لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه فناوری میشیگان

دانشگاه فناوری میشیگان

دانشگاه فناوری میشیگان: دانشگاه های فناوری امروزه به عنوان یکی از محبوب ترین انواع دانشگاه های دنیا شناخته می شوند و بسیاری از جوانان در سراسر دنیا علاقه به تحصیل در رشته های مربوط به فناوری هستند. آمریکا نیز یکی از کشور هایی است که دانشگاه های بسیار با کیفیت و عالی دارد که می توانید تحصیل خود را در این کشور ادامه دهید و با تحصیل در آمریکا، مدرک دانشگاهی معتبر بگیرید.

یکی از دانشگاه های شناخته شده در آمریکا که به عنوان یک دانشگاه فناوری عالی شناخته می شود، دانشگاه MTU یا دانشگاه فناوری میشیگان است. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با دانشگاه فناوری میشیگان، تاریخچه، رتبه بندی، هزینه تحصیل و رشته های تحصیلی این دانشگاه آشنا کنیم.

 

دانشگاه فناوری میشیگان (Michigan Technological University)

دانشگاه فناوری میشیگان در سال 1885 به عنوان مدرسه معدن میشیگان تاسیس شد. این دانشگاه در حال حاضر در 12 حوزه تحقیقاتی از جمله علوم فضایی، الکترونیک، اکوسیستم، انرژی، سلامت، علوم اقیانوسی و رباتیک فعالیت دارد و متشکل ار 18 مرکز تحقیقاتی در داخل و خارج از محوطه دانشگاه فناوری میشیگان است. مدیریت دانشگاه میشیگان توسط یک هیئت امنای 8 نفره صورت می‌گیرد که اعضای آن توسط فرماندار میشیگان منصوب و توسط سنای میشیگان نیز تایید می‌شوند.

دانشگاه فناوری میشیگان دارای 140 برنامه تحصیلی و نزدیک به 4 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد است. مساحت اصلی آن در حدود 925 هکتار است که 374 هکتار آن مشرف به دریاچه پورتیج است و 36 ساختمان دارد، که اولین ساختمان آن در سال 1908 ساخته شده است.

آن دسته از دانشجویانی که از دانشگاه فناوری میشیگان فارغ التحصیل می‌شوند چیزی در حدود 93 درصد آنها در مدت شش ماه استخدام و جذب بازار کار می‌شوند و میانگین حقوق دریافتی آنها نیز در حدود 67400 دلار است. تیم‌های ورزشی میشیگان با نام مستعار هاسکی شناخته می‌شوند و در اغلب موارد در مسابقات بین دانشگاهی موسوم به دریاچه‌های بزرگ شرکت می‌کنند.

درباره دانشگاه فناوری میشیگان

اطلاعات تکمیلی دانشگاه فناوری میشیگان

 • نام‌های پیشین: مدرسه معدن میشیگان (1885-1897)،کالج معدن میشیگان (1897-1927)
 • شعار دانشگاه: فردا به فناوری میشگان نیاز دارد
 • تاریخ تاسیس: سال 1885
 • ریاست دانشگاه: جسیکا گواش (Jessica Gwosch)
 • معاون دانشگاه: اندرو جی استور (Andrew J. Storer)
 • تعداد استادان دانشگاه: 477 نفر
 • تعداد دانشجویان دانشگاه: 7,074 نفر
 • نام مستعار تیم ورزشی: هاسکی

رتبه‌بندی دانشگاه فناوری میشیگان

طی یک رتبه‌بندی، دانشگاه فناوری میشیگان در سال تحصیلی 2022-2023 در بین بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، رتبه 151 را به خود اختصاص داده است.

 

تاریخچه دانشگاه MTU

دانشگاه فناوری میشیگان در سال 1885 به نام مدرسه معدن میشیگان تاسیس شد و پس از تلاش‌های بسیار زیاد توسط جی آبل هابل که یک قانونگذار ایالتی بود این مدرسه به یک مرکز آموزشی مهندسان معدن تبدیل گردید. این مدرسه در ابتدا با سه عضو به عنوان هیات علمی و 23 دانش آموز شروع به کار کرد.

مارشمن اولین رئیس این دانشگاه بود. این دانشگاه از سال 1925 و در طول جنگ جهانی اول رشته‌های متنوع‌تری به فهرست رشته‌های مورد پذیرش خود اضافه کرد و در نهایت نام آن به کالج معدن و فناوری میشیگان تغییر یافت.

در زمان رئیس جمهوری گروورسی دیلمن (1935-1956) دانشگاه دچار تغییرات اساسی شد و بناها و زمین‌های جدیدی به آن اضافه گردید که از جمله آنها ساخت یک ساختمان به نام اتحادیه یادبود، خرید یک زمین گلف و خرید روستای آلبرتا و الحاق آن به مدرسه بود.

در نهایت در سال 1964 نام مدرسه به کالج و در همان سال نیز عنوان کالج، جای خود را به دانشگاه داد و در نهایت نام آن به دانشگاه فناوری میشیگان تغییر یافت. این دانشگاه به لحاظ تاریخی بر رشته مهندسی متمرکز است و تا نوامبر 2022 بیش‌ترین برنامه‌های تدریسی دانشگاه میشگان بر روی تربیت دانشجویان مهندسی متمرکز شده بود.

دانشکده های دانشگاه MTU

دانشکده‌های دانشگاه فناوری میشگان

 • میشیگان تک: بیش از 120 مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی، علوم طبیعی و فیزیکی، محاسبات، تجارت و اقتصاد، فناوری، مطالعات محیطی، هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی ارائه می دهد. این دانشکده که اولین کالج محاسباتی در ایالت میشیگان است، به پنج کالج تقسیم شده است.
 • دانشکده مهندسی: در مجموع 17 مدرک کارشناسی توسط این کالج ارائه می شود که شامل مدارک مهندسی عمران، محیط زیست و ژئو فضایی، مهندسی شیمی، مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی و علوم زمین شناسی و معدن، فناوری ساخت ، علم و مهندسی مواد و مهندسی مکانیک است.
 • کالج محاسبات: این کالج در سال 2019 تأسیس شد. این دانشکده مدارک کارشناسی را در رشته های علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مدیریت شبکه و سیستم کامپیوتری، امنیت سایبری، فناوری مهندسی برق ارائه می دهد.
 • کالج علوم و هنر: دارای گرایش هایی از جمله بیو انفورماتیک، علوم زیستی، بیوشیمی، شیمی انفورماتیک ، شیمی، حرکت شناسی و فیزیولوژی یکپارچه، ریاضیات، شیمی دارویی، فیزیک، روانشناسی و علوم اجتماعی است.
 • کالج تجارت: این کالج مدرک لیسانس علوم را در هفت زمینه از جمله حسابداری، اقتصاد، مالی، مدیریت، سیستم های اطلاعات مدیریت، بازاریابی و مدیریت عملیات و سیستم ارائه می دهد.
 • کالج منابع جنگلی و علوم محیطی: این کالج که شامل گلخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها و جنگل فورد می‌شود در مساحتی در حدود 4000 هکتار (16 کیلومتر مربع) در نزدیکی ایالت آلبرتا قرار دارد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه فناوری میشیگان

شهریه دانشگاه فنی میشیگان 17614 دلار برای دانشجویان بومی و 39574 دلار برای دانشجویان خارج از ایالت است. هزینه‌های تحصیل و شهریه دریافتی در دانشگاه فناوری میشیگان در مقایسه با هزینه سایر دانشگاههای متوسط آمریکا، نسبتا بالاتر است به طوریکه شهریه آن برای دانشجویان بومی 11286 دلار گران‌تر از سایر دانشگاههای سطح متوسط برآورد می‌شود. برای آن دسته از دانشجویانی نیز که از ایالت‌های دیگر می آیند هزینه تحصیل در حدود 27394 دلار گرانتر از شهریه‌ دانشگاههای سطح متوسط است.

البته ممکن است هزینه‌ها براساس خدمات کتابخانه، امکانات سالن بدنسازی دانشجویی، استفاده از خدمات مراکز دانشجویی و مراکز بهداشتی مورد استفاده دانشجویان متغییر باشد.  در دانشگاه فناوری میشیگان، کل هزینه‌هایی اعم از اتاق و غذا، کتاب و لوازم، هزینه حمل و نقل و هزینه‌های شخصی برای دانشجویان داخلی 32,210 دلار و برای دانشجویان خارج از ایالت 53,356 دلار است. هزینه دانشگاه بدون بورسیه نیز به طور متوسط 45,558 دلار برای دانشجویان خارج از ایالت و 24,238 دلار برای دانشجویان بومی ایالتی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه Michigan Technology University

رشته های تحصیلی دانشگاه MTU

حسابداری (Accounting) علم اکچوئری (Actuarial Science) مهندسی هوا فضا (Aerospace Engineering)
مطالعات هوافضا (Aerospace Studies) فناوری انرژی جایگزین (Alternative Energy Technology) مطالعات آمریکایی (American Studies)
مردم شناسی (Anthropology) فیزیک کاربردی (Applied Physics) هنر (Art)
فیزیک نجومی (Astrophysics) تولید و فناوری صدا (Audio Production and Technology) بیوشیمی (Biochemistry)
بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی (Biochemistry and Molecular Biology) اخلاق زیستی (Bioethics) علوم بیولوژیکی (Biological Sciences)
بیومواد (Biomaterials) مهندسی پزشکی (Biomedical Engineering) مهندسی فرآیندهای زیستی (Bioprocess Engineering)
کسب و کار (Business) تجزیه و تحلیل کسب و کار (Business Analytics) راه حل های فناوری اطلاعات کسب و کار (Business IT Solutions)
تجارت جنگلداری (Business of Forestry) مهندسی شیمی (Chemical Engineering) علم شیمی (Chemistry)
مهندسی عمران (Civil Engineering) تایید مربیگری (Coaching Endorsement) اصول مربیگری (Coaching Fundamentals)
مطالعات ارتباطات (Communication Studies) ارتباطات، فرهنگ و رسانه (Communication, Culture, and Media) زیست شناسی محاسباتی (Computational Biology)
شیمی محاسباتی و انفورماتیک شیمیایی (Computational Chemistry and Chemical Informatics) مهندسی رایانه (Computer Engineering) مدیریت شبکه و سیستم کامپیوتری (Computer Network and System Administration)
علوم کامپیوتر (Computer Science) مدیریت ساخت و ساز (Construction Management) امنیت سایبری (Cybersecurity)
اکتساب داده و کنترل صنعتی (Data Acquisition and Industrial Control) مطالعات تنوع (Diversity Studies) علوم زمین (Earth Sciences)
بوم شناسی (Ecology) اکولوژی و علوم محیطی، کاربردی (Ecology and Environmental Science, Applied) اکولوژی و زیست شناسی تکاملی (Ecology and Evolutionary Biology)
اقتصاد (Economics) مهندسی برق (Electric Power Engineering) مهندسی برق (Electrical Engineering)
فناوری مهندسی برق (Electrical Engineering Technology) مواد الکترونیکی (Electronic Materials) مهندسی (Engineering)
مدیریت مهندسی (Engineering Management) انگلیسی (English) شرکت، پروژه (Enterprise)
کارآفرینی، فناوری و نوآوری (Entrepreneurship, Technology, and Innovation) مهندسی محیط زیست (Environmental Engineering) علوم زیست محیطی و پایداری (Environmental Science and Sustainability)
مطالعات محیطی (Environmental Studies) اخلاق و فلسفه (Ethics and Philosophy) علم ورزش (Exercise Science)
دارایی، مالیه، سرمایه گذاری (Finance) فناوری مالی (Financial Technology) زیست شناسی ماهی (Fish Biology)
جنگلداری (Forestry) فرانسوی (French) بین المللی فرانسه (French International)
تجارت عمومی (General Business) محاسبات عمومی (General Computing) مهندسی عمومی (General Engineering)
جنگلداری عمومی (General Forestry) علوم و هنرهای عمومی (General Sciences and Arts) مهندسی زمین شناسی (Geological Engineering)
زمين شناسي (Geology) ژئوفیزیک، کاربردی (Geophysics, Applied) مهندسی زمین فضایی (Geospatial Engineering)
آلمانی (German) بین المللی آلمان (German International) تجارت جهانی (Global Business)
مشارکت های توسعه جامعه جهانی (Global Community Development Partnerships) مطالعات جهانی (Global Studies) مطالعات تاریخی (Historical Studies)
تاریخ (History) زیست شناسی انسانی (Human Biology) عوامل انسانی (Human Factors)
مهندسی بشردوستانه (Humanitarian Engineering) علوم انسانی (Humanities) مطالعات جاز (Jazz Studies)
روزنامه نگاری (Journalism) قانون و جامعه (Law and Society) رهبری (Leadership)
مدیریت (Management) سیستم های مدیریت اطلاعات (Management Information Systems) تولید (Manufacturing)
سیستم های تولیدی (Manufacturing Systems) بازار یابی (Marketing) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)
ریاضی + علوم کامپیوتر (Math + Computer Science) ریاضیات (Mathematics) علوم ریاضی (Mathematical Sciences)
مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering) فناوری مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering Technology) مکاترونیک (Mechatronics)
تولید رسانه (Media Production) تجهیزات پزشکی و ابزار دقیق (Medical Devices and Instrumentation) علوم آزمایشگاهی پزشکی (Medical Laboratory Science)
شیمی دارویی (Medicinal Chemistry) میکروبیولوژی (Microbiology) هنر و علوم نظامی (Military Arts and Science)
فرآوری مواد معدنی (Minerals Processing) مهندسی معدن (Mining Engineering) مهندسی شهرداری (Municipal Engineering)
موسیقی (Music) آهنگسازی موسیقی (Music Composition) اجرای موسیقی (Music Performance)
علوم و مهندسی نانومقیاس (Nanoscale Science and Engineering) مدیریت منابع طبیعی (Natural Resources Management) مهندسی سیستم های دریایی (Naval Systems Engineering)
فیزیک (Physics) بیوتکنولوژی گیاهی (Plant Biotechnology) علوم گیاهی (Plant Sciences)
سیاست و توسعه جامعه (Policy and Community Development) علوم و مهندسی پلیمر (Polymer Science and Engineering) حرفه های پیش از سلامت (Pre-Health Professions)
روانشناسی (Psychology) سلامت عمومی (Public Health) حمل و نقل ریلی (Rail Transportation)
مهندسی رباتیک (Robotics Engineering) ارتباطات علمی و فنی (Scientific and Technical Communication) مطالعات اجتماعی و رفتاری (Social and Behavioral Studies)
علوم اجتماعی (Social Sciences) مهندسی نرم افزار (Software Engineering) صدا (Sound)
طراحی صدا (Sound Design) اسپانیایی (Spanish) بین المللی اسپانیایی (Spanish International)
مدیریت ورزش و تناسب اندام (Sports and Fitness Management) آمار (Statistics) مصالح سازه ای (Structural Materials)
نقشه برداری (Surveying) علم و جامعه پایداری (Sustainability Science and Society) بیومواد پایدار (Sustainable Biomaterials)
محصولات زیستی پایدار (Sustainable Bioproducts) مهندسی سیستم ها (Systems Engineering) تئاتر فنی (Technical Theater)
فناوری تئاتر و سرگرمی (Theatre and Entertainment Technology) هنرهای تئاتر (Theatre Arts) اجرای تئاتر (Theatre Performance)
مهندسی بافت و سلول های بنیادی (Tissue and Stem Cell Engineering) اکولوژی و حفاظت از حیات وحش (Wildlife Ecology and Conservation) نوشتن (Writing)

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه فناوری میشیگان آشنا کنیم تا در صورتی که قصد اعزام دانشجو به آمریکا و تحصیل در MTU را دارید، این دانشگاه را به طور کامل بشناسید.

منبع: mtu.edu

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *