لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

چرا استرالیا باید تعطیلات بیشتری داشته باشد؟!

چرا استرالیا باید تعطیلات بیشتری داشته باشد؟!

چرا استرالیا باید تعطیلات بیشتری داشته باشد؟ یکی از موضوعاتی که بسیاری از مسئولین کشور استرالیا به تازگی درباره آن فعالیت های زیادی می کنند تا مشکلی را در کشورشان حل کنند، بیشتر کردن تعطیلی ها در کشور استرالیا است. این موضوع یکی از خبر هایی است که در حال حاضر در کشور استرالیا بسیار ترند و شناخته شده می باشد. دولت استرالیا علاقه دارد که تعطیلات رسمی کشور های دیگر را نیز به فرهنگ خود اضافه کند. این تصمیم در کشور استرالیا و خارج از این کشور موافقان و مخالفین زیادی دارد و در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را کمی بیشتر درباره جدید ترین صحبت های انجام شده درباره این موضوع آشنا کنیم.

 

چرا استرالیا باید تعطیلات بیشتری داشته باشد؟

سفر به استرالیا از همسایگانش در آسیا به طور پیوسته در حال افزایش است. آیا باید فرهنگ آنها را با تعطیلات رسمی نمایندگی کنیم؟ درخواست استرالیا برای اتخاذ تعطیلات عمومی متنوع تر، واکنش های متفاوتی از سوی جوامع مهاجر دریافت کرده است، اما قصد ترویج چندفرهنگی به طور یکجانبه مورد استقبال قرار گرفته است.

طی دو دهه گذشته، کوچ به استرالیا از بریتانیا به کشورهای آسیایی تغییر کرده است. هند، نپال، چین، ویتنام و فیلیپین پنج کشور اصلی تولد مهاجران در استرالیا بین سال‌های 2016-2021 بودند. اوسماند چیو که یک پژوهشگراست گفته استرالیا باید “جمهوری شود، روز استرالیا را تغییر دهد و نمایندگی های متنوع فرهنگی را بهبود بخشد”.

آقای چیو گفت که دولت باید جشن‌های فرهنگی مهمی مانند دیوالی و سال نو قمری را – که توسط برخی از بزرگترین جوامع مهاجر در استرالیا جشن می‌گیرند – به عنوان تعطیلات ملی رسمی اعلام کند. او به SBS News گفت: استرالیا کشوری چندفرهنگی است که اغلب در مؤسساتش نسبتاً تک فرهنگی است و این تصویری است که به منطقه گسترده تر ارائه می شد.این نشان می‌دهد که ما واقعاً یک کشور چندفرهنگی هستیم و به تعدد فرهنگی اعتقاد داریم.

جاسویندر سینگ از داوطلبان سیک استرالیا گفت که تبدیل دیوالی به یک جشن ملی “گامی در مسیر درست” خواهد بود. او تاکید کرد: من معتقدم این ایده خوبی است. “این تمایل بیشترترجامعه استرالیا را برای جشن گرفتن چندفرهنگی نشان می دهد.” دیوالی همچنین به عنوان جشنواره نورها شناخته می شود – توسط جوامع مختلف شبه قاره هند جشن گرفته می شود.

این جشن غلبه بر تاریکی و ویژگی های هندوئیسم، بودیسم نوار، جینیسم و ​​سیکیسم را جشن می گیرد.سیک‌ها معمولاً این جشنواره را باندی چور دیواس می‌نامند، اما آن را در همان تاریخی با هندوها جشن می‌گیرند که هر سال بر اساس تقویم هندی متفاوت است. آقای سینگ گفت که جایگزینی برای تعطیلی عمومی می تواند پیامی سالانه از سوی دولت برای احترام به جامعه باشد.

او گفت: «نمایندگان ایالتی و فدرال می‌توانند پیام‌های تبریک بفرستند که «امروز جشنواره فلانی است و ما برای جامعه و کسانی که درودهای گرم ما را جشن می‌گیرند آرزو می‌کنیم این همچنین گام بسیار خوبی در جشن چندفرهنگی در استرالیا تلقی می شود.»

مخالفین اجرا شدن طرح تعطیلات رسمی بیشتر در استرالیا
مخالفین اجرا شدن طرح تعطیلات رسمی بیشتر در استرالیا

اما چرا این اتفاقات نباید بیفتد؟

اما همه معتقد نیستند که تعطیلات رسمی بیشتر مناسب باشد. آدوین تاون، افسر روابط عمومی انجمن های چینی ویکتوریا، خاطرنشان کرد این یک جرقه برای سایر جوامع خواهد بود که بگویند: “چرا برای ما نه؟” او می‌گوید: هر کشوری درخواست می‌کند که جشن سال نو یا جشنواره‌شان تعطیل باشد، و سپس متوجه می‌شوید که کل تقویم پر از تعطیلات است. “این برای اقتصاد استرالیا مناسب نیست.”

به جای تعطیلات رسمی، آقای تاون گفت استرالیا باید روابط استرالیا و چین را در تاریخی که بیشتر به هر دو کشور مرتبط است، ارتقا دهد. وی گفت: “ما باید 50 سالگرد روابط سیاسی بین چین و استرالیا را ترویج کنیم و امیدواریم بتوانیم پل را بازسازی کنیم و اعتماد بین دو کشور را دوباره احیا کنیم، زیرا برای پیشرفت به یکدیگر نیاز داریم.”

دسامبر 2022 پنجاه سال از روابط دیپلماتیک بین استرالیا و چین بود.در حالی که آقای تاون می‌گوید از تعطیلات عمومی حمایت نمی‌کند، او گفت که ترویج فرهنگ و تنوع چینی در استرالیا ایده خوبی است. او گفت: “در هفته سال نو چینی، شورای شهر ملبورن می تواند 20 درصد تخفیف در هزینه های مهمان نوازی و غذا ارائه دهد.”در محله چینی ها، می توانیم رقص شیر و سایر رقص های سنتی داشته باشیم.

آقای تاون گفت که نظرات او بیانگر نظرات شخصی اوست و نه نظرات انجمنش. سال نو قمری در 22 ژانویه 2023 توسط جوامع سراسر آسیا از جمله تایوان، چین، هنگ کنگ، ویتنام، کره جنوبی، سنگاپور، مالزی، تایلند، ژاپن، فیلیپین و اندونزی جشن گرفته خواهد شد. استرالیا در حال حاضر هفت تعطیلات رسمی ملی را جشن می گیرد که در هر یک از هشت ایالت و قلمرو به رسمیت شناخته شده اند.

 

در این مطلب در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما تا حدی با موضوع بیشتر شدن تعطیلی ها در استرالیا آشنا کنیم که اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید، درباره این تغییر فرهنگی کمی بیشتر بدانید.

منبع: sbs.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *