لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان: میشیگان یکی از شهر های شناخته شده کشور آمریکا می باشد که در آن یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا وجود دارد. دانشگاه میشیگان یک دانشگاه با کیفیت در آمریکا می باشد که بسیاری از دانشجویان بین المللی در دنیا برای تحصیل در آمریکا برای این دانشگاه درخواست ارسال می کنند. دانشگاه میشیگان که به آن دانشگاه آن آربور نیز گفته می شود، از بهترین دانشگاه های آمریکا می باشد. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه میشیگان، تاریخچه، هزینه های تحصیل در این دانشگاه و رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد آن آشنا کنیم.

 

دانشگاه میشیگان (University of Michigan)

دانشگاه میشیگان (UMich یا دانشگاه میشیگان) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در آن آربور، میشیگان است. این دانشگاه که در سال 1817 توسط قلمرو قدیمی میشیگان به نام Catholepistemiad یا “مدرسه دانش جهانی” تأسیس شد، قدیمی‌ترین دانشگاه در میشیگان است. 20 سال قبل از تبدیل شدن این قلمرو به ایالت تاسیس شد.

این موسسه در سال 1837 به آن آربور در 40 هکتار (16 هکتار) از جایی که اکنون به عنوان پردیس مرکزی شناخته می شود، منطقه تاریخی ایالات متحده، منتقل شد. این دانشگاه از سال 1850، زمانی که قانون اساسی دوم ایالت به طور رسمی تصویب شد، توسط یک هیئت منتخب از نایب السلطنه ها مستقل از ایالت اداره می شود. دانشگاه میشیگان در رتبه بندی معتبرترین دانشگاه های ایالات متحده و جهان قرار دارد.

این دانشگاه از نوزده کالج تشکیل شده است و برنامه های تحصیلی را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و فوق دکترا در حدود 250 رشته ارائه می دهد. میشیگان دارای 9 مدرسه حرفه ای است: کالج معماری و شهرسازی تاوبمن، دانشکده بازرگانی راس، دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده سیاست عمومی فورد، دانشکده داروسازی، دانشکده مددکاری اجتماعی، دانشکده بهداشت عمومی، و دانشکده دندانپزشکی.

این دانشگاه به دو دانشگاه منطقه ای واقع در فلینت و دیربورن (هر کدام دانشگاه های معتبر جداگانه) وابسته است و یک مرکز واقع در دیترویت را اداره می کند. میشیگان خانه قدیمی‌ترین سازمان حقوقی مستمر موجود، قدیمی‌ترین انجمن بین‌المللی دندان‌پزشکی حرفه‌ای، قدیمی‌ترین بیمارستان دانشگاهی مستمر و طولانی‌ترین آزمایشگاه تحقیقاتی بین‌رشته‌ای در علوم اجتماعی است. میشیگان همچنین دارای بزرگترین استادیوم در نیمکره غربی و دومین کتابخانه بزرگ تحقیقاتی در کشور است.

میشیگان از سال 1871 یک موسسه مختلط بوده است. ثبت نام در این دانشگاه تقریباً 32000 دانشجو در مقطع کارشناسی و 16000 دانشجوی کارشناسی ارشد است. پذیرش در مقطع کارشناسی در این دانشگاه به عنوان “گزینه ای ترین” طبقه بندی می شود. نزدیک به نیمی از دانش آموزان خارج از ایالت هستند. دانشجویان بین المللی از حدود 130 کشور جهان 15 درصد از کل بدنه دانشجویان را تشکیل می دهند.

میشیگان یکی از اولین دانشگاه های تحقیقاتی آمریکا و یکی از اعضای موسس انجمن دانشگاه های آمریکا است. این مرکز به عنوان یک مرکز تحقیقاتی بزرگ، رتبه دوم را در بین دانشگاه‌های آمریکا در هزینه‌های تحقیقاتی به خود اختصاص داد و بخش بزرگی از انتشارات و استنادات این کشور را تولید می‌کند. این دانشگاه همواره بر اساس رتبه بندی کالج ها و دانشگاه ها در بین دانشگاه های برتر ایالات متحده قرار گرفته است.

در مقایسه بین‌المللی، این دانشگاه در رتبه‌بندی رتبه‌های برتر را اشغال می‌کند و از شهرت علمی برجسته‌ای برخوردار است. تا اکتبر 2019، 26 برنده جایزه نوبل، شش برنده جایزه تورینگ، دو برنده جایزه آبل و دو برنده مدال فیلدز به این دانشگاه وابسته بودند. همچنین یکی از تولیدکنندگان برجسته پژوهشگران فولبرایت و یاران مک آرتور است.

فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه شامل هشت رئیس دولت یا رؤسای دولت داخلی و خارجی است. 47 سناتور آمریکایی؛ 218 عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده؛ 42 وزیر کابینه ایالات متحده؛ 41 فرماندار ایالات متحده؛ و 26 میلیاردر زنده. از سال 2022، ورزشکاران ولورین 188 مدال در بازی های المپیک کسب کرده اند.

میشیگان از سال 2006 تا 2021، 921 بنیانگذار شرکت با پشتوانه سرمایه خطرپذیر را به عنوان فارغ التحصیل یا دانشجوی فعلی تولید کرد، و این بنیانگذاران در مجموع 26.7 میلیارد دلار جمع آوری کرده بودند که در بین دانشگاه ها رتبه هفتم جهانی را به دست آورده بودند.

درباره دانشگاه Michigan
درباره دانشگاه Michigan

اطلاعات تکمیلی دانشگاه میشیگان

  • شعار دانشگاه: هنر، دانش و حقیقت (Arts, Knowledge, Truth) (Artes, Scientia, Veritas)
  • تاریخ تاسیس: 26 آگوست 1817
  • ریاست دانشگاه: سانتا اونو (Santa Ono)
  • معاون دانشگاه: لوری مک کاولی (Laurie McCauley)
  • تعداد کارمندان دانشگاه: 6,771 نفر
  • تعداد دانشجویان دانشگاه: 48,090 نفر
  • نام مستعار تیم ورزشی: گرگینه ها (Wolverines)

 

تاریخچه دانشگاه میشیگان

دانشگاه میشیگان در 26 آگوست 1817 به عنوان Catholepistemiad یا Catholcpistemiad Michigania تحت قانون قلمرو میشیگان تأسیس شد. وجود شرکتی دانشگاه در قانون 1817 افزایش یافت و در تمام تغییرات بعدی قوانین ارگانیک آن مستمر بوده است. هفت هجای Catholepistemiad ترکیبی از زبان لاتین و یونان باستان بود که تقریباً به “مدرسه دانش جهانی” ترجمه می شود.

Catholepistemiad که در سال 1817 تأسیس شد، یک دانشگاه به معنای معاصر نبود، بلکه یک سیستم متمرکز از مدارس، کتابخانه‌ها و سایر مؤسسات فرهنگی بود که مدل خود را از دانشگاه امپراتوری فرانسه که یک دهه قبل توسط ناپلئون اول تأسیس شده بود، به عاریت گرفته بود. علاوه بر انجام نهاد مرکزی، رئیس‌جمهور و استادان کاتولپیستمیاد همچنین مجاز به تأسیس کالج‌های خصوصی، آکادمی‌ها، کتابخانه‌ها و غیره در سراسر قلمرو میشیگان شدند.

تنها پس از ورود ایالت میشیگان به اتحادیه در سال 1837 بود که طرح جدیدی برای تمرکز شرکت بر آموزش عالی اتخاذ شد. منشور Catholepistemiad نمونه فوق‌العاده‌ای از تأثیر بارز فرانسه بر نهادهای آمریکایی است که در جریان جنگ انقلاب آغاز شد و تا زمانی که در دهه سوم یا چهارم قرن نوزدهم راه خود را به نفوذ آلمان داد ادامه یافت. .

اندکی پس از تصویب قانون 1817، کشیش جان مونتیث اولین رئیس کاتولپیستمیاد شد و پدر گابریل ریچارد، کشیش کاتولیک، معاون رئیس جمهور شد. مونتیث و ریچارد تصویب کردند که مدارس خصوصی باید در دیترویت، مونرو و مکیناو تأسیس شود و قبل از پایان سپتامبر 1817، این سه مدرسه خصوصی فعال بودند. سنگ بنای اولین خانه مدرسه، در نزدیکی نبش خیابان بیتس و خیابان کنگره در دیترویت، در 24 سپتامبر 1817 گذاشته شد.

برای ادامه کار، اشتراک هایی بالغ بر 5000 دلار در اقساط چندین ساله دریافت شد. از کل مبلغی که برای شروع کار مشترک شد، دو سوم از لژ ماسونی صهیون و اعضای آن بود. در آگوست 1818، یک مدرسه خصوصی لنکستری که توسط لموئل شاتاک تدریس می شد در این ساختمان افتتاح شد. نرخ شهریه این مدارس از 1.00 تا 3.50 دلار در هر سه ماهه سال متغیر بود.

 

هزینه های تحصیل در دانشگاه Michigan

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از مهم ترین موضوعاتی است که شما باید پیش از اعزام دانشجو به آمریکا به آن فکر کنید. دانشگاه میشیگان از دانشگاه هایی است که هزینه تحصیل در آن نسبت به برخی دیگر از دانشگاه های آمریکا، کمتر می باشد و بسیاری از افراد در ایران تلاش داشته اند تا پذیرش تحصیلی آمریکا را در این دانشگاه اخذ کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه به طور کامل خلاصه می شود در هزینه های شهریه؛ 16,736 دلار، هزینه اسکان و خورد و خوراک؛ 13,170 دلار، هزینه خرید کتاب و لوازم 1,092 دلار و هزینه های شخصی و متفرقه؛ 2,557 دلار می باشد. این هزینه در جمع به 33,555 دلار می شود که نسبت به دانشگاه های هم نزدیک به این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های آمریکا هزینه بسیار مناسب تری دارد.

هزینه های تحصیل در دانشگاه میشیگان
هزینه های تحصیل در دانشگاه میشیگان

رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه میشیگان

ریاضیات اکچوئری (گرایش فرعی) (Actuarial Mathematics (Sub-Major)) مهندسی هوا فضا (Aerospace Engineering) مطالعات آفریقایی و آمریکایی (Afro-American and African Studies)
فرهنگ آمریکایی (American Culture) مردم شناسی (Anthropology) علوم ورزشی کاربردی (Applied Exercise Science)
معماری (Architecture) هنر و طراحی (Art and Design) هنر و ایده در علوم انسانی (Arts and Ideas in the Humanities)
مطالعات آسیایی (Asian Studies) نجوم و اخترفیزیک (Astronomy and Astrophysics) بیوشیمی (Biochemistry)
زیست شناسی (Biology) زیست شناسی، سلامت و جامعه (Biology, Health, and Society) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering)
علوم زیست مولکولی (Bimolecular Science) بیوفیزیک (Biophysics) زیست روانشناسی، شناخت و علوم اعصاب (Biopsychology, Cognition, and Neuroscience)
کسب و کار (Business) علوم زیست پزشکی سلولی و مولکولی (Cellular and Molecular Biomedical Science) مهندسی شیمی (Chemical Engineering)
علوم شیمی (Chemical Science) علم شیمی (Chemistry) مهندسی عمران (Civil Engineering)
باستان شناسی کلاسیک (Classical Archaeology) تمدن کلاسیک (Classical Civilization) زبان‌ها و ادبیات کلاسیک (Classical Languages and Literatures)
آب و هوا و هواشناسی (Climate and Meteorology) علوم شناختی (Cognitive Science) ارتباطات و رسانه (Communication and Media)
جامعه و بهداشت عمومی جهانی (Community and Global Public Health) فرهنگ و هویت تطبیقی (Comparative Culture and Identity) ادبیات تطبیقی (Comparative Literature)
ترکیب بندی (Composition) مهندسی رایانه (Computer Engineering) نویسندگی و ادبیات خلاق (Creative Writing and Literature)
رقص (Dance) علم داده (Data Science) بهداشت دندان (Dental Hygiene)
نمایش (Drama) زمین و علوم محیطی (Earth and Environmental Sciences) اکولوژی، تکامل و تنوع زیستی (Ecology, Evolution, and Biodiversity)
اقتصاد (Economics) مهندسی برق (Electrical Engineering) آموزش معلمان ابتدایی (Elementary Teacher Education)
فیزیک مهندسی (Engineering Physics) زبان انگلیسی (English) علوم محیط (Environment)
مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) مطالعات قومیتی (Ethnic Studies) انسان شناسی تکاملی (Evolutionary Anthropology)
فیلم، تلویزیون و رسانه (Film, Television, and Media) مطالعات فرانسه و فرانکوفون (French and Francophone Studies) جنسیت و سلامت (Gender and Health)
مطالعات عمومی (General Studies) زبان آلمانی (German) محیط زیست و سلامت جهانی (Global Environment and Health)
زبان و ادبیات یونانی (باستان) (Greek (Ancient) Language and Literature) زبان و فرهنگ یونانی (مدرن) (Greek (Modern) Language and Culture) تاریخ (History)
تاریخ هنر (History of Art) مهندسی صنایع و عملیات (Industrial and Operations Engineering) انفورماتیک (Informatics)
تجزیه و تحلیل اطلاعات (Information Analysis) عملکرد اینترآرتز (Interarts Performance) نجوم بین رشته ای (Interdisciplinary Astronomy)
علوم شیمی میان رشته ای (Interdisciplinary Chemical Sciences) فیزیک میان رشته ای (Interdisciplinary Physics) امنیت بین المللی، هنجارها و همکاری (International Security, Norms, and Cooperation)
مطالعات بین المللی (International Studies) زبان ایتالیایی (Italian) جاز و بداهه نوازی معاصر (Jazz & Contemporary Improvisation)
مطالعات یهودیت (Judaic Studies) مطالعات آمریکای لاتین و کارائیب (Latin American and Caribbean Studies) زبان و ادبیات لاتین (Latin Language and Literature)
مطالعات لاتین (Latina/Latino Studies) زبان شناسی (Linguistics) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)
علوم ریاضی (Mathematical Sciences) ریاضیات (Mathematics) ریاضیات مالی و مدیریت ریسک (Mathematics of Finance and Risk Management)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) میکروبیولوژی (Microbiology) مطالعات خاورمیانه (Middle East Studies)
مطالعات خاورمیانه و شمال آفریقا (Middle Eastern and North African Studies) زیست شناسی مولکولی، سلولی و تکاملی (Molecular, Cellular, and Developmental Biology) علم حرکت (Movement Science)
موسیقی (Music) آموزش موسیقی (Music Education) تئوری موسیقی (Music Theory)
تئاتر موزیکال (Musical Theatre) موسیقی شناسی (Musicology) معماری دریایی و مهندسی دریایی (Naval Architecture and Marine Engineering)
علوم اعصاب (Neuroscience) مهندسی هسته ای و علوم رادیولوژی (Nuclear Engineering and Radiological Sciences) پرستاری (Nursing)
مطالعات سازمانی (Organizational Studies) فناوری هنرهای نمایشی (Performing Arts Technology) علوم دارویی (Pharmaceutical Sciences)
فلسفه (Philosophy) فلسفه، سیاست و اقتصاد (Philosophy, Politics, and Economics) فیزیک (Physics)
پیانو (Piano) زیست شناسی گیاهی (Plant Biology) زبان لهستانی (Polish)
اقتصاد سیاسی و توسعه (Political Economy and Development) علوم سیاسی (Political Science) روانشناسی (Psychology)
علوم بهداشت عمومی (Public Health Sciences) سیاست عمومی (Public Policy) ریاضیات محض (Pure Mathematics)
رباتیک (Robotics) زبان ها و ادبیات عاشقانه (Romance Languages and Literatures) زبان روسی (Russian)
مطالعات روسیه، اروپای شرقی و اوراسیا (Russian, East European, and Eurasian Studies) آموزش معلمان متوسطه (Secondary Teacher Education) نظریه و عمل اجتماعی (Social Theory and Practice)
جامعه شناسی (Sociology) مهندسی فضا و علوم (Space and Science Engineering) اسپانیایی (Spanish)
مدیریت ورزشی (Sport Management) آمار (Statistics) زیست شناسی ساختاری (Structural Biology)
تئاتر و درام (Theatre & Drama) فناوری شهری (Urban Technology) طراحی تجربه کاربری (User Experience Design)
مطالعات زنان و جنسیت (Women’s and Gender Studies)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه میشیگان آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا و تحصیل در این دانشگاه را داشتید، به صورت کامل این دانشگاه را بشناسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *