لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

دانشگاه استنفورد

دانشگاه Stanford

دانشگاه استنفورد: آمریکا یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشور های دنیاست که در نظر بسیاری از مردم جهان به عنوان قدرت اول دنیا شناخته می شود. یکی از دلایل ابر قدرت بودن کشور آمریکا، تحصیلات با کیفیت در این کشور است که باعث می شود مردم آمریکا و حتی مهاجرینی که برای تحصیل در آمریکا به این کشور سفر می کنند، دانش خوب و مفید و با کیفیت بالا داشته باشند و از آن برای پیشرفت دادن کشور آمریکا استفاده کنند. دانشگاه های آمریکا در حال حاضر به عنوان بهترین و مهم ترین دانشگاه های دنیا شناخته می شوند و استنفورد را نیز می توان به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا شناخت. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را کمی بیشتر با دانشگاه استنفورد آشنا کنیم و به شما ثابت کنیم که چرا این دانشگاه به عنوان سومین دانشگاه جهان و دومین دانشگاه آمریکا شناخته می شود.

 

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد یا به طور رسمی “دانشگاه جوان للاند استنفورد”، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در استنفورد، کالیفرنیا است. استنفورد توسط بسیاری از انتشارات مهم آموزش و پرورش در میان معتبرترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1885 توسط جین و للاند استنفورد به یاد تنها فرزندشان، للاند استنفورد جونیور، تاسیس شد که سال قبل در 15 سالگی بر اثر تب حصبه درگذشت. استنفورد سناتور ایالات متحده و فرماندار سابق کالیفرنیا بود که ثروت خود را به عنوان یک سرمایه دار در راه آهن به دست آورد. اولین مدرسه دانش آموزان خود را در اکتبر 1، 1891 احداث کرد، به عنوان یک نهاد مختلط و غیر مذهبی.

دانشگاه استنفورد پس از مرگ للاند استنفورد در سال 1893 و بعد از آسیب دیدن بیشتر دانشگاه در اثر زلزله سال 1906 سانفرانسیسکو، از نظر مالی دچار مشکل شد. به دنبال جنگ جهانی دوم، پروستوست فردریک ترمن از کارآفرینی دانشکده و فارغ التحصیلان برای ساختن یک صنعت محلی خودکفا در جایی که امروزه به عنوان سیلیکون ولی شناخته می شود، حمایت کرد. این دانشگاه همچنین یکی از برترین موسسات جمع آوری کمکهای مالی در کشور است که اولین مدرسه با درآمد بیش از یک میلیارد دلار در یک سال است.

این دانشگاه در حدود هفت مدرسه تشکیل شده است: سه مدرسه متشکل از 40 گروه دانشگاهی در سطح کارشناسی و همچنین چهار مدرسه حرفه ای که بر برنامه های تحصیلات تکمیلی در رشته های حقوق، پزشکی، آموزش و تجارت تمرکز دارند. همه مدارس در یک دانشگاه هستند. دانشجویان در 36 رشته ورزشی به رقابت می پردازند و این دانشگاه یکی از دو موسسه خصوصی در کنفرانس Division I FBS Pac-12 است. این 126 قهرمانی تیمی NCAA را به دست آورده است و استنفورد 24 سال متوالی قهرمان مسابقات NACDA است که از سال 1994 تا 1995 آغاز شده است. علاوه بر این، دانشجویان و فارغ التحصیلان استنفورد 270 مدال المپیک از جمله 139 مدال طلا را به دست آورده اند.

 

افتخارات دانشگاه استنفورد

از اکتبر سال 2020، 84 برنده جایزه نوبل، 28 برنده جایزه تورینگ، و 8 مدال آور فیلد به عنوان دانشجو، دانش آموخته، دانشکده یا کارمند با استنفورد وابسته بوده اند. علاوه بر این، دانشگاه استنفورد به ویژه برای کارآفرینی مورد توجه قرار گرفته و یکی از دانشگاههای موفق در جذب بودجه برای شرکتهای نوپا است. فارغ التحصیلان استنفورد شرکت های زیادی تأسیس کرده اند که در مجموع بیش از 2.7 تریلیون دلار درآمد سالانه تولید می کنند و از سال 2011 5.4 میلیون شغل ایجاد کرده اند که تقریبا معادل هفتمین اقتصاد بزرگ جهان است (از سال 2020). استنفورد مادر پرورشی یک رئیس جمهور ایالات متحده (هربرت هوور)، 74 میلیاردر زنده و 17 فضانورد است. همچنین یکی از تولید کنندگان برجسته دانشمندان فولبرایت، دانشمندان مارشال، محققان رودس و اعضای کنگره ایالات متحده است.

در مورد درجات، گرایش ها و رشته های تحصیلی موجود در استنفورد تحقیق کنید. اجازه دهید College Factual به شما کمک کند دریابید که آیا استنفورد برای رسیدن به اهداف آموزشی شما مناسب، ارزش و هزینه مناسب را ارائه می دهد. دانشگاه استنفورد 63 مدرک کارشناسی مجزا را ارائه می دهد که در 48 رشته در 17 رشته گسترده تحصیلی متمرکز شده است. در سراسر زمینه های تحصیلی، دانشگاه استنفورد 1892 مدرک کارشناسی را در سال 2018 – 2019 اعطا کرده است.

 

قومیت دانشجویان فارغ التحصیل شده استنفورد

در زیر نحوه توزیع 1714 جایزه کارشناسی به شهروندان ایالات متحده در دانشگاه استنفورد را نشان می دهد.

  • سفیدپوستان آمریکایی 689
  • آمریکایی های آسیایی 405
  • آمریکایی های اسپانیایی تبار 279
  • سایر آمریکایی ها 214
  • آمریکایی های آفریقایی تبار 104
  • امریکایی های اصیل 16
  • جزیره اقیانوس آرام / بومی آمریکایی هاوایی 7

رشته های دانشگاه استنفورد

هوانوردی و فضانوردی (Aeronautics and Astronautics) مطالعات آفریقایی و آفریقایی آمریکایی (African and African American Studies) مطالعات آمریکایی (American Studies)
مردم شناسی (Anthropology) فیزیک کاربردی و مهندسی (Applied and Engineering Physics) باستان شناسی (Archaeology)
طراحی معماری (Architectural Design) تاریخ هنر (Art History) رشته های هنر (Art Practice)
مطالعات آسیایی آمریکایی (Asian American Studies) اتمسفر، انرژی (Atmosphere / Energy) مهندسی زیستی (Bioengineering)
زیست شناسی (Biology) مهندسی بیومکانیکی (Biomechanical Engineering) محاسبات زیست پزشکی (Biomedical Computation)
مهندسی شیمی (Chemical Engineering) شیمی (Chemistry) مطالعات لاتین (Chicana – Latina Studies)
مطالعات چین (China Studies) مهندسی عمران و محیط زیست (Civil and Environmental Engineering) ارتباطات (Communication)
تحقیقات بهداشت جامعه و پیشگیری (Community Health and Prevention Research) ادبیات تطبیقی (Comparative Literature) مطالعات تطبیقی در نژاد و قومیت (Comparative Studies in Race and Ethnicity)
علوم کامپیوتر (Computer Science) نوشتار خلاقانه (Creative Writing) رقص (Dance (TAPS Minor))
دموکراسی، توسعه، و حاکمیت قانون (Democracy, Development, and the Rule of Law) علوم انسانی دیجیتال (Digital Humanities) اقتصاد (Economics)
مهندسی برق (Electrical Engineering) مهندسی منابع انرژی (Energy Resources Engineering) فیزیک مهندسی (Engineering Physics)
زبان انگلیسی (English) مهندسی سیستم های محیطی (Environmental Systems Engineering) اخلاق در جامعه (Ethics in Society)
مطالعات اروپایی (European Studies) مطالعات فمینیستی، جنسیتی (Feminist, Gender, and Sexuality Studies) مطالعات فیلم و رسانه (Film and Media Studies)
زبان فرانسوی (French) علوم زمین شناسی (Geological Sciences) ژئوفیزیک (Geophysics)
مطالعات آلمانی (German Studies) مطالعات جهانی (Global Studies) تاریخ (History)
افتخارات در هنر (Honors in the Arts) زیست شناسی انسانی (Human Biology) حقوق بشر (Human Rights)
فرهنگ ایبری و آمریکای لاتین (Iberian and Latin American Cultures) مطالعات سیاست های بین المللی (International Policy Studies) ارتباطات بین المللی (International Relations)
مطالعات امنیت بین المللی (International Security Studies) ایران شناسی (Iranian Studies) مطالعات اسلامی (Islamic Studies)
زبان ایتالیایی (Italian) زبان ژاپنی (Japanese) مطالعات یهودی (Jewish Studies)
زبان کره ای (Korean) علوم دامی آزمایشگاهی (Laboratory Animal Science) مطالعات آمریکای لاتین (Latin American Studies)
زبان شناسی (Linguistics) علوم و مهندسی مدیریت (Management Science and Engineering) علم و مهندسی مواد (Materials Science and Engineering)
علوم ریاضی و محاسباتی (Mathematical and Computational Science) ریاضیات (Mathematics) مهندسی مکانیک (Mechanical Engineering)
مطالعات قرون وسطی (Medieval Studies) زبان، ادبیات و فرهنگ خاورمیانه (Middle Eastern Language, Literature and Culture) زبان های مدرن (Modern Languages)
اندیشه و ادبیات مدرن (Modern Thought and Literature) موسیقی (Music) موسیقی، علم و فناوری (Music, Science, and Technology)
مطالعات آمریکای بومی (Native American Studies) فلسفه (Philosophy) فلسفه و مطالعات دینی (Philosophy and Religious Studies)
فیزیک (Physics) علوم سیاسی (Political Science) زبان پرتغالی (Portuguese)
طراحی محصول (Product Design) روانشناسی (Psychology) سیاست عمومی (Public Policy)
مطالعات دینی (Religious Studies) علوم، تکنولوژی و جامعه (Science, Technology, and Society) زبان ها و ادبیات اسلاوی (Slavic Languages and Literatures)
جامعه شناسی (Sociology) مطالعات جنوب آسیا (South Asian Studies) زبان اسپانیایی (Spanish)
آمار و احتمال (Statistics) سیستم های نمادین (Symbolic Systems) مطالعات تئاتر و نمایش (Theater and Performance Studies)
مطالعات ترجمه (Translation Studies) مطالعات خیابانی (Urban Studies)

 

هزینه های تحصیل در استنفورد
هزینه های تحصیل در استنفورد

هزینه های تحصیل در دانشگاه استنفورد

هزینه تحصیل در آمریکا یکی از موضوعات مهمی است که شما باید برای تحصیل در هر کدام از دانشگاه های آمریکا آن را مورد بررسی قرار دهید و هزینه مورد نظر را تامین کنید. دانشگاه استنفورد به دلیل اینکه در دسته بهترین دانشگاه های آمریکا قرار میگیرد و در حال حاضر دومین دانشگاه برتر آمریکاست، هزینه های بالایی نیز دارد.

شما سالانه باید برای شهریه دانشگاه استنفورد 56,169 دلار، برای اتاق و خوابگاه 17,255 دلار و باقی خرج های شما 4,794 دلار است. بنابراین شما باید آمادگی هزینه کردن نزدیک به 78,218 دلار به صورت سالانه را داشته باشید تا بتوانید در دانشگاه استنفورد تحصیل کنید.

 

در این مطلب در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را به طور کامل با دانشگاه استنفورد و رشته های کارشناسی (Bachelors) و کارشناسی ارشد (Master) این دانشگاه را نیز معرفی کنیم.

 

منبع: https://majors.stanford.edu/majors

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *