لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه نورث ایسترن

دانشگاه نورث ایسترن

دانشگاه نورث ایسترن: تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان امروزه به یک امکان برای جوانان در سراسر دنیا تبدیل شده و بسیاری از افراد مختلف به قصد تحصیل به کشور های دیگر سفر میکنند. آمریکا یکی از بهترین کشور ها در زمینه تحصیل دانشگاهی است که افراد بسیاری به صورت سالانه برای تحصیل در آمریکا اقدام میکنند.

دانشگاه نورث ایسترن یکی از دانشگاه های با کیفیت این کشور است که در ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد. این دانشگاه، یک مرکز آموزشی خصوصی است که بیشتر تحقیقات دانشگاهی در آن انجام می شود اما تحصیل در این دانشگاه نیز ممکن است. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه نورث ایسترن، تاریخچه، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه نورث ایسترن (North Eastern University)

دانشگاه نورث ایسترن به عنوان یک دانشگاه خصوصی بیشتر در حوزه علوم تحقیقاتی فعالیت دارد. این دانشگاه در شهر بوستون ایالت ماساچوست آمریکا واقع شده و دارای سه دانشکده و 6 کالج است. تاریخ تاسیس آن به 1898 بر می‌گردد و یکی از بهترین دانشگاههای ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود. به طوریکه در رتبه بندی صورت گرفته از سوی موسسه QS در سال 2020 در رتبه 344 دنیا و در رتبه‌بندی موسسه تایمز در رتبه 173 دانشگاه‌های برتر دنیا قرار گرفته است.

در دانشگاه نورث ایسترن حدود 20300 دانشجو در بخش دکترا، 13300 دانشجو نیز در بخش کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند. از میان فارغ‌التحصیلان این دانشگاه که مفتخر به دریافت جایزه صلح نوبل و جوایز تحقیقاتی شده‌اند می‌توان به افرادی چون رودز، ترومن، مارشال و چرچیل اشاره کرد.

نظام آموزشی دانشگاه نورث به صورت یک برنامه آموزشی مبتنی بر تضمین اشتغال است که این طرح بیشتر با عنوان “CO-OP” شناخته می‌شود و در آن تحصیل با تجربه حرفه‌ای ترکیب می‌گردد. این دانشگاه بیش از 3100 شعبه در هفت قاره جهان دارد و روش تحصیلی مورد استفاده آن بیش از صد سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان یکی از بهترین برنامه‌های آموزشی جهان به شمارمی‌رود. البته این نوع برنامه آموزشی در همه رشته‌های دانشگاه وجود ندارد. همچنین از برنامه مطالعاتی دانشگاه نورث ایسترن بیش از 170 دانشگاه و کالج خارج از کشور آمریکا نیز استفاده می‌کنند.

دانشگاه نورث ایسترن بسیار وسیع است و در قسمتی از آن واحدهای مسکونی قرار دارد که اکثرا دانشجویان مقطع کارشناسی این مناطق را برای تحصیل و زندگی انتخاب می‌کنند. اما بسیاری از آنها از سال سوم به بعد ترجیح می‌دهند که بیرون از دانشگاه زندگی کنند.

در سال 2020 حدود 355 میلیون دلار کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان را متعهد شده بود و میزان فارغ التحصیلی دانشجویان این مرکز طی بازه زمانی 6 ساله به 91.2 درصد می‌رسید.

اطلاعات تکمیلی دانشگاه نورث ایسترن

 • نام های سابق دانشگاه: مؤسسه عصرانه برای مردان جوان (1898-1916) کالج شمال شرقی (1916-1922)
 • شعار دانشگاهی: نور، حقیقت، شجاعت
 • تعداد دانشجویان: 96327 نفر
 • تاریخ تاسیس: 1898
 • ریاست دانشگاه: جوزف عون (Joseph Aoun)
 • اعضای هیئت علمی دانشگاه: بیش از 1000 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: هاسکی (Huskies)

درباره دانشگاه نورث ایسترن

پردیس های دانشگاه North Eastern

دانشگاه نورث ایسترن بیش از یک قرن رهبری آموزش براساس تجربه را عهده‌دار بوده و رویکرده کاملا متمایزی در تحقیق و آموزش در پیش گرفته است. در طول یک دهه گذشته این دانشگاه بیش از 13 پردیس در سراسر ایالات متحده آمریکا، کانادا و بریتانیا راه‌اندازی کرده است که عبارتند از:

 • آرلینگتون در ویرجینیا که یک مرکز نوآوری در بخش فناوری، امنیت، دفاع و سیاست است.
 • نیوانگلند در بوستون که میراث‌دار نوآوری و آموزش عالی در این شهر به شمار می‌رود.
 • شارلوت ما، که مرکز علوم سلامت نورث ایسترن است، برنامه‌های آکادمیک آن، متمرکز بر علوم زیستی و مرتبط با بخش سلامت هستند.
 • دانشگاه نورث ایسترن لندن که آموزش‌هایی در رابطه با علوم انسانی، تجارت، و داده‌ها و علوم کامپیوتر ارائه می‌‌دهد.
 • پردیس میامی در وین‌وود، که در بخش‌های فناوری، مالی و سلامت بسیار فعال است.
 • پردیس اوکلند که در نتیجه ادغام با کالج میلز به وجود آمده است فرصت‌های بی نظیری در بخش کارآفرینی و تحقیق به وجود آورده است.
 • مؤسسه روکس نورث ایسترن در پورتلند که امکان همکاری پروژه‌های نوآورانه با کارفرماها را فراهم می‌کند.
 • پردیس سانفرانسیسکو که به عنوان مرکز استارت آپ ها و شرکت های جهانی شهرت دارد.
 • پردیس سیلیکون ولی که در مرکز شهر سن خوزه قرار دارد و در همسایگی برخی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان از جمله اپل، سیسکو، گوگل، اچ پی، اینتل و اوراکل مستقر است.
 • پردیس سیاتل در محله South Lake Union، مرکز نوآوری و اکتشافات نوین که در نزدیکی خانه غول‌های فناوری مانند آمازون، فیس‌بوک و گوگل قرار دارد.
 • پردیس تورنتو که به آموزش دانشجویان در سطح جهانی، متناسب با نیازهای توسعه اقتصادی کشورها به خصوص کانادا می‌پردازد. آموزش‌های آن در بخش‌هایی مانند انفورماتیک، تجزیه و تحلیل، مدیریت پروژه و امور نظارتی است.
 • پردیس ونکوور که به ابرهاب بین‌المللی معروف است و در کریدور نوآوری کاسکادیا قرار دارد.

 

تاریخچه دانشگاه North Eastern

در ماه مه 1896، مدیران انجمن مسیحی موسوم به مردان جوان بوستون یک موسسه عصرانه ایجاد کردند تا کلاسهای خود را که در 40 سال گذشته تکامل و توسعه یافته بودند، ادغام، هماهنگ و بهبود ببخشند. در دوره‌های آنها تقریبا 30 رشته وجود داشت که از جمله مهمترین آنها می‌توان به جبر، حسابداری، ادبیات، فرانسوی، آلمانی، لاتین، جغرافیا، برق، موسیقی، قلمزنی و فیزیولوژی اشاره کرد. همچنین به صورت دوره‌ای برخی از رشته‌های ورزشی، مناظره‌ها و بحث و گفتگوهای پارلمانی برگزار می‌شد. اولین کلاس‌های این دانشگاه در ساختمان مرکزی در خیابان بویلستون و برکلی در بوستون برگزار شد.

دانشکده حقوق این موسسه علمی در سال 1898 به طور رسمی با همراهی یک کمیته مشورتی زیر نظر جیمز بار ایمز که در آن زمان ریئس دانگاه حقوق هاروارد بود تاسیس گردید. در سال 1903 اولین دانشکده مهندسی خودرو و در سال 1904 دانشکده پلی تکنیک و یک دانشکده مالی و بازرگانی راه‌اندازی شد.

در 30 مارس 1917 نیر فرانک پالمر اسپیر که یک معلم کهنه کار بود و در صمت مدیر موسسه تجربه کاری بالایی داشت، به عنوان اولین رئیس کالج نورث ایسترن انتخاب شد.

بعد از سال 1948 که مصادف با اتمام جنگ جهانی دوم بود دانشگاه نورث ایسترن اجازه داد که زنان نیز در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. در ادامه برای اینکه زنان نیز بتوانند در بسیاری از رشته‌های این داشنگاه مشغول به تحصیل شوند امکانات موجود در دانشگاه افزایش یافت که از جمله‌ آنها افزایش تعداد خوابگاههای زنانه و افزایش مشارکت آنها در بسیاری از برنامه‌های علمی و کاربردی بود.

در طول دوره 1960 تنها تعداد کمی دانشجوی سیاه پوست وجود داشت اما با افزایش کمک هزینه تحصیلی و همکاری دانش آموزان سیاه پوست میزاان جذب سیاه پوستان در این دانشگاه به میزان زیادی افزایش یافت.

 

دانشکده‌های دانشگاه نورث ایسترن

 1. کالج هنر، رسانه و طراحی
 2. دانشکده بازرگانی D’Amore-McKim
 3. دانشکده علوم کامیپوتری Khoury
 4. کالج مهندسی
 5. دانشکده علوم پزشکی Bouve
 6. کالج مطالعات حرفه‌ای
 7. کالج علوم
 8. کالج علوم اجتماعی و انسانی
 9. دانشکده حقوق

هزینه تحصیل دانشگاه North Eastern

هزینه تحصیل در دانشگاه نورث ایسترن چقدر است؟

هزینه تحصیلی در دانشگاه نورث ایسترن برای سال تحصیلی 2023-2024 به صورت زیر است. البته توجه داشته باشید که مبلغ باید به تایید هیئت امنا دانشگاه رسیده باشد:

هزینه دانشگاه برای هر ترم که شامل هزینه دانشجویی، هزینه تفریح و هزینه فعالیت ورزشی در سالن محل اقامت را در بر می‌گیرد، در حدود  62,392 دلار است. البته هزینه مسکن برابر 10,610 دلار و هزینه غذا بالغ بر 8,470 دلار که 17 وعده غذایی را شامل می‌شود به صورت هزینه‌ای جداگانه دریافت خواهد شد. مجموع این هزینه های سالانه تحصیل در دانشگاه نورث ایسترن

 

رشته های تحصیلی دانشگاه نورث ایسترن

حسابداری (Accounting) معماری (Architecture) هنر (Art)
مطالعات آسیایی (Asian Studies) علوم اعصاب رفتاری (Behavioral Neuroscience) بیوشیمی (Biochemistry)
زیست شناسی (Biology) زیست شناسی، دریایی (Biology, Marine) مدیریت کسب و کار (Business Administration)
علم شیمی (Chemistry) مطالعات ارتباطات (Communication Studies) علوم کامپیوتر (Computer Science)
عدالت کیفری (Criminal Justice) اقتصاد (Economics) تحصیلات (فقط رشته ترکیبی) (Education (combined major only))
مهندسی (Engineering) انگلیسی (English) کارآفرینی و نوآوری (Entrepreneurship and Innovation)
زمین شناسی محیطی (فقط گرایش های ترکیبی) (Environmental Geology (combined majors only)) علوم محیطی (Environmental Science) مطالعات محیطی (Environmental Studies)
طراحی بازی (Game Design) زمین شناسی (فقط گرایش های ترکیبی) (Geology (combined majors only)) طرح (Design)
علوم سلامت (Health Science) تاریخ (History) خدمات انسانی (Human Services)
علم اطلاعات (Information Science) امور بین المللی (International Affairs) تجارت بین المللی (International Business)
مطالعات یهودی (Jewish Studies) روزنامه نگاری (Journalism) زبان ها، ادبیات و فرهنگ ها (Languages, Literatures, and Cultures)
زبان ها، اسپانیایی (Languages, Spanish) زبان شناسی (Linguistics) مدیریت (Management)
سیستم های مدیریت اطلاعات (Management Information Systems) بازار یابی (Marketing) ریاضیات (Mathematics)
مطالعات رسانه و صفحه نمایش (Media and Screen Studies) هنرهای رسانه ای (Media Arts) موسیقی (Music)
پرستاری (Nursing) علوم دارویی (Pharmaceutical Sciences) داروخانه (Pharmacy)
فلسفه (Philosophy) فیزیوتراپی (Physical Therapy) فیزیک (Physics)
فیزیک، زیست پزشکی (Physics, Biomedical) علوم سیاسی (Political Science) روانشناسی (Psychology)
مطالعات توانبخشی (Rehabilitation Studies) مطالعات مذهبی (Religious Studies) زبان اشاره، آمریکایی (Sign Language, American)
جامعه شناسی (Sociology) استودیو هنر (Studio Art) مدیریت زنجیره تامین (Supply Chain Management)
تئاتر (Theatre)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه نورث ایسترن آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا و تحصیل در این دانشگاه را دارید، North Eastern University را کامل بشناسید.

منبع: northeastern.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *