منابع اطلاعاتیبهترین منابع اطلاعاتی برای تحصیل در استرالیا

انتخاب بین گزینه هایstudyinaustralia ممکن است دشوار باشد ، مخصوصا زمانی که در خارج از کشور زندگی می کنید . به همین دلیل بسیار مهم است که تحقیقات زیادی انجام دهید تا مطمئن شوید بهترین دوره و مؤسسه را انتخاب می کنید . برای کمک به انتخاب شما ، ما لیستی از ابزارهای مفید که می توانید از آن ها هم در ابتدای جستجوی استفاده کنید و هم زمانی که قصد دارید تنها از بین چند دانشگاه انتخاب کنید را برای شما آورده ایم .

در ابتدای تحقیقات شما

وب سایت های دولتی

وب سایت دولتی studyinaustralia اطلاعات مربوط به تحصیل در استرالیا را فراهم می کند و محل خوبی برای شروع تحقیقات شماست . شما اطلاعات مفیدی در مورد انواع مختلف تحصیلی در دسترس ، روند درخواست و زندگی در استرالیا خواهید یافت . هر دولت ایالتی همچنین دارای وب سایت خود برای دانشجویان بین المللی است که می تواند هنگام تصمیم گیری میان ایالت ها و سرزمین های مختلفی که مایل به زندگی یا تحصیل در آن ها هستند ، بسیار مفید باشد . وب سایت های ایالتی آن عبارتند از : Study Adelaide, The Territory, Study Melbourne, Study Perth, Study Queensland, Study in Sydney and Study Tasmania.

وب سایت جستجوی دوره مستقل

وب سایت Studies in Australia اطلاعات جامعی در زمینه تحصیل در استرالیا و زندگی در آن را برای شما فراهم می کند و به شما اجازه می دهد یک جستجو برای دوره و دانشگاه را برای پیدا کردن گزینه هایی که برای شما مناسب است را تکمیل کنید ؛ و مستندات شما را مستقیما به دانشگاه ارسال می کند . وب سایت Good Universities Guide  اطلاعاتی در مورد تحصیلات عالی در استرالیا را در بر دارد ؛ و ابزاری برای جستجو در بین دوره ها ، موسسات ، بورسیه های تحصیلی و همچنین اطلاعاتی در مورد رشته های تحصیلی موجود و رتبه های دانشگاه های استرالیا .

نمایشگاه های آموزشی

نمایشگاه های آموزشی شامل موسسات و سازمان های مختلف دولتی در بسیاری از کشورهای خارج از استرالیا برگزار می شود . شما معمولا می توانید در همایش های تحصیل در استرالیا آ ن ها شرکت کنید و از مکان هایی که می توانید با نمایندگان دانشگاه صحبت کنید بازدید کنید . نمایشگاه های آموزشی به شما فرصتی برای صحبت با نمایندگان موسسات استرالیا ارائه می دهند که می توانند اطلاعاتی در مورد دانشگاه به شما ارائه دهند . گرچه نمایشگاه های آموزشی دارای تعدادی دانشگاه هستند ، اما آنها شامل طیف وسیعی از تمام مؤسسات موجود نمی باشند ، بنابراین شما باید تحقیقات بیشتری انجام دهید تا درباره دیگر موسساتی که در نمایشگاه حضور نداشته اند اطلاعاتی به دست بیاورید .

هنگامی که تصمیم خود را می گیرید

نمایندگی دانشگاه ها

نمایندگی دانشگاه ها توسط موسسات استرالیا برای برقراری ارتباط با دانشجویان در کشورهای خارجی منصوب می شوند . آنها می توانند گزینه های تحصیل در استرالیا را به متقاضیان توضیح داده و آن ها را در زمینه اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و اپلیکیشن موسسات یاری دهند . به خاطر این که نمایندگی دانشگاه ها نمایندگی موسسات خاصی را ارئه می دهند ، اگر شما از قبل تصمیم گرفتید به دانشگاه یا دانشگاه خاصی بروید ، آن ها گزینه های بسیار خوبی هستند . آنها معمولا به شما در مورد سایر موسسات اطلاعاتی ارائه نمی دهند . شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که نماینده ای که انتخاب می کنید مجاز باشد و بهترین گزینه برای کسب این اطمینان مراجعه به وب سایت وزرات علوم و مشاهده نمایندگی دانشگاه های مجاز است . برای مراجعه به وب سایت وزارت علوم اینجا کلیک کنید .

وب سایت های موسسات

اگر شما تحقیقات خود را تکمیل کرده و می خواهید از بین چند دانشگاه انتخاب خود را انجام دهید ، شما می بایست وب سایت هر دانشگاه را مشاهده کنید تا در مورد هر یک از گزینه هایتان اطلاعات بیشتری به دست بیاورید . موسسات ، خود بهترین منابع اطلاعاتی در مورد دوره ها ، خدمات دانشجویی و امکانات موجود در آن هستند . وب سایت های مؤسسات به شما اجازه می دهند تا به کتاب های درسی ، فرم های درخواست دسترسی داشته و دستورالعمل های مربوط به روند درخواست دانشجویان بین المللی و اطلاعات مربوط به گزینه های اقامت خود را به دست بیاورید . آن ها همچنین اطلاعات تماس را در اختیار شما قرار می دهند تا هر گونه سوال پیش آمده را از آن ها بپرسید .

Open days of Universities

اگر می توانید قبل از انتخاب خود به استرالیا سفر کنید ، باید در یک دانشگاه open days شرکت کنید تا مطمئن شوید دانشگاهی که در حال بررسی آن هستید مناسب است . open days  به شما اجازه می دهد تا در تور بازدید از دانشگاه شرکت کنید ، با کارکنان صحبت کنید ، خدمات و امکانات دانشجویی را بررسی کنید ، از گزینه های اقامت در پردیس بازدید کنید ، ایالتی که در آن دانشگاه واقع شده است را مشاهده و سوالاتی که ممکن است داشته باشید را بپرسید . open days همچنین فرصت صحبت با دانشجویان فعلی دانشگاه و همچنین تجربه فضای دانشگاه را که می تواند به شما کمک کند تا تصمیم خود را نهایی کنید ، را به شما ارئه می کند . شما می توانید یک لیست open days  را در وب سایت راهنمای دانشگاه ها پیدا کنید . اگر شما نمی توانید به استرالیا سفر کنید ، بسیاری از موسسات نیز جلسات اطلاعاتی را در کشورهای خارج از استرالیا برگزار می کنند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در استرالیا با ما تماس بگیرید .

مترجم : امید کریمی

منبع : www.studiesinaustralia.com