بیمه دانشجویی در استرالیا

بیمه‎ دانشجویی دانشجویان بین ‎المللی در استرالیا Overseas Student Health Cover (OSHC)   بیمه درمانی است که به دانشجویان و همراهان آنها کمک می کند تا بتوانند هزینه‎ های درمانی و خدمات بیمارستانی غیر مترقبه در طول مدت تحصیل در استرالیا را پرداخت کنند.

پیشنهاد می کنم مقاله تحصیل در استرالیا را مطالعه بفرمایید

این بیمه هزینه ‎هایی مانند ویزیت پزشک، برخی از موارد بستری در بیمارستان، هزینه آمبولانس و بخش محدودی از داروها را تحت پوشش قرار می دهد.

دانشجویان بین المللی طبق قوانین اداره مهاجرت استرالیا ملزم به داشتن بیمه درمانی در مدت ویزای تحصیلی خود هستند.

  • دانشجویان مقطع کارشناسی وارشد دانش محور معمولا باید از یک ماه قبل از شروع درس تا دو ماه بعد از تاریخ اتمام درس بیمه باشند.
  • دانشجویان مقطع ارشد تحقیقاتی و دکترا معمولا از دوماه قبل از شروع درس تا هفت ماه بعد از اتمام درس باید بیمه درمانی داشته باشند.

انواع بیمه های درمانی براساس وضعیت تاهل دانشجو

  • بیمه دانشجو مجرد Single OSHC
  • بیمه دانشجو همسردار Couple OSHC
  • بیمه دانشجو دارای همسر وفرزند Family OSHC

چه زمانی باید برای بیمه خدمات درمانی استرالیا  OSHC اقدام کرد؟

زمانی که دانشجوموفق به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرش شد جهت دریافت تایید ثبت نام از دانشگاه Confirmation of Enrolment (CoE)   باید علاوه بر پرداخت بیعانه شهریه به دانشگاه ، بیمه درمانی خود را نیز تهیه کند. برگه تایید ثبت نام وبیمه از مدارک مورد نیاز برای اپلای ویزا می باشند.

اداره های بیمه مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا عبارتند از:

AHM

Allianz Global Assistance

BUPA

CBHS

Medibank

NIB

چگونه می توان برای تهیه OSHC اقدام کرد؟

در نامه پذیرشی که دانشجواز دانشگاه دریافت می کند بخشی به نام پرداختی ها وجود دارد که مشخص کرده دانشجو برای دریافت CoE چه مبالغی را باید پرداخت کند.

مبلغ بیمه‎  دانشجویی جزو این پرداختیها به طور جداگانه لحاظ شده است. بنابراین دانشجو می تواند از طریق دانشگاه بیمه دانشجویی تهیه کند اما از آنجایی که گروه راد با تمامی شرکتهای بیمه مورد تایید طرف قراردادهست می تواند همان بیمه را با مبلغ کمتری برای دانشجو تهیه کند.

البته دانشجو می تواند به طور مستقیم نیز برای تهیه OSHC با شرکت های بیمه ها تماس بگیرد که به دلیل مشکلات فراوان در پرداخت ها و اینکه مبلغ بیشتری باید پرداخت کند، توصیه نمی شود.