هزینه زندگی در استرالیا برای دانشجویان بین المللیهزینه زندگی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

دولت استرالیا مقدار AU $ 20،290 را به عنوان حداقل مبلغ مورد نیاز برای پوشش هزینه های زندگی برای یک دوره 12 ماهه در این کشور تعیین کرده است . این عدد هزینه های تحصیل و یا هزینه سفر به استرالیا را شامل نمی شود . این حداقل مبلغ مورد نیاز برای پرداخت هزینه محل اقامت ، رفت و آمد به دانشگاه یا مدرسه ، خرید غذا ، تفریح کردن و برای تمام موارد اضافی که روزانه به آنها نیاز دارید ، می باشد .

بنابراین چطور می توان بیان کرد این مبلغ برای دانشجویان بین المللی واقع بینانه است ؟ اگر این ، حداقل مقدار مورد نیاز باشد ، تا چه حد می تواند برای دانشجویان بین المللی با سطح مالی متوسط جوابگو باشد ؟

استرالیا هزینه زندگی بسیار بالایی دارد . با این حال دستمزد کار در این کشور نیز بسیار بیشتر از بسیاری از کشورهاست . به عنوان مثال ، متوسط درآمد خالص در شانگهای تقریبا 1700 دلار AU در هر ماه ، در حالی که در ملبورن تقریبا 5000 دلار در ماه است . این در حالیست که هزینه کالای مصرفی در استرالیا تقریبا دو برابر ، مواد غذایی 30 درصد گران تر ، رستوران ها 90 درصد گران تر و اجاره ها تقریبا 10 درصد بیشتر از بزرگترین شهر چین است . در لاگوس ،  بزرگترین شهر نیجریه ، تفاوت ها حتی بیشتر است .

درک میانگین هزینه های زندگی بخش مهمی از آمادگی برای تحصیل در استرالیا است

در ملبورن ، هزینه اجاره خانه می تواند از 120 تا 300 دلار در هر هفته متغیر باشد . در حومه ای مانند باندورا ملبورن ، که دانشگاه لاتروب در آن منطقه قرار دارد ، هزینه یک اتاق در یک خانه مشترک ، تقریبا 150 دلار در هفته است . همچنین قیمت ها به شهری که شما انتخاب می کنید تا در آن ادامه تحصیل دهید ، بستگی دارد ، و هزینه ها در سیدنی گران تر است در حالی که در آدلاید و کانبرا به طور کلی کمتر می باشد .

هزینه ی اقامت بالایی که تقریبا سالانه 16،000 دلار است بیشترین سهم در $ 20،290 را به خود اختصاص می دهد . این مقدار به این صورت فرض می شود که شما یک قرار داد یک ساله اجاره خانه را امضا کرده اید و در طول تعطیلات هم اقامت دارید ، با این حال ممکن است اجاره ها در طول ترم های تحصیلی بالا و در تعطیلات تابستانی ارزانتر باشد . در هر صورت ، می توان گفت که بیشترین هزینه زندگی شما مربوط به اجاره خانه خواهد بود .

چگونه 20. 290 دلار در سال تخمین زده می شود؟

اقامت ، چه در خانه های مشترک چه در خوابگاه های دانشجویی ، تقریبا همیشه بیشترین و کمترین هزینه قابل مذاکره برای دانشجویان بین المللی است .

هزینه های برق ، گاز ، تلفن و اینترنت اجتناب ناپذیر است ، مگر این که شما تصمیم بگیرید تلفن و اینترنت نداشته باشید . علاوه بر این ها حمل و نقل عمومی هم اجتناب ناپذیر است مگر این که شما تصمیم بگیرید که یک اتومبیل خرید کنید که قیمت آن روز به روز بیشتر می شود .

این به این معنیست که می بایستی در سایر قسمت های زندگی چون تغذیه و تفریحات خود صرفه جویی کنید . با توجه به موارد گفته شده ، بودجه هفتگی قابل قبول را می توان به صورت زیر در نظر گرفت :

اجاره : 140 $

تغذیه : 130 $

برق و گاز : 25 $

تلفن و اینترنت : 15 $

حمل و نقل عمومی : 40 $

سرگرمی : 40 $

مجموعا برای 52 هفته : 20,280  $

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه زندگی در استرالیا با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : studiesinaustralia.com