لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه نورث وسترن

دانشگاه نورث وسترن

دانشگاه نورث وسترن: دانشگاه های با کیفیت کشور آمریکا از مهم ترین دلیل علاقه بسیاری از جوانان در سراسر دنیا برای تحصیل در آمریکا می باشد. دانشگاه نورث وسترن یکی از دانشگاه های برتر آمریکا می باشد که در شهر اوانستون در ایالت ایلینوی قرار دارد و به عنوان چهاردهمین دانشگاه آمریکا شناخته می شود و از کیفیت آموزشی بسیار بالایی برخوردار است. درادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه نورث وسترن آشنا کنیم و کمی بیشتر با تاریخچه، هزینه تحصیل و رشته های این دانشگاه آشنا شویم.

 

دانشگاه نورث وسترن (Northwestern University)

دانشگاه نورث وسترن یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در ایوانستون، ایلینوی است. Northwestern که در سال 1851 تأسیس شد، قدیمی‌ترین دانشگاه رسمی در ایلینوی است و در بین معتبرترین موسسات دانشگاهی در جهان قرار دارد.

نورث وسترن که توسط مجمع عمومی ایلینوی در سال 1851 تصویب شد، برای خدمت به منطقه شمال غربی سابق تأسیس شد. این دانشگاه در ابتدا به کلیسای اسقفی متدیست وابسته بود اما بعداً غیر فرقه ای شد. تا سال 1900، این دانشگاه سومین دانشگاه بزرگ ایالات متحده بود.

در سال 1896، نورث وسترن یکی از اعضای موسس کنفرانس ده بزرگ شد و به عنوان عضو اولیه در سال 1917 به انجمن دانشگاه های آمریکا پیوست. این دانشگاه از یازده مدرسه کارشناسی، کارشناسی ارشد و حرفه ای تشکیل شده است که شامل دانشکده مدیریت کلوگ، دانشکده حقوق پریتزکر، دانشکده پزشکی فاینبرگ، دانشکده هنر و علوم واینبرگ، مدرسه موسیقی بینن، مک کورمیک می شود.

دانشکده مهندسی و علوم کاربردی، دانشکده روزنامه‌نگاری مدیل، دانشکده ارتباطات، دانشکده مطالعات حرفه‌ای، دانشکده آموزش و سیاست اجتماعی، و مدرسه تحصیلات تکمیلی. پردیس نورث وسترن در امتداد سواحل دریاچه میشیگان در ایوانستون قرار دارد.

دانشکده های حقوق، پزشکی و حرفه ای دانشگاه، همراه با بیمارستان یادبود نورث وسترن، در محله استریترویل شیکاگو واقع شده اند، در حالی که برنامه های فارغ التحصیل روزنامه نگاری در نیو ایست ساید واقع شده اند. این دانشگاه همچنین دارای یک پردیس در شهر آموزش، قطر و مراکز دانشگاهی در میامی، سانفرانسیسکو، و واشنگتن دی سی است.

نورث وسترن دارای 15.4 میلیارد دلار موقوفه است که یکی از بزرگترین موقوفات دانشگاهی در جهان است، و همچنین بودجه سالانه آن حدود 2.5 میلیارد دلار است. تا پاییز 2021، این دانشگاه 23410 دانشجو داشت که 8817 دانشجوی کارشناسی و 14593 دانشجوی کارشناسی ارشد بودند.

گربه‌های وحشی Northwestern با حضور هشت تیم ورزشی مردانه و یازده زن، نماینده دانشگاه برای رقابت در کنفرانس NCAA Division I Big Ten هستند و از سال 1946 تاکنون تنها دانشگاه خصوصی در کنفرانس باقی مانده است.

اعضای هیئت علمی و فارغ التحصیلان سابق و کنونی شمال غربی شامل سران متعدد ایالت، 2 مدال آور فیلدز، 23 برنده جایزه نوبل، 43 برنده جایزه پولیتزر، 23 عضو مک آرتور، 28 دانش پژوه مارشال، 94 عضو آکادمی هنر و علوم آمریکا، 19 اسکارس رادس هستند. ، 10 میلیاردر زنده و 24 مدال آور المپیک.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه Northwestern

  • شعار دانشگاه: هر چیزی که واقعیت دارد (Whatsoever things are true) (Quaecumque sunt vera)
  • تاریخ تاسیس: 28 ژانویه 1851
  • ریاست دانشگاه: مایکل اچ. شیل (Michael H. Schill)
  • معاونت دانشگاه: کاتلین هاگرتی (Kathleen Hagerty)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 4,018 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 22,,933 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: گربه های وحشی (Wildcats)
درباره دانشگاه نورث وسترن
درباره دانشگاه نورث وسترن

تاریخچه دانشگاه نورث وسترن

پایه و اساس دانشگاه نورث وسترن را می توان در نشستی در 31 می 1850 دنبال کرد که در آن 9 تاجر برجسته شیکاگو، رهبران متدیست و وکلای دادگستری ایده تاسیس دانشگاهی را برای خدمت به دانشگاهی که از 1787 تا 1803 به عنوان شمال غربی شناخته می شد، شکل دادند.

در 28 ژانویه 1851، مجمع عمومی ایلینویز منشوری را به هیئت امنای دانشگاه نورث وسترن اعطا کرد و آن را به اولین دانشگاه رسمی در ایلینویز تبدیل کرد. نه بنیانگذار مدرسه، که همگی متدیست بودند (سه نفر از آنها وزیر بودند)، قبل از راه اندازی اولین جلسه سازمانی خود به نماز و عبادت زانو زدند.

اگرچه آنها دانشگاه را به کلیسای اسقفی متدیست وابسته می‌کردند، اما از سیاست پذیرش غیر فرقه‌ای حمایت می‌کردند، و معتقد بودند که نورث وسترن باید با بهبود اقتصاد در اوانستون به همه مردم در قلمرو تازه در حال توسعه خدمت کند. جان ایوانز، که اوانستون برای او نامگذاری شده است، 379 هکتار (153 هکتار) زمین در امتداد دریاچه میشیگان در سال 1853 خریداری کرد و فیلو جادسون برنامه هایی را برای شهری که به شهر اوانستون، ایلینویز تبدیل می شد، توسعه داد.

اولین ساختمان، کالج اولد، در 5 نوامبر 1855 افتتاح شد. برای جمع آوری بودجه برای ساخت آن، نورث وسترن 100 دلار “کمک هزینه تحصیلی دائمی” فروخت که به خریدار و وارثانش حق تحصیل رایگان می داد. ساختمان دیگری، تالار دانشگاه، در سال 1869 از همان سنگ آهک جولیت به عنوان برج آب شیکاگو ساخته شد، همچنین در سال 1869 ساخته شد، یکی از معدود ساختمان هایی در قلب شیکاگو که از آتش سوزی بزرگ شیکاگو در سال 1871 جان سالم به در برد.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه نورث وسترن

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین موضوعاتی است که دانشجویان بین المللی برای آن نگرانی بسیار زیادی دارند. به دلیل قیمت بالای دلار در کشور ما هزینه تحصیل در آمریکا کمی بالاست و زمانی که قصد تحصیل در بهترین دانشگاه های آمریکا را داشته باشید، این هزینه بیشتر نیز می شود.

هزینه شهریه تحصیل در دانشگاه Northwestern به صورت سالانه 62,391 دلار در سال است که با حساب هزینه های دیگر مانند هزینه های کارمزد دانشجویی، کتاب و لوازم التحریر، خوابگاه برای اسکان، خورد و خوراک و هزینه های حمل و نقل دانشجویان بین المللی این هزینه به 87,804 دلار می رسد. شما باید سالانه این مقدار هزینه را برای تحصیل در این دانشگاه هزینه کنید البته در صورتی که همه هزینه های اضافی را به همین شکل بپردازید.

هزینه تحصیل در دانشگاه Northwestern
هزینه تحصیل در دانشگاه Northwestern

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه نورث وسترن

مطالعات آفریقایی آمریکایی (African American Studies) مطالعات آفریقایی (African Studies) مطالعات آمریکایی (American Studies)
مردم شناسی (Anthropology) ریاضیات کاربردی (Applied Mathematics) مهندسی و طراحی معماری (Architectural Engineering And Design)
تاریخ هنر (Art History) اداره هنر (Arts Administration) تئوری و عمل هنر (Art Theory And Practice)
مطالعات آسیایی آمریکایی (Asian American Studies) علوم انسانی آسیایی (Asian Humanities) زبان‌ها و فرهنگ‌های آسیایی (Asian Languages And Cultures)
علوم بیولوژیکی (Biological Sciences) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) بیوتکنولوژی و مهندسی بیوشیمی (Biotechnology And Biochemical Engineering)
شرکت تجاری (Business Enterprise) بازرگانی آلمانی (Business German) مؤسسات تجاری (Business Institutions)
مطالعات کاتولیک (Catholic Studies) مطالعات اروپای جنوب شرقی مرکزی (Central Southeastern European Studies) مهندسی شیمی (Chemical Engineering)
علم شیمی (Chemistry) مشارکت مدنی (Civic Engagement) مهندسی عمران (Civil Engineering)
علوم کلاسیک (Classics) علوم شناختی (Cognitive Science) برنامه ترکیبی مهندسی و ارتباطات (Combined Engineering And Communication Program)
برنامه ترکیبی موسیقی و مهندسی (Combined Music & Engineering Program) موسیقی تجاری (Commercial Music) مطالعات ارتباطی (Communication Studies)
مطالعات ادبی تطبیقی (Comparative Literary Studies) مهندسی رایانه (Computer Engineering) برنامه آموزش مهندسی تعاون (Cooperative Engineering Education Program)
نظریه انتقادی (Critical Theory) رقص (Dance) علم داده (Data Science)
زمین و علوم سیاره ای (Earth And Planetary Sciences) اقتصاد (Economics) مهندسی برق (Electrical Engineering)
زبان انگلیسی – نویسندگی خلاق (English: Creative Writing) ادبیات انگلیسی (English: Literature) کارآفرینی (Entrepreneurship)
مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) سیاست و فرهنگ محیط زیست (Environmental Policy And Culture) علوم محیطی (Environmental Sciences)
مطالعات فیلم و رسانه (Film And Media Studies) زبان فرانسوی (French) جنسیت و مطالعات جنسی (Gender And Sexuality Studies)
موسیقی عمومی (General Music) جغرافی (Geography) زبان آلمانی (German)
آلمان شناسی (German Studies) مطالعات جهانی بهداشت (Global Health Studies) زبان یونانی (Greek)
مطالعات عبری (Hebrew Studies) تاریخ (History) علوم ارتباطات انسانی (Human Communication Sciences)
توسعه انسانی در زمینه (Human Development In Context) علوم انسانی (Humanities) مهندسی صنایع (Industrial Engineering)
مطالعات یکپارچه مهندسی (Mies) (Integrated Engineering Studies (Mies)) گواهینامه لیسانس ارتباطات یکپارچه بازاریابی (Imc) (Integrated Marketing Communications (Imc) Undergraduate Certificate) برنامه یکپارچه علوم (Integrated Science Program)
مطالعات بین المللی (International Studies) زبان ایتالیایی (Italian) مطالعات یهود (Jewish Studies)
روزنامه نگاری (Journalism) زبان و مطالعات لاتین (Latina And Latino Studies) مطالعات آمریکای لاتین و کارائیب (Latin American And Caribbean Studies)
رهبری (Leadership) یادگیری و تغییر سازمانی (Learning And Organizational Change) یادگیری علوم (Learning Sciences)
مطالعات حقوقی (Legal Studies) زبان شناسی (Linguistics) مهندسی ساخت و طراحی (Bs-Made) (Manufacturing & Design Engineering (Bs-Made))
علوم و مهندسی مواد (Bs) (Materials Science And Engineering (Bs)) روش های ریاضی در علوم اجتماعی (Mathematical Methods In The Social Sciences) ریاضیات (Mathematics)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) Mechanical Engineering (Middle East North African Studies) شناخت موسیقی (Music Cognition)
آهنگسازی موسیقی (Music Composition) نقد موسیقی (Music Criticism) آموزش موسیقی (Music Education)
موسیقی شناسی (Musicology) اجرای موسیقی: برنج (Music Performance: Brass) اجرای موسیقی: مطالعات جاز (Music Performance: Jazz Studies)
اجرای موسیقی: ضربی (Music Performance: Percussion) اجرای موسیقی: پیانو (Music Performance: Piano) اجرای موسیقی: زهی (Music Performance: Strings)
اجرای موسیقی: صدا و اپرا (Music Performance: Voice & Opera) اجرای موسیقی: Woodwinds (Music Performance: Woodwinds) مطالعات موسیقی: آهنگسازی و فناوری موسیقی (Music Studies: Composition And Music Technology)
مطالعات موسیقی: آموزش موسیقی (Music Studies: Music Education) مطالعات موسیقی: موسیقی شناسی (Music Studies: Musicology) مطالعات موسیقی: تئوری و شناخت موسیقی (Music Studies: Music Theory And Cognition)
تکنولوژی موسیقی (Music Technology) تئاتر موسیقی (Music Theatre) تئوری موسیقی (Music Theory)
مطالعات بومی و بومی آمریکا (Native American And Indigenous Studies) علوم اعصاب (Neuroscience) برنامه دانش پژوهان پیش پزشکی در مقطع کارشناسی شمال غربی (Northwestern Undergraduate Premedical Scholars Program)
مطالعات عملکرد (Performance Studies) فلسفه (Philosophy) فیزیک و نجوم (Physics And Astronomy)
علوم سیاسی (Political Science) زبان پرتغالی (Portuguese Language) روانشناسی (Psychology)
رادیو/تلویزیون/فیلم (Radio/Television/ Film) مطالعات مذهبی (Religious Studies) مطالعات روسیه و اروپای شرقی (Russian And East European Studies)
زبان، ادبیات، و فرهنگ روسی (Russian Language, Literature, And Culture) علم در فرهنگ انسانی (Science In Human Culture) تدریس متوسطه (Secondary Teaching)
طراحی سگال (Segal Design) سیاست اجتماعی (Social Policy) علوم اجتماعی (Social Science)
جامعه شناسی (Sociology) طراحی صدا (Sound Design) زبان اسپانیایی (Spanish)
آمار (Statistics) پایداری و انرژی (Sustainability And Energy) تئاتر (Theatre)
حمل و نقل و تدارکات (Transportation And Logistics) ادبیات جهان (World Literature) دکتری اطلاعات حسابداری و مدیریت (Accounting Information And Management Phd)
تجزیه و تحلیل (Analytics) فیزیک کاربردی (Applied Physics) هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)
مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) آمار زیستی (Biostatistics) بیوتکنولوژی (Biotechnology)
روانشناسی بالینی (Clinical Psychology) ارتباطات (Communication) مطالعات ادبی تطبیقی (Comparative Literary Studies)
ژئوتکنیک (Geotechnics) توسعه انسانی و سیاست اجتماعی (Human Development And Social Policy) طراحی و استراتژی اطلاعات (Information Design And Strategy)
مدیریت (MBA) برنامه MBAI (MBAI Program) عصب شناسی (Neurobiology)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه نورث وسترن آشنا کنیم تا این دانشگاه را به طور کامل بشناسید و در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا را داشتید و قصد انتخاب این دانشگاه را داشتید، بهتر آن را بشناسید.

منبع: northwestern.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *