوره‌ها و آموزش‌ها ارائه می‌شوند. بسیاری از دانشجویان بین‌المللی نیز پس از تکمیل کلیه مدارک لازم و جمع‌آوری کلیه مواد لازم برای پذیرش، در این زمان درخواست پذیرش می‌کنند. ضرب‌الاجل‌های بیشتر مؤسسات آموزشی محبوب در استرالیا برای پذیرش فوریه از سپتامبر تا ژانویه است و بیشتر مهلت‌ها حدود دسامبر است.

مهلت درخواست ترم 1 برخی از دانشگاه های استرالیا

 • دانشگاه ملبورن: 31 اکتبر
 • دانشگاه سیدنی: 15 ژانویه
 • دانشگاه ملی استرالیا: 15 دسامبر
 • دانشگاه غربی استرالیا: 1 دسامبر
 • دانشگاه تکنولوژی سیدنی: متغیر
 • دانشگاه کانبرا: 17 ژانویه

 

ترم 2 (شروع از جولای)

ورودی جولای در میان دانشجویان تقریباً زیادی ترجیح داده می‌شود، زیرا به آنها زمان کافی می‌دهد تا موارد درخواستی خود را برای پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا مرتب کنند و توصیه‌نامه‌ها را جمع‌آوری کنند، رزومه بسازند و برگه‌های نمره خود را از مؤسسات ملی خود جمع‌آوری کنند. اگرچه ورودی فوریه دارای تعداد زیادی دوره و آموزش در دسترس است؛ اما ورودی ماه جولای می‌تواند به همان اندازه برای مورد‌های ذکر شده در بالا خوب باشد. دانش‌جویان باید برای آزمون‌های استاندارد و مورد تأیید در استرالیا و آزمون‌های مهارت انگلیسی از دسامبر تا فوریه برای درخواست در این ترم شرکت کنند.

مهلت درخواست ترم 2 برخی از دانشگاه های استرالیا

 • دانشگاه سیدنی: 25 ژوئن
 • دانشگاه ملی استرالیا: 31 می
 • دانشگاه ملبورن: 31 می
 • دانشگاه غربی استرالیا: 1 دسامبر
 • دانشگاه تکنولوژی سیدنی: متغیر
 • دانشگاه کانبرا: 14 جولای
آشنایی با ترم های دانشگاهی کشور استرالیا
آشنایی با ترم های دانشگاهی کشور استرالیا

کدام ورودی در دانشگاه‌های استرالیا را انتخاب کنیم؟

دانشجویان بین‌المللی ممکن است در مورد ورودی که باید انتخاب کنند کمی سردرگم شوند. هر دو ورودی مزایا و معایب خاص خود را دارند که ممکن است در هنگام انتخاب یک ورودی خاص و اعمال آن، چالش‌هایی را برای متقاضیان بین‌المللی ایجاد کند. عواملی وجود دارد که باید قبل از انتخاب یک ورودی در استرالیا در نظر داشته باشید.

 

چگونه برای پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا اقدام کنیم؟

مهم نیست که دانشجو کدام ورودی را انتخاب می‌کند، صرفاً باید خود را برای آن آماده کند. توصیه می‌شود هر چه زودتر درخواست پذیرش خود را ارسال کنید تا شانس پذیرش را به حداکثر برسانید. ترم ژوئن شاهد بیشترین تعداد درخواست از دانشجویان بین‌المللی است، بنابراین رقابت نیز افزایش پیدا می‌کند. ترم فوریه درس‌هایی را از اکثر دانشگاه‌ها را دارد، بنابراین فصل خوبی برای پذیرش در دانشگاه است. متقاضیان بین‌المللی باید معیارهای پذیرش در دانشگاه‌های استرالیا را که شامل آزمون‌های استاندارد استرالیا، آزمون‌های مهارت انگلیسی و… می‌شود را رعایت کنند. تافل، آیلتس بهترین آزمون‌های مهارت انگلیسی هستند.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را کمی بیشتر با ددلاین ثبت‌نام در دانشگاه‌های استرالیا و ددلاین برخی از این دانشگاه ها آشنا کنیم تا بدانید در چه زمانی باید برای اعزام به استرالیا اقدام کنید.

منبع: collegedunia.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *