لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه اموری

دانشگاه اموری

دانشگاه اموری: آمریکا در حال حاضر به عنوان محبوب ترین کشور برای سفر به قصد تحصیل شناخته می شود و به دلیل دانشگاه های با کیفیت بسیار زیادی که دارد، افراد بسیار زیادی سالانه به قصد تحصیل در آمریکا به این کشور سفر میکنند. دانشگاه اموری یکی از دانشگاه های با کیفیت این کشور است که در ایالت جورجیا قرار دارد و مدرک تحصیلی آن اعتبار زیادی دارد. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه اموری، تاریخچه، رتبه بندی، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه اموری (Emory University)

دانشگاه اموری یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در شهر آتلانتای ایالت جورجیا است. این دانشگاه در سال 1836 به عنوان کالج اموری توسط کلیسای اسقفی متدیست تاسیس شد و به دلیل تلاش‌هایی که متدیست جان اموری در برپایی این دانشگاه انجام داده بود به نام وی نامگذاری شد.

این دانشگاه بزرگترین سیستم مراقبت موسوم به Emory Healthcare ایالت جورجیا را در اختیار دارد که شامل هفت بیمارستان بزرگ از جمله بیمارستان دانشگاه اموری، تحت عنوان میدتاون است. همچنین این دانشگاه دارای مرکز تحقیقات، موسسه سرطان وینشیپ و مرکز تحقیقاتی درباره انواع بیماری‌های مصری و واکسن است.

دانشگاه اموری به عنوان پانزدهمین وقف بزرگ در بین کالج‌ها و دانشگاهای ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود. همچنین دانشجویان سطح دکترای آن در بسیاری از فعالیت‌های تحقیقاتی عملکردی بسیار عالی داشته‌اند به طوریکه این دانشگاه مرکز آموزش ملی مقابله با ابولا در وزارت بهداشت ایالات متحده آمریکا را بر عهده دارد و جزء چهار موسسه تحقیقاتی در رابطه با بیماری سل به شمار می‌رود. ناگفته نماند که محل انجمن بین المللی موسسات ملی بهداشت عمومی آمریکا در دانشگاه اموری قرار دارد.

بنیاد ملی علوم این دانشگاه را در بین موسسات دانشگاهی ایالات متحده آمریکا از نظر هزینه‌های تحقیق و توسعه اختصاص یافته در رتبه 36 قرار داده است. دانشگاه اموری در سال 1995 به عضویت انجمن دانشگاههای آمریکا درآمد. در این انجمن 65 دانشگاه فعال و پیش‌رو در زمینه تحقیقاتی و پژوهشی از کشورهای کانادا و آمریکا حضور دارند.

از جمله دستاوردهای این دانشگاه فعالیت دانشجویان فارغ التحصیل آن به عنوان اعضای هیئت علمی و یا اشتغال در مناصب مهم دولتی و بین‌المللی است که شامل 2 نخست وزیر، 9 رئیس دانشگاه، 11 عضو کنگره ایالات متحده آمریکا، 2 برنده جایزه صلح نوبل، یک معاون رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، یک رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و یک قاضی دیوان عالی آمریکا می‌شود. از دیگر افتخارات این دانشگاه می‌توان به 21 دانش پژوه رودز و 6 برنده جایزه پولیتزر، برندگان جایزه امی و 500 مدیر عامل شرکت و بسیاری از رهبران کشورهای دیگر و بیش از 149000 هزار فارغ التحصیل اشاره کرد. این دانشگاه در سال 2021 به عنوان هفتادویکمین دانشگاه برتر جهان شناخته شد.

درباره دانشگاه اموری

اطلاعات تکمیلی دانشگاه اموری

 • نام‌های پیشین: اموری کالج (1836-1915)
 • شعار دانشگاه: قلب خردمند به دنبال دانش است
 • تاریخ تاسیس: سال 1836
 • رئیس دانشگاه: Barbara Krauthamer
 • معاون دانشگاه: بلامکوندا (Bellamkonda)
 • تعداد استادان دانشگاه: 3468 نفر
 • تعداد دانشجویان: 7130 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: عقاب ها (Eagles)

رتبه بندی دانشگاه اموری

مجله تایمز در سال تحصیلی 2022 تا 2023 دانشگاه اموری را در رتبه 22 بهترین دانشگاه های ملی ایالات متحده قرار داد و مجله خبری تحلیلیUS News  نیز در رتبه بندی خود آن را به عنوان هفتاد و دومین دانشگاه برتر آمریکا معرفی کرد. مجله World Report نیز در سال 2023، دانشگاه QS Emory را در رتبه 155 برترین دانشگاه جهان فهرست کرد، همچنین براساس نظرسنجی وال استریت ژورنال این دانشگاه در رتبه هفدهم بهترین کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده قرار می‌گیرد.

 

پردیس‌های دانشگاه اموری

 • پردیس‌ اولیه دانشگاه اموری آکسفورد در سال 1836 در ایالت جورجیا تاسیس شد. این پردیس در زمینی به مساحت 56 هکتار بنا شده که در 38 مایلی شرق پردیس آتلانتا واقع شده است و در طول جنگ داخلی آمریکا، به عنوان مقر و درمانگاه نیروهای نظامی مورد استفاده قرار می‌گرفت. بسیاری از ساختمان‌های این پردیس با معماری نئوکلاسیک و معماری احیای گوتیک طراحی شده‌اند.
 • پردیس آتلانتا Emory، که در اوایل قرن بیستم توسط معمار پیتسبورگ هنری هورنبوستل تأسیس شد. این پردیس دارای مساحتی بیش از 600 هکتار است که در محله تاریخی آتلانتا دروید هیلز قرار دارد.
 • پردیس بنیاد Arbor Day که بیمارستان دانشگاه اموری و موزه مایکل سی. کارلوس در درون آن واقع شده است و دارای بزرگترین مجموعه آثار باستانی در جنوب شرقی ایالات متحده است.
 • پردیس سرطان Winship، اولین و تنها مرکز مطالعاتی سرطان است که توسط موسسه ملی سرطان آمریکا مدیریت می‌شود.
 • پردیس مرکز تحقیقات ملی پستانداران یرکس، یکی از هشت مرکز ملی تحقیقات پستانداران با بودجه انستیتوی ملی بهداشت است که در سال 1991، در جنوب شرقی ایالات متحده افتتاح شد و دارای خوابگاه های کارشناسی، مرکز مسکونی کلیرمونت، آپارتمان‌های برج، سالن آلاباما، سالن دابس، تالار هریس، تالار عقاب، تالار رائول و تالار تورمان است.
 • پردیس آتلانتا اگلستون، به عنوان مرکز کنترل و پیشگیری برخی از بیماری‌ها شناخته می‌شود،
 • پردیس Clairmont در مجاورت Lullwater Preserve قرار دارد. این پردیس مرکز فعالیت‌های دانشجویی و آکادمیک (SAAC) است.
 • پردیس آکسفورد، محل اصلی این پردیس در دانشگاه و کالج آکسفورد قرار دارد و به عنوان یکی از کالج‌های مشهور هنرهای لیبرال اموری شناخته می‌شود. این پردیس دارای دو ساختمان قدیمی و یک مرکز جدید دانشجویی مدرن دارد.

پردیس های دانشگاه Emory

دانشکده‌های دانشگاه اموری

 1. کالج هنر و علوم اموری
 2. کالج آکسفورد
 3. مدرسه بازرگانی گویزوتا
 4. دانشگاه تحصیلات تکمیلی لین
 5. دانشکده حقوق
 6. دانشکده پزشکی
 7. دانشکده پرستاری نل هاجسون وودراف
 8. دانشکده بهداشت عمومی رولینز

 

تاریخچه دانشگاه Emory

کالج اموری در سال 1936 در آکسفورد ایالت جورجیا توسط کلیسا اسقفی متدیست تاسیس شد. اولین رئیس کالج فردی به نام ایگناتیوس آلفونسو فلو بود. این دانشگاه در سال 1854 کالج پزشکی آتلانتا را تاسیس کرد، اما در سال 1861 بعد از شروع جنگ داخلی در آمریکا کالج اموری بسته شد. در سال 1863 به دلیل گسترش جنگ از این کالج به عنوان بیمارستانی برای سربازان آسیب دیده از جنگ استفاده شد و بعد از مدتی به عنوان یکی از مقرهای اصلی ارتش اتحادیه در نظر گرفته شد. در طول جنگ این دانشگاه توانست افسران زیادی را برای خدمت تربیت کند که از جمله آنها می‌توان به ژنرال جورج توماس اندرسون اشاره کرد. در طی دوران جنگ بیش از 35 دانشجوی افسری اموری جان خود را از دست دادند و بخش بزرگی از دانشگاه به طور کامل ویران شد.

در سال 1880، آتیکوس گرین هایگود سخنرانی مشهور خود مبنی بر پایان برده‌داری را از محل این دانشگاه ایراد کرد و مورد جلب توجه بانکدار نیویورکی جورج اول سنی قرار گرفت و باعث شد که وی 5 هزار دلار برای پرداخت بدهی‌های دانشگاه موری، 50 هزار دلار برای بازسازی و 75 هزار دلار برای ایجاد یک موقوفه جدید اهدا کند.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه اموری

شهریه دانشگاه اموری 57,948 دلار است. در مقایسه با متوسط هزینه ملی شهریه 41,568 دلار، دانشگاه اموری گرانتر است. اگر هزینه‌های مربوط به اتاق و غذا، کتاب و لوازم، و هزینه حمل و نقل و شخصی اضافه گردد کل هزینه دانشگاه به 75,594 دلار خواهد رسید.

هزینه های تحصیل در Emory University

رشته های تحصیلی دانشگاه اموری

حسابداری (Accounting) مطالعات آفریقایی آمریکایی (African american studies) مطالعات آفریقایی (African studies)
مطالعات آمریکایی (American studies) مشاوره تحلیلی (Analytic consulting) مطالعات مدیترانه باستانی (Ancient mediterranean studies)
مردم شناسی (Anthropology) انسان شناسی و زیست شناسی انسان (Anthropology and human biology) ریاضیات کاربردی (Applied mathematics)
ریاضیات و آمار کاربردی (Applied mathematics and statistics) عربی (Arabic) مطالعات معماری (Architectural studies)
تاریخ هنر (Art history) مدیریت هنری (Arts management) ستاره شناسی (Astronomy)
زیست شناسی (Biology) بیوفیزیک (Biophysics) مدیریت کسب و کار (Business administration)
مدیریت بازرگانی و علوم کمی (Business administration and quantitative sciences) تجارت و جامعه (Business and society) مطالعات کاتولیک (Catholic studies)
علم شیمی (Chemistry) چینی ها (Chinese) مطالعات چینی (Chinese studies)
تمدن کلاسیک (Classical civilization) کلاسیک (Classics) کلاسیک و انگلیسی (Classics and english)
کلاسیک و تاریخ (Classics and history) کلاسیک و فلسفه (Classics and philosophy) جامعه سازی و تغییرات اجتماعی (Community building and social change)
ادبیات تطبیقی (Comparative literature) انفورماتیک کامپیوتر (Computer informatics) علوم کامپیوتر (Computer science)
مطالعات رقص و حرکت (Dance and movement studies) مطالعات زمین و اتمسفر (Earth and atmospheric studies) مطالعات آسیای شرقی (East asian studies)
اقتصاد (Economics) اقتصاد و ریاضیات (Economics and mathematics) اقتصاد و سلامت انسان (Economics and human health)
مهندسی (Engineering) علوم مهندسی (Engineering sciences) انگلیسی (English)
انگلیسی و نوشتن خلاق (English and creative writing) انگلیسی و تاریخ (English and history) کارآفرینی (Entrepreneurship)
محیط زیست و مدیریت پایداری (Environment and sustainability management) علوم محیطی (Environmental sciences) اخلاق (Ethics)
مدیریت فیلم و رسانه (Film and media management) فیلم و رسانه (Film and media) دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance)
فرانسوی (French) مطالعات آلمانی (German studies) مطالعات توسعه جهانی (Global development studies)
بهداشت جهانی، فرهنگ و جامعه (Global health, culture and society) یونانی (Greek) نوآوری سلامت (Health innovation)
عبری (Hebrew) هندی (Hindi) تاریخ (History)
تاریخ و تاریخ هنر (History and art history) سلامتی انسان (Human health) سیستم های اطلاعاتی و مدیریت عملیات (Information systems and operations management)
مطالعات میان رشته ای در جامعه و فرهنگ (Interdisciplinary studies in society and culture) تجارت بین المللی (International business) مطالعات بین المللی (International studies)
مطالعات ایتالیایی (Italian studies) ژاپنی (Japanese) مطالعات یهودی (Jewish studies)
کره ای (Korean) لاتین (Latin) مطالعات آمریکای لاتین و کارائیب (Latin american and caribbean studies)
زبان شناسی (Linguistics) مطالعات لوزوفون (Lusophone studies) بازار یابی (Marketing)
ریاضیات (Mathematics) ریاضیات و علوم کامپیوتر (Mathematics and computer science) ریاضیات و علوم سیاسی (Mathematics and political science)
تصویربرداری پزشکی (Medical imaging) باستان شناسی مدیترانه (Mediterranean archaeology) مطالعات خاورمیانه و جنوب آسیا (Middle eastern and south asian studies)
موسیقی (Music) اخلاق عصبی (Neuroethics) علوم اعصاب و زیست شناسی رفتاری (Neuroscience and behavioral biology)
پرستاری (Nursing) علم تغذیه (Nutrition science) زبان و ادبیات فارسی (Persian language and literature)
فلسفه (Philosophy) فلسفه و دین (Philosophy and religion) فلسفه، سیاست، حقوق (Philosophy, politics, law)
فیزیک (Physics) فیزیک و نجوم (Physics and astronomy) نمایشنامه نویسی (Playwriting)
علوم سیاسی (Political science) سلامت پیش بینی کننده (Predictive health) فرصت های پیش حرفه ای (Preprofessional opportunities)
روانشناسی (Psychology) روانشناسی و زبانشناسی (Psychology and linguistics) سیاست و تحلیل عمومی (Public policy and analysis)
علوم کمی (Quantitative sciences) مشاور املاک (Real estate) دین (Religion)
دین و انسان شناسی (Religion and anthropology) دین و تمدن کلاسیک (Religion and classical civilization) دین و تاریخ (Religion and history)
دین و جامعه شناسی (Religion and sociology) بلاغت، نوشتن، طراحی اطلاعات (Rhetoric, writing, information design) مطالعات روسی و اروپای شرقی (Russian and east european studies)
علم، فرهنگ و جامعه (Science, culture, and society) جامعه شناسی (Sociology) اسپانیایی (Spanish)
زبان اسپانیایی و زبانشناسی (Spanish and linguistics) اسپانیایی و پرتغالی (Spanish and portuguese) مشاوره استراتژی و مدیریت (Strategy and management consulting)
پایداری (Sustainability) علوم پایداری (Sustainability sciences) مطالعات تئاتر (Theater studies)
هنرهای تجسمی یکپارچه (Integrated visual arts) مطالعات زنان، جنسیت و جنسیت (Women’s, gender, and sexuality studies)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه اموری آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا و تحصیل در این دانشگاه را دارید، Emory University را به صورت کامل بشناسید.

منبع: emory.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *