لوگو
با مجوز وزارت علوم
تنها نماینده IGEC در ایران
Search
Close this search box.
Search

انواع اسکان دانشجویی در آمریکا

انواع اسکان دانشجویی در آمریکا

انواع اسکان دانشجویی در آمریکا: اسکان یکی از مهم ترین نیاز های دانشجویان بین المللی در زمان تحصیل در کشور آمریکا یا هر کشور دیگر می باشد. شما باید در زمان تحصیل در آمریکا مکانی برای زندگی و اسکان خود داشته باشید. اما در واقع انواع مختلف اسکان وجود دارند که شما می توانید یکی از آنها را برای خود انتخاب کنید. در ادامه این مطلب در وب سایت موسسه اعزام دانشجو راد تلاش داریم تا شما را به طور کامل با انواع اسکان دانشجویی در آمریکا و مزایا و معایب هر کدام آشنا کنیم.

 

اسکان دانشجویی در آمریکا

همانطور که گفته شد اسکان در زمان دانشجو بودن در هر یک از دانشگاه های کشور آمریکا یکی از مهم ترین هزینه هایی است که شما باید فکر آن را بکنید و مکانی برای زندگی خود در چهار سال تحصیل خود پیدا کنید. اسکان های مختلف در آمریکا به دو دسته داخل دانشگاه و خارج از دانشگاه طبقه بندی می شوند.

خوابگاه های داخل دانشگاه که به آنها سالن های اقامت نیز گفته می شود و آپارتمان های داخل فضای کالج در دسته اول مکان های اسکان و اجاره کردن خانه، هاستل ها و مسافر خانه ها و ماندن در خانه دیگران یا Homestay نیز در دسته دوم قرار میگیرند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شویم.

 

1: خوابگاه های دانشجویی

Dormitory که همچنین در ایران به عنوان خوابگاه نیز شناخته می شود یکی از بهترین انواع اسکان برای دانشجویان بین المللی شناخته می شود. خوابگاه ها بیشتر در بین دانش آموزان سال اول رایج است. بسته به در دسترس بودن می توانید بین یک خوابگاه یک نفره با یک تخت یا یک خوابگاه دو نفره با دو تخت انتخاب کنید. خوابگاه ها معمولاً مجهز به تخت، تشک، میز، صندلی و کمد هستند. آشپزخانه، سالن استراحت و دستشویی ها مشترک هستند. خوابگاه ها معمولاً برنامه غذایی برای دانشجویان دارند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

اسکان دانشجویان در خوابگاه دانشگاه به شما کمک می کند تا با افراد جدید آشنا شوید. خوابگاه دارای اتاق های ابتدایی با حمام اختصاصی هستند. آنها حتی اتاق های مشترک با مبلمان استاندارد مانند میز، صندلی و تخت دارند. دانش آموزان در صورت نیاز هر چیز دیگری باید خودشان ترتیب آن را بدهند.

از دیگر مزایای این خوابگاه ها نیز می توان به این موضوع اشاره کرد که غذای آنها با قیمت ثابتی در دسترس است. غذای این غذا خوری ها ممکن است برای دانشجویان خارج از کشور ناآشنا باشد، اما خوردن در این مکان ها یکی از بهترین راه ها برای درک و غوطه ور شدن در فرهنگ ایالات متحده است. در ایالات متحده هم سالن های اقامتی مشترک و هم انفرادی وجود دارد. این بدان معناست که دانشجویان باید ترجیحات خود را به دانشگاه اطلاع دهند. فضاهای مشترک در این سالن ها دارای میزهای بیلیارد، تلویزیون و بار نیز می باشد.

از دیگر مزایای این خوابگاه ها نیز می توان به این اشاره کرد که در داخل فضای دانشگاه می باشند و شما دیگر نیاز نیست که هزینه زیادی برای حمل و نقل خود بپردازید.

خوابگاه های دانشجویی در آمریکا
خوابگاه های دانشجویی در آمریکا

2: آپارتمان های داخل دانشگاه

در داخل دانشگاه ها آپارتمان هایی وجود دارند که با کمی هزینه بیشتر نسبت به خوابگاه ها می توانید آنها را برای خود اجاره کنید. مزایای این آپارتمان ها این است که می توانید حریم خصوصی بیشتری داشته باشید.

این آپارتمان ها به شما این امکان را می دهند که اتاق خواب را برای خود داشته باشید یا آن را با هم اتاقی ها به اشتراک بگذارید. شما می توانید یک اتاق خواب یا حداکثر چهار اتاق خواب با آشپزخانه و فضای نشیمن مشترک داشته باشید. این بسته به امکانات ارائه شده و هزینه اجاره می تواند با یا بدون مبلمان باشد.

هزینه اقامت در پردیس بین 250 تا 800 دلار در ماه بسته به اینکه اتاق را به اشتراک می گذارید یا نه متفاوت است. در شهرهای بزرگ مانند نیویورک و کالیفرنیا بیشتر است. این آپارتمان ها نیز در داخل فضای دانشگاه می باشند و شما می توانید هزینه کمتری برای حمل و نقل کنید.

 

3: اجاره کردن خانه

این گزینه شبیه به این است که می خواهید برای زندگی خود آپارتمانی را اجاره کنید. شما باید این آپارتمان ها را در شهر اجاره کنید. می‌توانید این خانه ها را که معمولاً شش تا دوازده ماه اجاره می شوند، اجاره کنید یا اگر برای مدت کوتاه‌تری به ایالات متحده می‌آیید، می‌توانید کوتاه مدت منازل را اجاره کنید.

هزینه اقامت در خارج از محوطه دانشگاه بین 500 تا 2000 دلار در ماه بسته به مکان و تعداد افرادی که آپارتمان را به اشتراک می گذارند است. هزینه اجاره این منازل می تواند کمی بیشتر از اجاره خوابگاه های دانشگاه باشد که این می تواند یک عیب این گزینه شناخته شود. البته از مزایای این گزینه نیز می توان به حریم شخصی بالای آن اشاره کرد که با اجاره کردن خانه می توانید حداکثر حد آن را حفظ کنید.

 

4: هاستل ها و مسافر خانه ها

یکی دیگر از گزینه هایی شما می توانید برای اسکان خود در زمان تحصیل در آمریکا به آن فکر کنید، هاستل های شهر سکونت شماست. هاستل ها در واقع خوابگاه های 4 تا 8 نفره هستند که شما می توانید به صورت هفتگی یا ماهانه هزینه زندگی در آنها را بپردازید. از دسته مهم ترین مزایای این هاستل ها هزینه پایین این هاستل ها و امکان آشنایی با دیگر افراد می باشد. عیب این گزینه نیز حریم شخصی پایین آن است.

زندگی در خانواده آمریکا
زندگی در خانواده آمریکا

5 ماندن در خانه محلی ها (Homestay)

اقامت در خانه های محلی اساساً زندگی با یک خانواده میزبان است که راه خوبی برای عادت کردن به فرهنگ جدید و ملاقات با مردم است. همچنین این فرصت را به شما می دهد تا مهارت خود را در زبان محلی بهبود بخشید. به احتمال زیاد خانه ها مبلمان ارائه می‌دهند و یک سرویس بهداشتی جداگانه دارند. آشپزخانه و فضای نشیمن با خانواده میزبان مشترک است. شما می توانید یک خانواده میزبان انتخاب کنید و با آنها زندگی کنید.

به طور کلی، اقامت راحت و خوبی است زیرا اکثر خانواده‌های آمریکایی با خوشحالی از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کنند، اما با این وجود، باید قبل از انتخاب اقامتگاه عاقلانه رفتار کنید. دانش‌آموزانی که برای اقامت در خانه انتخاب می‌کنند ممکن است مجبور شوند مقداری زمان و پول برای رفت و آمد روزانه خود به کالج اختصاص دهند، مگر اینکه خوش شانس باشید که یکی از آنها را در نزدیکی پیدا کنید. این مدل از اقامت یکی از بهترین انواع اسکان دانشجویی بعد از خوابگاه های دانشجویی می باشد.

 

در این مقاله در سایت موسسه راهیان آبی دانش تلاش داشتیم تا شما را با انواع اسکان دانشجویی در آمریکا آشنا کنیم که در زمان اعزام دانشجو به آمریکا بدانید که دوست دارید کدام یک از این انواع اسکان را برای خود داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *